Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 9/12/2023 at 8:26 PM, realno *w said:

Sluša li neko "Povijest četvrtkom", HRTova emisija?

 

Vrhunske su im emisije, baš danas poslušah jednu genijalnu: "Otmice zrakoplova"

https://radio.hrt.hr/slusaonica/povijest-cetvrtkom?epizoda=202308171310

 

Uglavnom, apsolutna preporukatm!

Слушао сам ја на јутјубу пре 2-3 године ту емисију, добар серијал су имали о француској револуцији.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, 40Wins said:

 

A kartu koju su mi poslali na mejl samo prikazem da imam na salteru ili da stampam?

 

Pokupili su mi sluzbene automobile pa sam morao na brzinu da smislim alternativu da odem do Zagreba sutra a ovaj Flixbus izdaje fakture pa mi je to bio jedini nacin da refundiram kartu. 

 

Trebalo bi da imas "QR kod"  koji ti vozac skenira pri ulasku u bus.. to je najbitnije ( bar je tako na trulom zapadu) . PreDpostavljam da samo kupis žeton za ulazak na polazne perone.

Edited by Fat Zadd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko od komšija slomio vilicu mom mačku ( sedam godina, pokupio ga iz kutije na nekoj raskrsnici kao mače), veterinar predložio da ga uspavamo.

 

Moji me poterali do stana da ne bih nekoga odrobijao a već znam ko je sposoban da to uradi. Prošli put mi je otrovao psa bacivši meso preko ograde. Ograđeno dvorište, nikad nije izašao van njega.

 

Hteo sam starim opelom karavanom kojeg koristim za prenos tereta da mu razjebem novu ogradu što je postavio ali moji ga spasiše danas.

Ćale sakrio ključeve.

Edited by Indig0
  • Like 1
  • Tuzno 13
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ova pesma svaki put, uh.

 

Mother, I tried, please believe me
I'm doing the best that I can
I'm ashamed of the things I've been put through
I'm ashamed of the person I am

 

 

Nekad sam mislio da je prvi album bolji, sada mi ovaj mnogo više leži. Jednostavno je... beznadežan?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Indig0 said:

Neko od komšija slomio vilicu mom mačku ( sedam godina, pokupio ga iz kutije na nekoj raskrsnici kao mače), veterinar predložio da ga uspavamo.

 

Moji me poterali do stana da ne bih nekoga odrobijao a već znam ko je sposoban da to uradi. Prošli put mi je otrovao psa bacivši meso preko ograde. Ograđeno dvorište, nikad nije izašao van njega.

 

Hteo sam starim opelom karavanom kojeg koristim za prenos tereta da mu razjebem novu ogradu što je postavio ali moji ga spasiše danas.

Ćale sakrio ključeve.

 

Da mom macku neko uradi nesto slicno, vjerujem da bih bio u stanju uraditi i mnogo gore stvari. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Indig0 said:

Neko od komšija slomio vilicu mom mačku ( sedam godina, pokupio ga iz kutije na nekoj raskrsnici kao mače), veterinar predložio da ga uspavamo.

 

Moji me poterali do stana da ne bih nekoga odrobijao a već znam ko je sposoban da to uradi. Prošli put mi je otrovao psa bacivši meso preko ograde. Ograđeno dvorište, nikad nije izašao van njega.

 

Hteo sam starim opelom karavanom kojeg koristim za prenos tereta da mu razjebem novu ogradu što je postavio ali moji ga spasiše danas.

Ćale sakrio ključeve.

 

Ljudi su govna. Odrobijala bih ga/je.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Indig0 said:

Neko od komšija slomio vilicu mom mačku ( sedam godina, pokupio ga iz kutije na nekoj raskrsnici kao mače), veterinar predložio da ga uspavamo.

 

Moji me poterali do stana da ne bih nekoga odrobijao a već znam ko je sposoban da to uradi. Prošli put mi je otrovao psa bacivši meso preko ograde. Ograđeno dvorište, nikad nije izašao van njega.

 

Hteo sam starim opelom karavanom kojeg koristim za prenos tereta da mu razjebem novu ogradu što je postavio ali moji ga spasiše danas.

Ćale sakrio ključeve.

 

Mog je neko šutnuo u glavu pre skoro godinu dana i ostao je bez oka. Makar na kraju oko nije moralo hirurški da se odstrani, jednostavno ne vidi na njega. Usvojio sam ga kad je već imao 6-7 meseci, imao je urođeni bronhitis i gušenja, pa je sitan jer se nije razvio dovoljno kao mače. Iako je sterilisan ostala mu navika da ide napolje, izađe ispred zgrade, izbleji na klupi na Suncu i sam traži da uđe. I tako, njega nema, ja izađem da vidim šta se dešava, i imam šta da vidim. Užas. Ne znam odakle si, ako si iz manjeg mesta, eventualno da probaš sa nekim od veterinara iz velikih gradova koji su poznati da rade sa životinjama sa ulice, jer imaju više iskustva sa takvim povredama. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Indig0 said:

Neko od komšija slomio vilicu mom mačku ( sedam godina, pokupio ga iz kutije na nekoj raskrsnici kao mače), veterinar predložio da ga uspavamo.

 

Moji me poterali do stana da ne bih nekoga odrobijao a već znam ko je sposoban da to uradi. Prošli put mi je otrovao psa bacivši meso preko ograde. Ograđeno dvorište, nikad nije izašao van njega.

 

Hteo sam starim opelom karavanom kojeg koristim za prenos tereta da mu razjebem novu ogradu što je postavio ali moji ga spasiše danas.

Ćale sakrio ključeve.

 

Jedan forumaš, da sad ne imenujem, je svojevremeno završio nešto malo u tvorza jer je nokautirao lika koji mu je tako iz obesti otrovao psa.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Nemam srca da ga uspavam...

Najviše mi smeta to što stvarno nisam od onih incidentnih likova i onda imbecil probudi ono najgore u tebi.

 

Posle tog slučaja sa psom bila je policija jer se slepac zaključao i niko ga nije mogao izvući napolje. 

Ja uzeo merdevine isekao mu brusilicom oluke i skinuo jedno stotinak crepova sa moje strane. Nisam išao za Novi Sad par dana, čekao sam ga, tj čekao sam kišu. 

 

Kad je krenulo da prokišnjava, eto njega.

Jedva je živ izašao iz mog dvorišta. Policija ništa naravno, normalni ljudi, kažu oluja skinula crep.

Edited by Indig0
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Ljudi su govna. Odrobijala bih ga/je.

Ne Dejm, nije vredan robije. Treba pametno s takvima, da plate a da nemaš štetu.

...............

Maltene svaki jebeni dan vidiš nekog ko eto, ni iz čega uradi tako nešto iz obesti. Zrnca empatije nemam prema takvim spodobama.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Indig0 said:

Nemam srca da ga uspavam...

 

Prvo o macku - da li postoji ikakva sansa da mu se resi vilica? Neki drugi veterinar da se konsultuje? Ako ne postoji, i ako ne moze zbog toga da jede, onda je to vrlo bolno mucenje za zivotinju 😞 

 

 

O komsiji - postoji li bilo kakav nacin da budes siguran da je on? Ne stajem u obranu nepoznatog lika, samo razmisljam da ne bude zajeb, mozda je auto udario macka? Ajde ono za trovanje, to mi je nekako ociglednije. 

 

Inace, sa takvim likovima, zavisi kakvi su likovi, treba resavati sve preko "organa reda" jer ako se nekada nesto desi, ti imas istoriju prijavljivanja i on ce biti taj koji ce biti udaljen. Bukvalno, za svaku sitnicu ga prijavljuj, policiju, komunalnoj, kome god treba i sve dokumentuj, pa ako dodje i do nekog sudjenja da sve to imas. 

 

Nisam pobornik nasilja i toga da ga "sacekas negde u mraku", nasilje proizvodi dalje nasilje i ko zna sta neki psihopata moze da ti uradi, tebi i porodici. Ako bi nasilje bila opcija, to bi iskljucivo bilo u samoodbrani i do kraja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda je predrasuda ali ja zaista mislim da su ljudi koji muče životinje teški bolesnici i da ih samo strah od krivične sankcije sprečava da to isto rade i ljudima i mislim da propisi za takva dela moraju da budu mnogo oštriji. I to kažem ja koji sam prilično indiferentan prema "kucama i macama", nikad me nije zanimala a još manje fascinirala ta priča i bežim od kučkara i mačkara kao đavo od krsta.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chaos Is Me said:

Možda je predrasuda ali ja zaista mislim da su ljudi koji muče životinje teški bolesnici i da ih samo strah od krivične sankcije sprečava da to isto rade i ljudima i mislim da propisi za takva dela moraju da budu mnogo oštriji. I to kažem ja koji sam prilično indiferentan prema "kucama i macama", nikad me nije zanimala a još manje fascinirala ta priča i bežim od kučkara i mačkara kao đavo od krsta.

 

Mučenje i ubijanje životinja je jedan od prvih znakova patologije u detinjstvu. S tim da nije nužno u pitanju strah od krivične sankcije (ka ljudima), već je to karakteristika koja, hmm, evoluira da tako kažem. Odnosno prvo "isprobavaju" na životinjama, koliko god to grozno zvučalo, jer su im dostupnije i mogu lakše da ih savladaju. Za većinu serijskih ubica se posle sazna da su kao deca ubijali mačke, ptice itd.

 

13 hours ago, Barkley#34 said:

Ne Dejm, nije vredan robije. Treba pametno s takvima, da plate a da nemaš štetu.

...............

Maltene svaki jebeni dan vidiš nekog ko eto, ni iz čega uradi tako nešto iz obesti. Zrnca empatije nemam prema takvim spodobama.

 

Svi mi svesno znamo da ti ljudi (ako ih se može tako nazvati) nisu vredni robije, ali kad ti se tako nešto desi...

Edited by DameTime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...