Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 minutes ago, implant said:

 

 

Znaš kako, ako ugovor nema mehanizam kojim može da se utera na silu, onda je to, da prostiš, lipov qrac. Drugo, u memorandumu piše da će se svi uzdržavati i od političkih pritisaka na Ukrajinu - i guess what, Putin je negde trubio o tome da je memorandum prekršen smenom vlasti iz 2014., jer je bila nasilna, i zato je on morao da uleti na Krim, itd.

 

Šta hoću da kažem: Ukrajinu su preveslali i jedni i drugi (naravno Rusi više, jer su je direktno napali). Sve je ostavljeno na tumačenje, bez ikakvih obaveza da Ukrajince neko brani ako dođe do stvarnog sranja. Ne daje se nuklearno oružje za takvu maglu od obećanja - a ako te ne mrzi, proguglaj negde kako su im i jedni i drugi uvrtali ruke da upravo to urade, bez obaveza za sebe, naravno.

 

Smjena vlasti 2014 je napravljena iznutra a ne pod spoljnim politickim pritiskom. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devil In My Pants said:

Rusi vrse i dalje veliku propagandu. Pa oni imaju problema sa kolicinom vojnika, smestili su se na jednu oblast i tu trpe velike gubitke da bi zauzeli Donbas sto pre jer se Putleru jbe za zivote njegovih vojnika. Preko Orbana skicu kako ce svi predsednici pasti, a prvi Makron nije pao npr. Pokusavaju svim svojim uticajem na te neke poludiktatore i svoje vazale da uplase narod u Evropi. Njima sledi beda i jad ako ostanu sankcije. Nije tu samo Evropa vec Japan, Juzna Koreja itd..od ostalih imaju qrac..Najjace ekonomije sveta su im uvele sankcije i tu im je kraj price, samo treba vremena. Ukrajinci ce dobiti u ovih 15-20 dana dovoljno oruzja da ih vrate nazad  i polozaj Rusa ce u najmanju ruku biti komplikovan, jer ocekujem da Putler ide na pregovore ako osvoji Donbas i Lugansk.

 

Au bre koliko kontradiktornosti u postu.

 

Prvo pišeš Rusi se fokusirali na Donbas ali nemaju vojnika i imaju ogromne gubitke i samo je pitanje kad će pući a kasnije pišeš da će Putin ako osvoji Donbas da pregovara?

 

Pa odluči se jel su pred pucanjem ili pred osvajanjem Donbasa.

 

Što se tiče najbogatijih država sveta gde ti nestade Kina i Indija koje su 20% svetskog BDP ili ko EU?

 

Kako da te uzmemo za ozbiljno kad ovakve bisere pišeš. Bukvalno pišeš ono što ti želiš da je a ne kako jeste.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milos said:

Odgovori su baš onakvi kakve sam i očekivao.
 

 

Dakle i samom ti je jasno da su odgovori cinjenicni: 

 

1) Najvise oruzja kojim je naoruzana aarmija Ukrajine je ruskog porijekla - PVO, avijacija, tenkovi...

2) Ukrajina dobija oruzje sa 3 kontinenta (Amerika, Evropa, Azija),

3) Ukrajinu naoruzavaju i  clanice NATO-a, i nezavisne zemlje (Japan, Svedska, Srbija - Krusikove mine za minobacace....)  

4) Isporucilac sofisticiranog oruzja, ma ko to bio organizuje trening za posade - relativno mali broj Ukrajinaca prolazi kroz trening van Ukrajine.

 

5 hours ago, erwin said:

Ruski mediji i zvaničnici proglasili su slučaj gađanja tržnog centra (TC) Amstor u Kremenčuku, nekih 160 km od fronta, falsifikatom tj. kako kažu, Bučom 2, i naglašavaju da su pogodili skladište s oružjem koje je Zapad dao Ukrajincima pored tržnog centra, a da je TC bio prazan tj. van funkcije. Po AP-ovoj fotografiji iz ptičje perspektive objavljenoj na sajtu Komersanta deluje da je oštećen samo tržni centar. Fabrika za remontovanje oružja nedaleko od TC, koja se spominjala kao cilj deluje neoštećeno.

 

Ukrajinci kažu da ima 18 poginulih i 59 ranjenih uz 36 nestalih i da je sreća što je posle sirena ogromna većina izašla iz tržnog centra.

 

A Lavrov tvrdi da nisu pogodili trzni centar.  Ne mogu Z-likovci da se odgovore izmedju sebe da li su nesto gadjali ili nisu, da li su nesto pogodili ili nisu. Sef diplomatije jedne svjetske sile my ass... Seoska varalica i lazov.

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

Au bre koliko kontradiktornosti u postu.

 

Prvo pišeš Rusi se fokusirali na Donbas ali nemaju vojnika i imaju ogromne gubitke i samo je pitanje kad će pući a kasnije pišeš da će Putin ako osvoji Donbas da pregovara?

 

Pa odluči se jel su pred pucanjem ili pred osvajanjem Donbasa.

 

Što se tiče najbogatijih država sveta gde ti nestade Kina i Indija koje su 20% svetskog BDP ili ko EU?

 

Kako da te uzmemo za ozbiljno kad ovakve bisere pišeš. Bukvalno pišeš ono što ti želiš da je a ne kako jeste.

Ne znam da li znas da citas, napisao sam da trpe gubitke i to velike. Da zauzmu selo im ode dosta vojnika sto KIA, sto POW.

 

Kakva crna Kina i Indija..smesne price..Brisc je sprdnja i mucenje u koje ni oni sami ne veruju.

 

Treba lepo na miru da procitas. onbas mozda i osvoje, ali ga nece dugo zadrzati. HIMARS-i im prave show, pogadjju im stabove duboku iza liije front, tesko i oskrbljuju vojsku na frontovima. Uskoro trebaju doci F-16 i sve ostalo sto salju...mislim da su Rusi doveli jos vojske.

 

Neka njima srece sa Iranom, Kinom, Indijom itd...Kad Rusi zavrse sa Putlerom, vratice se tamo gde pripadaju. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne znam da li znas da citas, napisao sam da trpe gubitke i to velike. Da zauzmu selo im ode dosta vojnika sto KIA, sto POW.

 

Kakva crna Kina i Indija..smesne price..Brisc je sprdnja i mucenje u koje ni oni sami ne veruju.

 

Treba lepo na miru da procitas. onbas mozda i osvoje, ali ga nece dugo zadrzati. HIMARS-i im prave show, pogadjju im stabove duboku iza liije front, tesko i oskrbljuju vojsku na frontovima. Uskoro trebaju doci F-16 i sve ostalo sto salju...mislim da su Rusi doveli jos vojske.

 

Neka njima srece sa Iranom, Kinom, Indijom itd...Kad Rusi zavrse sa Putlerom, vratice se tamo gde pripadaju. 

 

.

 

Bas te ... ta tastatura, da? 

 

.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, attolini said:

 

.

 

To je pogodak koji se vidi na @Dragan snimku predstavljenom kao udar po TC, na snimku se ponavlja iz vise rakursa drugi udar...To mesto je vise od sedamsto metara daleko od TC,  snimak iz tvog posta sa udarom po fabrici nedvosmileno pokazuje...

Ako postoji verovatno samo ti mozes da iskopas snimak drugog, to jest prvog udara...Iz lokalnih chatova Kremenchuga moze da vidi da snimak mora da postoji jer velika kolicina kamera pokriva prostor, sa snimka neposredno posle , levo od TC stambne zgrade su citave, bez polupanih prozora..nekakav manje poznat ruski geoint je stavio tacku neposredno iza TC jer tuda vodi zeleznicka pruga , jos neke pojedinosti, fotka,  ima smisla, ali nije sto posto uverljivo...

 

.

 

Ko je pogodio TC? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Pa onda je 90% ugovora koje velike sile potpisuju ništavan jer nema nikakvih poluga da ih nateraš, neće to biti baš tako. Što se tiče 2014. promenu vlasti je uradio narod. Narod nikada ne gubi legitimitet. Odakle Putinu legitimitet da on određuje Ukrajinskom narodu ko treba da vlada kod njih. To je takođe ruska propaganda da opravda agresiju na Ukrajinu i otimanje teritorija. Takođe postoji priča platila CIA ljude i oni skinuli Janukoviča, pa što i FSB ne plati rusofile (tada ih je bilo dosta u Ukrajini) i uradi isto. Neće baš biti tako, nego je većina stanovnika, pogotovo u Kijevu, za EU i Janukovič je izgubio svaki legitimitet kada je pokušao da skrene Ukrajinu da bude Ruski satelit.

 

Ne kažem ja da Putin ima legitimitet da određuje ko će da vlada Ukrajinom, već da je protumačio memorandum onako kako njemu odgovara, jer memorandum to dopušta. Bio neki puč u Kijevu? To je političko nasilje izazvano spolja, puj-puke ne važi. Nije to moja izjava nego njegova, da se ja pitam Rusija nikada ne bi ni napala Ukrajinu - ali ne pitam se ja nego on, jbg.

 

Da se ne vrtimo u krug sa već ispričanim pričama jer već vidim kuda to vodi, pa mi odgovori na ovo pitanje ako hoćeš: da li bi se ti, da si tada bio predsednik Ukrajine, odrekao nuklearnog oružja u zamenu za ovakav dokument? I šta uopšte znači to Klintonovo garantujemo bezbednost, ali ne moramo da je branimo? Pa čime je onda garantuje?

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Garantuju da oni neće ugroziti suverenitet i teritorijalni integritet Ukrajine a Ukraina se za to odrice nuklearnog oružja. To je ono čime se taj ugovor bavi, Ukrajini ne treba garancija zimbabvea ili Moldavije jer oni i da hoće ne mogu da ih ugroze.

 

Kada je ugovor dogovaran neko je trazio da jedna tacka obavezuje te tri sile i da brane Ukrajinu u slučaju agresije ali je Klinton to odbio i nije ušlo u ugovor. Da je to ušlo to bi verovatno spasilo Ukrajinu ali sad je lako biti pametan.

 

Ja se ne bih odrekao nikad nuklearnog oružja jer dobro znam kakvi su mi susedi. Ukrajina je velika zemlja, ona bi izdrzala taj finansijski teret ali bi imali apsolutnu nezavisnost da radi šta hoće. Da se zemlja ne graniči sa Rusijom onda bih verovatno išao njihovim putem.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, implant said:

 

Ne kažem ja da Putin ima legitimitet da određuje ko će da vlada Ukrajinom, već da je protumačio memorandum onako kako njemu odgovara, jer memorandum to dopušta. Bio neki puč u Kijevu? To je političko nasilje izazvano spolja, puj-puke ne važi. Nije to moja izjava nego njegova, da se ja pitam Rusija nikada ne bi ni napala Ukrajinu - ali ne pitam se ja, nego on, jbg.

 

Da se ne vrtimo u krug sa već ispričanim pričama jer već vidim kuda to vodi, pa mi odgovori na ovo pitanje ako hoćeš: da li bi se ti, da si tada bio predsednik Ukrajine, odrekao nuklearnog oružja u zamenu za ovakav dokument? I šta uopšte znači to Klintonovo garantujemo bezbednost, ali ne moramo da je branimo? Pa čime je onda garantuje?

 

Ja vjerovatno bih u tom trenutku jer bih smatrao da se druge strane imam ozbiljne  predstavnike respektabilne drzave - tesko je bilo prepostvaiti da ce drzava koja drzi do sebe i sebe smatra silom, dozvoliti a da joj na celo zasjednu ulicni jalijasi i bagra kojoj dogovor i potpis memoranduma nista ne znaci...  Podrazumijevalo se da je razdoblje Lenjina i Staljina proslo... A nije.

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ters said:

 

Ja vjerovatno bih u tom trenutku jer bih smatrao da se druge strane imam ozbiljne  predstavnike respektabilne drzave a ne ulicne jalijase i bagru kojoj dogovor i potpis memoranduma nista ne znaci...

 

Ja ne bih, zajebi priču. Ne verujem nikome od njih - a tek ne bih potpisao posle ovog Klintonovog odbijanja o kojem piše @Klotzen. Doduše, sad je lako biti mudonja; svedoci potpisivanja tvrde da je bilo ozbiljnih pritisaka i uvrtanja ruku, a ko zna šta se sve dešavalo na marginama sastanka.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Ma UA je pogodila onaj Boing, masakrirala svoje u Buci, na zeleznickoj stanici itd...Jadni Donjeck bombardovan 10g eno slike grada kad gleds nem ostecene zgrade. Mariupolj krivi UA jer su se krili u zgradama, srnjavanje ostalih sela/gradova jer su tu bile labaratorije, NATO generali itd...

 

Nema se tu sta dodati...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo su satelitski snimci pre i posle bombardovanja, koje je objavio Sky News.

 

Na prvoj slici je TC Amstor, a na drugoj fabrika Kredmaš.

 

FWXT6zJWAAE4w8O?format=jpg&name=medium

 

FWXT6zCX0AQUB6X?format=jpg&name=medium

https://news.sky.com/story/ukraine-news-live-former-russian-president-warns-of-world-war-three-death-toll-from-kremenchuk-mall-attack-rises-kremlin-critic-detained-while-walking-in-park-12541713 (snimci se meni prikazuju pod vremenskom oznakom 19:43)

 

BBC ima preglednu mapu na kojoj se vide mesta oba pogotka:

 

4t9YUNt.png

 

https://www.bbc.com/news/61967480

Edited by erwin
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Belodedic said:

Evo danas Erdogan i zvanicno danas popustio

 

Meni više deluje da je dobio praktično sve što je tražio. Kurdi, čija gomila televizija emituje iz Švedske, neće se po ovome nimalo lepo provesti.

 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Valensija said:

Eto, sad se nasladjujete sto je drugi diktator dobio sve sto je trazio.

Kakve demokrate, place zapad za vama.😂

Osnovni cilj je suzbijanje putlera i uđiguza mu, i uvek je bio. Slobodno neka se on i takva bagra okrecu kome hoce. Najvaznije je to izolovati od Evrope, a njihove bolesne uđiguze po Evropi razguziti tako da ne ostane nista od njih. Demokratija je za ljude, a ne za one koji misle da je demokratija, multikulturalnost i wgaf ako se teritorija gde tradicionalno proganjaju sve sto nije oni tretira kao ravnopravna "kultura" ili nekakav partner ili nesto, pa sad oni na takvoj sranje teritoriji nesto "izglasaju" i ostali u okruzenju to treba da prihvate. Nije. To je travestija demokratije, a takve treba nemilosrdno suzbiti u Evropi, svim sredstvima. Da se od njih čuje samo plač i škrgut zuba. To je dobro.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Gistro Bančo said:

Ima li rata da Kurdi ne nadrljaju? 

 

Sad bas hteo da napisem, najebase ljudi svuda, sad izbio rat nekoliko hiljada km dalje od njih, oni opet u kanalu. 

Valjda ce i ovaj Erdogan jednom da odapne, pa zajedno sa svojim drugarom Putkom da se dinsta. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Valensija said:

Eto, sad se nasladjujete sto je drugi diktator dobio sve sto je trazio.

Kakve demokrate, place zapad za vama.😂

 

Ne, svi se nasladjuju sto je PRVI diktator dobio ono sto je trazio...

I gade se jer je i drugi diktator dobio neke ustupke... 

 

Sljedeci korak - Srbija i Bosna u NATO paktu...

Edited by ters
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...