Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Zaista uzasno uradjena bitka sa mrtvima,upravo odgledao.

Znaci,vau,skupilo se sve sto zivi imaju od vojske,osim kupljenih iz Kraljeve luke,toliko stratega,plana bez,znaju da ce juriti Brana,nikakva zamka za nocnog kralja,znaju da dize mrtve,nikakav plan ni tu,dotraci poslati kao telad na klanje,najbolji ratnici od svih zivih.Brana cuva 20 ljudi iz gvozdene luke sa Teonom,cirkus.

 

Inace,toliko providno da ce Ajra da ga ubije,jedno 2 sezone se vidis sta se sprema.Mnogoliki bog,specijalno oruzje,ma idi.

 

Mislim da se Tirion ili neko drugi,recimo Dzejmi ne seti zelene vatre mi je smesno.

 

Ok,fikcija,ali ocajno odradjeno,onoj 2 zabraniti pisanje ubuduce.

 

Edited by Bobby Axelrod
Link to comment
Share on other sites

Ma odgledaj seriju, iako je pad kvaliteta kako se bližio kraj očigledan i dalje retko koja serija može da joj parira. to mi samo razmišljamo na glas da je moglo mnogo bolje.

 

Good moaning. [approaches the bar] I was just pissing your coffee, when I thought I'd drip in for a drunk.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bobby Axelrod said:

Sad mi jos veci strah sta ce amazon napraviti od LOTR

 

Da se ne lazemo, showrunneri i scenaristi imaju vraski tezak posao. Moraju prakticno da pocnu from scratch, gotovih i iskoristivih dijaloga takoreci nema i valja ispricati pricu u okvirima date hronologije. Ocekivanja treba drzati pod kontrolom, da se ne rizikuje neko tesko razocaranje. Svejedno, mislim da ce uraditi ponesto bolji posao od Netflixa when all is said and done. Na kraju, videcemo otprilike sta da ocekujemo od Amazon produkcije kad se pojavi Wheel Of Time ubrzo (mada taj projekat ima znatno manji budzet, ali svejedno).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bobby Axelrod said:

Jel neko citao knjige,mislim na GoT?Kakve su?

Dobre, nadam se da će šesta knjiga izaći u ovoj deceniji kad već u prošloj nije. Ima dosta razlika između knjiga i serije čak i u bitnijim događajima. Uglavnom oni koji su čitali knjige su još više razočarani u seriju od onih što nisu :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bobby Axelrod said:

Jel neko citao knjige,mislim na GoT?Kakve su?

Kakvo je to pitanje 🙂
 

Knjige su mnogo bolje nego serija, ali to mi je nekako normalno. Mana kod knjiga je što Martin piše nastavak već evo osam godina, i iskreno sada ne znam da li da počnem od početka pa da nastavim sa novom knjigom kada bude ili da zanemarim što sam dosta detalja zaboravio iz prošlih knjiga. Ja mislim da je Rat i Mir brže napisan :).

Link to comment
Share on other sites

@Charlie Foxtrot Stani na kraju šeste sezone, nemoj dalje.

Gledanje zadnje dve sezone je kao kad nastaviš da si u vezi s nekim, a znaš da će uskoro kraj, , al' ipak si još uvek s tom osobom. Spojler: na kraju toliko ružno raskidate da to pokriva sve lepe stvari odranije i posle nemaš nimalo volje da u sećanjima ideš do lepih uspomena, kao da se nije ni desilo, a trajalo dugo.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Don Laki Juan said:

Pa za jedno 10-15 godina možda.

Ako poživi matori toliko...

 

@Bobby Axelrod

Knjige imaš u Delfi, Laguni i knjižarama Vulkan. Ako hoćeš da kupiš najbolja varijanta je da sačekaš noć knjige (delfi i laguna) kada je 40% popusta na njihova izdanja ako kupuješ 4 i više knjiga. To bude 2 puta godišnje, polovinom juna i polovinom decembra. Ima ukupno 8 knjiga u našem izdanju pošto su 3, 4 i 5 podeljeni u po dva dela. Ima i propratnih knjiga iz tog sveta: Svet leda i vatre, Vitez 7 kraljevstava i Vatra i krv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje razočaranje završnim sezonama serijala je očigledno. O knjigama nemam šta da raspravljam, nisam kompetentan, počeo sam nekoliko Martinovih knjiga, uvek batalim posle 50ak strana. Izgleda mi da on ne zna kako da završi priču (čuo sam da u knjigama ima još više tokova radnje u odnosu na seriju). Kako beše, Meša Selimović izjavio, ako ne znaš da završiš priču, nemoj ni da je počinješ.

Mada, Martin i ne mora da da je završi, njegova stvar, članovi moje porodice su oduševljeni knjigama.

Takođe, ni autori serije ne moraju nikom da polažu račune kako su završili seriju. Ja više neću da gledam njihove projekte (a oni će mnogo da se potresu zbog toga).

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...