Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, ters said:

NATO ne koncentrise 300,000 vojnika bez namjere da ih upotrijebi. "Ko ne pamti iznova prozivljava"  Dzoni Stulic.

Kao sto ni Putin nije koncentrisao 200,000 vojnika na ukrajinske granice u januaru i february bez namjere da ih upotrijebi...

Da NATO koncentriše 300,000 vojnika okolo Ukranije i u Baltičkim zemljama sada, složio bi se i ja - samo ne vidim da je tako. Je si negde pročitao da NATO koncentriše 300,000 vojnika na granici Ukrajine i Rusije? Ja videh da je NATO danas odlučio da proširi svoj Rapid Reaction Force na 300,000 vojnika. To ne znači da će svi ti vojnici biti raspoređeni na istoku, a kamoli na granici sa Ukrajinom. 

 

Uostalom, ovo je plan, proći će dosta vremena dok se implementira - može biti slučaj "plan for the worst, hope for the best". Da me ne shvatis pogrešno, veoma je moguće da si u pravu, samo hoću da kažem da to trenutno nije sigurica. Više smisla ima da se NATO odmah uvukao a ne čekao dok se Ukrajina razara i dok hiljade i hiljade Ukrajinaca ginu - mada veoma je moguće da je i to strategija, da nauče kako neprijatelj operiše i da ih oslabe pre nego što se uvuče u Ukrajinu (po cenu razaranja Ukrajine i ogromnog gubitka života Ukrajinaca, što je žalosno). I ako se NATO bude uvukao u ovo, nadam se da će sukobi da budu samo unutar Ukrajine. Osim ako Rusija napadne NATO zemlje, što bi bilo ravno samoubistvu za Putina i Rusiju. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Da NATO koncentriše 300,000 vojnika okolo Ukranije i u Baltičkim zemljama sada, složio bi se i ja - samo ne vidim da je tako. Je si negde pročitao da NATO koncentriše 300,000 vojnika na granici Ukrajine i Rusije? Ja videh da je NATO danas odlučio da proširi svoj Rapid Reaction Force na 300,000 vojnika. To ne znači da će svi ti vojnici biti raspoređeni na istoku, a kamoli na granici sa Ukrajinom. 

 

Uostalom, ovo je plan, proći će dosta vremena dok se implementira - može biti slučaj "plan for the worst, hope for the best". Da me ne shvatis pogrešno, veoma je moguće da si u pravu, samo hoću da kažem da to trenutno nije sigurica. Više smisla ima da se NATO odmah uvukao a ne čekao dok se Ukrajina razara i dok hiljade i hiljade Ukrajinaca ginu - mada veoma je moguće da je i to strategija, da nauče kako neprijatelj operiše i da ih oslabe pre nego što se uvuče u Ukrajinu (po cenu razaranja Ukrajine i ogromnog gubitka života Ukrajinaca, što je žalosno). I ako se NATO bude uvukao u ovo, nadam se da će sukobi da budu samo unutar Ukrajine. Osim ako Rusija napadne NATO zemlje, što bi bilo ravno samoubistvu za Putina i Rusiju. 

 

NATO stvara snagu od 300,000 za brze reakcije - koja je gotovo iskljucivo namijenjena za operacije u istocnoj Evropi i koja ce biti stacionirana tako da moze biti na evropskoj istocnoj granici NATO-a: Baltik, Poljska, Madjarska, Bugarska, Turska u roku od 15 dana. NATO ne zeli otpoceti konfrontaciju sa Rusijom na teritoriji Ukrajine - i nedvosmisleno je  porucio Ukrajini da jedino sto mogu ocekivati je oruzje.

 

Kao sto rekoh - ko ne pamti iznova prozivljava: 1999 NATO nije koncentrisao vojsku na granicama Srbije,nego je stvarao neke "task forces" koje mogu brzo reagovati... I kopje su brzo reagovale... Niti su koncentrisali trupe na granici Libije 2011... 

 

 Dovoljno je vidjeti ko se zalaze za sta - propagandna jedinica Vojske RF rasporedjena na polozaje u Srbiji, neprestano propagira direktni ulazak NATO-a u okrsaje u Ukrajini kao i drugi ruski agenti na terenu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

NATO stvara snagu od 300,000 za brze reakcije - koja je gotovo iskljucivo namijenjena za operacije u istocnoj Evropi i koja ce biti stacionirana tako da moze biti na evropskoj istocnoj granici NATO-a: Baltik, Poljska, Madjarska, Bugarska, Turska u roku od 15 dana.

300000 vojnika čeka da Rusija napravi pogrešan korak? Rusi se naprave ludi satru Ukrajinu i kažu ,,mi ovoliko".Šta rade ovi NATO vojnici onda pokupe stvari , razduže se i pođu kućama ?

 

1 hour ago, ters said:

ko ne pamti iznova prozivljava: 1999 NATO nije koncentrisao vojsku na granicama Srbije,nego je stvarao neke "task forces"

Po tebi Rusija je u rangu Srbije 1999 ? Ako je to tačno što odmah ne lansiraju napad na Rusiju i reše problem ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

NATO ne zeli otpoceti konfrontaciju sa Rusijom na teritoriji Ukrajine - i nedvosmisleno je  porucio Ukrajini da jedino sto mogu ocekivati je oruzje.

Izvini, zbunjen sam - zar nisi rekao da će NATO vojno da se umeša?

 

1 hour ago, ters said:

Dovoljno je vidjeti ko se zalaze za sta - propagandna jedinica Vojske RF rasporedjena na polozaje u Srbiji, neprestano propagira direktni ulazak NATO-a u okrsaje u Ukrajini kao i drugi ruski agenti na terenu.

Takođe, šta je RF? 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sasa965 said:

300000 vojnika čeka da Rusija napravi pogrešan korak? Rusi se naprave ludi satru Ukrajinu i kažu ,,mi ovoliko".Šta rade ovi NATO vojnici onda pokupe stvari , razduže se i pođu kućama ?

 

Po tebi Rusija je u rangu Srbije 1999 ? Ako je to tačno što odmah ne lansiraju napad na Rusiju i reše problem ?

 

Rusija za 500 godina istorije, sa izuzetkom par godina Gorbacova, nikada nije rekla e sada nam je dosta teritorije... Tako da sanse da se dugorocno zaustave na Ukrajini su nikakve.

 

Rusija je daleko veca sila od Srbije 1999. a vec nekoliko puta napisah zasto NATO ne lansira napad na Rusiju.

 

Nemam vise vremena da ponovo prepisujem sve, odoh da gledam Uimbldon - derbi drugog kola:

 

rally-master-backboards.jpg  VS  images?q=tbn:ANd9GcSteaKOpZgXxZe6uBIj4-C

 

 

 

8 minutes ago, Darko said:

Izvini, zbunjen sam - zar nisi rekao da će NATO vojno da se umeša?

 

Takođe, šta je RF? 

Da, NATO ce da se umijesa kada Rusi napadnu zemlju NATO-a i time prosire sukob. Ne dok god je sve ograniceno na Ukrajinu.

 

RF - Ruska Federacija 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

@ters (Forumski) druže, ako misliš na mene, promašio si skroz. Po upisima koje ostavljajaš, mogu da zaključim da ne živiš, kao ja, u državi u kojoj je 80%+ stanovništva rusofilno.

 

I ja bih voleo da sam preko okeana, ali nisam, svojom krivicom/zaslugom.

 

Hoće da pobegnu Rusi iz Rusije. Pa većina Rusa bi htela da ode i da nema rata, kao što bi većina Ukrajinaca otišla i da nema rata, sad bar imaju debeo razlog.

 

Meni ne odgovara iznurivanje protivnika i da se sačeka da šta već, već da rat traje što kraće, kakav god da je kraj.

 

Ako će NATO i druge zemlje Ukrajini da daju oružje i ništa preko toga i ako su Ukrajinci svesni toga, ako je crvena granica ruski napad na NATO zemlju, onda mi odgovara da Rusi što pre ostvare ratne ciljeve u Ukrajini koje su zacrtali, jer ne vidim kako mogu da izgube.

 

Poželjno bi bilo da nema više nikakvog  ruskog uticaja u Srbiji, mada je to SF.

 

U vezi razvoja novih tehnologija da se zameni nafta i gas nekim drugim, "čistijim" gorivima, dajbože, ali teško, preveliki je profit, samo će ovi da kupuju sa druge strane sveta, a oni će da prodaju na drugoj strani sveta, uz, u proseku, veći profit.

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

Rusi vrse i dalje veliku propagandu. Pa oni imaju problema sa kolicinom vojnika, smestili su se na jednu oblast i tu trpe velike gubitke da bi zauzeli Donbas sto pre jer se Putleru jbe za zivote njegovih vojnika. Preko Orbana skicu kako ce svi predsednici pasti, a prvi Makron nije pao npr. Pokusavaju svim svojim uticajem na te neke poludiktatore i svoje vazale da uplase narod u Evropi. Njima sledi beda i jad ako ostanu sankcije. Nije tu samo Evropa vec Japan, Juzna Koreja itd..od ostalih imaju qrac..Najjace ekonomije sveta su im uvele sankcije i tu im je kraj price, samo treba vremena. Ukrajinci ce dobiti u ovih 15-20 dana dovoljno oruzja da ih vrate nazad  i polozaj Rusa ce u najmanju ruku biti komplikovan, jer ocekujem da Putler ide na pregovore ako osvoji Donbas i Lugansk.

 

Srbija ko Srbija ne zeli u EU jer pojma nemaju o bilo cemu. To valjda govori i cela politicka scena. Moj tast prica kako nikad bolje nije ziveo nego pod Psihopatom, a bukvalno nije izasao iz kuce 20puta u jedno 8 godina od kad je u penziji. Jede najgoru hranu i bulji u TV non-stop.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brian Setzer said:

@ters (Forumski) druže, ako misliš na mene, promašio si skroz. Po upisima koje ostavljajaš, mogu da zaključim da ne živiš, kao ja, u državi u kojoj je 80%+ stanovništva rusofilno.

 

I ja bih voleo da sam preko okeana, ali nisam, svojom krivicom/zaslugom.

 

Hoće da pobegnu Rusi iz Rusije. Pa većina Rusa bi htela da ode i da nema rata, kao što bi većina Ukrajinaca otišla i da nema rata, sad bar imaju debeo razlog.

 

Meni ne odgovara izmirivanje protivnika i da se sačeka da šta već, već da rat traje što kraće, kakav god da je kraj.

 

Ako će NATO i druge zemlje Ukrajini da daju oružje i ništa preko toga i ako su Ukrajinci svesni toga, ako je crvena granica ruski napad na NATO zemlju, onda mi odgovara da Rusi što pre ostvare ratne ciljeve u Ukrajini koje su zacrtali, jer ne vidim kako mogu da izgube.

 

Poželjno bi bilo da nema više nikakvog  ruskog uticaja u Srbiji, mada je to SF.

 

U vezi razvoja novih tehnologija da se zameni nafta i gas nekim drugim, "čistijim" gorivima, dajbože, ali teško, preveliki je profit, samo će ovi da kupuju sa druge strane sveta, a oni će da prodaju na drugoj strani sveta, uz, u proseku, veći profit.

 

 

Jesam preko okeana, ali ne svojom krivicom ni zaslugom, nego radi bjezanja od JNA generala, ukljucujuci i onog sto je na sudjenje za ratne zlocine nosio kravatu KP Rusije...I koji su, uz pomoc drugih generala, ali i obucara, vodoinstalatera, vunovlacara i drugih koji su postali neki ratni "generali" na drugim stranama, razorili i popalili jednu pristojnu zemlju...

 

Vecini odgovara da rat traje sto krace - ukljucujuci i Z-likovca koji ga je zapoceo. Ali je njegova trodnevna specijalna operacija u svom 100 i nekom danu.... Ja sam ubijedjen da ce Rusi udariti na NATO zemlje - i mislim da ce to odraditi u relativno skoroj buducnosti.

 

Jedini kome zavrsetak rata ukoliko Z-likovci pobijede nikako ne odgovara su Ukrajinci jer ovaj rat ima za proklamovani cilj unistenje Ukrajinaca, tako da svaki dan koji izdrze bez predaje im znaci dan zivota duze. Z-likovci su u Buchi bili nesto manje od 5 sedmica i za to vrijeme su masakrirali vise od 1,000 stanovnika od 37,000 koliko je Bucha imala - nesto manje od 3%. Sve vojske  na prostoru Jugoslavije (a tu su djelovale dvije najkrvolocnije u novijoj istoriji- nacisti i ustase) su tokom pune 4 godine drugog svjetskog rata ubile 10-15% stanovnistva Jugoslavije.  Mariupolj je imao 400,000 stnaovnika  od cega je prema nekim izvjestajima pobijeno 20,000 ili 5% za 2.5 do 3 mjeseca. 

 

Nisam pristalica rata, cak bih rekao da sam provjereni "izbjegavac vojne obaveze" koji je izbjegao mobilizacije u cetiri razlicite vojske (uz manje ili vise peripetija i neugodnosti),  ali potpuno razumijem nagon da se branis pred sigurnom smrcu i da docekas jos jedan izlazak sunca.

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brian Setzer said:

@ters (Forumski) druže, ako misliš na mene, promašio si skroz. Po upisima koje ostavljajaš, mogu da zaključim da ne živiš, kao ja, u državi u kojoj je 80%+ stanovništva rusofilno.

 

I ja bih voleo da sam preko okeana, ali nisam, svojom krivicom/zaslugom.

 

Hoće da pobegnu Rusi iz Rusije. Pa većina Rusa bi htela da ode i da nema rata, kao što bi većina Ukrajinaca otišla i da nema rata, sad bar imaju debeo razlog.

 

Meni ne odgovara iznurivanje protivnika i da se sačeka da šta već, već da rat traje što kraće, kakav god da je kraj.

 

Ako će NATO i druge zemlje Ukrajini da daju oružje i ništa preko toga i ako su Ukrajinci svesni toga, ako je crvena granica ruski napad na NATO zemlju, onda mi odgovara da Rusi što pre ostvare ratne ciljeve u Ukrajini koje su zacrtali, jer ne vidim kako mogu da izgube.

 

Poželjno bi bilo da nema više nikakvog  ruskog uticaja u Srbiji, mada je to SF.

 

U vezi razvoja novih tehnologija da se zameni nafta i gas nekim drugim, "čistijim" gorivima, dajbože, ali teško, preveliki je profit, samo će ovi da kupuju sa druge strane sveta, a oni će da prodaju na drugoj strani sveta, uz, u proseku, veći profit.

 

Iz toga proističe da ti predlažeš jedan od ova dva scenarija :

 

1. Rat NATO-Rusija i najverovatnije kraj civilizacije

2. Odjebavanje Ukrajine i prepuštanje Rusiji na milost i nemilost.

 

Nadam se da nisi dobro razmotrio kada si pisao o ratu sa Rusijom da je to kraj civilizacije i smrt većine stanovnika u zaraćenim državama. Ako nisi objasni nam kako zamišljaš rat NATO vs Rusija i kako bi to spasilo Ukrajinu ?

 

Ovo pod dva da je zapad uradio mogao je komotono da rasformira i NATO i EU jer ni jedno ni drugo ne bi imalo nikakavu perspektivu posle toga. Pa ne možeš državu koja strada zbog toga što želi da bude deo zapada da odjebeš i kažeš im "Neka vas Rusi nauče gde vam je mesto". To je toliko neozbiljan pristup da ja ne mogu da verujem da to neko uopšte smatra kao potencijalno rešenje. Zapad mora da reaguje i da ponudi neku pomoć inače je izgubio svu "meku moć" u narednih par decenija.

 

Sa druge strane dobar deo zapada želi ovaj hladan rat sa Rusijom koji počinje ali je bio matiran javnim mnjenjem koje nije bilo spremne na žrtve zarad toga. Putin je sa ovim ratom izbrisao taj deo javnog mnjenja i sveo ga na tešku manjinu tako da više nema ozbiljnih prepreka za novi Hladni Rat sa Rusijom čiji početak gledamo. Sledećih godinu-dve će biti poteškoća sa ekonomijama zapada ali će cena koju će političari platiti za to na izborima 10 puta manja nego da su ovo uradili pre 10 godina.

 

Ukrajina će biti žrtva Rusije tu nema pomoći, ovo oružje što dobija je jedino rešenje da se rat prolongira i da ne dođe do totalne okupacije zemlje. Ja drugo rešenje, a da je realno ne vidim. Jedino što se može zameriti zapadu je što ne pomažu više i to je jedina realna kritika koja meni pada na pamet.

 

@ters

 

Putin neće napasti NATO jer je i njemu jasno da bi bio pregažen u tom sukobu. Pretiće i histerisaće da bi uticao na zapadno javno mnjenje ali se nikad neće usuditi da napadne ni jednog člana NATO-a. Zato svi Ruski susedi i streme da što pre uđu i isti.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, tomas.hokenberi said:

Avax = antivakser

A ono sto sto leti i  nosi radar (Airborne early warning  & control system) je AWACS

Hvala na ispravci.

Nisam znao da su i anrivakseri dobili skraćenicu, mada kod bolje razmislim kako piše i priča današnja omladina sve u nekim skraćenicama i mrzi ih što su živi to je sasvim normalno.

Za AWACS znam šta mu je namena, mator sam ja, nekako mi je ostalo u sećanju Avax, sad vidim da smo grešili.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ters said:

Lepo si postavio pitanja, ja sam jedini koji ti je lepo odgovorio, i nije moj problem sto ti odgovori nisu u skladu sa onim sto si zelio cuti. Kao sto nije moj problem sto ne pravis razliku izmedju aviona i osobe koja se protivi vakcinaciji...

Odgovori su baš onakvi kakve sam i očekivao.
Ne radi se ovde o tome šta ja želim da čujem, pitanja su postavljena da i drugi mogu da pročitaju i donesu zaključke da li je ono što si ti napisao klasično AV izvrtanje ili realno stanje. 
Za Avax-AWACS sam napisao ☝️

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Da, NATO ce da se umijesa kada Rusi napadnu zemlju NATO-a i time prosire sukob.

Jel stvarno misliš da su Putin i kompanija toliko ludi? Moram da se složim sa @Klotzen, napasti jednu od NATO zemalja je samoubistvo. Zašto bi to uradili, koja je poenta? Da si rekao da spremaju da napadnu druge zemlje u njihovoj sferi uticaja tipa Kazahstan ili Azerbeijdžan (bogate sirovinama, kao što je i Istočna Ukrajina i more kod Ukrajinske obale), to je moguće. Ali NATO zemlju ... ne vidim kako, jebali su ježa ako to probaju. 

 

Zašto misliš da će Rusija napasti NATO zemlju pre ili kasnije? Po tebi, šta imaju od toga? Zanima me. 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Nadam se da nisi dobro razmotrio kada si pisao o ratu sa Rusijom da je to kraj civilizacije i smrt većine stanovnika u zaraćenim državama. Ako nisi objasni nam kako zamišljaš rat NATO vs Rusija i kako bi to spasilo Ukrajinu ?

Vidiš, da je NATO bio spreman da stane u zaštitu Ukrajine, ne verujem da bi Putin bio spreman da je napadne. Čak i ako bi bilo sukoba između njih, veoma je moguće da bi to ostalo samo na teritoriji Ukrajine. Ne verujem da bi ijedan od njih hteo da se sukob proširi, pogotovo Rusija - jer u tom slučaju ne bi Rusija izgubila samo celu Ukrajinu. Mislim da bi sama pretnja rata između NATO-a i Rusije bila dovoljna da Putin odjebe. Ali Putin je provalio da nemaju muda, pa odlučio da uradi što hoće. 

 

Jebi ga, pretpostavljam da je NATO procenio da je manji rizik pustiti Ukrajince da ginu i da Rusi krvare polako. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

"Saopstenje ruskog ministarstva agresije: jesmo raketirali vojne objekte u gradu Kremenjcugu, jesmo pogodili skladiste zapadne (sic!) municije koje se nalazilo oko zatvorenog (!) trgovackog centra pa je detonacija izazvala pozar u potpuno praznoj zgradi (!!)
МОСКВА, 28. јуна - РИА Новости. Ваздушно-космичке снаге Русије у понедељак су уништиле наоружање и муницију за украјинску групу трупа у Донбасу које су се налазиле у хангарима у Кременчугу...
Jucer, koliko sam shvatio, tijekom cijelog dana nas svim rezimskim TV-kanalima pricalo se da raketiranja uopce nije bilo i da "takozvani pozar" je propagandni fejk podlih Ukrajinaca."

Ivan Grozny, direktno iz Rusije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Darko said:

Vidiš, da je NATO bio spreman da stane u zaštitu Ukrajine, ne verujem da bi Putin bio spreman da je napadne. Čak i ako bi bilo sukoba između njih, veoma je moguće da bi to ostalo samo na teritoriji Ukrajine. Ne verujem da bi ijedan od njih hteo da se sukob proširi, pogotovo Rusija - jer u tom slučaju ne bi Rusija izgubila samo celu Ukrajinu. Mislim da bi sama pretnja rata između NATO-a i Rusije bila dovoljna da Putin odjebe. Ali Putin je provalio da nemaju muda, pa odlučio da uradi što hoće. 

 

Jebi ga, pretpostavljam da je NATO procenio da je manji rizik pustiti Ukrajince da ginu i da Rusi krvare polako. 

 

Putin već sada smatra da je u ratu sa NATO-om, tj. smatra to od onog trenutka kada su počeli razgovori NATO i Ukrajine o članstvu, saradnji ili čemu već. O tome je govorila Frau Merkel, da će on te razgovore shvatiti kao objavu rata, i to je bio glavni razlog njenog protivljenja članstvu Ukrajine u NATO. Koliko je to razumno i opravdano od strane Putina je druga stvar, ali nemam razloga da sumnjam u to što ona kaže, obzirom da ga ona dobro poznaje i da se i dan-danas drži te priče. U svakom slučaju, siguran sam da se on spremao dugo za ovo, priče da je poludeo jednog jutra pa rešio da napadne Ukrajinu su glupost - što ne znači da je u pravu što je napao, da nacrtam za ove što vole da dele etikete.

 

Mi smo sada u jednoj krajnje nepredvidivoj situaciji, i to je ono što mene plaši. Jer, mi realno ne znamo šta se sve dešava osim onoga što neposredno vidimo, a to je da Putin razara Ukrajinu, uz sve užase koji uz to idu. Dokle će ići, šta su mu ciljevi, da li će smatrati da je primoran da napadne i neku zemlju koja je član NATO ili će jednostavno uraditi to da bi pokazao da može - mi to ne znamo i možemo samo da nagađamo. Lično, ja se bojim čak i (u smislu vojnih dejstava lokalno ograničene) varijante da Rusi izađu na deltu Dunava, ne zato što je to previše bitno u strateškom smislu, već zato što bi to dalo vetar u leđa ovdašnjim ludacima koji smatraju da Srbija treba da se ujedini sa Rusijom ili šta već :ajme:

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Darko said:

Vidiš, da je NATO bio spreman da stane u zaštitu Ukrajine, ne verujem da bi Putin bio spreman da je napadne. Čak i ako bi bilo sukoba između njih, veoma je moguće da bi to ostalo samo na teritoriji Ukrajine. Ne verujem da bi ijedan od njih hteo da se sukob proširi, pogotovo Rusija - jer u tom slučaju ne bi Rusija izgubila samo celu Ukrajinu. Mislim da bi sama pretnja rata između NATO-a i Rusije bila dovoljna da Putin odjebe. Ali Putin je provalio da nemaju muda, pa odlučio da uradi što hoće. 

 

Jebi ga, pretpostavljam da je NATO procenio da je manji rizik pustiti Ukrajince da ginu i da Rusi krvare polako. 


Mislim da scenario u kojem bi ludjak napao neku od NATO zemalja na Baltiku i nije toliko nemoguc jer je prilicno svjestan da je napadom na Ukrajinu dozivio potpuni strateski poraz za buducnost jer su sanse da mu se predje preko ovog svega i vrati mu se pozicija kakvu je imao u trgovini sa Zapadom prije rata skoro ravne nuli. Druga stvar je sto mu agresija na Ukrajinu ide miljama daleko od cilja koji je on zamislio prije nego je napao stoga lozenje da je u ratu sa citavim NATO-om dolazi na dnevni red pa time ni potpuna eskalacija i sveopsti rat sa najmocnijom silom svijeta vise nije tako suluda opcija u glavama celnika zlocinackog rezima. Ja se samo nadam da ce i jedni i drugi u slucaju potpune eskalacije ostati koliko toliko normalni i nece koristiti nuklearno oruzje mada i Rusija je prilicno svjesna da u konvencionalnom ratu sa NATO-om nema skoro nikakve sanse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sasa965 said:

A ako se to ne desi ? Šta onda? 

pa nista imacemo obrnutu situaciju. ti ces da pretis sarmatima, vengerima, bratom kimom a mi cemo da propitujemo a ko ce to da plati, a sta onda, da objavi rat natou, a kad dodje leto... itd, itd...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Švajcarski dnevnik na francuskom Tem (Le Temps) objavio transkript razgovora Makrona s Putinom pred invaziju. Putin navodno rekao Makronu da mora da igra hokej i zato ne može brzo na samit s Bajdenom.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

vrati mu se pozicija kakvu je imao u trgovini sa Zapadom prije rata skoro ravne nuli.

Kakva pozicija?

Nemačku lokomotivu vode ,,zeleni".

Oni ne žele ni gas ni naftu, samo obnovljivi izvori energije.Ta vrata za Rusiju su zatvorena.

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Rusija je prilicno svjesna da u konvencionalnom ratu sa NATO-om nema skoro nikakve sanse.

U februaru ove godine Ukrajinska vojska je bila druga po snazi u Evropi. 120 dana kasnije je u nezavisnoj situaciji sa velikim gubicima u tehnici i ljudstvu.

Koje vojske bi Rusija trebala da zazire? Poljske, Nemačke ,koje?

Ko bi slao vojnike da ginu protiv Rusa?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

ima u NATO-u i ta neka Amerika,

Ima , ona je pomorska sila na kopnu je krajnje upitna.

 

 

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Doduse sila s istoka ce to sve posamarat i usetat se u Berlin i Pariz da ih oslobode od zlih anglosaksonaca, a Washington i London ce kako su vec najavili sravit Sarmatima.

Čemu li ti ovo služi da mi je znati.

 

  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...