Jump to content

Recommended Posts

11 minutes ago, Darth Steva said:

Svaka cast ETH, dobili ste menadzera sa mozgom i mudima, a mogla je “legenda” unistavati klub jos koju godinu… steta.

Nismo dobili nista osim ovog rasula koji se desio a koji ce tek da usledi. 

Mislis da ce ovo proci bez posledica? 

Au druze, ne bih bio u kozi ostalih fudbalera. 

Ronaldo je ikona ove igre i moralo se naci nacina da ne dodje do ovoga a posebno nakon sto je jasno bilo i ljetos da i igrac i menadzer hoce da zavrse saradnju. 

 

ETH je u ovih neooliko mjeseci pokazao da moze da ostavi na klupi svakog a i da ostrani igraca renomea Ronalda. Da vidimo koliko ce trpjeti neuspjehe i losu formu nekih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darth Steva said:

Nasli bi nacin da je neko hteo da ga kupi.

 

Jedina greska koju je ETH napravio je to sto nije uradio ovo u avgustu… ali ajde, ispao je good guy, dao je sansu cak i njemu da pokaze da je mrtvo puvalo i da nema mesta ni za klupu a kamoli za 11 u PL.


 

Bilo je klubova, ne vjeruj Glajzer PR medijima. 

Engleski mediji su najveci licimuri, samo ko plati a Glejzeri placaju dobro, jedino City placa vise. 

 

Nisu smjeli da izgube svoju kravu muzaru ali sad su kao stali iza menadzera ( jer navijaci podrzavaju ovaj potez jer je ETH morao da pokaze da je on menadzer ) a vjeruj da ce prvom sledecemo prilikom okrenuti ledja ETH.

Link to comment
Share on other sites

 


 

17 minutes ago, Miki28 said:

Bilo je klubova, ne vjeruj Glajzer PR medijima. 

Engleski mediji su najveci licimuri, samo ko plati a Glejzeri placaju dobro, jedino City placa vise. 

 


Naravno, bili su neki hajduci iz kule i slicni ali ne i ozbiljan LS klub u koji bi on hteo da predje… ali na kraju, nije ni vazno, kad se podvuce crta nije mnogo kostao Junajted ove sezone a ETH je postavio stvari na svoje mesto, pokazao ko je gazda a jos i ispao gospodin… svaka cast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Урош19 said:

Нажалост понављам питање

Ne zna se jos, tek tokom dana ce se utvrditi povreda i koliko ce odsustvovati. 

 

Neka pocetna nagadjanja su hamstring strain i da ce odsustvovati 3-4 nedelje ali to nista nije zvanicno.

To bi bilo bolje nego da je nesto sa koljenom. 

 

Velika steta jer je sa Lisandrom fenomenalan u tandemu. Licha mi postaje omiljeni igrac. 

 

Sad sledi malo laksi raspored za Utd, odigrali su sa clanovima top 6, uzeli 10 bodova od mogucih 15. 

 

Inace juce u prvom poluvremenu potpuna kontrola, tu su morali vec dati 1 ili 2 gola. Rashford uzasno frustrira sa promasajem zicera konstantno. Utd mora da kupi nekog vrhunskog napadaca, realizatora jer Rashford je kesa ispred gola, Martial bolnica. 

Inace, moram pohvaliti i Pottera. Juce ih Utd pregazio jer je pogresio formaciju i taktiku u 1 pol i odmah to vidio i korigovao uvodjenjem Kovacica umesti Kukurelje, vec se tu izjednacile stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bitna pobjeda protiv WH i to sa Maguire-om na terenu. 

 

Dosta spor pocetam ali kontolisali desavanja na terenu, sjajan gol Rashforda na fenomenalnu asistenciju Eriksena. 

Drugo poluvrijeme prvih 20 minuta, Utd kontrolise desavanja i u jeku napada kad su imali odlicne sanse da odu na 2-0 odjednom se povlace i prepustaju sredinu terena WH koji pritiska i da nije bilo fenomenalnog DDG na golu, ovo bi bila ispustena pobjeda. 

 

Casemiro sta reci, top. Nesto sto je godinama falilo Utd. 

Licha objasnjava da ne moras imati 1.90 i veliku glavu da bi bio stoper u PL vec vrhunskog stopera cine neke druge stvari a visina je samo bonus. Ima decko fenomenalan tajmin, postavljanje, anticipaciju igre i borben je samo tako. Top pojacanje Utd a o igri na lopti da ne pricam, totalno smiren i uvijek nadje resenje. 

 

Dalot pod ETH izrasta u vrhunskog desnog beka. Shaw otkako se vratio u startnu postavu odlican. Maguire juce u prvih 45 min katastrofalan ali moram ga pohvalit u 2 pol kad je WH stisao da je imao nekoliko dobrih reakcija, mislim da je u finisu on izblokirao jedan sut koji bi mozda zavrsio u mrezi. 

 

Bruno dobio zuti karton, propusta gostovanje AV i nadam se da ce konacno ETH staviti Eriksena na 10, da vide ljudi da ono sto Bruno radi je pretjerivanje. Svi se oduseve sa njegovom km posle meca a on bar 30% tih pretrcanih km uzalud predje a da ne pricam da otvori poziciju protivniku jer ne radi presing kako treba vec ga ponese lopta. Juce je ETH prso kad je Bruno istrcao na Areolu i otvorio Zoumi jedno 40m prostora gdje su se onda sve linije tima otvorile ali sreca pa Zouma dao pogresan pas inace bi bilo jebeno. 

 

Rashford 100 golova za Utd, svaka cast. 

 

Dosta tezak raspored prethodnih nedelja, napredak je vidljiv. Takmicarska smo ekipa ali moze to jos mnogo, mnogo bolje. 

 

Sledeci Sosijedad, borba za 1 mjesto u LE a onda gostovanje AV i kod kuce sa Fulamom u PL i onda pauza za SP. Tu se mora uzeti svih 6 bodova u PL. 

 

Utd ce imati dosta igraca koji nece otici na SP tako da ce ETH moci da radi sa njima a posebno sa DDG koji iz meca u mec sve bolji u igri sa nogom. Ostace tu sigurno i Sancho, Van de Bek, Martial ( ako se ikad oporavi ) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako ste riješili Ronaldo problem? Pošto ne može igrati ozbiljne tekme za ETHa, njemu sumnjam da se igraju kupovi i Šerifi. Ide na zimu? Ili?

Isto bi pitao i za Maguirea, al on se nije spreman odreći para, nije da je zaradio milijardu ko ovaj. Tako da ste s njim zaglavili do kraja ugovora. Ako ne izdivlja SP.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bugl Khan said:

Kako ste riješili Ronaldo problem? Pošto ne može igrati ozbiljne tekme za ETHa, njemu sumnjam da se igraju kupovi i Šerifi. Ide na zimu? Ili?

Isto bi pitao i za Maguirea, al on se nije spreman odreći para, nije da je zaradio milijardu ko ovaj. Tako da ste s njim zaglavili do kraja ugovora. Ako ne izdivlja SP.

Martial se vratio danas treninzima, Utd ima meceve:

@ Sosijedad 

@ Aston Villa

Aston Villa kup ( tu treba klincima dati sansu )

Fulam i onda pauza a onda mecevi sa Forestom kuci i Wolvsima u gostima tako da vidjecemo sta ce sa Ronaldom da uradi ETH. Ja mislim da je za sve najbolje da ode, da i ETH na miru izgradi tim ali i da Ronaldo negdje bude starter. E sad, Utd je katastrofa tanak sa napadacima, Martial je povrijedjen non stop a Rashford nije napadac vec krilo. Morali bi da dovedu neku zamjenu ali koga? Gakpo je isto kao i Rashford krilo a da dovedu recimo Toney-a iz BRE ili Mitrovica to bi bilo papreno. 

 

STo se Maguire tice, tu smo usrali motku. Nema trika da ga bilo ko hoce osim da se napravi neki dil sa nekom osrednjom PL ekipom gdje ce vecinu plate Utd davati, tako nesto. 

Link to comment
Share on other sites

Komplikovano je to za Ronalda. UTD je u horor situaciji sa napadačima i nije realno ostati na Martialu i Rashfordu kao jedinim opcijama. Martial je naravno povrijeđen prečesto da se na njega računa. Sa druge strane, ne vjerujem da postoji ozbiljna ekipa koja bi htjela Ronalda u svojim redovima ili koja bi mogla ispuniti njegove finansijske zahtjeve.

 

Očekujem da ostane do kraja ugovora, pa da se malo sabere i ode u neki Sporting ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, OnionKnight said:

Komplikovano je to za Ronalda. UTD je u horor situaciji sa napadačima i nije realno ostati na Martialu i Rashfordu kao jedinim opcijama. Martial je naravno povrijeđen prečesto da se na njega računa. Sa druge strane, ne vjerujem da postoji ozbiljna ekipa koja bi htjela Ronalda u svojim redovima ili koja bi mogla ispuniti njegove finansijske zahtjeve.

 

Očekujem da ostane do kraja ugovora, pa da se malo sabere i ode u neki Sporting ili tako nešto.

Siguran sam da je spreman na značajno smanjenje primanja da bi igrao CL. Njemu pare (plaća od kluba) ne znače puno. Mene ne bi čudilo da ode u Sporting na zimu. Igra CL, u prvih 11 je stalno, vratio se kući. Sumnjam da je tolko delusional da misli da može igrat u Realu ponovo, Bayernu ili sl. Jednostavno mu je Sporting najbolja opcija, po meni.

2 hours ago, McLeod said:

Ronaldo i Mesi ce mozda u Inter Majami zajedno na leto. Bekam je zagrizao za tu ideju, videcemo da li ce mu uspeti.

 

I generalno verujem da mu je sledeca destinacija Amerika za ogromne parustine.

Misliš da se bilo kome od njih 2 igra tamo? Kužim PR stranu priče, sponzore i to, ali meni djeluje nerealno. Pogotovo za Messija. On još u CL radi razliku. Rano je. Al vidjet ćemo, ko zna.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se obojici apsolutno ide tamo za pare. Plus ako postoji mogucnost da zaigraju zajedno, tu ce agenti odraditi svoje.

 

A ne bih se ni slozio za pravljenje razlike, pogotovo u vezi Mesija. Mesi nije jednu utakmicu protiv iole krstenog protivnika u LS za PSZ odigrao. Protiv Reala je bas fejlovao, sto pomenu alpaka na drugoj temi.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Ja mislim da se obojici apsolutno ide tamo za pare. Plus ako postoji mogucnost da zaigraju zajedno, tu ce agenti odraditi svoje.

 

A ne bih se ni slozio za pravljenje razlike, pogotovo u vezi Mesija. Mesi nije jednu utakmicu protiv iole krstenog protivnika u LS za PSZ odigrao. Protiv Reala je bas fejlovao, sto pomenu alpaka na drugoj temi.

Je. Protiv vrhunskih momčadi se mučio. Ali gledao sam ga protiv ne znam koga prije tjedan ili dva. Namjestio gol, pa ušao u sredinu i poslao loptu u sam kut sa nekih 18m. Kao u najboljim danima. PSG u CL ima problem što ne možeš na tom levelu igrati s 3 lika koji ne igraju obranu. Nakon poluvremena će se osjetit na ostalim igračima, neće dobivati točne lopte, kasnit će igrači kojima on treba dati loptu....ne ide. U normalnoj momčadi, tj. u momčadi di je on taj 1 koji ne trči nazad, mislim da može biti i te kako koristan. 

Ok, uzeli bi hrpu para tamo, ali ako je Ronaldu nakon milijarde do para, onda u kurac. Messi isto nije na prosjačkom štapu nakon 15 obnova ugovora u Barci i sad ugovora u PSGu.. To bi baš morala bit cifra dosad neviđena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bugl Khan said:

Siguran sam da je spreman na značajno smanjenje primanja da bi igrao CL. Njemu pare (plaća od kluba) ne znače puno. Mene ne bi čudilo da ode u Sporting na zimu. Igra CL, u prvih 11 je stalno, vratio se kući. Sumnjam da je tolko delusional da misli da može igrat u Realu ponovo, Bayernu ili sl. Jednostavno mu je Sporting najbolja opcija, po meni.

Da vidimo ovo zadnje kolo i dal ce Sporting ostati u LS ali apsolutno ga vidim tamo ukoliko nastave takmicenje. 

Isto tako plata i za ostale timove nece biti problem u smislu da ukoliko se dogovore sa Utd, da ce uzeti neki smijesan novac za njega samo da bi igrao LS. 

Na ljeto je problem bio em Utd em Ronaldo jer je Utd htio da uzme 15-20 miliona za njega pa na to dodaj tu platu. 

Sada je vec druga prica? Otisao bi za DZ a vjerujem da mu nije do para odnosno da bi bio spreman da uzme neku prosjecnu platu.

Glejzeri su bili glavni problem ljetos, izgubili bi zlatnu koku sto se tice sponzora ali sada ih je ETH natjerao, ili njegov put ili autoput jer navijaci nece trpjeti vise ni upravu a ni igrace i da je red da se menadzer pita.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, McLeod said:

Ja mislim da se obojici apsolutno ide tamo za pare. Plus ako postoji mogucnost da zaigraju zajedno, tu ce agenti odraditi svoje.

 

A ne bih se ni slozio za pravljenje razlike, pogotovo u vezi Mesija. Mesi nije jednu utakmicu protiv iole krstenog protivnika u LS za PSZ odigrao. Protiv Reala je bas fejlovao, sto pomenu alpaka na drugoj temi.

Ako mislis na pare tipa plata plata, nema nista od toga.
I CR-u i Messi-u plata sad ne igra nista vise.
Pa nema nikog ko ce da im da vise od 15-25 miliona godisnje. Na njihove milijarde, bas im je to nekakav faktor.

Ako bi isli u taj USA to bi bilo vise zbog nekog biznisa, onoga sto moze da pruzi Amerika (agenti da im prodaju tu pricu). Kontam da bi pre jurili udeo u vlasnistvu nekog kluba nego neku platu. Kao sto rekoh mozda agenti mogu da ih nateraju da im je lakse da budu u Americi, neki fazon kao kraca sezona, blizu su nekih svojih biznisa (van fudbala ako imaju nesto).

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, BattleBender said:

Ako mislis na pare tipa plata plata, nema nista od toga.
I CR-u i Messi-u plata sad ne igra nista vise.
Pa nema nikog ko ce da im da vise od 15-25 miliona godisnje. Na njihove milijarde, bas im je to nekakav faktor.

Ako bi isli u taj USA to bi bilo vise zbog nekog biznisa, onoga sto moze da pruzi Amerika (agenti da im prodaju tu pricu). Kontam da bi pre jurili udeo u vlasnistvu nekog kluba nego neku platu. Kao sto rekoh mozda agenti mogu da ih nateraju da im je lakse da budu u Americi, neki fazon kao kraca sezona, blizu su nekih svojih biznisa (van fudbala ako imaju nesto).

 

Ovo bi mogao bit faktor. Odu tamo poslije SP, zabiju svaki po 50 golova (apsolutno dostižna brojka, jasno svakome ko je vidio MLS obrane), i vrate sae u Europu odigrat još kouu sezonu ozbiljnog nogometa. Cristiano u Sporting, Messi u Barcelonu za 500k tjedno, iz ljubavi prema klubu.

Link to comment
Share on other sites

Inace, vec 2 godine sam mislio da je ETH jedini uz Pepa, ili NPR Kloppa, (totalno nerealno) koji moze da spasi ovaj klub od daljeg pada.
I imao sam ocekivanja velika od ETH-a, ali mogu da kazem da sam jos zadovoljniji onime sto radi.

Sto dosta govori o tome u kom stanju se nalazio klub i sam tim kad ga je preuzeo.

Posle 10 godina tim nije copav. 
Kad kazem copav, 10 godina igramo bez desnog desnog krila. Uvek nismo imali barem jednog beka. Uglavnom smo proveli ovaj period tako sto nismo imali desno krilo a levog beka nam pokrivao Shaw-a kome je jedina konstanta u zivotu da ce da igra dobro jedan period, pa onda nece da igra dobar period, pa ce da se ugoji nesto, pa ce ponovo da te zavarava ta njegova igra.
Nije ni sad tu idealno, ali imamo kolko tolko nesto. ETH je doveo Malaciu da pokriva oba beka, naterao Shaw-a da se uozbilji. Sad ima tu privilegiju da Shaw-u kaze da ne moze da startuje sve dok ne ispuni odredjeni BMI i procenat masti.
Dalot kida, ajde uzecemo to sa rezervom, ali dobro igra. AWB kakav takav je skroz ok za backup desnog beka, tu je i Malacia.
Nije najbolje na svetu, ali imas nesto.
Stoperi su odlicni.

U sustini nam trebaju:
- napadac
- golman da nas dodatno unapredi, pre svega otpocinjanjem napada
- veznjak ipak jos jedan

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

@BattleBender Diogo Costa iz Porta? Djeluje brutalno, sjajan sa loptom a dobar i shot stopper. 

 

Veznjak? Zelja mi je FDJ, koliko bi nas taj covjek transformisao. Imali bi mozda i najjacu vezu na svijetu. 

 

Napadac? Nisam pametan koga ce tu. Zelja mi je Vlahovic jer mislim da bi u ovom sistemu ETH bio brutalan ali...

Kolko bi on koštao, koju plaću bi tražio? S obzirom da je tek stigao u Juve. Jedino da baš on želi ba počne radit drame i narušavat red u svlačionici.

 

4 hours ago, Miki28 said:

@BattleBender Diogo Costa iz Porta? Djeluje brutalno, sjajan sa loptom a dobar i shot stopper. 

 

Veznjak? Zelja mi je FDJ, koliko bi nas taj covjek transformisao. Imali bi mozda i najjacu vezu na svijetu. 

 

Napadac? Nisam pametan koga ce tu. Zelja mi je Vlahovic jer mislim da bi u ovom sistemu ETH bio brutalan ali...

Ja bi se složio, ali sam ga gledao ravno jednom. U rabijanju Bruggea.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bugl Khan said:

Kolko bi on koštao, koju plaću bi tražio? S obzirom da je tek stigao u Juve. Jedino da baš on želi ba počne radit drame i narušavat red u svlačionici.

 

Ja bi se složio, ali sam ga gledao ravno jednom. U rabijanju Bruggea.

Sto se Vlahovica tice, pa jedno 80 miliona, za koliko ga je i Juve doveo. Velika cifra ali 22 godjne tek, imali bi napadaca za narednih 6-7 godina. 

 

Sto se Coste tice, ima izlaznu klauzulu na ljeto od 60 miliona. To mi je bas mnogo ali znajuci Portigalce oni ce i dobiti taj novac ili priblizno tome. E sad DDG je voljan da ostane uz smanjenje plate a s obzirom da su u Utd 100% za dovodjenje Casemira i Antony uzeli dio transfer budzeta za sledece ljeto ne vidim da ce dati toliko novac za golmana. 

 

Ipak sa druge strane, ako zele da ovo uspije mora se dati ETH sve sto zeli na zimu i na ljeto i da onda sledece sezone napadne titulu jer se pokazalo da itekako ti igraci koje dovede imaju kvalitet i znacajni su igraci za Utd. 

 

Iz tog ugla gledam da ce biti maximalno koncentrisani da DDG konstantno bude na nivou sto se tice igre nogama, da grade otpozadi jer im je napadac mozda i no1 potreba jer Ronaldo ide, Martial je bolnica a Rashford ni u snovima ne moze da iznese tu ulogu u kontinuitetu i moraju da dovedu nekog ko ce davati 20+ golova konstantno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...