Jump to content

Recommended Posts

3 minutes ago, BattleBender said:

Kako je Miki popusio agendu struje koja zeli da ETH ne uspe u United-u jer United konacno dobio trenera koji nesto moze da izgradi.
Miki, uspeo si da ti narativ izgrade struje oko Sunesas Pirs Morgana, i raznih budala po tv-u i internetu. Pomenuta dvojica, 2 mozda najveca retarda koje je videla televizija.
I narativ koji prizeljkuju navijaci ostalih klubova.
Malo je onih kao Stevalfc koji ce da kazu "U, ovaj moze da ispravi United, mogu zajebani da budu ponovo".

 

Koja agenda majke ti? Ae malo gledaj Utd pa ce ti biti jasnije o cemu pricam. 

 

ETah ima free pass ove sezone da izgradi tim, vec je doveo dobre igrace i koji se pokazuju kao top pojacanja. Treba jos, naravno ali jel na odmet da vidimo nesto fudbala od njegove filozofije koja ga je i preporucila za ovaj posao? 

 

Ae mi objasni mec protiv Sosijedada u gostima i vodjenje utakmice, zatim meca protiv Aston Vile i ne mijenjanje na poluvremenu pa do juce kada izbacujes Elangu i saljes Bruna i prepustas totalno kontrolu protivniku?

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

 

 

Ovo samo dokazuje kratkovidost Ten Haga, nedostatak vizije i hrabrosti.

Vizija je takva da za svakog igraca shodno njegovim mogucnostima postoje threshold za parametre koji moraju da ispune da bi igrali. Pocevsi od BMI-a do ostalih stvari vezanih za fizicku spremu.
Bio CR ili Casemiro, dok ne budes na svom optimalnom nivou ne mozes da igras.
Da li je Casemiro na 30 posto bolji nego McTominay na 100%? Naravno da jeste. Ali mora da postavis neke principe u timu.
To smeta CR-u. Casemiro se zakasnilo prikljucio timu, trebalo mu je par nedelja da se dovede blizu svog stanja, sad igra stalno. NP.

United je bacio u reku 10 godina, moze da baci i jos 2,3 utakmice ako ce to da znaci da igra McTominay umesto nekog kvalitetnijeg igraca dok se taj ne dovede u svoj optimalan nivo.
Cisto da svi znaju da ne mozes da igras dok nisi skroz fit.

Dosta je bilo sa davanjem slobode modernim fudbalerima koji se uvrede kad im uskratis cips i kazes im da ne mogu da jede sta god pozele.
Sam Shaw je rekao, mislivsi bukvalno na sebe "Vise ne mozes da budes u XI iako nisi najspremniji, iako nisi trenutno najbolji za tu poziciju".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

 

MekTominaj i fudbal zivota mi se uklapa jedino u to da je dao 2-3 gola u terminu u lokalnom balonu sa svojim drugarima.

 

Decko da nije Britanac ne bi vise igrao fudbal bukvalno, ili bi bio u konferenciji ako zeli da ostane da zivi u Britaniji.

 

A i da je ovo sto si napisao tacno, potpuna je besmisao da jedno takvo drvo drzis u igri umesto prekaljenog asa kakav je Kazemiro, kakvu perspektivu imas s njim kao bitnim igracem kluba?

 

Ovo samo dokazuje kratkovidost Ten Haga, nedostatak vizije i hrabrosti.

 

Ništa tu ne dokazuje stvari o kojima pišeš, ali nema ni poentu objašnjavati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender ae mi objasni na konto te tvoje price o Casemiru i spremnosti. 

Antony potpise za Utd 31.08.2022 godine. Starter protiv Arsenala 04.09.2022. 

Kako to da je Antony spreman a nije prosao pripreme sa svojom ekipom, 10 dana nije ni dolazio na treninge u odnosu na Casemira koji prosao pripreme sa Realom i spreman za takmicarski fudbal a pritom ga ubacujes protiv Sotona i Lestera sa klupe pa onda protiv Arsenala isto. Mjesec dana kasnije startuje protiv Evertona u PL iako je cak igrao i 2 meca za reprezentaciju prije City gdje gle cuda opet sa klupe pocinje.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Koja agenda majke ti? Ae malo gledaj Utd pa ce ti biti jasnije o cemu pricam. 

 

ETah ima free pass ove sezone da izgradi tim, vec je doveo dobre igrace i koji se pokazuju kao top pojacanja. Treba jos, naravno ali jel na odmet da vidimo nesto fudbala od njegove filozofije koja ga je i preporucila za ovaj posao? 

 

Ae mi objasni mec protiv Sosijedada u gostima i vodjenje utakmice, zatim meca protiv Aston Vile i ne mijenjanje na poluvremenu pa do juce kada izbacujes Elangu i saljes Bruna i prepustas totalno kontrolu protivniku?

Slazem se sa maltene svakom njegovom odlukom do sada. Na pocetku sezone je castio Megvajera, van toga, svaka mu je na mestu. Verujem mu na svakoj odluci.
To sto svaka odluka koju uradi tokom utakmice nas ne ucini boljim u nastavku utakmice ne znaci nuzno da je odluka losa, vec cesce da je to najmanje lose trenutno.
Toliko smo krs, toliko nemamo resenja. Ne znam zasto ti je to toliko tesko da svhatis. Veruj mi, lakse ce da ti bude kad se suocis sa time.

Na ovaj tim koji izgleda kao neki sastavljeni auto, gde ne znas sta se desava sa osovinom, sta sa motorom, gorivo na rezervi... samo ti fale povrede i suspenzije.
Hendla to kako treba.

Sutra da izadje bilo kakva vesta sa ETH-om i nekim teskim odlukama, podrzao bih ga. Maltene bilo koji kontekst.
Postoje bar ludih scenarija gde bih se zamislio da li je normalan, a to su tipa:
- najuri preko noci Martineza
- vrati AWB-a da igra umesto Dalot-a


Nije tu ni jednu polusezonu, na osnovu ovih odluka je meni dovoljno da shvatim da moze da nas izvadi iz govana:
- video je da je AWB malouman fudbaler od kojeg nema nista, nije za ozbiljan tim
- vratio je Dalota u zivot
- sredio Shawa
- vraca u zivot Rashforda
- lepo tajmira minute za Garnacha
- Samo da Eriksenom je uspeo na najeftiniji nacin da koliko toliko resi probleme u sredini
- konacno doveo desno krilo, ne krpi ga sa napadacima i levim krilima
- Zna da moze da gradi napada oko Martial-a
- Bencovao CR-a i Megvajera



Igra je takva kakva je. Moze bolja lai nije ni ocajna, oseca se da ima progresa.
Jednostavno od govana se ne pravi pita. Tim je neizbalansiran, pun igraca razorenog samopouzdanja/motivacije. Preplaceni su igraci koji nemaju self-drive, lepa kintica u Utd-u ih zasitila, pomitili se sa mediokritetsvom. Ta kultura je stvorena u poslednjih n godina.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

@BattleBender ae mi objasni na konto te tvoje price o Casemiru i spremnosti. 

Antony potpise za Utd 31.08.2022 godine. Starter protiv Arsenala 04.09.2022. 

Kako to da je Antony spreman a nije prosao pripreme sa svojom ekipom, 10 dana nije ni dolazio na treninge u odnosu na Casemira koji prosao pripreme sa Realom i spreman za takmicarski fudbal a pritom ga ubacujes protiv Sotona i Lestera sa klupe pa onda protiv Arsenala isto. Mjesec dana kasnije startuje protiv Evertona u PL iako je cak igrao i 2 meca za reprezentaciju prije City gdje gle cuda opet sa klupe pocinje.

Pozicija na kojoj igra Casemiro ima svoje alternativu. Makar to bio McFred. Pozicija na kojoj igra Antony nema. Bukvalno nema. Elanga?
E kad shvatis da ovaj tim na nekim pozicijama nema backup, nema opcije, nego ti desno krilo krpi Elanga a rezervni desni bek ti je Malacia, dok si docekao pocetak sezone samo sa McFreom u sredini.... onda ce da ti bude lakse da shvatis neke stvari.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

Pozicija na kojoj igra Casemiro ima svoje alternativu. Makar to bio McFred. Pozicija na kojoj igra Antony nema. Bukvalno nema. Elanga?
E kad shvatis da ovaj tim na nekim pozicijama nema backup, nema opcije, nego ti desno krilo krpi Elanga a rezervni desni bek ti je Malacia, dok si docekao pocetak sezone samo sa McFreom u sredini.... onda ce da ti bude lakse da shvatis neke stvari.

Stani pa kako to? 

Ja koliko se sjecam sa Elangom je dobijen Liverpul, Soton i Lester. Kako to da Antony upada u startnih 11 ( koji ponavljam nije prosao kompletne pripreme sa Ajaxom pa bojkotovao ) a Casemiro jeste sa Realom i igrao takmicarske utakmice pa onda tog istog Casemira ubacujes povremeno na 2-3 meca. 

 

Jos u pitanju Casemiro koji je jedan od najspremnijih igraca u svijetu fudbala.

Znaci dupli standardi jer sam ETH izjavio da ga nije ubacivao jer se pobjednicki tim ne mijenja ali ga je upravo promijenio sa Antony protiv Arsenala. Dobili smo taj mec nego mi malo nelogicno da Casemiro nije spreman a Antony tada jeste i narednih meceva takodje.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BattleBender said:

Slazem se sa maltene svakom njegovom odlukom do sada. Na pocetku sezone je castio Megvajera, van toga, svaka mu je na mestu. Verujem mu na svakoj odluci.
To sto svaka odluka koju uradi tokom utakmice nas ne ucini boljim u nastavku utakmice ne znaci nuzno da je odluka losa, vec cesce da je to najmanje lose trenutno.
Toliko smo krs, toliko nemamo resenja. Ne znam zasto ti je to toliko tesko da svhatis. Veruj mi, lakse ce da ti bude kad se suocis sa time.

Na ovaj tim koji izgleda kao neki sastavljeni auto, gde ne znas sta se desava sa osovinom, sta sa motorom, gorivo na rezervi... samo ti fale povrede i suspenzije.
Hendla to kako treba.

Sutra da izadje bilo kakva vesta sa ETH-om i nekim teskim odlukama, podrzao bih ga. Maltene bilo koji kontekst.
Postoje bar ludih scenarija gde bih se zamislio da li je normalan, a to su tipa:
- najuri preko noci Martineza
- vrati AWB-a da igra umesto Dalot-a


Nije tu ni jednu polusezonu, na osnovu ovih odluka je meni dovoljno da shvatim da moze da nas izvadi iz govana:
- video je da je AWB malouman fudbaler od kojeg nema nista, nije za ozbiljan tim
- vratio je Dalota u zivot
- sredio Shawa
- vraca u zivot Rashforda
- lepo tajmira minute za Garnacha
- Samo da Eriksenom je uspeo na najeftiniji nacin da koliko toliko resi probleme u sredini
- konacno doveo desno krilo, ne krpi ga sa napadacima i levim krilima
- Zna da moze da gradi napada oko Martial-a
- Bencovao CR-a i Megvajera



Igra je takva kakva je. Moze bolja lai nije ni ocajna, oseca se da ima progresa.
Jednostavno od govana se ne pravi pita. Tim je neizbalansiran, pun igraca razorenog samopouzdanja/motivacije. Preplaceni su igraci koji nemaju self-drive, lepa kintica u Utd-u ih zasitila, pomitili se sa mediokritetsvom. Ta kultura je stvorena u poslednjih n godina.

Sto se tice odluka ETH, odradio je besprekorno situaciji sa Ronaldom i Maguire-om mada se ne slazem oko davanja kapitenske trake. Tu je ispao naivan, to je trebalo da se zasluzi ali dobro. 

 

Ovo vracanje u zivot ovog onog vidjecemo, ja nisam zadovoljan igrom uopste. Rezultati nam idu u korist ali sa ovakvom igrom ce nam se obiti o glavu u 2 dijelu sezone a kada se to desi sta ce biti? Da li ce onda ETH postaviti postulate svog sistema i svoje filozofije igre ili sta? Ti ako si mislio da ce Utd igrati kao Barnli nakon dolaska ETH svaka cast, ja nisam. Ja sam ocekivao da ce biti mnogo vise pas igre, mnogo vise kontrole utakmice i naoadackog fudbala ali sto se tice reziltata da ce biti toplo hladno. 

 

Ipak za sada sam vidio jedan period protiv Evertona ( do zadnjih 10tak minuta ) i Totenhem kao to sto sam ocekivao od ETH fudbala. Sa druge strane vidio sam Ole ball protiv Arsenala, Liverpula, sinoc sam vidio da nam se igra svela da DDG doda do stipera, oni do Casemira ili Eriksena i onda pas preko odbrane. 

Sta sam vidio orotiv Sosijedada? Harry Maguire-a u napadu i bunarenje. 

 

Sta sam vidio protiv Vile? Takticku nedisciplinovanost i nereagovanje u datom trenutku. Ti si menadzer, ako ja kao amater vidim nesto a i ostali to bi on tek trebao da primjeti. Izgubiti utakmicu u 48 minutu orotiv Vile je sramno u smislu da si mogao da to sprijecis. 

 

Nije on bas aboliran od svake kritike, ta kritika se odnosi da i on isto napreduje sa ekipom ali ovo su neki zabrinjavajuci znaci za buducnost koje ne zelim da vidim. 

 

Reci mi sta se postize time sto se Bruno salje na desno krilo? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Stani pa kako to? 

Ja koliko se sjecam sa Elangom je dobijen Liverpul, Soton i Lester. Kako to da Antony upada u startnih 11 ( koji ponavljam nije prosao kompletne pripreme sa Ajaxom pa bojkotovao ) a Casemiro jeste sa Realom i igrao takmicarske utakmice pa onda tog istog Casemira ubacujes povremeno na 2-3 meca. 

 

Jos u pitanju Casemiro koji je jedan od najspremnijih igraca u svijetu fudbala.

Znaci dupli standardi jer sam ETH izjavio da ga nije ubacivao jer se pobjednicki tim ne mijenja ali ga je upravo promijenio sa Antony protiv Arsenala. Dobili smo taj mec nego mi malo nelogicno da Casemiro nije spreman a Antony tada jeste i narednih meceva takodje.

 

Casemiro ruku na srce nije izgledao dobro prvih nekoliko utakmica.

 

Ne znam zašto je teško prihvatiti da je Antony već igrao pod Ten Hagom i da mu je lakše da se uklopi u istu tu formaciju. Casemiro igrao čitav život sa Modrićem i Krosom pored sebe, a sad odjednom igra pored Eriksena u pivotu i ima puno veća zaduženja u ofanzivi i građenju napada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Casemiro je bukvalno neton prija prelaska u United prosao kompletne pripreme s Realom i pri tome pojeo utakmicu Superkupa protiv Eintrachta. Kakav crni manjak spreme? Pri tome uzmimo u obzir da je Real par nivoa iznad Uniteda.

Casemiro sa jednom nogom je bolji od Freda i McT-a. O tome se ne diskutuje.
Ukoliko je Casemiro igrao previse po paternima na koje je naviko do tada, onda ETH moze da ga bencuje.
Nit da krivis Casemira, nit ETH-a. Casemiro igra 10 godina u jednom od 2,3 najbolaj vezna tria svih vremena, sa uigranim Modricem i Kros-om, apsolutno je logicno da ocekujes da se sokirano snaso i na treninzima kad je morao da igra sa ovim igracim u Unitedu. Imas Bruna koji je apsolutno nedisciplinovan takticki, Eriksen pre 2 dana dosao. A dosao jer fali neka takticka discipliona i inteligencija.
McFred trci amo-ovamo obrni okreni, kod njih i nema princip neki, nelki pattern igre.

Uostalom bavimo se pitanjem koje je ETH sam objasnio. A da je sve ok na toj relaciji govori to da mu sad igra Casemiro, da ga hvali, i da je sve super.


Ja hocu takvog trenera. Mi cemo da budemo 3-7 mesta obrni okreni. Quick and dirty resenja nam ne trebaju. Treba nam refactoring. Da budemo 3. ili 4. bez postavljenog nekog strong foundation, to nije resavanje problema, to je dodatno ukopavanje, i kontinuirani pad.
 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, OnionKnight said:

 

Casemiro ruku na srce nije izgledao dobro prvih nekoliko utakmica.

 

Ne znam zašto je teško prihvatiti da je Antony već igrao pod Ten Hagom i da mu je lakše da se uklopi u istu tu formaciju. Casemiro igrao čitav život sa Modrićem i Krosom pored sebe, a sad odjednom igra pored Eriksena u pivotu i ima puno veća zaduženja u ofanzivi i građenju napada.

Casemiro nije Frenkie de Jong. Casemiro je ono juce protiv Fulama kod 1 gola. To je svetska klasa igraca koja se zove Casemiro,u toj ulozi. 

Ako je on ocekivao da mu Casemiro gradi akcije onda ETH ne poznaje fudbal kao sto ja mislim da ga poznaje. 

 

Pa tesko mi je prihvatiti jer je sam dao izjavu da se pobjednicki tim ne mijenja ali ga je upravo sa Elanga-Antony zamijenio. Mislim ja sam bio za to ali isto tako mi ne mozes reci da treba da cekam mjesec i po dana da Casemiro nude starter u Utd. Da moram da gledam blamazu protiv City jer te upravo prodaju oni koji su prodavali godinama unazad na sredini terena.

 

Ako igraju najspremniji onda Antony svakako nije bio najspremniji jer nema trika da on njde spremniji sa propustanjem priprema i bojkotovanjem od Elange koji je prosao pripreme upravo kod ETH.

2 minutes ago, BattleBender said:

Casemiro sa jednom nogom je bolji od Freda i McT-a. O tome se ne diskutuje.
Ukoliko je Casemiro igrao previse po paternima na koje je naviko do tada, onda ETH moze da ga bencuje.
Nit da krivis Casemira, nit ETH-a. Casemiro igra 10 godina u jednom od 2,3 najbolaj vezna tria svih vremena, sa uigranim Modricem i Kros-om, apsolutno je logicno da ocekujes da se sokirano snaso i na treninzima kad je morao da igra sa ovim igracim u Unitedu. Imas Bruna koji je apsolutno nedisciplinovan takticki, Eriksen pre 2 dana dosao. A dosao jer fali neka takticka discipliona i inteligencija.
McFred trci amo-ovamo obrni okreni, kod njih i nema princip neki, nelki pattern igre.

Uostalom bavimo se pitanjem koje je ETH sam objasnio. A da je sve ok na toj relaciji govori to da mu sad igra Casemiro, da ga hvali, i da je sve super.


Ja hocu takvog trenera. Mi cemo da budemo 3-7 mesta obrni okreni. Quick and dirty resenja nam ne trebaju. Treba nam refactoring. Da budemo 3. ili 4. bez postavljenog nekog strong foundation, to nije resavanje problema, to je dodatno ukopavanje, i kontinuirani pad.
 

E to je odgovor koji hocu da procitam a ne da Casemiro nije fit ili da se pobjednicki tim ne mijenja a sam ga mijenjas.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Sto se tice odluka ETH, odradio je besprekorno situaciji sa Ronaldom i Maguire-om mada se ne slazem oko davanja kapitenske trake. Tu je ispao naivan, to je trebalo da se zasluzi ali dobro. 

 

Ovo vracanje u zivot ovog onog vidjecemo, ja nisam zadovoljan igrom uopste. Rezultati nam idu u korist ali sa ovakvom igrom ce nam se obiti o glavu u 2 dijelu sezone a kada se to desi sta ce biti? Da li ce onda ETH postaviti postulate svog sistema i svoje filozofije igre ili sta? Ti ako si mislio da ce Utd igrati kao Barnli nakon dolaska ETH svaka cast, ja nisam. Ja sam ocekivao da ce biti mnogo vise pas igre, mnogo vise kontrole utakmice i naoadackog fudbala ali sto se tice reziltata da ce biti toplo hladno. 

 

Ipak za sada sam vidio jedan period protiv Evertona ( do zadnjih 10tak minuta ) i Totenhem kao to sto sam ocekivao od ETH fudbala. Sa druge strane vidio sam Ole ball protiv Arsenala, Liverpula, sinoc sam vidio da nam se igra svela da DDG doda do stipera, oni do Casemira ili Eriksena i onda pas preko odbrane. 

Sta sam vidio orotiv Sosijedada? Harry Maguire-a u napadu i bunarenje. 

 

Sta sam vidio protiv Vile? Takticku nedisciplinovanost i nereagovanje u datom trenutku. Ti si menadzer, ako ja kao amater vidim nesto a i ostali to bi on tek trebao da primjeti. Izgubiti utakmicu u 48 minutu orotiv Vile je sramno u smislu da si mogao da to sprijecis. 

 

Nije on bas aboliran od svake kritike, ta kritika se odnosi da i on isto napreduje sa ekipom ali ovo su neki zabrinjavajuci znaci za buducnost koje ne zelim da vidim. 

 

Reci mi sta se postize time sto se Bruno salje na desno krilo? 

bold 1 -
Ocekujem da nas Brajton razvlali, jer je tim sa glavom i repom. Ocekujem da to delimicno uradi i Brentford. Ocekujem da svaki tim u PL koji ima kakvu takvu strukturu u igri bude at least ravnopravan sa Unitedom.
Van top6 ti imas 8,9 timova koji shodno svojim ambicijama naprave solidno dobru igru, dovoljno da budu DOBAR tim. Plan je da igraju OK. Za to OK ne zrtvujes mnogo, nije tesko da se izgradi, nemas visok plafon, ali to je to OK si.
Taj OK mode nije tesko da napravis, plus ako radim pod manjim pritiskom.

United ne moze da pravi strategiju po kojem je OK. Mora da planira da nekad bude Very Good, Top, World Class. Za tako nesto se zrtvuje, tako nesto ne dolazi preko noci, za tako nesto pratis neke principe po cenu trenutnog rezultata. Za tako nesto se zrtvuje trenutna pragmaticnost. Meni je sve to ok.

Napravi matematiku, uzmi u obzir nas kvalitet igraca (nije najbolji ali je bolji od vecine klubova u PL, ali ne znatno) i uzmi u obzir kulturu/samopouzdanje/sklad/izbalansiranost tog tima. Videces da se taj relativno skromni kvalitet ponisti.
Od timova sa kojima mi mozemo das e takmicimo, samo je Newcastle ispred nas. LFC, Chelsea, Brighton su ispred nas. Sa Tottenham-om smo egal.

Kvalitet ovog United tima x samopuzdanje/pritisak javnosti/stvorena kultura kod samih igraca = jedva nesto iznad 10og mesta u PL po igri.

Dobijes nesto sto je nekad Everton bio, i to ne njihove 4th,5th sezone. One njihove blago iznadprosecne sezone.

Od ovog tima, u ovoj prvoj polusezoni ocekujem da u direktnom duelu igra bolje od Notingema, Vulvsa, Evertona, Sotona, Palasa (samo na svom terenu), Fulama (samo na svom terenu) i WH(na svom terenu).
Van toga, na osnovu toga kakav nam je tim, ne ocekujem da dominiramo.Sto znaci da ce nekad da budemo bolji od protivnika, nekad losiji.
To je nasa realnost.


b2

Isto sto i sa njim na svakoj poziciji. Ne bih se iznenadio da u narednih 12 meseci Bruno bude liferovan iz United-a. Sad je to preveliki luksuz. Ili ce da promeni neke stvari, ili ce mozda ETH da ga sutne.
On ionako igra svuda po terenu kad ga stavis, ne postoji nikakva takticka disciplina bez lopte. Jedini autoritet koji on postuje je CR. Samo njemu ne utrcava u kanale. 
On igra nekog SS-a, luta po terenu kako mu dune. Nekad je levo, nekad desno.
Kontam da je ocekivao da je to jos jedan igrac koji moze da otvori kontru, pasom iza ledja odbrane. Pogotovo sa desne strane, da pusti neku kiflicu iza ledja odbrane. Imalo je to smisla. Obilo se o glavu, jer je to Bruno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender potrosili smo vec mnogo menadzera, sa ETH mi djeluje da ce biti ili naprijed ili cemo imati jos 10 godina tavorenja. Ipak da bi otisli naprijed mora i on isto razmisljati i razvijati se, otuda su i moje kritike upucene jer su me one stgari zabrinule a ponavljaku se zadnjih nedelja. Nadam se da ce i on kako tim bude rastao, rasti sa njima i iskristalisati te greske. 

Prostora za greske u Utd je jako malo jer sve ode dodjavola sa svega 2-3 vezana poraza i onda kad je pritisak toliki, jako je tesko i izvuci se iz toga.  

 

Sto se Bruna tice, nazalost tu grijesis jer nema trika da ga liferuje vec ce mu cak biti i kapiten a Utd sa Brunom kao jako bitnim igracem nikada nece napraviti iskorak. Jednostavno je taj neki slag na torti a kod ETH u tom sistemu mu je dodijeljena bitna, mozda i najbitnija uloga. On cekira te kockice kod ETH, kao vrsi neki presing, trckara ali nema veze sto su to uzaludni predjeni m/km, vidite kako se Bruno trudi. Ima svojih svijetlih momenata ali to nisu na onom nivou koji je Utd potreban a to se itekako pokaze protiv jake ekipe gdje madjionicar nestane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ronaldo 100% u pravu. Koliko god da je propao i vise ne lici na nekadasnji stroj, United je taj koji je napravio gresku sto ga je uopce vracao. Od samog starta je bio apsolutno nepotreban ekipi koja nije imala ni vezni red ni bekove koji bi mu kreirali prilike. Uz sve mane koje on ima, i dan danas je kvalitetniji igrac od raznih Rashforda, Martiala i slicnih poluigraca koje celavi gura ispred njega. Ponizavajuce je bilo da jednog Ronalda gura u B ekipu dok god takvi antitalenti igraju u prvoj ekipi. Jednostavno ga ne zna  koristiti pa se onda prema top 3 igracu svih vremena ponasa ko da je Matija Matko. Naravno ima i on itekako svojih problema zbog ogromnog ega al trener dostojan velikog kluba bi itekako znao iskoristit jednog Ronalda koji je i dan danas vrhunski finsher. Zbog takvih stvari cu uvijek vise cijeniti Zidanea, Ancelottija i slicne trenere koji znaju izgradit taj odnos sa igracima iako za gradjenje nekih sistema nisu sami vrh u odnosu na ove strebere tipa ETH, Tuchela i slicnih. 

Zato ga nitko nije htio na ljeto

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu da se ubacim kao neko ko nije fan Mancester Junajteda nego jednog drugog engleskog kluba, ali sam dosta gledao i Junajted... U poslednjih nekoliko sezona najbolji fudbal mi je Mancester igrao pod Ole-om kada je zavrsio drugi na tabeli, pogotovo finis sezone. Taj tim mi je bio bas fino skockan sa relativno mladim igracima i po meni su falili samo jedan ozbiljniji stoper i veznjak da bi se dogodine napala titula. Onda se u finisu prelaznog roka pred novu sezonu dovodi Ronaldo i to sam odmah znao da ce da bude veliki promasaj. Ekipa je momentalno razjebana, sve sto je dobro izgledalo u igri je nestalo i ista je krenula da se zasniva iskljucivo na tome da se pronadje Ronaldo u sesnaestercu. A Ronaldo, ajde sto mu je proslo vreme, nego sto i u najboljim godinama nije bio igrac kojeg mozes tek tako da uklopis u tim. Realu je trebalo 5-6 godina da napravi tim kakav ce Ronaldu odgovarati i kakav ce od njega uciniti da postane ono sto je postao. Uvek navodim primer Benzeme kao nekoga ko je u tom periodu u Realu bio u potpunosti podredjen Ronaldu, toliko da je na momente izgledao kao prosecan napadac, a nakon odlaska Ronalda vidimo da je on ne samo odlican napadac, nego i jedan od najboljih igraca na svetu. Velika je greska bila dovesti Ronalda u tim koji je vec bio skockan kako treba (ok, sa izuzetkom veznog i stopera). Jednostavno ne ide da na vec gotov tim dovodis jednog takvog igraca, koliko god on bio individualno dobar. 

 

Po meni je jedna dobra i mlada generacija sa mladim strucnjakom na klupi (Solskjer) prejeftino potrosena. Potencijal te ekipe i trenera je bio ogroman, a dolaskom Ronalda i kasnijim smenama trenera je potpuno ugusen. Sto se tice ove sezone i ETH ne vidim nista dobro u Mancesteru. Bleda igra, cak i na utakmicama gde se osvoje 3 boda. Jedini dobar mec je bio protiv Arsenala, ali premalo je to za ovaj tim i ovog trenera.

Link to comment
Share on other sites

Ten Hag mi do sada ne uliva bas previse poverenja, mada priznajem, slicno sam mislio i o Arteti kada je pocinjao u Arsenalu. Razlika je ipak u tome  da ten Hag ima tim od milijardu dolara, dok je Arteta dosao do prvog mesta nakon sto je Arsenal odlucio da potrosi $500M na nove igrace.

Igra tima je prilicno haoticna, imali su srece da se provuku juce sa golom u poslednjoj sekundi, slicno su se provukli i protiv Chelsea. Ako se striktno gledaju osvojeni bodovi onda to i nije toliko lose, ali je igra  ocajna, slicno Spursima. Ne vidim dugorocnu strategiju, a glupo je sto nisu iskoristili Ronalda dok je jos tu. Ovim intervjuom je sam zalupio vrata, odlazi u januaru samo ne znam gde. Jedina opcija koju vidim je negde u Italiji ili MLS, ali je on i dalje suvise dobar da bi igrao u MLS-u.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Roma i meni pada na pamet, pre svega zbog ludog Josea, medjutim,  Ronaldo bi morao da pristane na ogromnu redukciju plate, a nisam siguran da njegov ego moze to da podnese. Jedini razlog zasto je napustio Real je bio to sto su ga placali manje nego Barsa Mesija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJORDJE said:

Roma i meni pada na pamet, pre svega zbog ludog Josea, medjutim,  Ronaldo bi morao da pristane na ogromnu redukciju plate, a nisam siguran da njegov ego moze to da podnese. Jedini razlog zasto je napustio Real je bio to sto su ga placali manje nego Barsa Mesija.

Nema to vise veze sa parama, uzece od Utd sta moze i otici negdje da igra za mnogo manje para, samo da ode. Vjerujem da je cak dao osnova za raskid ugovora a znajuci koliko su skrti Glejzeri, to ce i uraditi samo da mu ne placaju toliko novca za narednih 6-7 mjeseci. 

 

Nema trika da bi uradio ovaj intervju i izjavio sta je izjavio za ETH da nema nesto dogovoreno. Ja sam ubijedjen PSG, Celzi ili Bajern

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Ako neko ne postuje Bajern onda sam to ja ali mora im se skinuti kapa da ti ljudi sto vode klub nisu bas toliki magarci.

Neko je vec napisao, Italija ili MLS… nadam se da Napoli nece napraviti glupost i da zagrize za tu stetocinu. Navijam da to budu ovi iz Milana, Kris i Zlatan… odma ubaciti i netflix kamere da se snima taj shitshow.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...