Jump to content

Recommended Posts

Sa aspekta navijaca Glazer's sigurno ne mare za klub, za njih je to investicija koja treba da donese novac. Ne mogu sada da nadjem tekst koji je pisao jedan od sportskih analiticara sa ostrva, pa cu ga parafrazirati. Istrazivao je ulaganja Glazera u klub tokom njihovog vlasnistva i dosao je do toga da su svaki put kada se nisu kvalifikovali za LS ulozili ogromnu sumu novca u klub, da bi nakon toga stopirali ulaganja do sezode kada vise nisu u LS. Poenta price je bila u tome da ako tim ne ode u LS njihova zarada se drasticno smanjuje, a da li ce osvojiti nesto to ih preterano ne zanima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Da iskoristim citat iz Dark knight:

"You Either Die A Hero, Or You Live Long Enough To See Yourself Become The Villain"

 

Nego nema veze sto su sklonili i King Erica, Belama, Captain Marvela, bitan je Ronaldo. 

Isto tako nebitno je sto je zbog ovoga:

 

Ronaldo prodaje, nema veze sta se pise vec o kome.

 

E da, zaboravih napisati. Ronaldo izbacen iz Man Utd Whatsapp grupe. Administratori grupe? Harry Maguire i Scott Mctominay.😂😂😂 Komedija 

 

Intervju id 21h, Glejzeri spremili svoje placene medije, idu u overdrive vcrs sa odbranom prepostenih Glejzera.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O situaciji sa Ronaldom mogu da prenesem samo ovaj komentar koji sam našla ispod YT videa sa njegovim intervjuom (upravo slušam), a sa kojim se potpuno slažem: 

 

Quote

All the managers who coached Ronaldo with likes of Zidane, SAF, Mourinho, Anceloti, Allegri, Santos have maximum respect for him and have spoken openly about the player’s discipline, professionalism and commitment towards the game, the manager & his teammates. If Erik Ten Hag is an exception then remember Ronaldo isn't the problem.

 

Ovaj MNU nije onaj MNU u kom je Ronaldo igrao i doneo je najbolju moguću odluku za sebe. Želeli su ga zbog popularnosti, medija, para,... A ne zbog onoga što je njegova suština: fudbal. Ili će mi neko reći da je on zaboravio da ga igra u ovom drugom mandatu? Pa neće biti baš tako. Osim toga, sam kaže da se čuo i sa Fergusonom pre nego što je doneo odluku.

 

 

On će sigurno naći novi angažman, a MNU će teško iz ovih govana u kojima se nalazi već dugo. Barem dok Glejzeri ne odu iz kluba.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Dame 

To je pogresno na toliko nivoa da ne znam ni odakle bih krenuo ni gde bih zavrsio tako da cu samo reci da je ovo isto tako tuzan dan i za sve nas sto nismo fanovi Junajteda.
 

p.s. Nadam se da ce od ovoga bar nesto pozitivno biti, odnosno da ce zavrsiti u plavom delu Londona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2022 at 12:43 AM, DameTime said:

O situaciji sa Ronaldom mogu da prenesem samo ovaj komentar koji sam našla ispod YT videa sa njegovim intervjuom (upravo slušam), a sa kojim se potpuno slažem: 

 

 

Ovaj MNU nije onaj MNU u kom je Ronaldo igrao i doneo je najbolju moguću odluku za sebe. Želeli su ga zbog popularnosti, medija, para,... A ne zbog onoga što je njegova suština: fudbal. Ili će mi neko reći da je on zaboravio da ga igra u ovom drugom mandatu? Pa neće biti baš tako. Osim toga, sam kaže da se čuo i sa Fergusonom pre nego što je doneo odluku.

 

 

On će sigurno naći novi angažman, a MNU će teško iz ovih govana u kojima se nalazi već dugo. Barem dok Glejzeri ne odu iz kluba.


Ronaldo se ponasa ko deriste, let's face it.
Ne verujem da bi ga bilo koji trener na Svetu ispostovao vise od ETH-a, mozda mukice kao sto su OLE i slicni. U svakom intervjuu je branio Ronalda, meni je onaj potez bio smekerski protiv Sitija kad nije hteo da ga ubaci da ga sramoti na 6-1 (kolko je vec bilo).
CR se jednostavno pogubio. Prvi put posle 20 godina nije u prvom timu, ne igra. Odmah kriv menadzer, i zbog toga ga menadzer ne postuje. Uvek sam ga gotivio jer ima iskru deteteta. Ali to sa sobom nosi i decacku neodmerenost.

Na kraju krajeva niko nije veci od onoga sto je United.
Ne mrzim Ronalda, niti cu ga ikad mrzeti, sta vise postoji odredjena doza gotivljenja jos kod mene.
Postoji harizma u tom njegovom decackom temperamentu, bezobrazluku, zelji da se uvek takmici, odbijanju da bude outsider. 
To je ono sto je Cristiano Ronaldo. Siu. Calma. Mahanje rukama kad mu ne dodas. Plakanje.
Sve to radi zbog stvari koje nisu money-related. I za to postoji odredjena doza postovanja.
Sa druge strane, od tolikog jurcanja za loptom nije razvio svoj um da taj kod kojeg je dosao u emisiju to radi samo zbog para, da je jedno neopevano govno kojeg boli kurac za njega (cak ga je nekad davno i pljuvao).
Dosao je kod belosvetskog Marica-Minimaksa da kaze sta mu je na dusi. Naivno, Ronnie, naivno.

Jbg, Roni, that's you, poor kiddo from some distand island.
Samo sto ono, nije Unitedu momenat da trpi to, previse nam je luksuz da se to gura pod tepih.
 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Darth Steva said:

@Dame 

To je pogresno na toliko nivoa da ne znam ni odakle bih krenuo ni gde bih zavrsio tako da cu samo reci da je ovo isto tako tuzan dan i za sve nas sto nismo fanovi Junajteda.
 

p.s. Nadam se da ce od ovoga bar nesto pozitivno biti, odnosno da ce zavrsiti u plavom delu Londona.

 

Ili kreni kako valja ili nemoj ni da počinješ. 

 

9 minutes ago, BattleBender said:


Ronaldo se ponasa ko deriste, let's face it.
Ne verujem da bi ga bilo koji trener na Svetu ispostovao vise od ETH-a, mozda mukice kao sto su OLE i slicni. U svakom intervjuu je branio Ronalda, meni je onaj potez bio smekerski protiv Sitija kad nije hteo da ga ubaci da ga sramoti na 6-1 (kolko je vec bilo).
CR se jednostavno pogubio. Prvi put posle 20 godina nije u prvom timu, ne igra. Odmah kriv menadzer, i zbog toga ga menadzer ne postuje. Uvek sam ga gotivio jer ima iskru deteteta. Ali to sa sobom nosi i decacku neodmerenost.

Na kraju krajeva niko nije veci od onoga sto je United.
Ne mrzim Ronalda, niti cu ga ikad mrzeti, sta vise postoji odredjena doza gotivljenja jos kod mene.
Postoji harizma u tom njegovom decackom temperamentu, bezobrazluku, zelji da se uvek takmici, odbijanju da bude outsider. 
To je ono sto je Cristiano Ronaldo. Siu. Calma. Mahanje rukama kad mu ne dodas. Plakanje.
Sve to radi zbog stvari koje nisu money-related. I za to postoji odredjena doza postovanja.
Sa druge strane, od tolikog jurcanja za loptom nije razvio svoj um da taj kod kojeg je dosao u emisiju to radi samo zbog para, da je jedno neopevano govno kojeg boli kurac za njega (cak ga je nekad davno i pljuvao).
Dosao je kod belosvetskog Marica-Minimaksa da kaze sta mu je na dusi. Naivno, Ronnie, naivno.

Jbg, Roni, that's you, poor kiddo from some distand island.
Samo sto ono, nije Unitedu momenat da trpi to, previse nam je luksuz da se to gura pod tepih.
 

 

Ja ću samo reći da niko nije veći od Junajteda, ali da postoje oni koji su stavljali sebe ispred kluba. Hint: To nije bio CR7. :))

Link to comment
Share on other sites

@BattleBender Meni je prosto nevjerovatno da ti je smekerski potez ETH da posle meca sa Sitijem prica o postovanju Ronalda a da se 2 nedelje kasnije ponasa prema Ronaldu kao da je neki klinja. Meni je to dvolicno, licemjerno od strane ETH. Bolje da nista nije pricao ili kad je vec pricao posto se k... sa autoritetom onda kaze, moja odluka, imao sam druge zamisli i to je to. 

 

Mnogi prelaze preko cinjenice da Ronaldo nije pravio problem recimo protiv Liverpula kada je isto usao u 85 ili 86 minutu jer tada se jos nije desila ova sjajna prica ETH o ljubavi, postovanju itd.  

 

Ronalda su trenirala najveci svetski menadzeri izuzev Pepa i Klopa i niko od SAF, Murinja, Don Karla, Zidana itd nije imao problema sa njim jer nisu pricali jedno a radili drugo. Ronaldo kao i Mesi je neko kome su se svi podredjivali 15+ godina i ti onda ocekunes da postupas isto prema Ronaldu kao prema McT, Fredu ili tako nemom. Pa ne ide majstore. 

 

Vdc sam pisao, licemjerno je da prica o treningu, spremnosti, utreniranosti sa ekipom i da ne mijenja pobjednicki tim a Antony stigne i par dana kasnije starter. Dolazi ti Casemiro, jedan od najspremnijih fudbalera koji je prosao full pripreme sa Realom koji je miljama ispred Utd, koji je igrao zvanicne meceve i sjedi ti na klupi jer nije fit i ne mijenjas pobjednicki tim ( ulazi ti sa klupe jekoliko meceva ) a onda dodje Antony koji je bojkotovao treninge Ajaxa 10 dana i ubacis ga u startere iako ne mijenjas pobjednicki tim koji je dobio meceve sa Liverpulom, Sotonom i Lesterom i ne pocinjes igrace koji nisu fit. 

 

Ronaldo jeste propustio pripreme, za njega mi je ok da nije pocinjao na pocetku ali licemjerno je ponasanje za Antony i Casemira. Neko ko je igrao u najjacem Utd, Realu pa kasnije u Juveu, koga su trenirali najveci treneri sigurno nije glup i neko ko ce da zmurecki prihvati te stvari. Postovanje za Ronaldovu karijeru al za malo.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je otisao, nema potrebe vise o Ronaldu pricati sem da je Kristijano Ronaldo legenda Utd, jedan od najboljih igraca koje je klub imao i bilo je zadovoljstvo gledati tog majstora kako izrasta u najboljeg igraca na svijetu a zatim i povratak na OT. Bilo je legendarnih momenata. Nek mu je sa srecom u daljem toku karijere, ja cu svakako uzivati u tih njegovoh par godina koliko mu je ostalo. 

 

Za ETH ce doci vrijeme kada ce se poceti ocenjivati pa cemo sumirati.

Link to comment
Share on other sites

Sinoc listam programe i naidjem na utakmicu Arsenal-Utd u LS 2009, neprezaljeni mec zbog Fletchera tada i onog crvenog kartona zbog kojeg je propustio finale ( mogao je sudija dati zuti ). Vrvt bi i tada Barsa dobila u finalu ali te sezone Fletcher je bio mozda i najbitniji veznjak kod Fergija. 

 

Ipak post ostavljam zbog CR7, kakva je to partija bila. Nevjerovatno sta je radio na tom mecu a krunisana partina sa asistencijom i 2 gola ( za mene najbolja kontra ikada i naravno slobodnjak i cuveni komentar too far for Ronaldo to think about it ). 

 

Godine su ucinile svoje a i dosta ljudi zaboravljaju kakva je to zverka bila u Utd zbog Reala i nevjerovatnih golgeteskih sposobnosti. Kakvi driblinzi, potezi, promene pravaca, sutevi, centarsutevi, igra glavom ma sve. 

 

Rashford+Martial pa da mozda budu 50% talenta Ronalda. Jedini za kojeg mi je zao jeste onaj nesrecnik sa brojem 11 MG. Kako je sebi sjebao zivot a kamoli karijeru. Nadam se da Garnacho moze biti taj ali mnogo rada ga ceka.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Miki, on ima 38 godina, i 20 godina amortizacije u nogama, igrajuci po 50,60 utakmica u sezoni. U repki nabio utakmica koliko vecina igraca u klubovima nisu.
To nije vise isti igrac. Nije se desilo vec godinu dana da je pomerio loptu u stranu za sut a da mun ije svako pokrio lagano svaki ugao.
I on sam isfrustriran samo nalazio nacin da je sutne u blok taman tako da izvuce aut ili kornu.

Na svu pricu oko logickog pada, jbg godine, istrosenost, dodaj i njegovu licnu frustraciju zbog toga, pritisak cele javnosti (vratio se u Utd, i bez toga pola sveta ceka i navija da on padne sa formom), pritisak koji sam sebi nabija.
United u tranzicionom periodu.
Jednostavno pogresno vreme.

Nije to sad trenutak kao nekad, kad je Fergi imao stvorenu masinu, pa dovede Henrik Larsona, da napravi neki romanticarski potez da se napravi lepa prica.

Na kraju jeste malo bljutav utisak, ali teraj dalje, nije njemu nista United duzan.

Da budemo iskreno, malo ga je u spucala karma. Godinama je srao "In football you never know", koristeci glasine da ce da se vrati u United kako bi izvuko jaci ugovor u Realu. I onda se vratio u United sa 36,37 godina, koliko vec.
Jbg...


Teraj dalje, preziveo je ovaj klub ozbiljnije udarca od toga da nismo savrseno istitrali jajcu jednom CR-u.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Ne znam sta se sa deckom desava, nadam se da ce se srediti u glavi ali ako do ljeta to ne uspije Utd ga treba prodati. 

Prihvatiti da nije islo i svako na svoju stranu. 

Jeste surovo sa ljudske strane ali mi je vise muka da u klubu obitavaju kao da je u pitanju socijalna ustanova. Vjerujem da ima problema ali svi zivi ljudi imaju probleme pa se bore ali iskreno sve manje imam razimijevanja za ove milionere koji pikaju loptu i dobijaju za to nevjerovatnu sumu novca. 

 

Da podsjetim da je u klubu i dalje Phil Jones, olicenje svega loseg u poslednjih 10 godina u Utd.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ten Hag: "There was no spirit [at #mufc last season]. I saw no team dynamic in the squad. The mental resilience was very low. I saw that as an outsider - and also noticed it in my first weeks at the club. I looked at the culture of the club. I asked ‘how did #mufc become great? And for me, it was about Sir Alex Ferguson. His teams excelled in togetherness, collectivity, spirit. You just couldn't beat them. MUFC always had top strikers like Cantona, Cole, Sheringham, Yorke, Van Nistelrooy, Van Persie. And top goalkeepers like Schmeichel, Van der Sar, De Gea. 

In the centre, there were big personalities like Jaap Stam, Vidic, Rio Ferdinand. And always a strategist in midfield. Roy Keane, the boss. Paul Scholes, a magnificent footballer and personality.  

 

Ten Hag: "When we get players, you look at their quality and technical skills. But you also look at their mental quality, that mental resilience - and we had to bring that back. 

The club has bought an unimaginable number of players in recent years who have not been good enough.

Most purchases have been average - and at MUFC average is not good enough. United's shirt weighs heavily. Only real personalities, who can perform under great pressure, can play here."

 

 

Kao sto sam rekao, prica dobru pricu i sve ali vidjecemo. Docice vrijeme kada ce morati da isporuci na terenu i donese trofeje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...