Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

11 minutes ago, Klotzen said:

Čovek priča o inflaciji na zapadu. Ona je počela dobrano pre rata i rasta cena goriva. Kao što sam rekao rat se samo nadodao na to.

 

Cene goriva, gasa i energenata su pocele da rastu jos prosle godine. Jedan od razloga zasto se Rusija bas sad odlucila na agresiju je istorijski visoka cena gasa i nafte.

 

Ekstremni rast cene ulja je isto bio krajem prosle godine, kada je cena u nekoliko dana porasla skoro duplo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Дејо said:

Inflacija jeste počela posle korone, ali reći da sankcije Rusiji nisu doprinele većem rastu inflacije (zbog energenata i poljoprivrednih proizvoda) je baš diskutabilno.


Inflacija jeste pocela sa pandemijom ali je agresija Rusije na Ukrajinu doprinijela vecem rastu inflacije. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Cene goriva, gasa i energenata su pocele da rastu jos prosle godine. Jedan od razloga zasto se Rusija bas sad odlucila na agresiju je istorijski visoka cena gasa i nafte.

 

Ekstremni rast cene ulja je isto bio krajem prosle godine, kada je cena u nekoliko dana porasla skoro duplo. 

Hajde molim te objasni ovu rečenicu, koja je povezanost visoke cene gasa i nafte i odluke da Rusija napadne Ukrajinu 😄

5 minutes ago, ters said:


Inflacija jeste pocela sa pandemijom ali je agresija Rusije na Ukrajinu doprinijela vecem rastu inflacije. 
 

 

Slažem se, rat, u kom je uključena jedna od najvećih sila na svetu, je sam po sebi veliki faktor koji će doprineti rastu inflacije, ali isto tako i ove sankcije zapada su doprinele da inflacija samo divlja, interes im je bio da samo žestoko kazne Rusiju, a nisu razmišljali o posledicama koje mogu nas, koji nit luk jeli nit luk mirisali, pogoditi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Дејо said:

Hajde molim te objasni ovu rečenicu, koja je povezanost visoke cene gasa i nafte i odluke da Rusija napadne Ukrajinu 😄

 

The Price of Oil and Soviet/Russian Aggressiveness

 

Daniel Gros Director of Centre for European Policy Studies (CEPS)

 

..................................................................................................................................................................................................................................................

 

Good illustration on how oil price correlates with russian imperiaphrenic fever.

 

FJfdOWAWUAEZj3p?format=jpg&name=medium

 

..............................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

Ruski genocidni nakot sa svojom zločinačkom armijom je nastavio ono što najbolje ume: gađanje i ubijanje civila. Ovaj put u Kijevu je meta bilo obdanište.

 

Jedna sedmogodišnja devojčica koju je ruski genocidni nakot pokušao da ubije, uspela je srećom da se izvuče. Za majku se još ne zna.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Maharaja said:

Ruski genocidni nakot sa svojom zločinačkom armijom je nastavio ono što najbolje ume: gađanje i ubijanje civila. Ovaj put u Kijevu je meta bilo obdanište.

 

Jedna sedmogodišnja devojčica koju je ruski genocidni nakot pokušao da ubije, uspela je srećom da se izvuče. Za majku se još ne zna.

 

 

Daj čoveče šta pišeš ti.. kome je meta obdanište i ko je imao nameru da ubije sedmogodišnju devojčicu ?

Kao što nije namera Ukrajinaca bila onomad da gađa porodilište tako nije ni namera Rusije bilo da gađa obdanište (ako su uopšte pogodili, nisam ispratio)

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Дејо said:

Daj čoveče šta pišeš ti.. kome je meta obdanište i ko je imao nameru da ubije sedmogodišnju devojčicu ?

Kao što nije namera Ukrajinaca bila onomad da gađa porodilište tako nije ni namera Rusije bilo da gađa obdanište (ako su uopšte pogodili, nisam ispratio)

 

 

 

Cudo jedno kako se Rusima potpuno slucajno svako malo zalomi da pogode kakvo obdaniste, porodiliste, skolu, pozoriste ili stambene zgrade, a nekad jebi ga i da sravne kompletan grad. Ne bi oni nikad to namjerno.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Cudo jedno kako se Rusima potpuno slucajno svako malo zalomi da pogode kakvo obdaniste, porodiliste, skolu, pozoriste ili stambene zgrade, a nekad jebi ga i da sravne kompletan grad. Ne bi oni nikad to namjerno.

 

Prijatelju, ostrašćen si. Budi objektivan i sagledavaj situaciju realno. To što ti pišeš ti isto i ja mogu za drugu stranu napisati (8 godina rokanja), ali naravno da to ne opravdava neki zločin koji počini Rusija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Дејо said:

 

Prijatelju, ostrašćen si. Budi objektivan i sagledavaj situaciju realno. To što ti pišeš ti isto i ja mogu za drugu stranu napisati (8 godina rokanja), ali naravno da to ne opravdava neki zločin koji počini Rusija.

 

 

 

Pa prilicno ti objektivno pisem da se Rusima nekako svako malo zalomi da pogode kakav civilni objekat, a grad od 400+ hiljada stanovnika su nedavno sravnili sa zemljom gdje stvarne brojke razaranja i pobijenih civila vjerovatno necemo jos dugo saznati. To nije i ne moze biti slucajno. Prije ce biti da si ti ostrascen i pokusavas naci nacin da opravdas rusku agresiju na Ukrajinu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Pa prilicno ti objektivno pisem da se Rusima nekako svako malo zalomi da pogode kakav civilni objekat, a grad od 400+ hiljada stanovnika su nedavno sravnili sa zemljom gdje stvarne brojke razaranja i pobijenih civila vjerovatno necemo jos dugo saznati. To nije i ne moze biti slucajno. Prije ce biti da si ti ostrascen i pokusavas naci nacin da opravdas rusku agresiju na Ukrajinu. 

 

Tu svoju energiju za odbranu teritorijalnog integriteta Ukrajine, preusmeri kod sebe u dvorište (KiM) mislim da bi pametnije bilo. Što se mene lično tiče, mene zanima interes Srbije i Srba i njihov položaj, nije niko plakao kada je nas cela evropa rokala.

 

U svakom slučaju, zločine Rusije, zločine Ukrajine treba osuditi. Kao što vidiš nisam ostrašćen ja pominjem zločine i jedne i druge strane, a koliko vidim ti ni reči o tome. Tako da će biti ipak da si ti ostrašćen. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Дејо said:

 

Tu svoju energiju za odbranu teritorijalnog integriteta Ukrajine, preusmeri kod sebe u dvorište (KiM) mislim da bi pametnije bilo. Što se mene lično tiče, mene zanima interes Srbije i Srba i njihov položaj, nije niko plakao kada je nas cela evropa rokala.

 

U svakom slučaju, zločine Rusije, zločine Ukrajine treba osuditi. Kao što vidiš nisam ostrašćen ja pominjem zločine i jedne i druge strane, a koliko vidim ti ni reči o tome. Tako da će biti ipak da si ti ostrašćen. Pozdrav.

 

1. Nemam nikakve veze sa KiM-om tako da buncas opet cini mi se

2. Ko sto ni Srbija nije plakala kad je svesrdno rokala sve oko sebe

3. Slazem se da  zlocine obje strane treba osuditi. Problem je sto su zlocini ruske strane mnogo cesci i brojniji jer jebi ga njihov rezim je taj sto Ukrajinu i Ukrajince dozivljava laznom drzavom i narodom i leglom neonacizma (u moru jos drugih poluretardiranih argumenata koje zlocinacki rezim svakodnevno ispaljuje o historijskoj nepravdi prema Rusima).

 

Ne ide ti jebemu misa 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

1. Nemam nikakve veze sa KiM-om tako da buncas opet cini mi se

2. Ko sto ni Srbija nije plakala kad je svesrdno rokala sve oko sebe

3. Slazem se da  zlocine obje strane treba osuditi. Problem je sto su zlocini ruske strane mnogo cesci i brojniji jer jebi ga njihov rezim je taj sto Ukrajinu i Ukrajince dozivljava laznom drzavom i narodom i leglom neonacizma (u moru jos drugih poluretardiranih argumenata koje zlocinacki rezim svakodnevno ispaljuje o historijskoj nepravdi prema Rusima).

 

Ne ide ti jebemu misa 

 

 

Izvini, nisam znao da si Hrvat, povlačim prethodno napisano u vezi KiM.

 

Ne bih se složio baš da su zločini ruske strane mnogo češći, ali ne uzimaj ovaj period 4 5 meseci, već uzmi period od 8 godina, jer i tad je rat bio, miša li mu jebem, ali ti to ne želiš da čuješ izgleda 😄

U svakom slučaju, imaš pravo na svoj stav i mišljenje, samo kad si već toliko ostrašćen imap xy načina da pomogneš tom narodu, verujem da si učinio tako nešta, na bilo koji način, je l da ? Nemoj mi samo reći da je tvoja pomoć, birga usmerena samo ovde na forumu i postovima kojim pišeš, više će im značiti neka konkretna pomoć nego to što si ti stavio kao avatar Ukrajinsku zastavu, realno.

 

Link to comment
Share on other sites

"Osam godina rokanja" za koje niko nije cuo pre nego sto je pocelo "rokanje" 24. februara 2022.

 

Pa je onda pocelo da se pominje, preuvelicava, falsifikuje ono sto se desilo na Majdanu, u Odesi i na milion drugih mesta, kako bi se "pravedno" rokanje i njegova magnituda bar u tim internet epovima dovelo u neku ravan sa tim imaginarnim koje traje eto 16 puta duzi vremenski period, ali nije ni prineti uzasu, broju zivota koje je odnelo i ratnim zlocinima koje je proizvelo ovo "bratsko rokanje".

 

Samo neutralno i pravedno!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Дејо said:

Izvini, nisam znao da si Hrvat, povlačim prethodno napisano u vezi KiM.

 

Opet fulas. 

 

2 minutes ago, Дејо said:

Ne bih se složio baš da su zločini ruske strane mnogo češći, ali ne uzimaj ovaj period 4 5 meseci, već uzmi period od 8 godina, jer i tad je rat bio, miša li mu jebem, ali ti to ne želiš da čuješ izgleda 😄

 

Moze izvor o tim mnogo cescim ukrajinskim zlocinima al da nije onaj 14 hiljada pobijenih Donbaslija u koje niko sem Kremlja ne vjeruje il ona montaza o razapinjanju i spaljivanju ljudi na krstu? Bucha, Mariupolj, Kijev, Harkiv, Herson i ostali gradovi koje su koljacke horde nemilosrdno granatirale, a neke kao Mariupolj totalno sravnile sa zemljom su prilicno dostupni dokazi.

 

5 minutes ago, Дејо said:

U svakom slučaju, imaš pravo na svoj stav i mišljenje, samo kad si već toliko ostrašćen imap xy načina da pomogneš tom narodu, verujem da si učinio tako nešta, na bilo koji način, je l da ? Nemoj mi samo reći da je tvoja pomoć, birga usmerena samo ovde na forumu i postovima kojim pišeš, više će im značiti neka konkretna pomoć nego to što si ti stavio kao avatar Ukrajinsku zastavu, realno.

 

U gradu gdje zivim vec 15ak puta volontirao po citav dan u udruzenju koje skuplja, razvrstava i salje humanitarnu pomoc u Ukrajinu i od pocetka full scale invazije 24.02.2022. vec donirao par hiljada eura za razne medicinske, higijenske i humanitarne potrepstine narodu Ukrajine. Sta znam, djeluje mi da sam ipak malo vise ucinio da se pomogne tim ljudima od avatara na forumu i raskrinkavanja rusof..., pardon neutralnog posmatranja na agresiju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, McLeod said:

"Osam godina rokanja" za koje niko nije cuo pre nego sto je pocelo "rokanje" 24. februara 2022.

 

Pa je onda pocelo da se pominje, preuvelicava, falsifikuje ono sto se desilo na Majdanu, u Odesi i na milion drugih mesta, kako bi se "pravedno" rokanje i njegova magnituda bar u tim internet epovima dovelo u neku ravan sa tim imaginarnim koje traje eto 16 puta duzi vremenski period, ali nije ni prineti uzasu, broju zivota koje je odnelo i ratnim zlocinima koje je proizvelo ovo "bratsko rokanje".

 

Samo neutralno i pravedno!

Da, ALI NATO...

Da, ALI Irak...

Da, ALI Kosovo...

Da, ALI ...

Najbolje je kada u te zrtve "rokanja" ubroje sve poginule, pa ispadne da su to sve zrtve na ruskoj, pardon donbasko-domobranskoj strani.

После скоро пет година рата, нови подаци о жртвама из Украјине ретко се појављују на насловницама. Али у понедељак је кијевски дописник Немачке новинске агенције објавио податке УН који вас терају да седнете и обратите пажњу. Они показују да је сукоб довео до далеко више губитака него што се раније претпостављало. Уместо раније саопштене бројке од 10.300, рат је однео 12.447 живота – петину више. Међу њима је било 3320 цивила, 3813 украјинских војних лица и 5314 сепаратиста.

 

S obzirom kakve blagodati im je rusko huskanje i "branjenje" (slicno krajinskom i kosovskom od SM) donelo, sve me vise podseca na onaj vic - "nemoj molim te vise da me branis".

 

PS

Dobar prikaz trenutne ruske taktike i stanja na frontu - Ruska taktika

Edited by Dragan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Opet fulas. 

 

 

Moze izvor o tim mnogo cescim ukrajinskim zlocinima al da nije onaj 14 hiljada pobijenih Donbaslija u koje niko sem Kremlja ne vjeruje il ona montaza o razapinjanju i spaljivanju ljudi na krstu? Bucha, Mariupolj, Kijev, Harkiv, Herson i ostali gradovi koje su koljacke horde nemilosrdno granatirale, a neke kao Mariupolj totalno sravnile sa zemljom su prilicno dostupni dokazi.

 

 

U gradu gdje zivim vec 15ak puta volontirao po citav dan u udruzenju koje skuplja, razvrstava i salje humanitarnu pomoc u Ukrajinu i od pocetka full scale invazije 24.02.2022. vec donirao par hiljada eura za razne medicinske, higijenske i humanitarne potrepstine narodu Ukrajine. Sta znam, djeluje mi da sam ipak malo vise ucinio da se pomogne tim ljudima od avatara na forumu i raskrinkavanja rusof..., pardon neutralnog posmatranja na agresiju. 

Svaka čast za bold, svakako. 

 

A čekaj iz Srbije si ili ? Nisam te baš najbolje ispratio.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Дејо said:

 

Tu svoju energiju za odbranu teritorijalnog integriteta Ukrajine, preusmeri kod sebe u dvorište (KiM) mislim da bi pametnije bilo. Što se mene lično tiče, mene zanima interes Srbije i Srba i njihov položaj, nije niko plakao kada je nas cela evropa rokala.

 

U svakom slučaju, zločine Rusije, zločine Ukrajine treba osuditi. Kao što vidiš nisam ostrašćen ja pominjem zločine i jedne i druge strane, a koliko vidim ti ni reči o tome. Tako da će biti ipak da si ti ostrašćen. Pozdrav.

a zasto tebe interesuje polozaj srbije i srba? sta ti imas od njihovog polozaja i koliko si plakao kad nas je cela evropa rokala?

poredjenja radi jel to bila veca, manja ili suza iste velicine kao kad su tvoji drugari streljali 8000 civila i proterali pola miliona preko prokletija? samo poredjenja radi  da bi mogli da izronimo slicne suze sledeci put.

Link to comment
Share on other sites

Polako bre ljudi, šta se se okomili na mene, kao da sam ja agresiju neku izvršio. Opustite se malo, jbt. 

 

10 minutes ago, A sad said:

 

A kakve to veze ima da li je iz Srbije ili nije i koje je nacionalnosti? 

Pitam samo, jer je rekao da ga ne zanima KiM.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...