Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, Miki28 said:

Sto se Vlahovica tice, pa jedno 80 miliona, za koliko ga je i Juve doveo. Velika cifra ali 22 godjne tek, imali bi napadaca za narednih 6-7 godina. 

Misliš da bi ga Juve dao za toliko nakon godine dana? Ispod 100 ne bi ni pričali. A Vlahović, koliko sam razumio njegov karakter, bi tražio plaću ravnu najvećima u klubu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auu sta sam ja sada gledao, jos mi ne ide u glavu sta je tacno Utd igrao u 2 poluvremenu odnosno od izmjenje Donny, Lindelof off, McT i Rashford in. 

 

Igraci djelovali totalno pogubljeno na terenu. Neki pokusaj 3-3-1-2-1

 

Dalot, Lisandro, Shaw

Casemiro, McT i Eriksen 

                Rash 

Bruno                  Garnacho 

                Ronaldo 

 

Onda i ubacivanje Maguire i bunarenje. Uzas kako je ETH vodio ovu utakmicu. 

 

Cekamo rivala iz LS, nadam se Ajaxu.

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno najgore vođena utakmica ove sezone. Shaw i Dalot su značajni za osvajanje prostora u igri pod ETH i sad su bili primorani da ostaju nazad i glume štopere. Bruno, Rashford i McT nisu imali pojma šta da rade, nije stvorena niti jedna šansa. Čak nije izveden ni korner pred kraj već je pokušano sa kratkim dodavanjem i upropaštena je prilika. Baš šokantnih pola sata. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, OnionKnight said:

Vjerovatno najgore vođena utakmica ove sezone. Shaw i Dalot su značajni za osvajanje prostora u igri pod ETH i sad su bili primorani da ostaju nazad i glume štopere. Bruno, Rashford i McT nisu imali pojma šta da rade, nije stvorena niti jedna šansa. Čak nije izveden ni korner pred kraj već je pokušano sa kratkim dodavanjem i upropaštena je prilika. Baš šokantnih pola sata. 

Da, onaj korner je bio bas wtf potez. Ajde da prije toga nisi gurnuo naprijed sve visoko a pozadi ostali nizi igraci te se igra svela na bunarenje ali ti to upravo radis i onda izvedes pomocnu igru iz kornera gdje imas toliko visokih igraca u 16m🤦 

 

Inace mislim da je Utd najgora ekipa sto se tice centarsuteva, imas elitnog igraca glavom kakav je Ronaldo i saigraci nisu u stanju jedan jedini centarsut da posalju kako treba u 16m. Nevjerovatno. 

 

Ipak vidio sam izjavu ETH na kraju meca i kakav je bio plan sa tom formacijom i izmjenama ali igraci to uopste nisu razumjeli pa je tako i izgledalo kako je izgledalo u poslednjih 30 minuta. 

 

Inace, jucerasnji sudija je toliko los da je to nevjerovatno. Totalno nema osjecaja za igru. 

A najjace mi je bilo kad komentator na Areni kaze, sto se igraci Utd bune na odugovlacenje igraca Sosijedada kada oni odigraju jos sporije kad imaju loptu u svom posedu. Ipak, mora se reci da su Spanci majstori trosenja vremena, simuliranja itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Da, onaj korner je bio bas wtf potez. Ajde da prije toga nisi gurnuo naprijed sve visoko a pozadi ostali nizi igraci te se igra svela na bunarenje ali ti to upravo radis i onda izvedes pomocnu igru iz kornera gdje imas toliko visokih igraca u 16m🤦 

 

Inace mislim da je Utd najgora ekipa sto se tice centarsuteva, imas elitnog igraca glavom kakav je Ronaldo i saigraci nisu u stanju jedan jedini centarsut da posalju kako treba u 16m. Nevjerovatno. 

 

Ipak vidio sam izjavu ETH na kraju meca i kakav je bio plan sa tom formacijom i izmjenama ali igraci to uopste nisu razumjeli pa je tako i izgledalo kako je izgledalo u poslednjih 30 minuta. 

 

Inace, jucerasnji sudija je toliko los da je to nevjerovatno. Totalno nema osjecaja za igru. 

A najjace mi je bilo kad komentator na Areni kaze, sto se igraci Utd bune na odugovlacenje igraca Sosijedada kada oni odigraju jos sporije kad imaju loptu u svom posedu. Ipak, mora se reci da su Spanci majstori trosenja vremena, simuliranja itd.

 

Pročitao sam skoro podatak da u ligama petice, ubjedljivo najviše vremena se troši u španskoj ligi, tako da nisam pretjerano iznenađen time. Krenuli su sa tim još u prvom poluvremenu, a sudija im dozvolio prekidajući igru iako nije povreda glave u pitanju. Tako da je baš negledljiva utakmica bila, dobro da je Zvezda bila druga opcija što je još gore. 

 

Što se centaršuteva tiče, ne mogu biti više saglasan. Posljednji gol iz kornera je bio 20. februara, a prije toga u aprilu 2021, uprkos tome što je doveden novi set piece trener. Iz igre takođe nije puno bolje, pretposljednji su u broju centaršuteva u PL, a mislim da i procenat uspješnosti nije dobar. Potkrade se neki dobar poput Eriksenovog iz prethodnog kola za Rashfordov gol. 

Link to comment
Share on other sites

@OnionKnight mislio sam da ce to biti bolje dovodjenjem Eriksena koji stvarno ima sjajan prekid kroz karijeru ali za sada, nista na tom polju. 

Dalot izrasta u sjajnog desnog beka ali mora da poradi na tom centarsutu, cesto pogadja svog cuvara. 

Shaw je jos tu i najbolji u tim situacijama mada nekad mislim da ni saigraaci ne kontaju da li ce ici visoka ili niska povratna lopta. 

Bruno mi je uzasan u tim situacijima, sinoc je imao bar jedno 5 prilika za odlican centarsut i 0 bodova. Onaj centarsut na kraju kada je prebacio sve za jedno 3m dovoljno govori. 

 

Utd s obzirom koga sve ima u timu bi morao biti ozbiljna prijetnja u tom segmentu igre ali nista od toga. Barem sto se tice defanzive, tu odradjuju odlicno za razliku od prethodnih sezona kad smo i tu komedija bili. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Урош19 said:

Gde je Luis Antonio Valensija ??

Hahaha nije iznenadjujuce da mu je najgora sezona bila upravo kad je nosio broj 7. Pritisak je ogroman. 

 

Mali Garnacho mi djeluje da ima tu potrebnu dozu drskosti i arogantnosti da u buducnosti nosi taj dres. Antony 11 a njemu 7. Jos ne mogu da vjerujem sta uradi ona nesreca sa brojem 11, kakva ga je karijera cekala. Pod ETH bi bio fenomenalan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Miki28 said:

Hahaha nije iznenadjujuce da mu je najgora sezona bila upravo kad je nosio broj 7. Pritisak je ogroman. 

 

Mali Garnacho mi djeluje da ima tu potrebnu dozu drskosti i arogantnosti da u buducnosti nosi taj dres. Antony 11 a njemu 7. Jos ne mogu da vjerujem sta uradi ona nesreca sa brojem 11, kakva ga je karijera cekala. Pod ETH bi bio fenomenalan

Не помињи ми ништа, баш сам много очекивао од њега.

 

После ЦР мислим да се нико није прославио са 7.  Ту ми је највише урезан Ди Мариа у сећање, мислио сам топ појачање а оно 0.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Oven,Depaj su nosili 7 neuspesno.Ovaj prvi došao već izmasakriran povredama,to mi bas bio čudan transfer,ali strpao je Sitiju za 4:3 u onoj ludoj utakmici.
Depaj je bas bio los u Junajtedu.

Kavani je isto nosio sedmicu jednu sezonu,imao je solidne brojke.

Da, nosio je i Di Marija. 

 

Ipak ovih 5 ( Best, Robson, Kantona, Bekam i Ronaldo ) su ucinjeli tu 7 legendarnim brojem. Kod dosta timova je br 10 legendaran a kod Utd je ipak 7. Uvijek de vezivalo za nekog ko pravi razliku pa nije cudo da su 3 najveca virtuoza u istoriji Utd nosili taj broj ( Best, Kantona i Ronaldo ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juce poraz od Ville, apsolutno zasluzen poraz. Villa od 1 minuta krenula agresivno, sto je i ocekivano jer je doslo do promjene trenera tako da mi je tim koji je ETH izveo i dalje nevjerovatan. 

 

Jasno mi je da pokusava da objasni vlasnicima da nema dovoljno kvalitetne rotacije ali mislim da se to Utd bas cesto koristi kao opravdanje za neki losiji rezultat i nastup. Znam da nema SAF-a vise ali nije SAF bio glup a vjerujem da ni ETH nije kao ni prethodni menadzeri pa da ne primijene nesto sto je SAF-u sluzilo kroz cijelu karijeru. On je tacno znao koji ce mu tim igrati protiv kojeg protivnika i tacno je znao kada ce morati da koristi rotaciju pa je tako stavljao do znanja tom i tom igracu da mu je potreban za tad i tad i tako su kreirani treninzi i upravljao minutima tog/tih igraca da upravo budu spremji za taj mec/meceve. 

 

Igras 3 dana ranije protiv Sosijedada, vidis da u sporijem ritmu VDB ne moze nista i onda odlucis da opet pocnes sa njim. Znam da ga poznaje iz Ajaxa ali bolno ke evidentno da je on promasena investicija ( gle cuda, jos jedna od Olea ). Imas jednog od boljih plejmejkera na svijetu u Eriksenu, nekog ko je cijeli karijeru igrao na 10 i umesto da njega stavis tu a da pozadi stavis trkaca protiv agresivnog domacina ( za sta ti onda sluze Fred i McT ) i da napravis balans, on nista. Ajde i poceo je tako, iskaznjavali su nas i onda umesto da proaktivno djeluje i zamijeni na poluvremenu, on ostaje dosledan i gubi utakmicu u 48 minutu. Posle toga sve ostalo je bilo formalnost.

 

Nije mu ovo prvi put da lose vodi utakmicu i da nije proaktivan, cesto zna da bude reaktivan sto nikako nije dobro jer raspored je zgusnut i prostora za greske je jako malo ( bar za ono sto hoce Utd ove sezone ). Vec sam pisao protiv Sosijedada, igraci mu nisu znali sta igraju i ko gdje igra. 

 

Ne svidja mi se nekad igra u odbrani odnosno ta igra na covjeka gdje uvijek jedan igrac iz odbrane igra flaster. Juce je to Lindelof bio na Watkinsu i to je Emeri itekako iskoristio, izvlacio ke Lindelofa koji ne moze dobiti duel da mu zivot zavisi i razvlacio odbranu Utd. 

 

Dalot izrasta u sjajnog desnog beka ali mora da radi jos da iskristalise svoju igru, centarsut mu je ocajan. 

 

Sto se tice Lige Evrope, izvucena je Barsa. Prvi duel 16.02 na Nou Campu a revans 7 dana kasnije na OT, 23.02. 2 dodatna meca u itekako zgusnutoj sezoni, vidjecemo. Svakako da su potrebna pojacanja u januaru.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra duel sa Fulamom pa onda pauza, bitno je uzeti 3 boda a posebno jer ne igra Mitrovic. 

 

Ipak ovaj post je za nesto drugo odnosno u ovom trenutku po meni nesto znacajnije sto se desava. Sinoc su dobro obavijesteni izvori u Engleskoj pustili 2 price koje itekako znace o daljoj sudbini Utd i zamislima ETH. 

Naime, prva jeste Harry Maguire i to da ga ETH zeli prodati jer nije ono sto mu je potrebno. To je nesto sto velika vecina navijaca Utd zeli da se desi jer Maguire je od starta pogresna investicija, toliko pogresna da mi ponekad dodje decka zao koliko se pljuje ali ga onda vidim u startnoj postavi i sve mi se vrati. On sigurno da moze odraditi posao, nije los stiper ali jednostavno nije ono sto je potrebno Utd. E sad pitanje je kome ga prodati, neki Everton ili Villa tako nesto ne bi bila lose ideja. 

 

Druga vijest jeste Fred. ETH ne namjerava da mu ponudi produzenje ugovora ( postoji i timska opcija produzenja na +1 godinu ali se o tome ne razmislja kao u slucaju sa DDG, Rashom i ostalima kojima istice ugovor ) vec zeli da ga se rijesi. Ipak iako smatram da nije dobar za startnih 11 smatram da moze biti dobar za rotaciju kada se koristi pravilno odnosno u odredjenim situacijama. Nisam siguran da Utd ima toliko oara da moze sve u januaru i na ljetu da dovede sto treba ETH tako da ne bi bilo lose da mu se produzi ugovor sa smanjenom platom i na 2 ili 3 sezone, ne duze od toga. 

 

Ocigledno je ETH covjek od detalja i ima jasan plan sta i kako dalje pa tako nije uopste iznenadjujuce da se resava upravo 2 problema koja su godinama Utd rak rana jer zeli da podigne standard na sredini terena i u odbrani. 

 

Za kraj ali podjednako bitni za razumjeti ETH mi je zapalo za oko izjava oko VDB nakon meca sa Vilom preksinoc gdje prica kako se VDB nalazi u dobrim pozicijama, da ima odlicne kretnje pa na konto toga ostavicu te izjave ETH ali i jedan thread o VDB igri:

 

 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

 

Naime, prva jeste Harry Maguire i to da ga ETH zeli prodati jer nije ono sto mu je potrebno. To je nesto sto velika vecina navijaca Utd zeli da se desi jer Maguire je od starta pogresna investicija, toliko pogresna da mi ponekad dodje decka zao koliko se pljuje ali ga onda vidim u startnoj postavi i sve mi se vrati. On sigurno da moze odraditi posao, nije los stiper ali jednostavno nije ono sto je potrebno Utd. E sad pitanje je kome ga prodati, neki Everton ili Villa tako nesto ne bi bila lose ideja. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Miki28 said:

Naime, prva jeste Harry Maguire i to da ga ETH zeli prodati jer nije ono sto mu je potrebno. To je nesto sto velika vecina navijaca Utd zeli da se desi jer Maguire je od starta pogresna investicija, toliko pogresna da mi ponekad dodje decka zao koliko se pljuje ali ga onda vidim u startnoj postavi i sve mi se vrati. On sigurno da moze odraditi posao, nije los stiper ali jednostavno nije ono sto je potrebno Utd. E sad pitanje je kome ga prodati, neki Everton ili Villa tako nesto ne bi bila lose ideja.

On može igrati u momčadi di je zadnja linja na 16M ili još bliže golmanu di on skače i udatra loptu glavom. Ili u Engleskoj koja igra s 3 nazad di isto skače i udatra loptu glavom, ali kad ode naprijed Kyle Walker krpa njegovu sporost u reakciji, kretanju, razmišljanju.....
U bilo kojoj momčadi iz gornjeg dijela tabele on nema šta tražiti. Ali ko će njemu dati plaću koju ima u Unitedu. I nije da se treninzima može ispravit to što je on spor i ne zna ništa osim skočit i udarit loptu glavom. Vi njjega ne možete poklonit a kamoli prodat.

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva brzina...

Moraju se naći redovne minute za njega nakon svjetskog prvenstva, definitivno mora igrati ispred Elange. Šteta što i on i Rashford i Sancho svi najbolje igraju sa lijevog krila, a desna strana nam opet prava pustoš kad Antony odsustvuje.

 

Dobro će doći ova pauza, nedostaju Varane i Antony. Vidjeli smo da nema prave alternative za njih. Držim fige i da Martial odigra bar pola utakmica, koliko god to nerealno bilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ae sad kad su se sumirali utisci da prokomentarisem utakmicu. 

 

Ocaj od utakmice Utd, inace zabavna za gledanje. Totalno odsustvo kontrole utakmice a ETH non stop prica o istoj. Igra se danas svodila na oar dodavanja i onda lopta preko odbrane Fulama da Marsijal, Elanga i posebno Rashford iskoriste visoku liniju Fulama. Jadno. 

Bilo je nekoliko odlicnih sansi u 1 pol, moglo se otici na odmor sa 2 ili 3 gola razlike ali i Fulam je imao svoje sanse. 

 

ETH jos jednom briljira sa izmjenama, ubacuje McT umesto Elange i salje Bruna na RW i totalno prepusta igru Fulamu.. Nedugo zatim primljen gol i sve do finisa utakmice nista od Utd, samo se Fualm pitao da li ce biti 1-1 ili pobjeda za njih. 

Ipak na kraju Fulam nestrpljiv i naivan gdje Garnacho i Eriksen to koriste i daje Garnacho gol za pobjedu. 

Mali je neustrasiv, obozavam ovakve igrace koji ne prezaju od nicega vec napadaju svog cuvara cim prime loptu. Utd mora uraditi sve da se ne ponovi slucaj onog majmuna. 

 

5 mjesto na pauzi, 26 bodova i gol razlika 20:20 je nezadovoljavajuce za apetite Utd. Nadam se da ce i ETH poraditi na svom vodjenju utakmice ali ujedno i pripremi utakmica odnosno kontroli istih nakon pauze. 

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@OnionKnight ja cu sacekati cio intervu pa cu dati svoj sud ali za sada cu samo reci, na osnovu onogo sto je izaslo sinoc u javnost, jedino gdje je pogrijesio jeste oko ETH. To nije trebao uraditi ali sto se tice ostalog? Apsolutno u metu. 

 

Sada Ronaldo ali jel se secamo i ranije Murinjo i Zlatan sta su izjavili za Utd? Sva 3 istu pricu pricaju a to je da ljudi ne znaju sta se desava unutar kluba i da to nije ni izbliza tako bajno. 

 

ETH ima samo jednu mogucnost a to je da se raskrsti sa Ronaldom koliko danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...