Jump to content

Recommended Posts

Pogledao sam juce utakmicu protiv Lidsa. Utiska sam da se Junajted "provukao"..Lids je mozda bio i opasniji tokom celog meca,ali se mora reci da je Junajted bio malo koncentrisaniji i odlucniji nakon remija u sredu..

Strahovito me iritirao "dumb & dumber" dvojac u odbrani - Megvajer i So. Imali su seriju kikseva (posebno u drugom poluvremenu)..fascinira sa kojom lezernoscu znaju da izgube loptu ili daju los pas..narociti ovaj prvi..svanuce im kad ako ga se ratosiljaju..Lids nije iskoristio svoje prilike,Junajted jeste i to sumira utakmicu.

Fred i Sabicer su ipak dosta slabiji tandem od Kazemira i Eriksena. Osetno slabiji,cak bih rekao. Fali tu definitivno igraca visoke klase..ovo sto ETH ima na raspolaganju je dosta tanano..pricam o prilici za konkretniji iskorak.

Mozda je Sanco najbolja ilustracija ovoga o cemu pisem. Na papiru talenat,poseduje mnoge kvalitete,ali produkcija ravna nuli..na prste jedne ruke da se prebroje utakmice u kojima je imao konkretan doprinos..njega vidim u nekom Njukaslu od leta;ionako je mali Garneacho vec sada konkretniji i produktivniji igrac od njega.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Juan said:

Kad najsiromasniji ispadne najbogatiji Britanac, Ratclife🤣🤣🤣

 

Kako dobar osjecaj, imas par stotina milijardi kao Musk ili ovi iz Qatara i kao ae da kupim Utd za 4-5 milijardi😀

 

Najzalosnije je sto ce se oni odvratni Glazeri obogatiti

Link to comment
Share on other sites

1. Da li ce se PSG da postane Unitedu ono sto je Salzburg Red Bull-u?
2. Da li Elon Musk stvarno zeli da kupi United? Oil vs Electric cars...
3. Da li je najorganskije da to kupio JIm Ratcliffe, iako ima najmanje para?
4. Kako ce Beckham da iskoristi priliku da se ukljuci u ovu pricu?

Iskren da budem, nisam siguran da bih bio presrecan da imamo Mbappe-a npr...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

1. Da li ce se PSG da postane Unitedu ono sto je Salzburg Red Bull-u?
2. Da li Elon Musk stvarno zeli da kupi United? Oil vs Electric cars...
3. Da li je najorganskije da to kupio JIm Ratcliffe, iako ima najmanje para?
4. Kako ce Beckham da iskoristi priliku da se ukljuci u ovu pricu?

Iskren da budem, nisam siguran da bih bio presrecan da imamo Mbappe-a npr...

1. Ne

 

2. Ne vjerujem, on voli da se prica o njemu

 

3. Da ( mislim da je najbitnije da se Utd postavi na zdrave noge a to znaci odlazak Glejzera, da se anuliraju krediti i dugovi koji su ovi nakupili, da se renovira stadion i da se ulozi u trening centar i sva odeljenja koja prate ). Utd je ogroman klub, gigant i on kao takav je dovoljan da sam sebe izdrzava ali je jako bitno da se vise nikada ne desi da se klub optereti i da vraca dugove vlasnika a posebno me da neko uzme kredit da se kupi Utd a da Utd to otplacuje. Citam da Ratcliffe ima plan da podigne kredit ali je jasno naznaceno da ce to vracati Ineos, njegova komplanija i da nikako klub nece imati veze sa tim. Ukoliko se pak ispostavi kao netacno onda ga ne zelim kao vlasnika. Opet ponavljam, Utd sam od sebe moze da zaradjuje i da bude kompetativan ali je problem kada se mora po 50-60 miliona godisnje vracati kredit povrh svih ostalih obaveza vezanih za klub

 

4. Bice ukljicen u pricu sa nekim od potencijalnih kupaca, vrvt Qatar i da bude nesto poput Magica sto se tice kupovine LA klubova.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam opterecen niti ocekivanjima, niti imperativima, sto se tice samih rezultata. Nisam njih ni gledao dugo. Pretpostaavljam da igraju sve bolje i bolje, da je Xavi uspostavio nesto, a da ti taletnovani klinci rastu...
Postoji taj top4. A tu stojimo ovako:
Newcastle +5 pts ( imamo utakmicu vise odigranu)
Tottenham +7 pts
Liverpool +14pts (imamo 2 utakmice vise)
Brighton +11 pts (imamo 2 utakmice vise)

Ne sme vise od jednog tima da nas pretekne.

Chelsea ne bih stavio u nikakvu pricu oko potencijalne trke sa nama.

Sve van toga... neka igraju, neka se ne povredjuju, hocu da vidim napredak u igri i kod igraca. Hocu da se isprofilise ko ce da ostane.
- Hocu da Shaw deluje kao da je sazreo da odrzi formu (mada mislim da je konacno tu, jer je kvalitetom bas sazro).
- Hocu da Dalot odrzi isti nivo igara
- Hocu da vidim sta se desava sa Sancom i da napreduje
- Hocu da vidim da se lepo radi sa Garnachom


Onaj zuti karton i slobodnjak protiv Palace-a, su mi u 10 minuta srusili sve nekakve ambicije za ovu sezonu. Bukvalno sam imao istu facu kao ETH kad smo primili taj gol.

Link to comment
Share on other sites

Rasfordov sou. Tako ja najbolje opisati sinocnu partiju Junajteda.
Momak je pokidao..na jednom od najkultnijih evropskih stadiona odigrao je skoro pa simultanku protiv Barselone. Igrac utakmice bez dileme.

Mislim da je ETH takticki nadvisio Xavija i mada je utakmica mogla da ode na jednu ili drugu stranu,moj utisak je da je Junajted bio malo bolji sinoc. Pametan potez Ten Haga sto je Megvajera ostavio na klupi..jer bi mu Lewa (na)pravio malu decu,uveren sam u to. Ovako su ga solidni Shaw i Varane dobro sacuvali. Bekovi su podbacili. Malacia jos ajde de.. decko se trudi iako je jasno da nije kalibar za Junajted..ali Van Bisaka je smehotresan igrac..kako je samo statirao pored Alonsa koji zabija glavom..

Vezni red korektan,cak i Fred..ali brale,Kazemiro je suvo zlato za Junajted. Cak i kada ne briljira (sinoc je imao nesto gresaka) on je kljucni igrac na sredini terena. Uspostavio je kontrolu na sredini koja im je falila, njegov radijus kretanja je impozantan i ima odlican defanzivni instinkt. On pre svega (ali i Fred) su potpuno zakocili Barsinu sredinu.

Sancho opet nevidljiv,a Weghorst je verovatno najbesmisleniji potpis u istoriji Junajteda. Mozda je bilo vecih promasaja sa nekim igracima,ali besmislenijih tesko. Jako dobar posao radi ETH sa ekipom u kojoj ima isuvise mediokriteta,a premalo onih top-class fudbalera.

 

Link to comment
Share on other sites

3 boda protiv Lestera ali da nije biko DDG biko ni jebeno danas. 

Kasnije nakon 1-0 a posebmo 2-0 odradjivanje posla ali do tog 1 gola Lester nas je pojeo.

 

Bez Casemira i Varana mi smo ono sto smo bili i ranije, samo sto imamo vise samopouzdanja ali protiv jacih nema nas nidje.

 

Sad najbitnija nedelja do sada u eri ETH pa da vidimo

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

@Miki28 Ne pratim mnogo, pa da priupitam. Ima li šanse da pojurimo Mbappea na leto, ako Katarani preuzmu MNU? 

Pa jedno pola milijarde ako imaju da plate, onda možda.

Do leta 2024, teško da će biti bilo kakvim priča oko njega. Kada uđe u zadnju godinu ugovora sve je.moguće, ali ako ode iz Pariza, ja verujem da mu je prvi izbor Real.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DameTime said:

@Miki28 Ne pratim mnogo, pa da priupitam. Ima li šanse da pojurimo Mbappea na leto, ako Katarani preuzmu MNU? 

Ne vjerujem, mada opet ako Qatar udje u pricu nista nije nemoguce. 

Ipak realnije je da ode u Real ako bude vec negdje otisao ( na stranu to sto je vec trebao biti u Realu i uzeti Zlatnu loptu plus pregrst trofeja sa Realom ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Mbappe moze da bude iole humble-ovan samo u Real-u.
Nije da je nerealno da predje i u Utd, ako je lik pristao da produzi ugovor sa PSG-om, jasno je bilo da mu nisu samo sportske stvari bitne.

Prerano je dosao u priliku da bude nadobudni kreten, i nisam siguran da li bi ga zeleo u Unitedu. Posto bi se ponasao kako bi se ponasao. Sefovanje bilo kog fudbalera ne zelim u Utd-u.
Ovaj tim ima nade, ako se dobro radi, svi napreduju, ETH dobije resurse da stvara tim kakav zeli, a igraci poput Rashforda budu glavne zvezde. Posto neko vec mora. A ako neko mora neka to bude Rash. Ne mora ni da bude najbolji igrac na Svetu. Bolje on sesti, sedmi fudbaler na Svetu, a ostali da budu na svom vrhuncu, u dobroj atmosferi, nego da imas najboljeg na Svetu i da ti ostatak tima underachieve-uje.


Inace, zdrav razum kaze da postoje realne sanse da predje u Utd.
PSG projekat fejluje, ako prelazi negde to ce biti ili PL klub ili Real. Posto sve sto nije PL, a nije Real, nema vise nikakvu tezinu, niti ce da ima. Jaz izmedju PL-a i ostlaih klubova u Evropi je sve veci i veci.
City ima ovu sagu, United dobija isti power injection kao City, raste kao tim. 
Sigurno je trenutno atraktivnija opcija nego Chelsea, Liverpool i Arsenal.
Barca nema vise taj pull, Italijani pukli, Bayern ne zeli takve pizdarije kakvima je sklon Mbappe.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Erik Ten Hag je nesto najbolje sto se dogodilo Junajtedu godinama unazad.

Prvo,kapitensku traku je stavio Fernandesu sto je bila fantasticna odluka.Bruno je lider,legla mu je ta uloga.Koliko god ume da bude iritantan,ali svaku sudijsku odluku stane uz svoje saigrace i ako ne bude u pravu.

Drugo,igraci mu veruju,srecni su sto rade sa njim,i oni osecaju da mogu biti deo necega velikog u buducnosti.

Ima tu jos razloga,ali mogu ovako roman da ispisem.

Ten Hag je covek koji ce vratiti Junajted na tron.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema ljepseg osjecaja nego kad Spanske prevarante ispratis kuci odnosno izbacis iz takmicenja. 

 

2 poluvrijeme fenomenalno. Kakva korekcija mada vjerujem da je i ETH jasno bilo na startu da je usro motku sa onim sastavom. 

 

Obice mu se ovo o glavu kad tad, kao i svim zadrtim Holandjanima da forsira igrace na pogresnim pozicijama. Za sada to uspjesno koriguje ali ne treba biti veliki mislilac da ti Bruno predje na 10 a da izbacis drvo iz tima ( najgori transfer pozajmice Utd ikada ali ikada ). To je 10000% transfer da ETH polaze da nema napadaca i da mu treba love na ljeto, drugog razloga ne vidim. Visok je 1.96 a protiv Barselone u dvomecu je imao 10 vazdusnih duela i svih 10je izgubio. 0/10 majko mila.

 

Sve u svemu prolaz dalje a sada par dana odmora i onda po prvi trofej posle 5 godina. Njukasl je cini mi se u padu ali bice i oni zestoko prepaljeni

Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao da ispratim Junajted, samim tim ni Weghorsta otkako je potpisao, da li je realno da je gubio vazdusni duel od jebenog Gavija u prvom mecu?

 

Uzeh malo da pogledam statse, da li silom prilika ili silom volje Ten Haga, ali defanzivni statsi su mu brutalni, iako je mali uzorak. Sve ostalo je na mizernom nivou, napadacki statsi per90 su mu ispod nivoa bottom tier ekipa iz Primere, a tamo se poradjaju ofanzivne metrike.

 

Elem, kako vam to izgleda na terenu (pored ociglednog - uzasno, malko detaljnije ko ima vremena)?

Link to comment
Share on other sites

Weghorst je upgrade-ovao presing Uniteda za barem 30 posto.

Bio sam sokiran nakon prve 2,3 utakmice koliko mi je delovalo da taj transfer nema smisla.
Naravno, em znam manje od celavog Walter White-a, em ja ne treniram taj tim da znam sta nam treba.

Daleko ispod radara prolazi njegov rad.
Mnogo lepo razume presing i odbranu bez lopte. Ne pati da naklon izgubljene lopte bude nas igrac najblize golu. Bruno voli da roam-uje dosta i kad nemamo loptu i kad imamo, voli da radi svoje presinge, Weghorst se cesto povlaci da krpi njega.
Lepo se pravovremeno povlaci i postavlja u taj dzep izmedju poslednje linije i sredine protivnika. Kad Rash i Bruno stisnu, oseti kad protivnik ima smirenost i kad bi mogao da otpocne napad tako sto ce neko da se povuce deep u sredini i da otpocne napad, tu Weghorst se lepo povlaci i zatvara te uglove dodavanja.

Juce je sve to delovalo dobro u prvom poluvremenu do niza pizdarija Bruna. Izgubili smo momentum na neke nase gluposti, inace rastavljali smo ih presingom.
Posle penala je izgubljen momenat, a tipa prvi se tu izgubio Sancho.

Nije Weghorst Kane ili Benzema. Ali ima svoj ucinak, i radi odredjen posao.

______

In other news, ne treba nam mnogo FDJ.
Jedva iznadprosecan igrac kojeg je genijalnost ETH-a ucinila da izgleda bolje nego sto jeste.
U ova 2 meca ga je bratina Fred izula iz gaca.

Jako simpaticna scena je bila posle meca kad je stao i gledao kako se Casemiro raduje sa navijacima Uniteda. Manchester Uniteda... koji je odbio jer nije hteo da igra Ligu Evrope. U kojoj je ispao sa Barselonom, koja ga nije htela. Protiv Man Utd-a koji on nije hteo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...