Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Ja mislim da D&D uopste nisu dosli do tih zaključaka. ne treba ni traziti dublji smisao u Brenovom izboru od (samo njima) ociglednog. Bren je neiskvaren, mudar, bez favorizovanja bilo koje kuce.

naravno, to sto je ta prica puna rupa, ogromnih nelogicnosti, verujem da njima nije ni palo na pamet. Drugi deo teksta odlicno otkriva te kratere u prici. nisu imali nameru da izgrade pricu zlog Brena, jedina druga opcija je da je glup kao tocilo i ocajna trooka vrana. sto je mnogo realnije, ipak on od zivotnog iskustva ima samo smucanje po sumama na ledjima Hodora i vargovanje bez ikakvog cilja ili smisla. da, i gledao je kako mu Remzi siluje sestru. dao joj je jednom prilikom kompliment da je bila lepa.

 

ne treba praviti bilo kakve teorije, niti traziti dublji smisao u postupcima.

prica je krajnje pojednostavljena i kao takvu je treba posmatrati. ipak, nije ovo adaptacija knjige, vec scenario televizijskih zanatlija.

Edited by dee jay
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bez favorizovanja kuca a dao Sever autonomiju.
Edmure Tully bio zatvorenik 2/3 sezone, Riverun prosao gore i od Severa u ratovima i salju ga u cosak..
O "Deneris" svedocima, princu Dorne i Jari da se ne prica kako su prihvatili autonomiju Severa i ubistvo svoje kraljice.
Ovo jedino ima smisla ako bude sequel gde ce opet gradjanski rat i raspad Jugoslavije  6 kraljevstva . A to je vec spomenuo Uini.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@dee jay

 

po meni ovaj smućkan kraj sa evil political branom daje prostor za nastavak kada jednom završe the long night

(ne samo to, odlazak zmaja sa pokojnom deneris, jon beyond the wall itede)

 

kao što rekoh sve u 7 & 8 sezoni je u službi prequela i sequela. takav makar utisak imam

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, kraj otvara mogucnosti za sve to. ali mislim da je to posledica traljavog zavrsetka vecine zapocetih prica, ne sa namerom smisljenog velikog plana za sve to. to mi je poenta.

mislim, nista lakse nego da se procesljaju diskuje sirom neta i tekstovi, kao ovaj koji je podelio uini, i da se dodje do smislenih ideja za dalje projekte, prequele i sequele

 

@LayupFromTheMidget. da, to su ti krateri u logici koje sam spomenuo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

moja teorija je da su upravo zbog prequela (koji je u procesu proizvodnje) i sequela (koji je čini mi se izgledan) i upropastili seriju na kraju

al ponavljam se  ( :

 

edit

slažem se sa nicklordom -> ovaj duo scenarista nisu idioti, njihov portfolio to govori a i otkad zapravo rade bez knjige, od 4. sezone jel?

 

ovo je prosto franšizni evil doing. 

verujem da su se oni nadali i boljoj izvedbi i reakciji publike koja je naklonjenija nego ova apokalipsa. međutim, verujem da je i apokalipsa uračunata u smislu da je vrednije imati te nastavke i zarađivati novce ubuduće nego završiti u velikom stilu i nemati validnih opcija dalje

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju, smisljen plan ili slucajni splet okolnosti, mislim da si u pravu. nastavak i prequel (jedan ili vise) deluju kao sigurica. jos puno para tu moze da se izvuce

Edited by dee jay
slovca
Link to comment
Share on other sites

Sequela će, ubeđen sam, biti i to više od jednog. Jedan bi mogao da se bavi dešavanjima s one strane zida (Džon i Tormund), drugi da prati Magelana Arju na njenim putešestvijama, jedan će verovatno da nam razjasni sve oko Brena jer su nam ostali dužni, Sansa nije baš toliko inspirativna ali možda bude nešto i oko nje, možda se ipak ispostavi da Deneris nije mrtva... Ako namirišu lovu krv biće svega.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 29.05.1991 said:

Sequela će, ubeđen sam, biti i to više od jednog. Jedan bi mogao da se bavi dešavanjima s one strane zida (Džon i Tormund), drugi da prati Magelana Arju na njenim putešestvijama, jedan će verovatno da nam razjasni sve oko Brena jer su nam ostali dužni, Sansa nije baš toliko inspirativna ali možda bude nešto i oko nje, možda se ipak ispostavi da Deneris nije mrtva... Ako namirišu lovu krv biće svega.

 

ne vidim zašto bi rasparčavali gejmoftrons na sitne narative. meni je logičnije da kada završe the long night prosto uđu u produkciju nastavka ovoga što smo upravo odgledali u komadu.

 

taman će se narod zaželeti poznatih likova. 

skupa je ovo produkcija da bi od prijatelja got napravio joey tormund spinoff

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, AgroUrban said:

Da ne citiram, meni su najbolje odigrane uloge sledećih likova:

Rob Stark, Stanis, Ingrit, Tajvin, Džemo Lanister, Ruz Bolton, Teon, Sandor, Tormund. 

Ovo su ozbiljni glumci. Ja bih tu izdvojio Richarda Maddena, koji je izuzetno talentovan glumac, štata što je Rob završio kako je završio, ali od svih Starkova (izuzev naravno Šon Bina), on je po kvalitetu mnogo iskakao, to se videlo i kada je serija počela i kada je bio još nedokazan glumac, a vidi se i sada kada je već napravio finu karijeru sa jednim zlatnim globusom.

Ovi ostali su već iskusni, dokazani glumci.

SIguran sam da će i Nikolaj imati dobru karijeru posle GoT-a, ali realno je po kvalitetu, iza ovih glumaca koje sam boldovao, ali to naravno ne mora da bude objektivno zapažanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se prerano nadate nastavcima, iako ce sasvim sigurno snimiti vise od jedne serije u ASOIAF univerzumu. Ne verujem da je bilo ko iz (pre svega glumacke) ekipe spreman da se ponovo obaveze projektu, tim pre sto ih sada cekaju novi i unosniji. Ni HBO nema takvu politiku kad su velike serije u pitanju - what's done is done. Ali da ce krava muzara da se muze dok ne crkne, u to budite sigurni. Samo, ne verujem da ce se svima to mleko dopasti. Cini mi se da nas ceka isto ono sto je Ubisoft uradio sa Assassin's Creed serijalom igrica. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Mislim da se prerano nadate nastavcima, iako ce sasvim sigurno snimiti vise od jedne serije u ASOIAF univerzumu. Ne verujem da je bilo ko iz (pre svega glumacke) ekipe spreman da se ponovo obaveze projektu, tim pre sto ih sada cekaju novi i unosniji. Ni HBO nema takvu politiku kad su velike serije u pitanju - what's done is done. Ali da ce krava muzara da se muze dok ne crkne, u to budite sigurni. Samo, ne verujem da ce se svima to mleko dopasti. Cini mi se da nas ceka isto ono sto je Ubisoft uradio sa Assassin's Creed serijalom igrica. 

Pa uglavnom ne, ali gledaćemo Deadwood početkom juna (do duše ne kao seriju), tako da ima par izuzetaka.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, CLASH said:

Sav respect za hard core fanove, ali mi je najbolja stvar peticija da se ponovo snimi osma sezona, tv serije epske fantastike.

Epske. 

Fantastike.

 

Ja se ne bih tu zadrzao, trazio bi da Bambijeva mama prezivi, Lion King obavezno, Ivan Drago da razvali Rokija kao sto bog zapoveda a i da se razmisli o pogibiji popa Mila Jovovica.

🤣 :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

moja teorija je da su upravo zbog prequela (koji je u procesu proizvodnje) i sequela (koji je čini mi se izgledan) i upropastili seriju na kraju

al ponavljam se  ( :

 

edit

slažem se sa nicklordom -> ovaj duo scenarista nisu idioti, njihov portfolio to govori a i otkad zapravo rade bez knjige, od 4. sezone jel?

 

ovo je prosto franšizni evil doing. 

verujem da su se oni nadali i boljoj izvedbi i reakciji publike koja je naklonjenija nego ova apokalipsa. međutim, verujem da je i apokalipsa uračunata u smislu da je vrednije imati te nastavke i zarađivati novce ubuduće nego završiti u velikom stilu i nemati validnih opcija dalje

Ne znaju oni sa kim imaju posla: ne pada mi na pamet da  pogledam išta više iz njihove kuhinje. Ovo što su uradili se pamti. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Squabbit said:

I ne znam zasto se provlaci da je nekome ovde GOT pitanje zivota i smrti. To sto pisem 69i post na ovoj temi ne znaci da samo o GOTu dumam. 
Znaci da volim da podelim misljenje i da procitam misljenja drugih. Za 40 min jedino sto me zanima je sta cu da jedem jer sam zaboravio klopu kod kuce


Pa niko nije ni rekao ništa za normalne komentare. Ne radi se uopšte o tome, nego o ovome " The final season of “Game of Thrones” is officially over, but its fanbase can’t get over how much they hated it."...

Kapiraš, ako ti se nešto toliko ne sviđa da mrziš, onda to ne gledaš, tako ćeš ako baš želiš kazniti autore koje toliko pljuješ (ne ti, nego bilo ko).

Hajka i hejt, a gledaš, msm totalno nepotrebno.

Sve vreme gledanja serije običan čovek doživljava transfer blama kad negde spomene da prati tu seriju, jer ljudi odmah pomisle na opsednute klince (nezrele, nebitne su godine) koji izmišljaju neke glupe teorije kako bi šta trebalo, i postavljaju neka bukvalistička pitanja...

Postoji i onaj aspekt hejta, gde što bitnije likove hejtuješ (bez obzira koliko veze nemaš) postaješ bitan, ili se bar osećaš tako.

Dakle ja govorim o potrebi za hejtom, za agresijom. Očigledno su ova dvojica taj ventil na kome se prazne frustracije. Jer ok je reći "ne dopada mi se zato i zato", ali praviti toliki haos oko toga, i vređati ljude koji su napravili najgledaniju seriju ikada, i to od strane kojekoga... Msm, komedija...
Jedno je uživanje u umetnosti, i kritika, a drugo je bolesna opsesija ničim izazvana (hoću da kažem da takva osoba ima neki problem sama sa sobom, ne sa serijom, niti njenom nelogičnosti, niti kreatorima, niti piscima, nego potrebu za hejtom radi hejta)...

 

A svako kome je serija logična i ok, se govori da je glup i sl. Msm komedija. Pa naravno da ne može da se vidi detaljan razvoj likova kad je sezona kratka, ali postoji nešto što se zove imaginacija, i ne mora valjda uvek sve da se nacrta, neke stvari možemo i da naslutimo...
 

Edited by orchid
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Još 14 meseci do šeste knjige 😄 

 

"As for finishing my book… I fear that New Zealand would distract me entirely too much. Best leave me here in Westeros for the nonce. But I tell you this — if I don’t have THE WINDS OF WINTER in hand when I arrive in New Zealand for worldcon, you have here my formal written permission to imprison me in a small cabin on White Island, overlooking that lake of sulfuric acid, until I’m done. Just so long as the acrid fumes do not screw up my old DOS word processor, I’ll be fine."

 

http://georgerrmartin.com/notablog/2019/05/21/thanks-new-zealand/

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, orchid said:

Pa naravno da ne može da se vidi detaljan razvoj likova kad je sezona kratka, ali postoji nešto što se zove imaginacija, i ne mora valjda uvek sve da se nacrta, neke stvari možemo i da naslutimo

 

Ma daaaj, šta ovo treba da znači? Naravno da se razvoj likova treba nacrtati, to je odlika kvalitetnog storytellinga.

 

Na stranu to što se ovdje ne priča o razvoju likova. Oni jesu razvijeni, ali su vraćeni na fabrička podešavanja.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, riviera said:

za vecinu se slazem sem da je meni je litlefinger jedan od bolje odigranih likova u got-u. sta mu zameras preglumljavanje, neuverljivost ili nesto trece?

 

Mislim da sam bio jasan u proslom postu. Facijalne ekspresije, dikcija, akcenat, pokreti... Sve je to prenaglaseno, usiljeno i 9/10 puta out of place, tako da mi deluje kao da se glumac zapravo ruga liku kojeg tumaci. Jedino u prvoj sezoni mi je podnosljiv, nakon toga vazda krindz, sto bi rekli.

 

14 hours ago, djole said:

 

 

 

 

 

 

Ne znam, meni je Gillen bio dobar. Nekad možda previše teatralan ali vrlo dobar. Takođe glumac koji je glumio Stannisa (da ostalima bude lakše, pošto verujem da većina ne zna kako se zove a nisam ni ja do sad) mi je odličan, jedan od boljih. Emilia, koja je meni bila najslabija karika uz Haringtona, je ovu poslednju sezonu bila odlična i njena gluma je jedini razlog da ovaj njen razvoj lika (ako se to tako uopšte može nazvati), nije baš apsolutni totalni mega debakl, već samo debakl. Sophie Turner je postajala bolja kako je serija odmicala, tako da je na kraju to bilo korektno. S druge strane, za Maisie i Dinklagea ne znam šta da kažem. Kod njih se čini kao da je kvalitet opadao kako je serija išla dalje ali pitanje je koliko ima do njih a koliko je do pisaca.

 

 

Dillanea (Stannis) sam vec pomenuo medju onima koji su uradili dobar posao. Sophie je mozda malo manje ocajna nego na samom pocetku dok je bila klinka, ali svejedno je to vrlo vrlo slabo sveukupno. Madden mi je isto tek solidan i nista vise, apsolutno ne vidim nista briljantno u njegovom tumacenju Robba, no dobroTM.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...