Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

sad sam stigao iz pionira

 

- nasi su se dobro drzali ali fali nam igrac koji ce da prelomi, neko kod koga ce ici lopta zadnja dva minuta

- 90 poena smo primili od cigana koji su bili nista vise od solidnih, jbg beron im je doneo pobedu plus skokovi

- tomas je u zescem kanalu, za bilo sta ozbiljnije on i redzi su nam neophodni, ajde mozda bez jednog na guzove ali bez obojice jbg

- treba uzeti u obzir da sam bio na tribinama i moju vrv pristrasnost ali cini mi se da su i sudije kumovale zvezdinom trijumfu

- istakao bi i vise nego solidnu atmosferu, nije bilo "najvernijih" bar ne zvanicno ali ovo publike sto je doslo davalo je dobru podrsku, osecali su utakmicu i nosili ekipu

 

samo hrabro u bolonju !

 

 

 

Edited by ranzo
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

 

Dobro, al kad krene da ostavlja uvenule ruze ispred Arene, nemoj da mi kazes da nisam upozorio.

 

@21Barkley Igrate mnogo smisleniju kosarku od nas. Ako ovako ostane i ne desi vam se pad sto se timske igre tice, vi cete uzeti aba ligu. Zvezda je dosta jaca igracki, ali preveliki je to roster, cele sezone mi lutamo, kombinujemo, nemamo ulogu za Jenkinsa, nemamo ulogu za Gista. A i kad se nekako uklopi, dodju povrede. Previse gluposti, kao da se samoubijamo.

 

Imate odlicnu sansu da uradite sto i Buducnost pre dve sezone, samo sto Zvezda ipak ima sad bolji tim, pa ako se uigraju i ustali odredjena rotacija, onda ce biti cupavo.

 

Zaista ne razumem ove pokusaje da se predvidaju neki rezultati meceva koji su mesecima daleko.

 

Zvezda je igrala bez Perperogloua koji je bitan faktor u napadu. Mozda on nikada nece biti onaj stari, mozda zavrsi sa kosarkom, a mozda se vrati na onaj nivo kad sam izmislja poene - kako to mozemo sada da znamo?

 

Takodje, mnogo se pisalo da nema sanse da Partizan i Crvena zvezda ne igraju finale - i to je sada daleko, a ja ne bih iskljucio ni mogucnost ni da Buducnost osvoji, ako budu odigrali dosta bolje i budu imali dobre procente u sutu.

 

Partizan je limitiran tim kome se 3 od 5 igraca prve petorke raspalo i od njih su dobili ukupno 4 poena. Sa Parakhouskim i Peinersom, uz Thomasa bi bili nezaustavljivi i moglo bi da se kaze da su bas mocni, sad je bas bolno koliko oni nista ne dobijaju sa pozicija 3 i 4. Imaju te kombo bekove, imaju skracene centre koji su odlicni u odbrani - to moze da prodje protiv malodusnih ekipa koje se predaju odmah na pocetku meca, ali u derbi mecevima u EC i ABA ce to tesko ici.

 

Zato je i njima najvaznije da dobiju Virtus. Ova ekipa je navikla da se hrani energijom sa tribina, da igra odbranu malo preko granice, sa gomilom kontranapada i serijom poena koji ubijaju volju protivnicima. U rovovskoj bici na nekom gostujucem terenu, ekipa je bolno ogranicena i osudjenja na prodore njihovih kombo igraca.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AgroLaki said:

Znaci tacno smo na jednog Redinga daleko od glavnih trofeja...

 

Stalno pominjanje Redinga...

 

Potpuno nebitan igrač za vašu rotaciju, ovo što je večeras bilo na parketu je snaga Partizana. NIšta on specijalno ne bi doneo što već nemate.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

'Vako....nismo dobili egal utakmicu zbog lošeg izvođenja penala, koje je generalno loše ove sezone. To moramo popravljati jer protivnik računa na to. Sudije pokušali da isprave svoje greške, šta znam ...

Očigledno je  da oni nisu  uspostavili dominaciju pod kosem i da to i neće moći čak i sa sestim centrom od 2 i po metra. Meni kao laiku je sve jasnija ideja te košarke koju Trinky forsira i moram reći da mi  se dopada.  Tačno znaš šta možeš dobiti od centara  i mislim da još tu ima prostora za Makadua. Ta pokretljivost u odbrani  definitivno presjeca ili blokira linije  kretnji  i dodavanja, otvara mogućnost preuzimanja, omogućava generalno bolju odbranu ekipe. I u ovoj koncepciji je očigledan nedostatak "pravog" Zagorca i Tomasa, tj 3 i 4, zato i skok trpi. Odbrambeno Zagor  to prati  donekle al Tomas nikako. Tomas i Gist  izgleda imaju istog dilera i ko to promijeni uzima titulu. 

Gledan  igrački ucinak u derbiju ja sam jedino nezadovoljan upravo Tomasom  i bojim se da tu pomaka biti neće.Jankela je Jankela, Novica naidje ovakav derbi il utakmica, znamo razloge,  Trifa je mlad i biće igrač, Kakadu još jedan od igrača  sa obe strane, gledano kroz istoriju,kojem je ovo prvi derbi i koji je malo u čudu jer tek sada vidi gdje je došao. Ipak imao je jednu dandaru i jedan fin kos, a onaj povratni pas u ništa je bio  odličan kosarkaski, ali izgleda da smo mi akciju skratili a njemu zalicila na one iz NBA dana.

I na kraju kucanje Jaramaz preko Odza, trojka od tablu .....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki21 said:

 

Stalno pominjanje Redinga...

 

Potpuno nebitan igrač za vašu rotaciju, ovo što je večeras bilo na parketu je snaga Partizana. NIšta on specijalno ne bi doneo što već nemate.

Uh, bre, laki, ne zezaj. Za početak, imali bismo još jednu nominalnu trojku što je bolje od praznog mesta. Drugo i važnije, čovek je u ono malo što je igrao pokazao d'ume d'iskreira nešto i baci asist a pošto nam je i to rak rana, sasvim dovoljno od njega. Sve ostalo je čist bonus.

 

Edit: E, da, još nešto - što mi nismo pojurili Kuridžu nego se zajebavamo s Jankovićem?

Edited by 21Barkley
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alek The Great said:


 

 


Zato sto je momak ganci, kako kaze, od malena.

 

 

E jebiga... to do sada nikakve veze nije imalo.

 

Inace, Mekadu je dosta bio slabiji od Mozlija, mozda ocekivano zbog uigranosti, ali Mozli lici na Sakila licno naspram Mekadua.

 

Odlican derbi. Ovakav kvalitet mi je falio prethodnih decenija prakticno. Ili ste vi bili mnogo jaci ili mi. Sad je tu negde, mislim da smo mi (Zvezda) kvalitetniji za jedno 20-30% ali ste vi daleko utegnutija i atletski bolja ekipa.

 

Videcemo. Nadam se da nece neki smrad Javor da ugura Podgoricane u finale. Derbi treba da odluci pobednika lige, jer realno su to dva najjaca tima.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je razlog zašto na kraju nisu doveli Dangubića ili priključili ponovo Painersa taj što je Reding ipak u boljem stanju od objavljenog. Samo sa Radetom na trojci je brainfart on so many levels. Trinky je možda sujetan ali nije budala, vidi sigurno gdje je problem, očekujem već sutra mnogo bolje izdanje pre svega defanzivno.

Derbi je arhiviran, izvukli smo pouke i idemo dalje, još je mnogo važni(ji)h utakmica pred nama.

Trust the process.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

 

Stalno pominjanje Redinga...

 

Potpuno nebitan igrač za vašu rotaciju, ovo što je večeras bilo na parketu je snaga Partizana. NIšta on specijalno ne bi doneo što već nemate.

 

Ma da, imamo top doprinos sa krila, šta će nam on. Evo Rade gazi već ko zna koju tekmu za redom... A i kreacije imamo viška.

 

************

 

Mi smo juče izgubili na skok i to je to. 4 visoka igrača 3 skoka, to je verovatno najgori učinak neke cenarake linije, koju sam u životu video.

To je nešto što mora da se sredi, inače baš ništa nećemo uraditi ove godine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

 

Stalno pominjanje Redinga...

 

Potpuno nebitan igrač za vašu rotaciju, ovo što je večeras bilo na parketu je snaga Partizana. NIšta on specijalno ne bi doneo što već nemate.

 

Pretera ga Laksa, ako moze malo manje snage na terenu u vidu Zagora...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, SamoFlacko said:

Zao mi je sto nismo dobili ali smo bili tu, u ovoj seoskoj atmosferi i tuci.

Kad ste vi domaćin onda naše igrače dočekuju sa cvećem. Setimo se kako je prošao Radenović sa stolicom u rame! Inače ova utakmica je bila lepotica za prošli derbi kad ste vi bili domaćini, a uz sve to Zagorac se unosi u facu za tri glave manjem Čoviću.

13 hours ago, Laki John Terry said:

Elem, odavno nije vidjen kvalitetniji derbi, sa obe strane. Par lopti odlucile, moglo je i na drugu stranu.

Jako loš derbi, i jedni i drugi su postizali poene iz grešaka protivnika, a o završnici da i ne pričamo. Jedino  vredno pomena - Bili kao skorer, Gordićev ples na terenu, Mozlijeva odbrana i zalaganje.

14 hours ago, Isiah said:

Mnogo su jaci, ali i ozbiljno uplaseni.

Uhhh, ne znam baš! Ko je mašio bacanja na kraju i dopuštao protivniku da mu pokupi čiste skokove? Meni to deluje kao odlika uplašene ekipe. Sa druge strane pik igra vam je mnogo bolje funkcionisala, te ste na terenu delovali smislenije.

12 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Mozli je stvarno igracina. Vecina centara u EL ne moze da isprati Brauna nakon preuzimanjima, ali Mozli ga je zakljucao  veceras. Nikakvu prednost Braun nije mogao da napravi, pratio ga je u stopu odlicnim lateralnim  kretnjama, a u jednoj situaciji kad je Braun prosao stigao je sa ledja da ga zalijepi. 

Mozli je vrhunski defanzivac, čovek radi ono što smo mi od Gista očekivali. Uz sve to je jako skroman, nema gastikulacija nakon kucanja ili rampe i kreveljenja.

 

Jako je bitna stvar i sa kim Lorenco igra pik, ako su to Štimoglu ili Odžo onda je najebao i vrlo je teško pronaći prostor do obruča. Ako se na sve to doda i činjenica da je Gist bio na poziciji 4 onda se dobije pun reket. Problem je i činjenica da nema dobru rol opciju, naši centri su jako spori u odmotavanju i to ostavlja prostor centru da se fokusira na beka. Uz sve to komšije su se fokusiraje na njega, a i on je odigrao jako lošu utakmicu.

 

Mene je više facinirala činjenica da je Mozli dva puta uspeo oduzeti loptu na driblingu Lorencu, a to se ne dešava često, pogotovo kad igra protiv centra. Jako brze ruke!

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alek The Great said:


 

 


Zato sto je momak ganci, kako kaze, od malena.

 

Ovo nije tačno. Kolega, inače sa naše strane brda, koji mi je rekao da MJK potpisuje za Zvezdu nekoliko dana pre nego što je bilo gde objavljeno a što sam ja i napisao ovde na forumu mu je blizak rođak. On mi je rekao, doduše iz zezanja, da će biti frka sad jer kompletan deo njegove familije odakle je MJK navija za Partizan, i to ono tvrdo jezgro. Kod MJK to očigledno nema veze i čovek se vodi finansijskim i sportskim motivima, jednom rečju profesionalac, što je za respekt.

Link to comment
Share on other sites

Ma mogu da pišu u člancima šta hoće ja ti kažem kako stoje stvari na terenu, odnosno u životu. Kolega je ciganštura teška, kao i ja :classic_biggrin:, i ako on kaže da mu je familija grobarska i da ne zna kako će stric i ostali preživeti što MJK igra za Zvezdu onda šta treba više da se kaže? On se ni u ovom tekstu nije izjasnio i verovatno neće nikada jer je profesionalac, nego je autor teksta dodao svoj komentar koji je možda i lična želja. Nije poenta da li je on grobar ili nije, poenta je da nije "cigan" i da se ne vodi navijačkim afinitetima nego finansijskim i sportskim. Da je Partizan pokazao interesovanje i ponudio više para od Zvezde igrao bi u Partizanu a rodbina bi slavila :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

"Prvo i iskreno govoreći – sebe ne smatram za igrača tog kvaliteta da bih igrao u reprezentaciji. Možda je to moje pogrešno razmišljanje, možda sebe ne cenim dovoljno i dosta ljudi mi govori kako mi je to velika mana. Ja sam Srbin i ako ikada bude bilo potrebe ja ću se rado odazvati i pomoći našoj reprezentaciji, ali svestan sam toga da ispred mene ima mnogo kvalitetnijih igrača. Zbog toga, uopšte i ne razmišljam u tom pravcu".

 

Recimo, Bircevicu to uopste ne smeta...

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cooper said:

Nije njegova krivica što je zbog povreda Mačvana druga najbolja domaća četvorka.

 

 

 

Jel mi verujes da nije klubastvo ako bih ti napisao da je i Davidovac nakon prosle sezone i Simanic daleko bolja opcija od Bircevica. Mada Simanic nije taj nivo (jos uvek, pitanje da li ce i biti) ali je mlad pa i ima vremena.

 

Davidovac je odigrao fantasticno zavrsnicu prosle sezone.

 

Nije to tema sad, ali recimo Birca i Raduljica nisu trebali biti na spisku. Birca usled nekvaliteta, Raduljica zato sto smo imali Jokica (najboljeg centra NBA) i Milutinova (najboljeg centra Evrope) i Marjanovica. Cak mnogi ne bi ni 3 centra vodili, a mi imali 4. Milina. Strucnjaci za kakvog se postavlja bivsi selektor ipak ne bi trebalo da budu vodjeni emocijama, nije on vodio tamo svoje pajtose da se provode.

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...