Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

jeste lebrondža negde u ovim đaninim godinama apgrejdovao šut ali je isto tako lebron bio u startu bolji šuter, plus mislim da je brondžina radna etika i attention to details merljivija sa jordanom (trenutno 5i na goat listi), nego sa aktuelnim superstar-papanima.

 

dobar je đano ali ja jednostavno ne umem da etabliram nekakvo poverenje u njega kada dođe plej of. 

 

slažem se ja sa tobom delgado da nije skill samo šut ali je mnoga atletika i umeće u današnjoj košarci u problemu ako nemaš taj isti šut na pristojnom nivou. i 'fala bogu da je tako, to je jedno od najbitnijih rezultata aktuelne košarke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdinho said:

Meni bi bilo drago da Finiks osvoji, narocito zbog njihovih vernih navijaca na forumu koji su bili uz Finiks uz sve ove godine verno i ako nisu ni primirisali PO osim prosle godine u bablu. Zasluzili su da se i oni raduju.

 

Sezona 2011/12, par dana pre zavrsetka sezone se gostovalo Juti. Da su pobedili, imali bi bolji tie-breaker. Razlika je u tom trenutku bila jedna tekma.

 

Sezona 2013/14, izgubilo se isto od konkurenta u gostima. Dalas je bio domacin, a tada su vezali tri poraza. Poraz od SA i Dalasa u gostima, Memfis pobedio u Arizoni. Pobeda nad Dalasom bi bilo 3:1 za Sanse i skoro osigurano osmo mesto, posto je trebala samo jedna pobeda. Memfis je bezao dve pobede, tako da su pobedjeni Memfis i Dalas, bili bi verovatno sedmi na Zapadu. Za tim vec treba zaliti, posto bi se izbegao SA i islo bi se na Oklahomu. Krajnji ishod bi bio slican, ali bolje ispasti od Oklahome i ne kvariti jos vise PO skor sa SA.😄

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja samo da bacim 1 respekt za Janisa.

 

Sazreo je, vidi se da stalno radi na svojoj igri, vuce ekipu, igra jos i rovit/povredjen. U sustini je jako racionalan, igra na svoje prednosti. Sve ono sto se od njega ocekivalo u rpethodne dve sezone.

 

E sad, problem je sto to nece biti dovoljno ovog puta, jer je Finiks prosto bolji tim i imaju igru, plan b, c, d...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

 

E sad, problem je sto to nece biti dovoljno ovog puta, jer je Finiks prosto bolji tim i imaju igru, plan b, c, d...

 

evo, recimo da je janis najbolji igrač na terenu (ako je pola toga što pišeš):

zašto ne bi on mogao sa midltonom, džruom i ostalima da povuče tu ekipu u 7 ili do titule?

 

šta ga sprečava? jel mu trebaju kris pol i mikal bridžis?

..

aham, trener je problem. možda, ja ne znam dok ne vidim.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, oubrevo. said:

 

evo, recimo da je janis najbolji igrač na terenu (ako je pola toga što pišeš):

zašto ne bi on mogao sa midltonom, džruom i ostalima da povuče tu ekipu u 7 ili do titule?

 

šta ga sprečava? jel mu trebaju kris pol i mikal bridžis?

..

aham, trener je problem. možda, ja ne znam dok ne vidim.

 

Zato sto Mid i Jrue, za razliku od tria Sansa, osciliraju opasno.

 

A ja smatram to kljucnim u proceni koji je tim bolji. Izmedju ostalog, onaj koji igra ucestalije na visokom broju obrtaja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, oubrevo. said:

 

evo, recimo da je janis najbolji igrač na terenu (ako je pola toga što pišeš):

zašto ne bi on mogao sa midltonom, džruom i ostalima da povuče tu ekipu u 7 ili do titule?

 

šta ga sprečava? jel mu trebaju kris pol i mikal bridžis?

..

aham, trener je problem. možda, ja ne znam dok ne vidim.

Zato što Midltonova igra izgleda ovako:

 

image.png.712d14d4549e910cd7957ef260ddbc5f.png

 

A i zbog trenera, da.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Zato sto Mid i Jrue, za razliku od tria Sansa, osciliraju opasno.

 

A ja smatram to kljucnim u proceni koji je tim bolji. Izmedju ostalog, onaj koji igra ucestalije na visokom broju obrtaja.

 

da li osciliraju opasno uopšte + ako osciliraju opasno, da li je to zbog prvog igrača koji ne čini ostatak ekipe boljim? 

 

nije to tako jednostavno. janis isporuči 40 - 10 - 5 i oni izgube. ne znam ni sam, ja se nikada ne bih kladio na janisa. kao što rekoh onomad- trejdovao bih ga baš kad je postao MVP, al to je moja vizura. mega vizura.

1 minute ago, DameTime said:

Zato što Midltonova igra izgleda ovako:

 

image.png.712d14d4549e910cd7957ef260ddbc5f.png

 

A i zbog trenera, da.

 

kako izgleda diagram mitchella, murraya, tatuma i ostalih, pogotovo ako su second option?

Link to comment
Share on other sites

@oubrevo.Ne pratim šta želiš da poentiraš ovim poslednjim pitanjem, mozak mi je danas na minimalnom broju obrtaja. Suština mog komentara je - Janis se blati i ovde i generalno na domaćim forumima (stranicama) te se konstantno nalaze razlozi da se ospori njegova igra. Ranije ste imali argumente, sad vam ih već polako nedostaje jer je popravio i bacanja i trojke i igra racionalnije e te de, e te de. Ti "argumenti" se sada mogu iskoristiti za svakog superstara koji je do sada ispao sa svojom ekipom.

 

Nijedan igrač ne može učiniti nekog drugog boljim, isprazna fraza koju svi koristite a niko ne zna šta znači. Nadam se da ne misliš da CP3 čini Kraudera, Bridžisa i Pejna boljim nego što jesu... Niti Janis može napraviti Midltona na nešto više od All Star igrača, a kamoli Budenholzera boljim trenerom.

 

Ali svejedno, i da su Kris i Džru bolji mislim da bi dobio Finiks, samo bismo gledali zanimljiviju seriju i to je sve.

Link to comment
Share on other sites

moja poenta je:

 

da li je cp3 napravio svoju okolinu boljom nego što jeste ili janisa sprečava okolina da bude taj master and commander kakvim se pretstavlja u javnosti?

 

ja mislim da janis u najboljem scenariju onoga što jeste danas, nije sposoban da dovuče legit ekipu do titule. možda grešim. grešan sam i kada sam stavio bucks in 7 jer sam verovao da može. ja mislim da im je bolje bez njega, tj da treba da ga trejduju za neke druge opcije.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

Nijedan igrač ne može učiniti nekog drugog boljim, isprazna fraza koju svi koristite a niko ne zna šta znači.

Može da učini da ovaj drugi može da ostvari svoj potencijal ili da mu otvori prostor za istraživanje novih opcija, da mu poveća samopouzdanje i još trista nešto, što u konačnici daje to da ga je učinio boljim. Prvi put čujem da neko izjavi da je to samo prazna priča.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Prica oko Paula je onako holivudsko-senzacionalisticki prenaduvana. Kao dosao je u ekipu koja miljun godina nije igrala PO i preko noci je u isti uveo i sad puca na prsten. Realnost je da bi ova ekipa i sa Rubiom igrala PO i u zavisnosti od mecapa vrv prosla prvu rundu. Za nesto vise je pitanje da li bi bila sposobna, ali ovakvom razvoju dogadjaja su kumovale i druge, nekosarkaske okolnosti, pa ko zna, mozda bi cak i taj sastav igrao samu zavrsnicu. 

 

Ante? Pa, decko jeste radio na sebi i sigurno je danas znatno bolji igrac nego pre koju sezonu. To medjutim ne znaci da se 80% njegove 'kosarke' svodi na kvalitete koji uopste nisu nuzno (iskljucivo ili pretezno) kosarkaski. Pisao sam vec, on je za mene produkt ove i ovakve lige: asocijacija je glavni razlog sto on skuplja ovakve statse, sto je dobio status superstara i mvp nagrade. Decko je klasican primer igraca kome bi pola produkcije palo sa samo malo normalnijim kriterijumom (recimo onim koji se primenjuje na gotovo sve druge, obicne smrtnike po ligi). Sa komercijalno-marketinske strane mi je kristalno jasno koja je tu motivacija NBA, ali ja kao obican konzument mogu i hocu da stavim do znanja da mi se to uopste ne svidja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 8:39 AM, SteveFrancis#3 said:

Dobili smo samo jednu 3. tekmu, onomad protiv Denvera. Ocekujem da Kee odigra timski dosta bolje kod kuce i vrlo lako se sve moze vratiti na pocetak. U ovoj utakmici su odlucili da kljucaju reket i iskontrolisu skok maksimalno, a ostavili prostor napolju - nije proslo jer smo sutirali dobro. Za sta ce se odluciti kad se serija preseli u Wisconsin, videcemo. 


Da vodite 3:0 i 15 razlike u poslednjij cetvrtini, Janis tad izvrne koleno i kljucnu kost a Midleton slomi trticu - ti bi bio u pola oprez pola jinx fazonu. 
 

alal vera Frenso!

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Nijedan igrač ne može učiniti nekog drugog boljim, isprazna fraza koju svi koristite a niko ne zna šta znači.

 

Slažem se da je rečenica dosta sportskokomentatorski nepismena, ali, sa druge strane, ima i vrlo konkretno značenje, a pogotovo u NBA košarci. Evo, mogu da ispalim definiciju. Ja taj pojam percipiram kao skup elemenata igra koje poseduje igrač A i zahvaljujući kojima igrači B, C, D i E imaju bolje objektivne (merljive, statističke) performanse nego što bi ih imali da nema igrača A i njegovih veština. Stef i Klej su prilično dobar primer sa, recimo, Drejmondom Grinom, koji je pokazao kako izgleda kada solira u ekipi koja nema dva bacača plamena sa 8 metara i koliko su njegovi tripl dablovi i 5x5 utakmice zapravo efemerne i tanke ukoliko nisu uklopljene u napadački široku ekipu. KD je igrao bez konkurencije najbolju i najlakšu košarku u tom istom GSW, iako je trpao i u OKC i u Bruklinu. Lebron je objektivno svojim skokovima, asistencijama ali i nesebičnim asistencijama sa kojima je zapravo više prepuštao važne uloge saigračima (i zbog toga često bio kritikovan zbog superstar orijentisanih Američana) i činio ih aktivnijim, uključenijim i, na kraju i statistički boljim. Često se govori kako je Stokton stvorio Malonea, a zapravo je obrnuto podjednako ili još više tačno: Karl Malone je bio retka zverka u NBA kasnih 80tih, a pogotovo 90tih. Do dana današnjeg ja teško da sam video jačeg i bržeg igrača koji je u stanju, bez gathering stepa, da uhvati bukvalno svaku loptu u punom trku i da je bez greške sprovede u koš. Skinimo Karla iz ekipe Jute i ubacimo nekog takođe vrhunskog krila na njegovo mesto i prilično sam siguran da će Stoktonove asistencije pasti barem za 3 po utakmici. Na kraju, možda najbolji primer u ovom plejofu je ekipa Atlante, sa Dlakavim Lilihipom koji koristi sve više svoju istoriju pogađanja sa 8m, ili potrebu odbrane da izlazi na taj suštinski mamac šut i onda jako kreativno iz toga razvija kompleksnije napade sa centralnim pikom, koji se završavaju analitički povoljnim šutevima (tricama iz uglova, lobovima za Johna, i tako dalje). Na kraju ukoliko Jokić ne čini boljim Marija (koji nije Donovan Mičel, niti Devin Buker), ludog avaxa MPJa i skraćenog Kampaca, onda ne znam šta je i kako. Na kraju, igrači koji su u stanju da u odbrani čine saigrače boljim - time što im daju sigurnost da će preuzeti nekoga ukoliko normalna odbrana pukne ili koji su u stanju da čitaju protivnički napad, su možda i manje zapaženi, ali podjednako bitni. Ajton ove godine koliko sam gledao, pokriva skoro sve rupe i rupice, što je za mladog centra jako retko, Dejvis je kada je zdrav imao sličnu funkciju u Lakersima... 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja uključim u diskusiju. Iako mi je malo glupo pisati dok finalna serija još uvijek nije gotova ali hajdemo pretpostaviti da na osnovu viđenog do sad ishod finala gravitira ka tome da će Suns biti ti koji će dignuti Larry O' Brienov trofej. Ono što ja vidim i kako tumačim trenutno stanje u seriji je sljedeće:

Đana je u obje utakmice isporučio svoje, više nego korektno uzevši u obzir da je momak  tek izašao iz povrede. Ostaje činjenica da su mu bacanja slabija ali njegov učinak je bio dobar do izvrstan u prve dvije finalne serije. CM i BL su isto tako imali dobar ucinak u prvoj ali bez nekog impacta u drugoj. Second unit pak obrnuto u prvoj skoro ništa u drugoj već znatnije bolje. Onaj koji je ostao najveći dužnik u obje partije je definitivno Jrue Holiday. Sad ću postaviti pitanje i postaviti stvari u nešto drugačiji kontekst čisto u svrhu diskusije. Koliko vas vjeruje da bi stvari bile dijametralno suprotne samo da Chris Paul i Jrue zamijene svoja mjesta u respektivnim ekipama? Tu ću se na kratko referirati  na post od @DameTimesa čijim se razmišljanjima generalno slažem ali ovom prilikom ću  se opet složiti sa @Barkley#34 da je toliko načina na koji te neki extra igrač ili pak malo manje extra može učinit boljim. Ne treba zanemariti ni savjetodavnu ulogu koju CP daje ostatku ekipe. Sve je to sinergija koja suma sumarum daje učinak kojega smo sad svjedoci. Da li je razlog što je tome tako i način na koje su ove dvije ekipe vođene. Vjerojatno je. Ono što ja vidim kao veću prednost Sunsa u odnosu na Buckse je što Sunsi osim što imaju dublji i bolji roster su definitivno ekipa koja te a to je @Chaos Is Me fenomenalno objasnio može odraditi na nekoliko načina a na tebi je da biraš koji. Brža su ekipa, bolja u tranziciji, u šutu , brže svičuju, slabiji u skoku doduše , više Hustlera i  relevantnih 3 & D posjeduju. A uz sve to i sjajno predvođena CPjem i well couched by Monty Williams. No kako sam započeo tako ću i finiti. Serija je još daleko od gotove ali ja nemam problema sa jinxovanjem i svakako ishod jedne utakmice ne ovisi o tome šta ću ja ovdje reći i koje stavove ću iznijeti. Hvala @Zvezdinho na podršci. Zaista nije bilo lako biti navijač Sunsa sve te silne zadnje godine. Ali ja sam ustajao u sitne sate gledati ih i  kad su raznorazni igrači igrali za Sunse a tu im definitivno nije bilo mjesto, da ih sada ne nabrajam jer spisak bi bio poduži. Tako da eto sad je konačno nastupio momenat u kojemu bukvalno uživam u svakoj sekundi provedenoj gledajući moj tim, tim za koji navijam eto sad već skoro 30 godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BartonFink said:

 

Slažem se da je rečenica dosta sportskokomentatorski nepismena, ali, sa druge strane, ima i vrlo konkretno značenje, a pogotovo u NBA košarci. Evo, mogu da ispalim definiciju. Ja taj pojam percipiram kao skup elemenata igra koje poseduje igrač A i zahvaljujući kojima igrači B, C, D i E imaju bolje objektivne (merljive, statističke) performanse nego što bi ih imali da nema igrača A i njegovih veština. Stef i Klej su prilično dobar primer sa, recimo, Drejmondom Grinom, koji je pokazao kako izgleda kada solira u ekipi koja nema dva bacača plamena sa 8 metara i koliko su njegovi tripl dablovi i 5x5 utakmice zapravo efemerne i tanke ukoliko nisu uklopljene u napadački široku ekipu. KD je igrao bez konkurencije najbolju i najlakšu košarku u tom istom GSW, iako je trpao i u OKC i u Bruklinu. Lebron je objektivno svojim skokovima, asistencijama ali i nesebičnim asistencijama sa kojima je zapravo više prepuštao važne uloge saigračima (i zbog toga često bio kritikovan zbog superstar orijentisanih Američana) i činio ih aktivnijim, uključenijim i, na kraju i statistički boljim. Često se govori kako je Stokton stvorio Malonea, a zapravo je obrnuto podjednako ili još više tačno: Karl Malone je bio retka zverka u NBA kasnih 80tih, a pogotovo 90tih. Do dana današnjeg ja teško da sam video jačeg i bržeg igrača koji je u stanju, bez gathering stepa, da uhvati bukvalno svaku loptu u punom trku i da je bez greške sprovede u koš. Skinimo Karla iz ekipe Jute i ubacimo nekog takođe vrhunskog krila na njegovo mesto i prilično sam siguran da će Stoktonove asistencije pasti barem za 3 po utakmici. Na kraju, možda najbolji primer u ovom plejofu je ekipa Atlante, sa Dlakavim Lilihipom koji koristi sve više svoju istoriju pogađanja sa 8m, ili potrebu odbrane da izlazi na taj suštinski mamac šut i onda jako kreativno iz toga razvija kompleksnije napade sa centralnim pikom, koji se završavaju analitički povoljnim šutevima (tricama iz uglova, lobovima za Johna, i tako dalje). Na kraju ukoliko Jokić ne čini boljim Marija (koji nije Donovan Mičel, niti Devin Buker), ludog avaxa MPJa i skraćenog Kampaca, onda ne znam šta je i kako. Na kraju, igrači koji su u stanju da u odbrani čine saigrače boljim - time što im daju sigurnost da će preuzeti nekoga ukoliko normalna odbrana pukne ili koji su u stanju da čitaju protivnički napad, su možda i manje zapaženi, ali podjednako bitni. Ajton ove godine koliko sam gledao, pokriva skoro sve rupe i rupice, što je za mladog centra jako retko, Dejvis je kada je zdrav imao sličnu funkciju u Lakersima... 

 

Juh, juh, polako gospodo. 😄  Evo boldovala sam u tvom odgovoru ono zbog čega sam protiv tog izraza... Sve si ti lepo objasnio i argumentovao, ali između sintagme "skup elemenata igra koje poseduje igrač A i zahvaljujući kojima igrači B, C, D i E imaju bolje objektivne (merljive, statističke) performanse nego što bi ih imali da nema igrača A i njegovih veština" i "igrač A čini igrače B, C, D i E boljim" ne mogu staviti znak =. Da li to što neki igrač ima bolje statse nužno znači da je postao bolji igrač (npr. Grent prelaskom u Detroit -> da li je postao bolji ili je prosto dobio priliku da napadački pokaže ono što do tada nije)? 

 

Košarka je timski sport gde, bar po mom mišljenju, svi utiču jedni na druge. Naravno da ima igrača poput CP3 i Drejmonda Grina čiji je pozitivan uticaj praktično nemerljiv, ali više volim da kažem da oni tim učine boljim; odnosno, to su igrači koji će povezati ekipu, od skupine individualno solidnih, dobrih i odličnih igrača napraviti kohezivan tim. Ali ne može CP3 Ejtona, Bridžisa, DBook-a, Kraudera učiniti boljim nego što jesu; da, motiviše, savetuje, pokazuje neke cake na terenu i uliva samopouzdanje i sigurnost, no i dalje sve mnogo zavisi od toga gde sve navedeno treba da se primi. Odnosno, zavisi od igrača i njegove volje da on sam radi na sebi i napreduje. Tako da nemam ništa protiv toga da postoje igrači koji imaju takav uticaj, svesna sam da ih ima, imam konkretno protiv ovog izraza da se njime to opiše.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Ovo nije suprotno tvrdnji oko koje se raspravljamo.

Citiraš samo jedan deo mog odgovora, a u ostatku je lepo sadržano zašto ja mislim da to nipošto nisu iste stvari. 😄  Jednostavno, niti koristim "čini saigrače boljima" u diskusiji o timskim sportovima, niti volim da to čujem od drugih.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BartonFink said:

Da li je Ayton bolji ove ili prošle godine? Ili Aron Gordon? John Collins?

Pitanje koje mi raspravljamo nije da li su bolji, nego zbog čega su bolji. Izvinjavam se što sam gore navela pogrešno prezime, mislila sam na Grenta, kao primer igrača koji bi podržao moj stav. Je l' on postao bolji igrač kad je prešao u Detroit, ili tamo jednostavno može da pokaže (napadački) više nego dok je bio u Denveru, gde su ga koristili kao defanzivca? Pre bih rekla ovo drugo. 

 

U timu koji dobro funkcioniše svi napreduju, zato su Ejton i Kolins pokazali mnogo više u ovoj sezoni i sigurno postaju bolji, i upravo zbog toga je odgovarajuća sredina važna za razvoj jednog igrača. Ali to ne znači da mogu da izjavim da je CP3 učinio Ejtona boljim igračem ili Trae Kolinsa. Da li su pomogli - svakako da jesu, tu nema spora.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...