Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Snimak jucerasnjeg bombardovanja trznog centra.

Zamislite da vi setate tako sa decom i odjednom vas bombarduju. 😞

 

 
PS
Gledam kako o svemu ovome izvestava B92.net i povraca mi se.
Zar je to zaista Srbija ?

 

Edited by Dragan
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ruski mediji i zvaničnici proglasili su slučaj gađanja tržnog centra (TC) Amstor u Kremenčuku, nekih 160 km od fronta, falsifikatom tj. kako kažu, Bučom 2, i naglašavaju da su pogodili skladište s oružjem koje je Zapad dao Ukrajincima pored tržnog centra, a da je TC bio prazan tj. van funkcije. Po AP-ovoj fotografiji iz ptičje perspektive objavljenoj na sajtu Komersanta deluje da je oštećen samo tržni centar. Fabrika za remontovanje oružja nedaleko od TC, koja se spominjala kao cilj deluje neoštećeno.

 

Ukrajinci kažu da ima 18 poginulih i 59 ranjenih uz 36 nestalih i da je sreća što je posle sirena ogromna većina izašla iz tržnog centra.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, implant said:

 

Putin već sada smatra da je u ratu sa NATO-om, tj. smatra to od onog trenutka kada su počeli razgovori NATO i Ukrajine o članstvu, saradnji ili čemu već. O tome je govorila Frau Merkel, da će on te razgovore shvatiti kao objavu rata, i to je bio glavni razlog njenog protivljenja članstvu Ukrajine u NATO. Koliko je to razumno i opravdano od strane Putina je druga stvar, ali nemam razloga da sumnjam u to što ona kaže, obzirom da ga ona dobro poznaje i da se i dan-danas drži te priče. U svakom slučaju, siguran sam da se on spremao dugo za ovo, priče da je poludeo jednog jutra pa rešio da napadne Ukrajinu su glupost - što ne znači da je u pravu što je napao, da nacrtam za ove što vole da dele etikete. 

 

Sećam se da je Putin jednom prilikom rekao da ako Ukrajina uđe u NATO i reši da vrati Krim, da je onda Rusija u ratu sa celim NATO paktom ako reše da se suprostave. Tako da je moguće da je taj (po meni preterani) strah od NATO-a jedan od razloga, jer ne vidim kako invazija Ukrajine ima smisla za Rusiju. Čak iako su to uradili zbog prirodnih sirovina (koliko znam, postoje ogromne količine gasa u istočnoj Ukrajini i ispod mora, baš na delu Ukrajine koja Rusija ide da osvoji), ne vredi ti mnogo monopol energenata ako si odvojen od sveta. Mada mislim da će i dalje moći da ga prodavaju Kini i mnogim zemljama u Aziji. 

 

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Mislim da scenario u kojem bi ludjak napao neku od NATO zemalja na Baltiku i nije toliko nemoguc jer je prilicno svjestan da je napadom na Ukrajinu dozivio potpuni strateski poraz za buducnost jer su sanse da mu se predje preko ovog svega i vrati mu se pozicija kakvu je imao u trgovini sa Zapadom prije rata skoro ravne nuli.

I ja ostavljam šansu da se tako nešto desi, jer jednostavno ne razumem ovu invaziju Ukrajine. Ako je Putin dovoljno prolupao da napadne celu Ukrajinu, postoji mogućnost da je dovoljno prolupao da napadne države NATO pakta. 

 

Ali ... šta Rusija ima od toga? I sam Putin je rekao da ne želi da se bori sa NATO paktom, i verujem u to - jer bi taj rat izgubio, i toga je svestan. Zato ne mislim da će se to desiti, jer ne vidim nikakav benefit za Rusiju. Gas će se i dalje prodavati, samo ne na zapadnom tržištu, a ako Rusija zauzme istočnu i južnu Ukrajinu, imaće još više zaliha. 

 

Global warming nadolazi, na žalost mislim da će biti sve više ovakvih ratova zbog resursa i zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

Ukrajina nije druga sila u evropi. To je priča iz putinove kuhinje koja služi da opravda ovu bruku u Ukrajini da su 4 meseca od početka rata napredovali par desetina km na važnijim pravcima. Sve veće države evrope imaju bolje armije od njih, čak i Nemačka koju svi kritikuju da nedovoljno ulaže. Ja bih tu dodao još i Poljsku armiju ispred UKR. A ako bismo pričali kvalitativno Ukrajina nije ni u top 20 u Evropi. Doduše skidam kapu marincima i tenkovskim brigadama, te jedinice su definitivno pokazale kvalitet kakav ni Rusi nemaju.

 

Proglašavati državu sa 50 operativnih aviona i još toliko helikoptera za drugu silu u evropi može samo Rusima pasti na pamet 🙂 . Osim tog BTR-4 koji je odličan oni praktično nemaju savremenog naoružanja. Džaba veličina armija kada nemaju opreme. I Kina je u WW2 imala 20 miliona vojnika pa nisu mogli da prdnu. Razlog zašto pružaju odličan otpor je što brane svoju zemlju i bore se za njen opstanak. Imaju visok moral i žele da se bore sa Rusima.

 

@Dragan

 

NATO nije ofanzivan savez. Ako Ukrajina kao član odluči da napadne Rusiju niko nije obavezan da je podrži u tome, to se onda svodi na odnoase pojedinačnih država. Kao Turska unazad par godina koju niko ne podržava u ratovima u kojima učestvuju. Ukrajina ako bi ušla u NATO bez punog teritorijalnog integriteta ušli be verovatno sa nekim specifičnim ugovorom gde bi se te teritorije smatrale pod sporom i ne bi bile predmet odbrambenog saveza. Po mom mišljenju Ukrajina nikad ne bi ušla u NATO nego bi možda jedino mogla da potpiše ugovore sa SAD i još par država kao što su to uradili Finska i Švedska sa UK ovih dana. Ili kao što su to Japan i Tajvan davno odradili sa SAD.

 

Edited by Klotzen
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko said:

 

Sećam se da je Putin jednom prilikom rekao da ako Ukrajina uđe u NATO i reši da vrati Krim, da je onda Rusija u ratu sa celim NATO paktom ako reše da se suprostave. Tako da je moguće da je taj (po meni preterani) strah od NATO-a jedan od razloga, jer ne vidim kako invazija Ukrajine ima smisla za Rusiju. Čak iako su to uradili zbog prirodnih sirovina (koliko znam, postoje ogromne količine gasa u istočnoj Ukrajini i ispod mora, baš na delu Ukrajine koja Rusija ide da osvoji), ne vredi ti mnogo monopol energenata ako si odvojen od sveta. Mada mislim da će i dalje moći da ga prodavaju Kini i mnogim zemljama u Aziji.

 

Pa i nema smisla, za nas koji posmatramo sa strane. Pričali smo o tome već, ja uopšte ne vidim šta je za Ruse ovde pobeda sve i da osvoje celu Ukrajinu. Smatram da je samim napadom na Ukrajinu Rusija doživela poraz, smatram i da je Ukrajina već poražena čak i da sutra vrati sve okupirane teritorije i uđe u NATO...ali to je duga i komplikovana priča u kojoj po difoltu na kraju ispadneš putinofil, pa ne bih da je širim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darko said:

Jel stvarno misliš da su Putin i kompanija toliko ludi? Moram da se složim sa @Klotzen, napasti jednu od NATO zemalja je samoubistvo. Zašto bi to uradili, koja je poenta? Da si rekao da spremaju da napadnu druge zemlje u njihovoj sferi uticaja tipa Kazahstan ili Azerbeijdžan (bogate sirovinama, kao što je i Istočna Ukrajina i more kod Ukrajinske obale), to je moguće. Ali NATO zemlju ... ne vidim kako, jebali su ježa ako to probaju. 

 

Zašto misliš da će Rusija napasti NATO zemlju pre ili kasnije? Po tebi, šta imaju od toga? Zanima me. 

Do direktnog napada nece doci, ali nije iskljucena spontana pobuna naroda u baltickim drzavama , jer im je ugrozeno pravo na glagoljicu. To bi bio nacin da se testira koliko je NATO ozbiljan u nameri da brani teritoriju clanica. 

 

3 hours ago, implant said:

 

Putin već sada smatra da je u ratu sa NATO-om, tj. smatra to od onog trenutka kada su počeli razgovori NATO i Ukrajine o članstvu, saradnji ili čemu već. O tome je govorila Frau Merkel, da će on te razgovore shvatiti kao objavu rata, i to je bio glavni razlog njenog protivljenja članstvu Ukrajine u NATO. Koliko je to razumno i opravdano od strane Putina je druga stvar, ali nemam razloga da sumnjam u to što ona kaže, obzirom da ga ona dobro poznaje i da se i dan-danas drži te priče.

Rusija je napala Ukrajinu 2014te godine kada nije bilo nikakvog govora o clanstvu Ukrajine u NATO paktu, sta god da frau Merkel prica. Da li ova eskalacija rata ima smisla, za Putina ima, jer je njegov cilj restauracija SSSR-a , a to bez Ukrajine nikako nije moguce. Prosle godine su imali intervenciju u Kazahstanu i Belorusiji, tamo nije bilo ni u naznakama price o NATO clanstvu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sasa965 said:

Po tebi Rusija je u rangu Srbije 1999 ? Ako je to tačno što odmah ne lansiraju napad na Rusiju i reše problem ?

Pa zato sto je najveca greska napravljena jos 1945 kad posle razbucavanja nacizma nije raskršćeno i sa komunizmom, zna se i kako, dok je strana slobodnog sveta nekoliko godina imala veeeeeeliku prednost. Ali garantovano ako se pruzi druga prilika, ta greška neće biti ponovljena.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJORDJE said:

Rusija je napala Ukrajinu 2014te godine kada nije bilo nikakvog govora o clanstvu Ukrajine u NATO paktu, sta god da frau Merkel prica. Da li ova eskalacija rata ima smisla, za Putina ima, jer je njegov cilj restauracija SSSR-a , a to bez Ukrajine nikako nije moguce. Prosle godine su imali intervenciju u Kazahstanu i Belorusiji, tamo nije bilo ni u naznakama price o NATO clanstvu.

 

Uz dužno poštovanje, smatram da Frau Merkel zna o rusko-ukrajinskoj priči daleko više od tebe i mene. Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje - pa i da misli da Frau laže, da se pere za to što je navukla Evropu na energetsku iglu, šta god.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

Sa druge strane dobar deo zapada želi ovaj hladan rat sa Rusijom koji počinje ali je bio matiran javnim mnjenjem koje nije bilo spremne na žrtve zarad toga. Putin je sa ovim ratom izbrisao taj deo javnog mnjenja i sveo ga na tešku manjinu tako da više nema ozbiljnih prepreka za novi Hladni Rat sa Rusijom čiji početak gledamo. 

@ters

Pa sigurno da zeli, i to jos od kad je taj poceo da kokodace, pre 15 godina. Jos tad su normalni govorili da na tog elementa treba gledati kao na strano telo, a ne treba gledati na njega kao na nekakvog partnera, i pustati ga da radi ono sto takvi jedino znaju a to je da rovare i unistavaju. Šta bi drugo od komunjara i moglo da se očekuje osim da ruše i lome i kradu.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, implant said:

 

Uz dužno poštovanje, smatram da Frau Merkel zna o rusko-ukrajinskoj priči daleko više od tebe i mene. Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje - pa i da misli da Frau laže, da se pere za to što je navukla Evropu na energetsku iglu, šta god.

Nemam ja nikakve sumnje u njeno poznavanje situacije u Ukrajini, samo dovodim u pitanje iskrenost izjava za javnost, bas kao i njenog velikog prijatelja Obame. Njih dvoje su kreatori politike ignorisanja ruske agresije na Ukrajinu 2014te.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Nemam ja nikakve sumnje u njeno poznavanje situacije u Ukrajini, samo dovodim u pitanje iskrenost izjava za javnost, bas kao i njenog velikog prijatelja Obame. Njih dvoje su kreatori politike ignorisanja ruske agresije na Ukrajinu 2014te.

 

Nije nemoguće da si u pravu, osim u jednome; priča Merkel-Putin-Ukrajina je počela 2008., kada na njeno insistiranje Ukrajina nije primljena u NATO već te godine:

 

https://www.thelocal.de/20220404/merkel-defends-2008-decision-to-block-ukraine-from-nato/

 

Postavljam link u kontekstu diskusije o odnosu Merkel - Putin, šta je Putin shvatao kao pretnju a šta ne, šta je Merkel mislila o tome, itd. Vojna dejstva su, naravno, počela 2014. i kulminirala ovim neshvatljivim napadom na Ukrajinu.

 

Šta bi bilo da je primljena, ko zna. Možda bi Putin legao na rudu, možda bi još tada imali rat između Rusije i NATO. Ja verujem u ovu drugu opciju, čini mi se da je Merkelova takođe verovala u nju i da je jednostavno kupovala vreme, uzdajući se u...to da će se stvar nekako rešiti. A kako se rešila -  upravo možemo da vidimo, na žalost.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sasa965 said:

Ruska propaganda , nisu Ukrajinci imali nikakvo oružje. Pokupili Rusi sve još 1991 .

 

Najvaznije oruzje jesu pokupili...  Istina sa ukrajinskom saglasnoscu, ali jesu i obecali da ce postovati suverenost i integritet Ukrajine... Z-likovcima potpis na ugovoru ocito ne vrijedi puno.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

 

Najvaznije oruzje jesu pokupili...  Istina sa ukrajinskom saglasnoscu, ali jesu i obecali da ce postovati suverenost i integritet Ukrajine... Z-likovcima potpis na ugovoru ocito ne vrijedi puno.

 

Na žalost, to o čemu pričaš je memorandum, a ne ugovor. Kao takav, nema pravnu težinu u smislu da je obavezujući. Bilo je predloga da se napiše pravi ugovor, sa mnogo čvršće definisanim obavezama potpisnika...pročitaj malo o tome, zanimljivo je iz današnje perspektive.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

@Klotzen

 

Ukrajina nema neko vazduhoplovstvo ali ima pvo, oklop i artiljeriju znatno ispred drugih u Evropi.

 

Sva ta tehnika je većinom po magacinima jer nikad nije modernizovana. Zato uostalom i traže strane S-300 iako na papiru imaju 100 baterija S-300. Što se tiče oklopa na papiru su imali 2500 ali od modernizovanih tenkova jedva do 700 da su stigli, većinom T-64-ke. Artiljerija im je loša, misilm da su imali oko 100 modernih mehanizovanih artiljerijskih jedinica, jedino što su razvili odličan softver koji tuče precizno u sadejstvu sa dronovima pa su izvlačili maksimum i iz krševa koje većinom imaju. Inače Ukrajina je ukupno imala oko 600 topova i još toliko mehanizovane artiljerije čisto da znate da pomoć od 100+ M777 nije nikako "mala" kako se nekima činilo pre par dana kada smo pričali o tome. Danas verovatno imaju upola manje s početka rata tako da je 100 novih cevi ogromna pomoć. Kamo sreće da i ovi drugi tipovi stižu u tim količinama vrlo brzo bi se vratili na cifre sa početka rata.

 

@implant

 

Znači Ukrajina se odrekla Nuklearnog oružja u zamenu za neki "memorandum" koji nikog ne obavezuja na ništa ? To i te kako obavezuje sve potpisnike da poštuju Ukrajinski suverenitet i da ne smeju da koriste silu protiv njih. Ako možeš podeli sa nama taj izvor koji tvrdi da "Budimpeštanski Memorandum" nema nikakvu težinu.

 Ono što si ti možda čitao je da je prvobitno trebalo da piše da ove tri sile imaju i obavezu da brane Ukrajinu ako je napadnuta ali to je na kraju izbačeno kao tačka.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Editovao sam tekst kad si ti pisao. Tu ti upravo piše da je Rusija prekršila ugovor i 2014. i 2022. godine. A ako gledamo i ono da se ne sme pretiti ni ekonomski onda ga je prekršila još jedno 3-4 puta jer je Putin stalno pretio da će ukinuti gas.

 

Tekst se bavi onim što sam dodao u prošli post a to je da SAD i UK nemaju nikakve obaveze u situaciji kada je Rusija izvršila agresiju na Ukrajinu. Ali Rusija jeste prekršila ugovor koji je potpisala i zbog toga će retko ko imati poverenja u ugovore koji se sklapaju sa njima. Interesantno je da je u prvobitnom ugovoru trebalo da bude obaveza odbrane ali Klinton je tražio da se to izbaci pa je na kraju ugovor samo garantovao bezbednost bez obaveze da ih brane.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, erwin said:

 

Ipak fotka vara, potvrđen je pogodak fabrike.

 

.

 

To je pogodak koji se vidi na @Dragan snimku predstavljenom kao udar po TC, na snimku se ponavlja iz vise rakursa drugi udar...To mesto je vise od sedamsto metara daleko od TC,  snimak iz tvog posta sa udarom po fabrici nedvosmileno pokazuje...

Ako postoji verovatno samo ti mozes da iskopas snimak drugog, to jest prvog udara...Iz lokalnih chatova Kremenchuga moze da vidi da snimak mora da postoji jer velika kolicina kamera pokriva prostor, sa snimka neposredno posle , levo od TC stambne zgrade su citave, bez polupanih prozora..nekakav manje poznat ruski geoint je stavio tacku neposredno iza TC jer tuda vodi zeleznicka pruga , jos neke pojedinosti, fotka,  ima smisla, ali nije sto posto uverljivo...

 

.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Ruska propaganda , nisu Ukrajinci imali nikakvo oružje. Pokupili Rusi sve još 1991 .

Pa čekaj, kao što ti voliš da pitaš, ne jednom, čemu ovo služi? Zašto ne bi imali oružje, kakvo god da je? Šta, treba nekog tamo putina da pitaju da li će biti vrrrrrlo ljut ako pored tojaga imaju i praćke? Pa i da je tako, po nekima, onda tim pre treba da nabave bazuke.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Editovao sam tekst kad si ti pisao. Tu ti upravo piše da je Rusija prekršila ugovor i 2014. i 2022. godine. A ako gledamo i ono da se ne sme pretiti ni ekonomski onda ga je prekršila još jedno 3-4 puta jer je Putin stalno pretio da će ukinuti gas.

 

Tekst se bavi onim što sam dodao u prošli post a to je da SAD i UK nemaju nikakve obaveze u situaciji kada je Rusija izvršila agresiju na Ukrajinu. Ali Rusija jeste prekršila ugovor koji je potpisala i zbog toga će retko ko imati poverenja u ugovore koji se sklapaju sa njima. Interesantno je da je u prvobitnom ugovoru trebalo da bude obaveza odbrane ali Klinton je tražio da se to izbaci pa je na kraju ugovor samo garantovao bezbednost bez obaveze da ih brane.

 

 

Znaš kako, ako ugovor nema mehanizam kojim može da se utera na silu, onda je to, da prostiš, lipov qrac. Drugo, u memorandumu piše da će se svi uzdržavati i od političkih pritisaka na Ukrajinu - i guess what, Putin je negde trubio o tome da je memorandum prekršen smenom vlasti iz 2014., jer je bila nasilna, i zato je on morao da uleti na Krim, itd.

 

Šta hoću da kažem: Ukrajinu su preveslali i jedni i drugi (naravno Rusi više, jer su je direktno napali). Sve je ostavljeno na tumačenje, bez ikakvih obaveza da Ukrajince neko brani ako dođe do stvarnog sranja. Ne daje se nuklearno oružje za takvu maglu od obećanja - a ako te ne mrzi, proguglaj negde kako su im i jedni i drugi uvrtali ruke da upravo to urade, bez obaveza za sebe, naravno.

Link to comment
Share on other sites

@Klotzen

 

Kakve veze ima to što s300 nije modernizovan kad i starije verzije su izuzetno sposobni ovo sistemi. Pa kod nas je f117 oboren sa s125 a još jedan je sigurno oštećen i to kad su dobili pratnju.

 

Ukrajini treba s300 jer su gubici veliki. Seti se da su jednom periodu obarali po par su30 dnevno ali budi siguran da su i gubili ovo sisteme.

 

Što se tiče artiljerije imali su oni odličnu artiljeriju ne može m777 se porediti sa samohodkama niti raketnom artiljerijom koju su imali ali i tu su gubici ogromni pa daj šta daš. Npr smešno je kad se pišu da stiže m109 ko da stiže čudo tehnike a Ukrajina ima 2S7 i 2S19 samohodke sa kojima m109 ne može da se poredi.

 

O raketnoj artiljeriji da ni ne pričam pa ta moćna Nemačka koji si naveo ima ukupno 40 i nešto m270 lansera. O čemu onda pričamo? O nekakvoj sili? Pa hipotetički da ratuju sami protiv Rusa pa Rusi dovoljno da im razvale aerodrome i to bi bio game over jer samo im je RV jako a ni tu nemaju neki veliki broj najmodernijih lovaca. Ukrajinci su sovjetska skola to je škola koja je 1940tih naučila da se može ratovati i bez kontrole neba.

 

Problem je što ratuju protiv iste škole koja ima daleko više tehnike.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

 

Znaš kako, ako ugovor nema mehanizam kojim može da se utera na silu, onda je to, da prostiš, lipov qrac. Drugo, u memorandumu piše da će se svi uzdržavati i od političkih pritisaka na Ukrajinu - i guess what, Putin je negde trubio o tome da je memorandum prekršen smenom vlasti iz 2014., jer je bila nasilna, i zato je on morao da uleti na Krim, itd.

 

Šta hoću da kažem: Ukrajinu su preveslali i jedni i drugi (naravno Rusi više, jer su je direktno napali). Sve je ostavljeno na tumačenje, bez ikakvih obaveza da Ukrajince neko brani ako dođe do stvarnog sranja. Ne daje se nuklearno oružje za takvu maglu od obećanja - a ako te ne mrzi, proguglaj negde kako su im i jedni i drugi uvrtali ruke da upravo to urade, bez obaveza za sebe, naravno.

 

Pa onda je 90% ugovora koje velike sile potpisuju ništavan jer nema nikakvih poluga da ih nateraš, neće to biti baš tako. Što se tiče 2014. promenu vlasti je uradio narod. Narod nikada ne gubi legitimitet. Odakle Putinu legitimitet da on određuje Ukrajinskom narodu ko treba da vlada kod njih. To je takođe ruska propaganda da opravda agresiju na Ukrajinu i otimanje teritorija. Takođe postoji priča platila CIA ljude i oni skinuli Janukoviča, pa što i FSB ne plati rusofile (tada ih je bilo dosta u Ukrajini) i uradi isto. Neće baš biti tako, nego je većina stanovnika, pogotovo u Kijevu, za EU i Janukovič je izgubio svaki legitimitet kada je pokušao da skrene Ukrajinu da bude Ruski satelit.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...