Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

On 4/27/2022 at 12:43 AM, goldberg said:

O tom mecu na temi KK Partizan. U 1/4 finalu ce obe ekipe imati velikog motiva da prodju dalje jer ih ceka itekako prolazan protivnik u polufinalu i stvarno mislim da je ovo diplomski ispit za Juricu Golemca. Ili ce ga poloziti i dovesti svoju ekipu do vrata raja ili ce se sam sebe eliminisati jer Bursa zaista nema ni visinu ni dubinu rostera da moze ravnopravno da se nosi sa vecinom EC ekipa.

 

Naravno, desilo se ovo drugo - iz sezone u sezonu nema ekipe sa ovih prostora koja ce konacno uraditi nesto vise od onoga sto im je "zacrtano" budzetom.

 

Jednostavno su se ukocili, uplasili, sami sebe unistili, promasili brdo otvorenih suteva i na kraju lagano izgubili - da nije bilo par gluposti protivnika ne bi ni bilo ovoliko neizvesno.

 

Za Golemca takodje mogu da vaze one reci Zeljka Obradovica - otisla godina ni u sta. Dzaba onih devet uzastopnih pobeda od kojih je prva bila upravo protiv Burse kuci kada ekipa odigra ovako losu utakmicu kad je najbitnije - i to nije samo sada, to se ponavlja i ponavlja i ponavlja i ponavlja u svakoj sezoni.

 

58 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ako potraje suspenzija Rusima, a nesto nisam siguran (nazalost ) da ce se rat uskoro zavrsiti, finalista je takodje prilicno siguran (uz dve WC , ko ponudi solde ).

 

Od ovih sadasnjih 18 ekipa samo CSKA, Zenit, Unics i Crvena zvezda nisu sigurni za sledecu sezonu. Dakle, dva finalista + pobednik ABA lige + jedan WC.

 

Mislim da EL bord sija od srece sto je Monaco ipak usao u 1/4 finala. Mada, poznajuci Virtus lagano ih vidim kako im se noge odsecaju i kako Bursa ili Andorra dizu pehar ni krivi ni duzni.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kankkunen said:

Nekim zvezdašima je teško da prihvate da je Alimpije dobar trener ... :classic_smile:

Naprotiv, ja oduvek mislim da je mocni Alimpije dobar trener.

Da ne bese onih klosara Antica i Feldina...

Kakav lesor, on je najmanje uticao na sve.

Link to comment
Share on other sites

Klasicni srpski poznavaoci kosarke. Niko se ne seti Borca gde su isti pokradeni pa Tamis, ali se sete Buducnosti od koje je imao 1-4. Na sve to razoren od groblja u finalu kupa.

 

Ovo jeste uspeh, ali ljude bukvalno sere kao nikad....sama Andora na drugoj strani sve govori. Jbte pre 10g Dejo igrao 1/2 protiv Uniksa, tim od 30m tad, pa dobio veliki tad Budivelnik. 

 

Dejo mora da misli na svoju reputaciju, ne treba zaboraviti da je osam sezona trener u EL. Sad je bitno da se ova sezona zavrsi trofejima, ako uzme sad trogodisnji ugovor ocekujem Zvezdu sledece sezone u F8 jedan kroz jedan.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Losmi17 said:

Naprotiv, ja oduvek mislim da je mocni Alimpije dobar trener.

Da ne bese onih klosara Antica i Feldina...

Kakav lesor, on je najmanje uticao na sve.

Bilo nas je nekoliko na forumu, na prste jedne ruke da se izbroji ... potrebno je vreme da se napravi neki rezultat, čak i najboljima.

Kod nas nema ni strpljenja ni poverenja, sem za Radonjića ... :classic_smile:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedno je biti dobar trener za kriterijume Burse, a nešto sasvim drugo za kriterijume evroligaša. Alimpije svakako ima potencijal, prerano je gurnut u vatru u Zvezdi, nije se snašao niti nametnuo kao autoritet (posebno iskusnim igračima) ali to ne znači da neće napredovati ni da jednog dana neće biti kalibar za evroligaškog trenera. Neka ide svojim tokom, ja mu želim sve najbolje pa ko zna šta nosi sutra.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Da je Lesor pogodio onaj zicer Zvezda bi uzela Abu, sledece sezone igrala Evroligu, a Alimpije imao uspesnu debitantsku sezonu na klupi jednog Evroligasa. Nije ta bila losa sezona za tako mladog trenera, 11 pobeda u EL, falilo je malo srece u Podgorici. 

 

Jeste gurnut prerano, verovatno nije mogao ni da predstavlja autoritet nekim iskusnim igracima, ali pokazuje da ima potencijala kao trener za sad, nadam se da mu ovo sa Bursom nece biti samo splet slucajnih okolnosti vec da ce nastaviti u istom pravcu, pa da ga jednom opet gledamo kao naseg trenera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, necke said:

Da je Lesor pogodio onaj zicer Zvezda bi uzela Abu, sledece sezone igrala Evroligu, a Alimpije imao uspesnu debitantsku sezonu na klupi jednog Evroligasa. Nije ta bila losa sezona za tako mladog trenera, 11 pobeda u EL, falilo je malo srece u Podgorici. 

 

Jeste gurnut prerano, verovatno nije mogao ni da predstavlja autoritet nekim iskusnim igracima, ali pokazuje da ima potencijala kao trener za sad, nadam se da mu ovo sa Bursom nece biti samo splet slucajnih okolnosti vec da ce nastaviti u istom pravcu, pa da ga jednom opet gledamo kao naseg trenera.

Da je onaj iz Cacka dao kos ili iz Tamisa pukla bi bruka, izgubljen kup, 4-1 Buducnost sa polovnim timom blago receno.

 

Jos citam nekoglika kako Bursa izgledamocno kao tim, klasican random Zvezdas,bukvalno ih sere da ni sam Alimpije ne zna kako...mislim da se zahvaljuje Bogu. 

 

Bukvalno je samo dokaz da kkp i cedevita igraju kosarku ko nabije ko dobije i kad dodjes na onakav divljacki tim sve se svede ko pogodi taj dobije.

 

 

Jurica je kreten,covek rizikuje sut za tri poena a ima mali plej koji ima klasican miss match da odu u produzetke....Jurica je dokazao ko je i sta je...

 

Ipak svaka cast za uspeh,ali ove dve utakmice se granice sa pogodkom sedmice na lotu.

 

Kroz iskustvo i dobijanje sansi pola trenera moze biti ''dobro'' svakako jos dug niz godina nece imati trofej....

 

Najjaci je Covic, treba mladim ljudima dati sansu a on ima skoro 70g i uzimamandat od jos 5g...moze mladi, ali ne u mom slucaju.

 

Evroliga je jos pokazala da ne zna da rukovodi i da je ovo gde 8 od 10 timova prolaze i onda na jedan mec u rangu idiota koji stavlja viljusku u uticnicu..

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Klasicni srpski poznavaoci kosarke. Niko se ne seti Borca gde su isti pokradeni pa Tamis, ali se sete Buducnosti od koje je imao 1-4. Na sve to razoren od groblja u finalu kupa.

 

Zapravo je imao 1-5 protiv Budućnosti te sezone... Ove Budućnosti:

 

Spoiler

Buducnost.png

 

 

Al' to ga sve pokrali + Feldin i Lesor ga prodali, inače je trenerčina on, samo mi nismo imali strpljenja i prebrzo smo ga potrošili... 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zapravo je Buducnost te sezone igrala vrlo dobru, smislenu kosarku. Da im nije titula udarila u glavu i pokupovali strane polovnjake za EL, taj tim je tek trebalo da dostigne svoj zenit.

 

I od mene cestitke za Alempija, zelim mu dugu i uspesnu karijeru.

 

Sto neko gore rece, EL sad grize nokte u nadi da Virtus ili Valensija osvoje EC. Bice zabavno gledati 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, necke said:

Da je Lesor pogodio onaj zicer Zvezda bi uzela Abu, sledece sezone igrala Evroligu, a Alimpije imao uspesnu debitantsku sezonu na klupi jednog Evroligasa. Nije ta bila losa sezona za tako mladog trenera, 11 pobeda u EL, falilo je malo srece u Podgorici. 

 

Jeste gurnut prerano, verovatno nije mogao ni da predstavlja autoritet nekim iskusnim igracima, ali pokazuje da ima potencijala kao trener za sad, nadam se da mu ovo sa Bursom nece biti samo splet slucajnih okolnosti vec da ce nastaviti u istom pravcu, pa da ga jednom opet gledamo kao naseg trenera.

Mislim da se previse potencira taj zicer Lesora kao donosenje EL, a igrala bi se i peta utakmica. Te godine nas je Buducnost dobijala u BG, daleko od toga da bismo ih sigurno dobili u petoj. Svi znamo kako je ta nasa ekipa igrala. Chaos je sazeo sta otprilike mislim o Alimpiju, neka napreduje,skuplja iskustvo pa da se vidimo nekad u buducnosti.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kosjan Willavić said:

Ako potraje suspenzija Rusima, a nesto nisam siguran (nazalost ) da ce se rat uskoro zavrsiti, finalista je takodje prilicno siguran (uz dve WC , ko ponudi solde ).

Ako sam ja dobro izracunao, sledece sezone ima 16 ekipa racunajuci pobednika Evrokupa i jadranske. Ostace dva mesta, a ja cisto sumnjam da ce EL jedno od ta dva popuniti sa finalistom Evrokupa iliti Bursom/Andorom. Narocito jer ovoga puta zaista imaju opravdanje da tako ne urade jer je Monako usao u playoff i popunio to jedno mesto.

 

Uniksovo mesto ne postoji jer se ono popunjava osvajacem EC-a, i ostaje jedan WC koji je imao Zenit i mesto CSKA ce postati WC. Mislim da je Virtus sad 99% siguran ucesnik sve i da ne osvoji Evrokup. Realno za drugo mesto najrealnija opcija je Partizan, bez ikakve patkometrije, ukoliko ne osvoje ABA. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

Ako sam ja dobro izracunao, sledece sezone ima 16 ekipa racunajuci pobednika Evrokupa i jadranske. Ostace dva mesta, a ja cisto sumnjam da ce EL jedno od ta dva popuniti sa finalistom Evrokupa iliti Bursom/Andorom. Narocito jer ovoga puta zaista imaju opravdanje da tako ne urade jer je Monako usao u playoff i popunio to jedno mesto.

 

Uniksovo mesto ne postoji jer se ono popunjava osvajacem EC-a, i ostaje jedan WC koji je imao Zenit i mesto CSKA ce postati WC. Mislim da je Virtus sad 99% siguran ucesnik sve i da ne osvoji Evrokup. Realno za drugo mesto najrealnija opcija je Partizan, bez ikakve patkometrije, ukoliko ne osvoje ABA. 

Na osnovu čega, kog pravila, ugovora ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Evroliga je jos pokazala da ne zna da rukovodi i da je ovo gde 8 od 10 timova prolaze i onda na jedan mec u rangu idiota koji stavlja viljusku u uticnicu..

 

Nadam se da će sad malo sesti, razmisliti i promeniti ovaj format. Ne zbog toga što smo mi najebali u njemu (potpuno zasluženo), nego pre svega zato što je ovakav format zločin prema košarci.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Virtus sigurno upada, šta god uradili do kraja, a isto mislim i da Valensija upada ako dođu makar do finala EC. Verujem da će zadržati i Monako u EL dogodine. Znači ovako nešto:

 

01. Barsa

02. Real

03. Baskonija

04. Efes

05. Fener

06. Oly

07. PAO

08. Makabi

09. Armani

10. Bajern

11. Alba

12. Asvel

13. Žalgiris

-----------------

14. Monako

15. Virtus

16. Valensija

17. pobednik ABA lige

18. osvajač EC (ako nije Virtus/Valensija), u suprotnom KKCZ/KKP (ako nisu osvojili ABA ligu)

 

Ne vidim još neki ambiciozan klub kao konkurenta, a moguće i da će smanjiti na 16 klubova.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Jedno je biti dobar trener za kriterijume Burse, a nešto sasvim drugo za kriterijume evroligaša. Alimpije svakako ima potencijal, prerano je gurnut u vatru u Zvezdi, nije se snašao niti nametnuo kao autoritet (posebno iskusnim igračima) ali to ne znači da neće napredovati ni da jednog dana neće biti kalibar za evroligaškog trenera. Neka ide svojim tokom, ja mu želim sve najbolje pa ko zna šta nosi sutra.

 

Realan komentar. Kao i uvek, na forumu se obično zauzima ekstremne stavove. Neko kaže da je Alimpije nemač pojma, neko da je trenerčina za koju Zvezda nije imala sluha. Istina negde između kao i obično.

 

Da je Alimpije trenerčina, nebi bio 9. u prvenstvu i na zadnjem vozu upao u EC playoff, u kojeg je išlo 16 od 19 ekipi. Ali da tu ima nečega, to stoji. Meni su čak i manje vredne ove dvije pobede u playoffu, od činjenice da mu ekipa igra najbolji basket kad je najpotrebnije. A to jeste odlika dobrih trenera. I to da je njegova ekipa stvarno bila dobro pripremljena za neke situacije, posebno juče protiv Olimpije gde je Golemca ispreskako samo tako.

 

Da je bio spreman za EL Zvezdu pre 3/4 godine, nije. Verovatno nije spreman ni sad. Ali niko ne kaže da za par godina neče biti spreman. Što kaže Perkos, vreme radi za njega. Nije on sa 36 godina zavren produkt kao trener. Na njemu je da iz ovakvih utakmica stiče iskustvo, uči i napreduje. Pa da se jednog dana vrati u EL. U Zvezdu, a možda i u neki jači klub, ko zna...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Može lako da se desi da smanje broj učesnika sa 18 na 16 sledeće sezone pošto je i to jedna od opcija. Pretpostavljam da će se čekati do kraja avgusta - početka septembra sa objavljivanjem jer će se čekati CSKA iz poštovanja kao jednom od vlasnika lige, iako oni 99% neće moći da igraju, pa će se objaviti format takmičenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...