Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

11 hours ago, Bobby Axelrod said:

Cekaj,nema nikakvih dijaloga za deo koji su oni otkupili?

 

Nesto malo u Unfinished Tales, ali to je tek poneka linija i to samo za taj konkretan delic price na koji se odnosi, a koji opet mozda uopste nece biti obuhvacen radnjom serije. Sve moraju od nule prakticno sto se toga tice.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Eddard said:

Ovo iznad je debelo preterivanje.

 

Realno nije. 

 

GoT je bio globalni fenomen, poslednja sezona je nešto što je maltene ceo svet gledao zajedno, mislim da je Uini lepo to sročio. I zaista pitanje da li će nešto ponovo dostići tj level hajpa.

 

Nakon što se završila 8. sezona ljudi su bili toliko razočarani da je GoT bukvalno nestao iz pop kulture, baš su ga usrali i zakopali duboko u zemlju. Čak je i HBO morao da otkaže jedan od prequela koje su planirali, a D&D su izgubili sve gigove koje su imali dogovorene. 

 

Ali najgore od svega je što su ubili želju ljudi da ponovo nekad pogledaju seriju tzv. rewatchability :D tj usrali su celu franšizu, za razliku od LOTR-a i Hari Potera koje gledamo svake godine na TV-u.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo je zabavno čitati ovako reakcije nekoga ko se prvi put sreće sa svime. 😂

 

Kad se setim koliko samo koliko sam ja bio u mind blown fazonu kada sam pre 15ak godina na tolkien.rs forumu prvi put pročitao R+L=J teoriju 😄 Msm jeste da sam tad imao 13/14 godina, ali ponovo je baš bilo kul kad ti neko poveže hintove, snove i sećanja koji su do tada izgledali potpuno besmisleno u nešto koherentno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro...jasno je bilo da "ima tu nešto" oko Jon-a. Eddard na rastanku, kad je Jon išao na Zid a on u King's Landing je obećao da će mu ( Jon-u ) sve ispričati kad se budu videli sledeći put +  Eddard je bukvalno predstavljen kao romantični heroj, a romantični heroji nemaju mana, pogotovo moralnih što znači da je malo verovatno da je prcao konobarice i kurve sa strane i doveo kopile kući da ga zakonita žena odgaja. Toliko sam i sam zaključio, ali sam sve pomislio pre...i da je Barateon i da je Lanister...mnogo pre nego Targerijan. Pogotovo mi nikad ne bi palo na pamet da je od Eddardove sestre.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Pa dobro...jasno je bilo da "ima tu nešto" oko Jon-a. Eddard na rastanku, kad je Jon išao na Zid a on u King's Landing je obećao da će mu ( Jon-u ) sve ispričati kad se budu videli sledeći put +  Eddard je bukvalno predstavljen kao romantični heroj, a romantični heroji nemaju mana, pogotovo moralnih što znači da je malo verovatno da je prcao konobarice i kurve sa strane i doveo kopile kući da ga zakonita žena odgaja. Toliko sam i sam zaključio, ali sam sve pomislio pre...i da je Barateon i da je Lanister...mnogo pre nego Targerijan. Pogotovo mi nikad ne bi palo na pamet da je od Eddardove sestre.

 

Jbg ima tu mnogo stvari i detalja koje nije moguće uključiti u seriju. Kroz knjigu ima jako puno hitnova koji ukazuju na to. Eddardovi snovi, stvari koje vidi kad ima groznicu, lore priče ostalih likova, random komentari. Ljudi sa interneta su to prilično davno provalili, kao i to da će Džon umreti, pa onda ponovo oživeti.

 

Priča je i da je Martin pitao D&D ko je Džonova majka kad su inicijalno došli kod njega da ga pitchuju za seriju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nemanjaol said:

Jbg ima tu mnogo stvari i detalja koje nije moguće uključiti u seriju. Kroz knjigu ima jako puno hitnova koji ukazuju na to. Eddardovi snovi, stvari koje vidi kad ima groznicu, lore priče ostalih likova, random komentari. Ljudi sa interneta su to prilično davno provalili, kao i to da će Džon umreti, pa onda ponovo oživeti.

U svari najbolje se vidi kada Deneris ide da spasi zmajeve i kada prolazi kroz onu kuću. Tu ona vidi "scenu" sa Regarom, i tek rođenim Džonom.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nemanjaol said:

 

Jbg ima tu mnogo stvari i detalja koje nije moguće uključiti u seriju. Kroz knjigu ima jako puno hitnova koji ukazuju na to. Eddardovi snovi, stvari koje vidi kad ima groznicu, lore priče ostalih likova, random komentari. Ljudi sa interneta su to prilično davno provalili, kao i to da će Džon umreti, pa onda ponovo oživeti.

 

Priča je i da je Martin pitao D&D ko je Džonova majka kad su inicijalno došli kod njega da ga pitchuju za seriju.

U knjigama npr ona dvorska lda, patchface ili kako vec bese je jbni PROROK. Dok peva one pesmice peva o krvavoj svadbi itd itd..
Dok sam citao nisam imao pojma. Procitah negde za to pa pravac nazad na citanje.

do duse to beshe pre 7,8 goidna

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, nemanjaol said:

 

Realno nije. 

 

GoT je bio globalni fenomen, poslednja sezona je nešto što je maltene ceo svet gledao zajedno, mislim da je Uini lepo to sročio. I zaista pitanje da li će nešto ponovo dostići tj level hajpa.

 

Nakon što se završila 8. sezona ljudi su bili toliko razočarani da je GoT bukvalno nestao iz pop kulture, baš su ga usrali i zakopali duboko u zemlju. Čak je i HBO morao da otkaže jedan od prequela koje su planirali, a D&D su izgubili sve gigove koje su imali dogovorene. 

 

Ali najgore od svega je što su ubili želju ljudi da ponovo nekad pogledaju seriju tzv. rewatchability :D tj usrali su celu franšizu, za razliku od LOTR-a i Hari Potera koje gledamo svake godine na TV-u.

 

Sve tačno. A sve zbog iracionalnog hira autora.

Rajan Džonson se bar branio posle Last Jedi (to je onaj film gde je Luk Skajvoker pije zeleno mleko od svemirske krave (sa sve detaljem kako mu curi niz bradu, originalni rediteljski pristup). Glupo, besmisleno, al' stao iza svog rada. Ova dvojica, koliko ih već nema nigde, ne smeju nos da pomole...

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

I da oni brane tu svoju nakaradnu izvezdbu sta bi imao od toga, nista.

Imali su oni sasvim solidne modifikacije source materijala, ali pukli su negde sa Martinom na pola puta.

Da je bio involved do kraja ne bi nam servirali ovu pitu od govana.Ovako smo svi izgubili, Martinova prica masakrirana, ova dvojica ce tesko da ce dobiti jos neki A production gig, a mi ostadosmo da lamentiramo i da zamisljamo sta je moglo biti.

 

Do nekog rimejka...

Edited by Krava kaze mu
Link to comment
Share on other sites

Znaci ovo sa Arjom i Sersei,ma mrs:puke:

 

So many option da ovo Deneris resi rutinski,ali ne,pobiti sve,da se opravda ono sto ce John uraditi

 

Kad nisam sad razlupao tv.

 

Ona dvojica da krepaju u mukama

Edited by Bobby Axelrod
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Krava kaze mu said:

I da oni brane tu svoju nakaradnu izvezdbu sta bi imao od toga, nista.

Imali su oni sasvim solidne modifikacije source materijala, ali pukli su negde sa Martinom na pola puta.

Da je bio involved do kraja ne bi nam servirali ovu pitu od govana.Ovako smo svi izgubili, Martinova prica masakrirana, ova dvojica ce tesko da ce dobiti jos neki A production gig, a mi ostadosmo da lamentiramo i da zamisljamo sta je moglo biti.

 

Do nekog rimejka...

 

B: Ništa naravno, nego mi ovi novi postovi dirnuše staru ranu.

 

U: Šta su sve mogli? Najbitnije od svega, mogli su da prodaju prava na dalju ekranizaciju. Je l' se smorili od Igre prestola, 100 puta rekli da jesu, oće da rade nove projekte (pa koliko pratim internet reklakazala, onaj najbitniji - Star Wars im prop'o). Je l' nemaju više inspiraciju, i objektivno, odakle da prave radnju, pa daj nekom drugom, za dobre pare, Game of Thrones nisu oni napisali, pa da su emotivno vezani za njega.

 

I

Spoiler

Rimejk teško da će biti. Jedino kad prođu decenije i u Vesterosu i u RL, pa da kao snime Starks rides again: šta radi matori Džon Snou i Sansa i Ajra i Bren the King:  

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...