Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

20 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Dillanea (Stannis) sam vec pomenuo medju onima koji su uradili dobar posao.

 

Da, ali si rekao da je korektno odradio posao, po meni daleko više od toga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Mislim da sam bio jasan u proslom postu. Facijalne ekspresije, dikcija, akcenat, pokreti... Sve je to prenaglaseno, usiljeno i 9/10 puta out of place, tako da mi deluje kao da se glumac zapravo ruga liku kojeg tumaci. Jedino u prvoj sezoni mi je podnosljiv, nakon toga vazda krindz, sto bi rekli.

 

 

Dillanea (Stannis) sam vec pomenuo medju onima koji su uradili dobar posao. Sophie je mozda malo manje ocajna nego na samom pocetku dok je bila klinka, ali svejedno je to vrlo vrlo slabo sveukupno. Madden mi je isto tek solidan i nista vise, apsolutno ne vidim nista briljantno u njegovom tumacenju Robba, no dobroTM.

 

slazem se za littlefingera, posle prve sezone mi je delovao kao neki peeping tom

Madden mi je sjajan, on i KH su da kazes slicne uloge a nebo i zemlja kako su izneli

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2019 at 2:41 PM, CLASH said:

Sav respect za hard core fanove, ali mi je najbolja stvar peticija da se ponovo snimi osma sezona, tv serije epske fantastike.

Epske. 

Fantastike.

 

Ja se ne bih tu zadrzao, trazio bi da Bambijeva mama prezivi, Lion King obavezno, Ivan Drago da razvali Rokija kao sto bog zapoveda a i da se razmisli o pogibiji popa Mila Jovovica.

 

Sav respect i za tebe ali ti ovo baš i nisi najbolje razumeo.

 

Nije u pitanju nikakva revolucija za ispravljanje krivih Drina već ad hoc fenomen. Niko se ozbiljno ne nada da će tom peticijom da promeni bilo šta po pitanju 8. sezone jer menjanje i nije pravi motiv. Milion i po (za sada) ljudi je svojim potpisima poručilo D & D jedno super masovno i glasno "fuck you", žestoko ste nas potcenili, ne kupujemo ciglu, nismo svinje da nas hranite pomijama. Samo i jedino je u toj poruci suština i smisao ove peticije.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, lekoviti said:

 

Sav respect i za tebe ali ti ovo baš i nisi najbolje razumeo.

 

Nije u pitanju nikakva revolucija za ispravljanje krivih Drina već ad hoc fenomen. Niko se ozbiljno ne nada da će tom peticijom da promeni bilo šta po pitanju 8. sezone jer menjanje i nije pravi motiv. Milion i po (za sada) ljudi je svojim potpisima poručilo D & D jedno super masovno i glasno "fuck you", žestoko ste nas potcenili, ne kupujemo ciglu, nismo svinje da nas hranite pomijama. Samo i jedino je u toj poruci suština i smisao ove peticije.

Verovatno nisam najbolje razumeo.

Mada, procitah negde neki tvit:

Ako ti se ne svidja kraj,  uzmi pa sam snimi sebi seriju sa krajem kakvim hoces.

Mislim ako neces da ti neko prodaje cigle.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, CLASH said:

Verovatno nisam najbolje razumeo.

Mada, procitah negde neki tvit:

Ako ti se ne svidja kraj,  uzmi pa sam snimi sebi seriju sa krajem kakvim hoces.

Mislim ako neces da ti neko prodaje cigle.

 

pa dobro, to je poprilično glup tvit. ne znam zbog cega ga prenosis ovde? hajde da razvijemo taj argument do kraja, zasto da ne.

ne svidja ti se kako igra igrac u timu za koji navijas? uzmi pa igraj ti kako mislis da treba.

pokvarila ti se kola koja vozis? uzmi pa napravi sebi bolja.

put po kome vozis je los? uzmi pa izgradi novi.

itd.

divan je to svet gde smo svi oslobodjeni kritika naseg rada. pa cak i od direktnih konzumenata koji, na kraju, taj rad i finansiraju

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Da, uradi sve to ako mislis da znas bolje i ako mozes bolje. 

A mozes li?

Nije problem kritika, kritikuje se sve i svasta pa sto ne bi ovo, tako i treba. 

Ja sam se osvrnuo na peticiju koja je smesna bez obzira koliko ljudi je potpisalo i bez obzira da li je ultimativni samar scenaristima. 

Samo ne znam da li je i peticija da se Kasandra pusti iz zatvora poruka scenaristima da se jebu i da ne prodaju cigle gledaocima od kojij zive?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, CLASH said:

Da, uradi sve to ako mislis da znas bolje i ako mozes bolje. 

A mozes li?

Nije problem kritika, kritikuje se sve i svasta pa sto ne bi ovo, tako i treba. 

Ja sam se osvrnuo na peticiju koja je smesna bez obzira koliko ljudi je potpisalo i bez obzira da li je ultimativni samar scenaristima. 

Samo ne znam da li je i peticija da se Kasandra pusti iz zatvora poruka scenaristima da se jebu i da ne prodaju cigle gledaocima od kojij zive?

 

peticija je isto kritika. u njoj jasno pise da joj cilj nije bilo kakvo ponovno snimanje serije (da, iako to stoji u samom naslovu)

ja je dozivljavam kao neku vrstu prebeojavanja nezadovojnih gledalaca. eto, nacin da se izadje iz okvira foruma i da se glas prenese i tvorcima serije. mislim da je to uradila sasvim uspesno.

 

vrlo je lako videti razliku u odnosu na proteste za pustanje kasandre. malo mi je neverovatno da mora da se dodatno objasnjava.

 

ovo pitanje, mozes li bolje...ne znam sta da ti kazem. ne, ne umem da napravim bolji put, cak i od tog punog rupa. nije mi to struka. ali da, naravno da cu jebeno da se zalim ako razlupam auto vozeći po njemu. mozda i pokrenem peticiju 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CLASH said:

Verovatno nisam najbolje razumeo.

Mada, procitah negde neki tvit:

Ako ti se ne svidja kraj,  uzmi pa sam snimi sebi seriju sa krajem kakvim hoces.

Mislim ako neces da ti neko prodaje cigle.

 

To! Bravo!

 

Samo, prvo bi trebalo da izvajam jedan kip koji je bolji od onog koji mi se ne sviđa. Pa da napišem jedan roman koji je bolji od onog koji mi je onako. Pa da naslikam jednu sliku bolju od one koja me nije oduševila. Pa da snimim bolji film od onog koji mi je dosadan. Pa da napišem bolju simfoniju od one koja mi ne leži. Pa da sazidam jednu lepšu zgradu  od one koja mi je ružna.

 

Čim sve ovo uradim, snimam bolju seriju.

 

Tebi hvala na genijalnom predlogu. Nedokučiva je misterija kako se toga ovde niko ranije nije setio.

 

Edited by lekoviti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CLASH said:

Samo ne znam da li je i peticija da se Kasandra pusti iz zatvora poruka scenaristima da se jebu i da ne prodaju cigle gledaocima od kojij zive?

 

I ovo je jedna od većih životnih enigmi i kao takva će verovatno ostati neodgonetnuta. :classic_sad:

 

Edited by lekoviti
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dee jay said:

 

peticija je isto kritika. u njoj jasno pise da joj cilj nije bilo kakvo ponovno snimanje serije (da, iako to stoji u samom naslovu)

ja je dozivljavam kao neku vrstu prebeojavanja nezadovojnih gledalaca. eto, nacin da se izadje iz okvira foruma i da se glas prenese i tvorcima serije. mislim da je to uradila sasvim uspesno.

 

vrlo je lako videti razliku u odnosu na proteste za pustanje kasandre. malo mi je neverovatno da mora da se dodatno objasnjava.

 

ovo pitanje, mozes li bolje...ne znam sta da ti kazem. ne, ne umem da napravim bolji put, cak i od tog punog rupa. nije mi to struka. ali da, naravno da cu jebeno da se zalim ako razlupam auto vozeći po njemu. mozda i pokrenem peticiju 😄

 

S obzirom da se procjenjuje da je seriju gledalo bar 100 mil. gledalaca (a ne sumnjam bilo ih je i više) tu peticiju je potpisalo max 1-2% nezadovoljnih. I kakav ti je sad argument? Odjednom brojka više nije impresivna, jer koga je briga šta 1-2% misli - u pitanju je uobičajena statistička greška sa matematičke tačke gledišta. 😎

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mitar Miric said:

S obzirom da se procjenjuje da je seriju gledalo bar 100 mil. gledalaca (a ne sumnjam bilo ih je i više) tu peticiju je potpisalo max 1-2% nezadovoljnih. I kakav ti je sad argument? Odjednom brojka više nije impresivna, jer koga je briga šta 1-2% misli - u pitanju je uobičajena statistička greška sa matematičke tačke gledišta. 😎

 

Elita. Nje po prirodi stvari ne može biti više od par procenata. :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mitar Miric said:

 

S obzirom da se procjenjuje da je seriju gledalo bar 100 mil. gledalaca (a ne sumnjam bilo ih je i više) tu peticiju je potpisalo max 1-2% nezadovoljnih. I kakav ti je sad argument? Odjednom brojka više nije impresivna, jer koga je briga šta 1-2% misli - u pitanju je uobičajena statistička greška sa matematičke tačke gledišta. 😎

Matematičarima svaka čast ali ovde se ne radi o matematici. Radi se o 100 i kusur godina istorije jednog medija, filma i televizije gde se, do nedavno, praštao nedostatak talenta, veštine ali se uvek poštovao rad, dobra volja i namera da se uradi najbolje što se može.  Ono što ovde vredja je osećaj da je moglo bolje jer je bilo neuporedivo bolje a iz neprezentiranih razloga pružena je farsa, karikatura, laž da tako treba. A svi znamo da to nije istina. Moglo je bolje. Da nas nisu potcenili i sveli na stado koje će da bleji i kad mu se pokaže šipak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...