Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Vole Davidovac i Beron da igraju protiv nas pa to ti je... Kakve igračine.
Davidovac je, čini mi se, sve odbranio kad je neko pokušao da igra leđima protiv njega. 

A sa druge strane Gorda obožava protiv komšija. Kako ide na one ulaze, meni je to nerealno. Niti nešto štiti loptu rukom, niti bilo šta  drugo specijalno uradi, kad ono eno ga na obruču. Kao da ne očekuju od njega, pa ga puste.

S obzirom da nisam najbolje čuo navijanje preko prenosa u kladionici, meni je bilo super. Dosta poena, preokreta, blokada, ludih trojki... Ne znam jeste li i primetili koliko su momci jedni drugima pružali ruke da ustanu, čak su neki iz kladže pizdeli zbog toga. 😄 A opet je bilo i krljanja finog.
Baš mi je bio pravi derbi. A u kladži masa se dernja, ludnica, ima i jednih i drugih i niko nikoga da pogleda popreko, baš sam bio oduševljen. 😄

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto Evo ja cu ti reci, bilo je bolesno vredjanje Novice, i to je bio najbucniji segment utakmice. Bolest izdominirala. Jebes takve navijace. vasi kad krenu da vredjaju Vesnu Covic na utakmici Partizan-Virtus je ista stvar. Ja ne znam odakle tolika isfrustriranost ljudi.

 

Davidovac je veoma hladnokrvan igrac. On ume i da zasere, telo ima slabije od Bodiroge, ali je jako pametan igrac. Beron je ubica, suter. Kad ga krene, ne mozes mu nista. Cak ste ga odlicno i cuvali u drugom poluvremenu.

 

@Kronostime Sad si uzeo pehar sa ovom slikom... evo smejem se vec par minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Jel mi verujes da nije klubastvo ako bih ti napisao da je i Davidovac nakon prosle sezone i Simanic daleko bolja opcija od Bircevica. Mada Simanic nije taj nivo (jos uvek, pitanje da li ce i biti) ali je mlad pa i ima vremena.
 
Davidovac je odigrao fantasticno zavrsnicu prosle sezone.
 
Nije to tema sad, ali recimo Birca i Raduljica nisu trebali biti na spisku. Birca usled nekvaliteta, Raduljica zato sto smo imali Jokica (najboljeg centra NBA) i Milutinova (najboljeg centra Evrope) i Marjanovica. Cak mnogi ne bi ni 3 centra vodili, a mi imali 4. Milina. Strucnjaci za kakvog se postavlja bivsi selektor ipak ne bi trebalo da budu vodjeni emocijama, nije on vodio tamo svoje pajtose da se provode.
Ma kakvi Davidovac i Simanić na 4.
Toliko su dobri da ste na toj poziciji potpisali još 4 igrača.

Birčević je i dalje najbolja 2. četvorka.
Pa da vidimo ko će ga prestići...
  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

koliko sam puta slusao od prijatelja gancija kako je nasa publika iskompleksirana kako ono kako ovo kako smo isfrustrirani... znaci nista oni nisu bolji od nas, nista, juce nije bilo njihovih organizovanih bar ne zvanicno, znaci prosecni navijaci... ma na sisaj novice cela hala u transu, jace su to pevali nego ijednu zvezdinu pesmu

da se razumemo meni to ne smeta cak sta vise, sve je to veciti derbi i dok je na verbalnom nivou sve ok - moje misljenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ranzo said:

koliko sam puta slusao od prijatelja gancija kako je nasa publika iskompleksirana kako ono kako ovo kako smo isfrustrirani... znaci nista oni nisu bolji od nas, nista, juce nije bilo njihovih organizovanih bar ne zvanicno, znaci prosecni navijaci... ma na sisaj novice cela hala u transu, jace su to pevali nego ijednu zvezdinu pesmu

da se razumemo meni to ne smeta cak sta vise, sve je to veciti derbi i dok je na verbalnom nivou sve ok - moje misljenje

 

 

Sto se nas cigana tice, simpatizeri su gori nego grupa. Po ovom pitanju.

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

večiti derbi je kada sever skandira tito partija crno bela armija a jug vraća forhend sa bando crvena x3

 

ovo vulgarno vređanje pojedinaca i porodica je prosto dziberski princip koji je zanimljiv samo maloumnicima 

 

ej kao ekipa viče igračima barcelone puta barca. koga boli pimpek tamo šta vi mislite i šta ste čuli na teveu 

 

najlakše je biti idiot, to svako može 

  • Like 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ranzo said:

koliko sam puta slusao od prijatelja gancija kako je nasa publika iskompleksirana kako ono kako ovo kako smo isfrustrirani... znaci nista oni nisu bolji od nas, nista, juce nije bilo njihovih organizovanih bar ne zvanicno, znaci prosecni navijaci... ma na sisaj novice cela hala u transu, jace su to pevali nego ijednu zvezdinu pesmu

da se razumemo meni to ne smeta cak sta vise, sve je to veciti derbi i dok je na verbalnom nivou sve ok - moje misljenje

Srpska posla! Neka komšiji crkne krava...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jakob Aman said:

Nesrećni i nezadovoljni ljudi. Ono prozivanje malog Trifunovića na konto bolesnog oca mi je baš užasno. A čulo se jasno u toku prenosa.

izvinjavam se nisam čuo da je bilo ko prozivao bolesnog oca, mali je dobio 'pi*ko ciganska' što nikako ne opravdavam i pored činjenice da je bio sa istim tim navijačima na tribini do pre 2 godine, jel se čulo nešto za Aleksandra na TV-u?

i ne bih ulazio u patologiju navijača i odnose otac-sin-ćerka, ne stoje sjajno ni jedni ni drugi, pa kada kritikuješ druge, a svoje preskočiš malo deluje licemerno

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, 21Barkley said:

Uh, bre, laki, ne zezaj. Za početak, imali bismo još jednu nominalnu trojku što je bolje od praznog mesta. Drugo i važnije, čovek je u ono malo što je igrao pokazao d'ume d'iskreira nešto i baci asist a pošto nam je i to rak rana, sasvim dovoljno od njega. Sve ostalo je čist bonus.

 

Edit: E, da, još nešto - što mi nismo pojurili Kuridžu nego se zajebavamo s Jankovićem?

 

Jbmliga, meni je on u kategoriji igrača "nitsmrdinitmiriše", ne vidim neki specijalni kvalitet ni prednost koju donosi. Možda sam ga gledao na premalom uzorku.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

Jbmliga, meni je on u kategoriji igrača "nitsmrdinitmiriše", ne vidim neki specijalni kvalitet ni prednost koju donosi. Možda sam ga gledao na premalom uzorku.

 

Pa donosi jos jednog igraca na poziciji 3, tu Partizan ima samo Zagorca, a Zvezda cetvoricu igraca.

 

Kroz svoju karijeru je pokazao da ume da asistira, poveze ekipu, povuce kontru. Pametan igrac, za razliku od konkurencije. Novica je jos jedan takav igrac, vidi se znanje, kontrola lopte, dobra resenja, ali je tu i stomak i fizicka zapustenost pa ne moze vise.

 

Zagorac i Thomas su bas ocajni u tom segmentu, ne samo protiv Zvezde, nego vec duze vreme biraju jako losa resenja za tim.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

BTW, po meni jedna od većih misterija univerzuma je otkud Mozli nije drugi centar u nekom TOP evroligašu. Čovek je ubedljivo najbolji centar u ABA i EC, bez obzira što ne poseduje neku značajnu napadačku tehniku. Lik ima nestvaran impact na terenu, kad se za njega kaže da je pola tima to uopšte nije floskula.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio u prilici da odgledam ni minut derbija. Sa porazom nemam neki poseban problem, po svemu što sam pročitao bila je borbena tekma, a jedna - dve lopte su odlučile. 

 

Videćemo koliko će igrači biti energetski u meču i da li će biti snage za uporan flaster na Teodosiću u odbrani i stalno napadanje njega. Generalno, klub je za cilj postavio igranje u Evroligi sledeće godine, jedini izvestan put u istu je preko Evrokupa i zbog toga se mora dati sve večeras. Budućnost za vikend je maltene nebitna.

 

Danas očekujem dobru partiju Radeta, dužan je debelo. Virtus kao ekipa odgovara Partizanu, ne impresioniraju i pored dobrih rezultata ove sezone, sa sve Teodosićem koji izgleda i kreće se kao penzioner (ovo nije uvreda, dokaz njegove genijalnosti je kakve brojke postavlja u ovakvom fizičkom stanju), skraćenim centrima kojima može da se parira i streaky šuterima. Gejns nije igrao par utakmica, nisam ispratio da li je teže povređen, vidim da su doveli Devina Marbla, legendu Ajove.   

 

U svakom slučaju, jedva čekam tekmu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

BTW, po meni jedna od većih misterija univerzuma je otkud Mozli nije drugi centar u nekom TOP evroligašu. Čovek je ubedljivo najbolji centar u ABA i EC, bez obzira što ne poseduje neku značajnu napadačku tehniku. Lik ima nestvaran impact na terenu, kad se za njega kaže da je pola tima to uopšte nije floskula.

Nema nikakav napadacki uticaj(bar ovo malo utakmica sto sam ga gledao). Apsolutno bezopasan na dalje od 1,5m od kosa. Nema nikakvu igru ledjima.

U principu slican igrac Fajeu (samo sto ovaj moze i za 3 poena). Borba, skok, zakucavanje, brze noge, brze ruke....i to je to 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

BTW, po meni jedna od većih misterija univerzuma je otkud Mozli nije drugi centar u nekom TOP evroligašu. Čovek je ubedljivo najbolji centar u ABA i EC, bez obzira što ne poseduje neku značajnu napadačku tehniku. Lik ima nestvaran impact na terenu, kad se za njega kaže da je pola tima to uopšte nije floskula.

 

Ja se slažem sa time, ali opet razumem zašto se niko nije zaleteo da centra od 2 metra, sa 40% sa bacanja, te 0 poteza na postu. 

 

On je igrač koji ne može da garantuje 7-8 poena ni protiv najslabijih ekipa. Takođe, postoji problem defanzivnog skoka i to je posebno osetljiva tema.

 

Da se razumemo, ja bih sam sa njime prezadovoljan, ali čisto obrazlažam šta mislim da je razlog da on toliko dugo bude ispod radara. I sve to zavisi od prave prilike u nekim ranijim godinama, recimo one koju je imao Markus Sloter recimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uvrnuto said:

Faka razbila Trento i sad su na 3-2. Našom pobedom bi se baš dobro zakuvalo, gde bi Faka i Virtus odlučivali u poslednjem kolu i to u Turskoj.

A tek će biti veselo ako izgubimo večeras. 

 

 

Odličan rezultat za nas, Darušafaka će izginuti protiv Virtusa u zadnjem kolu. 

 

Ali da probamo mi da dobijemo večeras. Ako ne, da slučajno ne dovedemo razliku iz BGa u pitanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...