Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

21 minutes ago, Pletilja said:

Ili u stvari autori stavljaju do znanja da nema razlike ko je na vlasti, pošto će narod proći uvek loše sve dok ne preuzme vlast u svoje ruke, zato je i Sem u startu ismejan kada je predložio nešto tako.

 

Ili nema veze ni sa prvim na sa drugim.

 

U stvari ovo je pravi dokaz kako autori se odmah nađu na udaru čim prikažu nešto što bi moglo da se prikaže kao politčki nekorektno. Nevezano da li se nekome sviđa ili ne sviđa serija. 

Link to comment
Share on other sites

Teškom mukom sam se naterao da krenem da gledam GoT S08 iz prostog razloga jer ne volim nešto da započnem a onda to tako ostane neotkriveno.

Naime, seriju sam prestao da gledam tu negde oko polovine S04 kada mi se smučilo čekanje po ne znam koliko meseci na nastavak sage. Ostatak su mi ispričali, i pre par nedelja počeh da je gledam epizodu po nedelji- dve. Sada sam na S8E3 i moram da kažem da mi je već muka od silne patetike i  praznog hoda koji su pratili seriju od njenog samog početka. Primer : to skupljanje ekipe, pripreme za konačni boj, likovi koji se muvaju tamo - vamo, deca koja bi da se biju kao odrasli i stalno to neko junačenje i prisećanje / podsećanje ko je kome šta (u)radio i ko je s kim napravio koga mi toliko ide na živce da sa mukom jednog 80- godišnjeg rudara kopam poslednje cm- tre ovog tunela do blaga koje je ustvari bižuterija.

Zato ne razumem one koji su navučeni na priču (ne odnosi se na one koji bi da vide šta će se desiti do kraja) pa se ponašaju kao klinci u telu odraslih ljudi. Postoje mnoge druge daleko bolje i efektnije priče, one koje dosežu vrh ljudskog stvaralaštva a ne ova limunadica sa veštačkim zaslađivačima i aromom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

23 hours ago, DonJuan said:

ne može da se krene dalje, kada nas tek čekaju nove GoT serije 🙂

 Bloodmoon za početak 🙂

 

Prvo da se ta ili te serije završe, pa tek onda gledanje (osim ako, sad već da bi ispoštovali tradiciju, ne sjebu zadnju sezonu, onda bolje ne).

Link to comment
Share on other sites

Sapochnick o trećoj epizodi:

He also says he argued with Benioff and Weiss over the battle’s dearth of impactful deaths. “I wanted to kill everyone,” he says in news that really makes us wish he were running the show. “I wanted to kill Jorah in the horse charge at the beginning. I wanted it to be ruthless, so in the first 10 minutes you could say all bets are off, anyone could die. But David and Dan didn’t want to. There was a lot of back and forth on that.” Sapochnick says he eventually relented because “there comes a point when they dig in and you just don’t want to be there.”

 

https://news.avclub.com/game-of-thrones-director-miguel-sapochnik-talks-getting-1835515287

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...