Jump to content

Recommended Posts

@BattleBender nemam vremena da se osvrnem sad na Weghorsta pa cu ti lasnije ispisat o tome a sto se tice Frenkie tu je islo skandiranje Frenkie, Frenkie? What's the score?

 

Sto se toga tice da je jedva iznadprosjecan igrac samo cu se nasmijati. Utd sa njim bi bio 30% bolja ekipa u upravo onom sto ETH tezi. Do tada cemo gukiti sa JoJo Fredom od sjaja do ocaja. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, kendrick said:

Nisam stigao da ispratim Junajted, samim tim ni Weghorsta otkako je potpisao, da li je realno da je gubio vazdusni duel od jebenog Gavija u prvom mecu?

 

Uzeh malo da pogledam statse, da li silom prilika ili silom volje Ten Haga, ali defanzivni statsi su mu brutalni, iako je mali uzorak. Sve ostalo je na mizernom nivou, napadacki statsi per90 su mu ispod nivoa bottom tier ekipa iz Primere, a tamo se poradjaju ofanzivne metrike.

 

Elem, kako vam to izgleda na terenu (pored ociglednog - uzasno, malko detaljnije ko ima vremena)?

Da, izgubio je 2 vazdusna duela protiv Gavija i 1 protiv Pedrija u prvom mecu. Sinoc takodje sve duele izgubio mada ae da kazes bili su sa Kristijansenom i Kessiem uglavnom ali opet, sramno. 

 

Sto se tice defanzive, brutalna je jer se sjajno dopunjuju Licha i Varane a DDG brani fenomenalno. Shaw pa skoro da je neprolazan na to strani, igra odlicno.

 

Ipak zna se zbog cega je ti sve, zbog covjeka koji je sjedio na klupi mjesec dana po svom dolasku jer je bio "nespreman" a covjek jedan od najspremnijih fudbalera danasnjice a pritom dolazi iz kluba kakav je Real. Sve vidi, sve krpi. Pravovremeni startovi a mogu reci da je nevjerovatno aktivan i naprijed u smislu zapocinjanja napada. Kako je poslao sinoc loptu za 100% sansu Bruna u 7-8 minuti. 

Opasna kontra za Barsu, nema Lewa da prodje, lopta moze ali igrac nema trika. Bacio ga na teren ko nekog klinju. O postavljanju, anticipaciji da ne pricam. Fenomelno pokriva ukoliko neko ispadne od CB. Najbolje pojacanje Utd od RVP. On i Licha su unijeli neophodnu agresivnost u igri ekipi. 

 

E sad sto se tice napada, napad je jalov. Oslanja se u vecini slucajeva na individualnu briljantnost pojedinaca ( uglavnom Rashforda u ovoj sezoni ). Nazalost kako to obicno i biva, kad bude trebalo i kad bude stani-pani to ce doci na vijdelo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2023 at 12:01 PM, Miki28 said:

@BattleBender

 

Sto se toga tice da je jedva iznadprosjecan igrac samo cu se nasmijati. Utd sa njim bi bio 30% bolja ekipa u upravo onom sto ETH tezi. Do tada cemo gukiti sa JoJo Fredom od sjaja do ocaja. 

Ne bi United bio 30% bolja ekipa sa FDJ-om. To je moj stav.
Da li bi bio bolji sa FDJ-om nego sa Fredom?

Ovako, u 60% utakmica da, u 40% utakmica ne.

Jednostavno mislim da nema treba bolji, tacnije drugaciji upgrade nego sto je FDJ. Iako ja volim takve igrace.
Mislim da ETH moze od igraca koji deluju sada manje dobri nego FDJ da napravi da izgledaju bolji nego FDJ.

U svakom slucaju kako odluci ETH.

On 2/24/2023 at 12:10 PM, Miki28 said:

Da, izgubio je 2 vazdusna duela protiv Gavija i 1 protiv Pedrija u prvom mecu. Sinoc takodje sve duele izgubio mada ae da kazes bili su sa Kristijansenom i Kessiem uglavnom ali opet, sramno. 

 

Sto se tice defanzive, brutalna je jer se sjajno dopunjuju Licha i Varane a DDG brani fenomenalno. Shaw pa skoro da je neprolazan na to strani, igra odlicno.

 

Ipak zna se zbog cega je ti sve, zbog covjeka koji je sjedio na klupi mjesec dana po svom dolasku jer je bio "nespreman" a covjek jedan od najspremnijih fudbalera danasnjice a pritom dolazi iz kluba kakav je Real. Sve vidi, sve krpi. Pravovremeni startovi a mogu reci da je nevjerovatno aktivan i naprijed u smislu zapocinjanja napada. Kako je poslao sinoc loptu za 100% sansu Bruna u 7-8 minuti. 

Opasna kontra za Barsu, nema Lewa da prodje, lopta moze ali igrac nema trika. Bacio ga na teren ko nekog klinju. O postavljanju, anticipaciji da ne pricam. Fenomelno pokriva ukoliko neko ispadne od CB. Najbolje pojacanje Utd od RVP. On i Licha su unijeli neophodnu agresivnost u igri ekipi. 

 

E sad sto se tice napada, napad je jalov. Oslanja se u vecini slucajeva na individualnu briljantnost pojedinaca ( uglavnom Rashforda u ovoj sezoni ). Nazalost kako to obicno i biva, kad bude trebalo i kad bude stani-pani to ce doci na vijdelo

Ovo se odomacilo kao nekakav smislen narativ, a sustinski je jako besmislena konstrukcija.
To kao da kazes "Barsa se oslanjala na individualnu sposobnost Xavi-a, Messi-a i Inieste da igraju dobro na malom prostoru i da salju dobre lopte..."

Jok, nego ce da se oslanjaju na Seydou Keitu i Deulofeu-a i da grade igru kompatabilnu sa njima.

United ima to sto ima, kakva su to ocekiva da United u manje od godine dana defanzivno postane prime Milan a ofanzivno prime Barcelona...
 

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji argumentacija mkoja moze da pobije svu besmisao Weghorsta kao igraca Uniteda. Ponavljam stav: bilo je i vecih promasaja kluba u istoriji (upravo Sancho hita ka statusu jednog takvog),ali besmislenijeg potpisa - ne.
Protiv Barcelone je bio ubedljivo najgori pojedinac Junajteda na terenu. Odmah iza njega pomenuti Sancho,a onda Shaw. Ali Shaw ume da odigra i jako dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender FDJ i napadac vrhunske klase i onda moze da se prica o borbi za titulom pa cak i LS. 

 

Sto se Weghorsta tice, sve je to lijepo sto ti poses ali za Burnley. Ovo je Manchester United. Golovi se traze a ne da mu je jedini kvalitet sto moze da trci. Jeb.. takvog napadaca

 

Ovo je sramno. Phil Jones kojije i dalje na platnom spisku Utd, medju komentatorima.

Sav besmisao Woodwarda i Glejzera se nalazi na ovoj slici u sredini i sumira njihovo neznanje.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Drug Crni said:

Ne postoji argumentacija mkoja moze da pobije svu besmisao Weghorsta kao igraca Uniteda. Ponavljam stav: bilo je i vecih promasaja kluba u istoriji (upravo Sancho hita ka statusu jednog takvog),ali besmislenijeg potpisa - ne.
Protiv Barcelone je bio ubedljivo najgori pojedinac Junajteda na terenu. Odmah iza njega pomenuti Sancho,a onda Shaw. Ali Shaw ume da odigra i jako dobro.

1. Weghorst je jeftino pojacanje, u momentu kad vlasnici kluba nece da investiraju dok ne prodaju klub. Dat je mali budget treneru, i malim budzetom raspolazes. To se odnosi i na platu i na samo obestecenje.
2. Weghorst je dovoden na pozajmicu, nije nikakvo dugorocno investiranje. Dugorocno investiranje ima svoj trosak ako je pogresno. Razvlacis nekompatibilnog igrac, koji bude fejl usled panicne kupovine, i ne znas sta ces s njim. Manchester United modus operandi od 2013 pa na ovamo. Zato je ovo prvi trofej u 6 godina. Razvlacenje godinama igraca sa kojima ne znamo sta cemo, zbog njih se kocimo da dovedemo nekog drugog, nemaju malu platu i krse nam wage budget strukturu, namecu cenu da nam svaki naredni trazi vecu platu.
3. Weghorst je doveden kao igrac od kojeg tacno zna sta ces da dobijes. Nije nekakav igrac inspiracije. Njegov skillset je stvar konstante. Nije to nekakav skill koji moze da bude stvar inispiracije, momenta, da se poklope okolnosti. Lik igra dobro odbranu, predan je timu, radi neki svoj posao. To ce da bude danas, to ce bude sutra, i svaki mec. Znas da ces da dobiejs to svaki mec.
4. Weghorst je doveden kao igrac koji se da ceni ovu priliku. Mali je broj igraca koji dodju na pozajmicu i silno su motivisani. Mali je broj napadaca koji bi dosli i na regularan transfer kao neka zakrpa i bili motivisani.
5. Weghorst je doveden kao igrac kojeg definitivno zna ETH, doveden je krajem januara, za februar, mart, april i polovinu maja. Za 3 i po meseca. Nece da provede mesec, mesec i po da upoznaje necije skillset-ove, i da ih adaptira za tim. Doveo je igraca cije kvalitete zna, i igraca ciji kvaliteti se automatski primene. Overall nisu ogromni, ali sa malim ulaganjem dobijes siguran deliveriy.


Previse se fokusirate na negativnost.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Previse se fokusirate na negativnost.

Sa ovim se slazem,pa ide nesto pozitivno.

Prvi trofej Junajteda..u koliko..5,6 godina? Kad bese Murinjo osvojio Ligu Evrope?
Jes' da je najmanje vredan trofej,ali nije beznacajan..posebno kad se u obzir uzme katastrofalan start sezone sa blamantnim porazima od Brightona i Brentforda. Nekih pola godine kasnije evo pehara..stvarno je ETH za kratko vreme preokrenuo sezonu i transformisao tim u pobednicku ekipu. I to sa sastavom u kojem i dalje ima dosta onih kojima tu nije mesto.

Kapa dole za trenera

respect-hats-off.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam o kojoj utakmici se radi, ne znam kada je igrana, niti važnost iste. Al nije ni bitno. Naletio slučajno na video jedan. Znači, imati ovakvog lika u svlačionici je neprocjenjivo. Kolko god ga platio, nisi ga preplatio. Pogotovo kad znamo za kakve promašaje i potencijale se daje 70+M bez problema. Znači svjetska klasa na svojoj poziciji, apsolutni autoritet na osnovu znanja, sposobnosti i iskustva, serijski pobjednik na najvišem mogućem nivou. Frajer nakon svega što je ostvario ima ovakav stav prema klubu i dresu. Ovo se zove pojačanje:

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ima jos bolji klip kad je neko drugi dao gol, a on na pola terena pao na kolena i raduje se.
Slike kad sa Realom dize trofej LS-a i ovaj kad dize Cipiripi i 3 puta je srecniji.

Casemiro, kao transfer, je user kakav se desava jednom u 20 godina. Splet okolnosti.
Doveo si svetsku klasu igraca,  koji je dobio zelju da ga ogroman broj konacno validira kao vaznu igracinu. Jbg, igras sa Modricem, Krosom u sredini, a tu su godinama CR, Benzema, Ramos, Marcelo... Ne obrate paznju ljudi koliko si dobar.
Osvojio si sve, uzeo dosta kesa, sve sto ti treba je da konacno ljudi shvate kakva si ti igracina, da si ti kalibar da budes boss. Vreme da budes spasioc, sef, ikona.

Njemu je Manchester United savrsen match za ono sto mu verovatno sada u karijeri treba:
- Klub sa najvise navijaca na Svetu, sto znaci da ima najvecu publiku
- Klub koji je u dugogodisnjem padu, i saviour ce da bude obozavan kao bog licno
- klub koji pati za igracem na toj poziciji godinama, i navijaci maltene placu za igracem an takvoj pozicjiji, a jos bukvalno takvog tipa
- Klub gde ako dodje do pozitivine promene, on ce istorijski biti smatran nekakvim talismanom. Ukoliko stvari nastave da idu u dobrom smeru, ne bih se iznenadio da ima Cantona status...

Bukvalno savrsen match, i on za nas i mi za njega.

Van prizme navijaca Man Utd-a, divim mu se na nacinu razmisljanja:
"Ok, osvojio sam 5,6 titule LS-a, vise ni ja ne znam sam koliko, uvek ce o meni da pricaju kao jednom od igraca iz najjace generacije. Tu i tamo ce da se pojavi neki tvit sa nekim klipom koji govori koliko je Casemiro potcenjen sportsko-kulturolosi. I da osvojim jos tu jednu LS, so what, sustinski nista ne menjam. Sta je naredno sto moze da napravi moju karijeru znacajnijom? Hm, odem u neki klub koji ima mnogo navijaca, pali su, ja dodjem kao spasioc, jos malo pa milijardu ljudi me smatra bogom, neizmerna zahvalnost, a moja karijera kad se zavrsi pricace se.... To je Casemiro koji je osvojio sve sa Realom, uzeo 5,6 LS titula, i onda kao serif otisao i spasio veliki Man Utd iz krize, podigo klub na noge".

Deep down, ovo drugo stvara jace sentimente. Novinari i wiki stats fanatici se mnogo vezuju sa broj trofeja i slicno. Ljudi, mase, podsvesno grade neke utiske na narativima.
Casemiro je odabrao da level up-uje narativ svoje karijere.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

I još je došao u pravo vrijeme. To je isto bila kocka s njegove strane. Al poklopilo se sa trenerom koji očito zna šta radi, s činjenuicom da on sam i dalje igra vrhunski, i odmah se uzeo trofej. Nije bitno kakav, Unitedu treba bilo šta za šta će se uhvatit. Jučer gledam klip poslije osvajanja tog Carabao kupa, kao neka emisija poslije utakmice. ETH odgovara na pitanja, a pored njega stoji Roy Keane i cijelo vrijeme se smiješi, sav zadovoljan. Gledaš i ne vjeruješ.
Btw, ne bi se složio da nije bio dovoljno cijenjen. Lik je dio midfield tria koji se smatra jednim od najboljih u povijesti. Pa nije NBA igrač da mu treba njegov klub za trofeje. Pa da nije bilo svih tih likova oko njega u Realu, on ne bi bio to što je, i transfer u United ne bi imao tu težinu. Ako će United osvajati išta bitno, opet će fokus biti na drugim igračima (strijelcima, playmakerima isl.). On će bit najbolji u svom poslu i to je to.
EDIT: Samo za info, osvojio je 5 CL i 3 La Lige. I naravno hrpu trofeja poput svjetskih klupskih prvenstava, kupova kralja, superkupova i ostalog

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta bi ovo. lol.
LFC imao 7 suteva u gol.

Prognozirao sam 3-1, ili 3-0 za LFC. Oni mora da krenu da igraju a mi igramo na isparenjima.

Man Utd odbrana sa DDG-om na golu, modus operandi, since 2013.
Cim se prime 2 komada, pussy se uvuce u mrezu u nazad i statira kao sisurina. Cuti, ne pomaze igracima kojima poljuljano samopouzdanje.
Muka mi je vise da ga gledam. Raspala, autisticna glista izmedju stativa. Bez kicme.

Ako je ovaj poraz morao da se desi, da ga vise ne gledam u Utd-u nekad se i desio.

Fali bas Eriksen. Ne mogu vise ni McTominaya da gledam.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BattleBender said:

Sta bi ovo. lol.
LFC imao 7 suteva u gol.

Prognozirao sam 3-1, ili 3-0 za LFC. Oni mora da krenu da igraju a mi igramo na isparenjima.

Man Utd odbrana sa Shaw-om u odbrani, modus operandi, since 2014.
Cim se prime 2 komada, pussy se uvuce u mrezu u nazad i statira kao sisurina. Cuti, ne pomaze igracima kojima poljuljano samopouzdanje.
Muka mi je vise da ga gledam. Raspala, autisticna glista. Bez kicme.

Ako je ovaj poraz morao da se desi, da ga vise ne gledam u Utd-u nekad se i desio.

Fali bas Eriksen. Ne mogu vise ni McTominaya da gledam.

Ispravio sam ti ovo.

 

Pickica ali ona klasicna

Link to comment
Share on other sites

Dobro vece, evo komsije citam vas topic i moram reci da sam saglasan u analizi da je De Hea izgubio samopouzdanje nakon gola glavom iz pet metara, inace bi se razbranio kao sto ume-jobotnica. To je kljucno ali ne i presudno...ostalo je tim.

Link to comment
Share on other sites

Bruno je precenjen igrac, i to je druga kategorija.

DDG je glista.
Kad zavrsi svoju karijeru u Unitedu (nadam se u prvim danima letnjeg prelaznog roka), iza njega ce ostati unistena samopouzdanja silnih stopera i cinjenica da je nocna mora da ti, kao defanzivcu, on bude golman.

Liverpool ima na golu ljudsko bice, muskarac, uliva samopouzdanje i sigurnost. Nama brani ova slina.
Taj je mogao titulu da osvoji samo kad imas SAF-a i Rio-Vidic autoritet.

Bukvalno, ne postoji prvi golman u celom PL-u koje bih manje zeleo u Unitedu nego njega. Cak bi neke druge golmane vise zeleo nego njega.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Najveca bruka Utd u svojoj istoriji i to u momentu kada su svi se lozili na ETH i pisali hvalospjeve. Stiglo otreznjenje i to ono koje se dugo kuvalo.

 

Mnogo puta sam pisao da svakom provlacenju dodje kraj i da sve to dodje na naplatu a juce je doslo. Ono sto je najgore, bice ovog jos jer samo oni ETH zaljubljenici cute ko pi... na igru od starta sezone koja je go ku...

Provlaci se cijele sezone na individualne ucinke i momenat briljantnosti nekog igraca ali kada naidje na tvrdo, na ekipu onda dobije po usima. Mi smo i protiv Arsenala bili spremni za katastrofu ali nas ukenjalo a kenjati ne moze stalno. Bice ovakvih poraza jos, ne ovolikom razlikom ali napunice jos neka ekipa Utd dobrano u ostatku sezone jer je ovo ekipa prepuna pic.... poput Luke Shawa, olicenja igraca bez muda. Dosta su se krili iza Maguirea, Pogbe i Ronalda. 

 

Vrijeme je da se isutiraju mali mentalni patuljici koji su se kurce posle par dobrih rezultata. Presmijesan Liga kup i raspored u istom i na sva zvona zvone pljuvajuci Ronalda, Murinja i kako imaju tim, kako se sada bore. Vidjeli smo juce kako se bore. Ona sisica sto nosi kapitensku traku trazi da izadje napolje? Pic.. ti materina odvratna. Igrac za male utakmice, madjionicar da nestane u velikim mecevima. 

 

Tvrdoglavi Holandjanin na klupi koji izmislja toplu vodu sa svojim timom i gdje mu ko igra. Zajebao i Pepa u tom segmentu. 

Ej doveo Holandsku prevaru, igraca za Burnley da mu igra napadaca u Utd i zbig njega 2 igraca koja i nesto rade ove sezone su van pozicije. Decko koji je poznat da nestane u velikim utakmicama igra lijevo krilo a lik 10tka. Najbolje LW lige igra napdaca da bi se Wout Weghorst istrcao na Enfildu. 

 

Rekao sam, docice vrijeme kada ce se ocenjivati a svi oni koji su ga dizali u nebesa sa svojim "taktickim" zamislima ce isto tako okrenuti plocu pa da vidimo mudonju kako je raditipod pritiskom. Guraju na 3 mjestu a na tome da se zahvale raspadu Celzija i Liverpula jer vodjenje ekipe i kvalitet nekih igraca je na nivou donjeg doma PL. Skoti Mektominej i Fred? 

 

Za kraj, Luke Shaw. Najveca picka koja je igrala u klubu. Jedan najobicniji beskicmenjak, lik je 9 godina u klubu. Svaki tezi poraz je najgori igrac na terenu jer je mentalni patuljak.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...