Jump to content

Recommended Posts

Just now, Markoss said:

Izvinjavam se sto padobranisem, ali 100 miliona za igraca iz holandske lige je najveci debilizam ikad, veci od 85 miliona za Megvajera. Taj Antoni deluje dobro, ali ne toliko dobro. Sancho je daleko ozbiljnije delovao u Dortmundu, u jacoj ligi, ali obojici je zajednicko da dolaze iz jednog sistema gde nepogresivo igraci igraju bolje tu, nego igde drugde. 

A sto je najgore samo su bacili pritisak da zbog cene mora odmah da pokaze sta zna i zasto je placen toliko...Jbg...

Ajaxu svaka cast sto je uspeo da izvuce 100m od pijanih milionera iz Utd-a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A u Sevilli se ponadali da ce se rijesiti Ocamposa, mada on je u prvoj postavi kod Lopeteguija.

 

Odavno postoji ta praksa da igraci protestvuju odbijanjem treninga. A u Ajaxu definitivno nisu imali namjeru prodavati Antonyja, to se vidjelo i na osnovu izjava njihovog trenera. Obicno treneri izmedju redova kazu kada bi neki igrac mogao otici iz kluba, ali sada su bas racunali na Antonya za ovu sezonu. Ocigledno da su bili primorani na transfer s obzirom da je puni iznos transfera 100m.

 

Ali volio bih znati sta je tu Ajax kriv i sta oni lose rade. Pa oni su zaokrzuli svoj sastav i toga su se drzali, a ne mogu oni uticati na ove sto odbijaju da treniraju iako su obavezni na treninge. Ovoga svagdje ima.

 

Sjetimo se i da je Ronaldo i rukama i nogama trazio izlaz iz Uniteda, cak je odbio i da ide na turneju. Moze li se to smatrati losim potezom Uniteda jer ga nisu pustili?

 

Ajax ima novac, ali sta oni mogu sa tim novcem u pogledu nekih ogromnih pojacanja je zaista pitanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Markoss said:

Izvinjavam se sto padobranisem, ali 100 miliona za igraca iz holandske lige je najveci debilizam ikad, veci od 85 miliona za Megvajera. Taj Antoni deluje dobro, ali ne toliko dobro. Sancho je daleko ozbiljnije delovao u Dortmundu, u jacoj ligi, ali obojici je zajednicko da dolaze iz jednog sistema gde nepogresivo igraci igraju bolje tu, nego igde drugde. 

Jel Sancha trenirao ETH? Jel Sancha doveo u prethodni klub? 

Ne znam zasto se zanemaruje to.

 

Na kraju, Sancho je Oleova kupovina. ETH je zelio Antony-a, zelio je Casemira, zelio je Eriksena, Malaciu i Martineza. 

Ok, Utd ima nesposobnjakovice i svima je to jasno ali bar su doveli treneru ono sto je zelio.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Don Radonja said:

A sto je najgore samo su bacili pritisak da zbog cene mora odmah da pokaze sta zna i zasto je placen toliko...Jbg...

Ajaxu svaka cast sto je uspeo da izvuce 100m od pijanih milionera iz Utd-a.

Ae sad iskreno te pitam, sta znaci taj pritisak zbog cijene u Utd?

Utd je obezvrijedio taj pojam.

Ej njima je Pogba otisao za DZ nakon sto je kupljen 100+ miliona i to nakon sto mu je Fergi rekao bye bye.

 

Ja sam za to da ETH pokupuje sta mu treba za koliko god novca treba a onda kad imas tim, mislis da ce davati isto toliko para? Naravno da ne

Link to comment
Share on other sites

Slazem se vezano za to da je dobro sto su doveli ono sto je trener trazio. Jesu velike pare, ali valjda Ten Hag ima plan sa Antonyjem, poznaje igraca itd.

 

Gledajuci iskljucivo da li vrijedi za taj novac, pa ne moze se garantovati ni kada dovedes vec formiranog igraca da ce se uklopiti i da ce opravdati ulozeno.

Link to comment
Share on other sites

Pa ce onda nakon ETH doci neki novi trener koji ce onda trebat da pocisti svo smece koje je ovaj nakupio i onda slupati novih par stotina miliona na zamisli novog trenera. Slicno je bilo i za Gaalom, Mourinhom i Oleom. Za sve to vrijeme United ce tonuti sve vise i vise. Bukvalno ne postoji veliki klub koji je imao goru transfer politiku i vise promasaja od Uniteda. Cak ni Barcelona nije gora jer su ipak placali igrace koje imaju kvalitet ali im se ne uklapaju u sistem tipa Griezman ili Coutinho dok je United redovno iskrcavao ogromne novce za igrace koji nemaju kvalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pa ce onda nakon ETH doci neki novi trener koji ce onda trebat da pocisti svo smece koje je ovaj nakupio i onda slupati novih par stotina miliona na zamisli novog trenera. Slicno je bilo i za Gaalom, Mourinhom i Oleom. Za sve to vrijeme United ce tonuti sve vise i vise. Bukvalno ne postoji veliki klub koji je imao goru transfer politiku i vise promasaja od Uniteda. Cak ni Barcelona nije gora jer su ipak placali igrace koje imaju kvalitet ali im se ne uklapaju u sistem tipa Griezman ili Coutinho dok je United redovno iskrcavao ogromne novce za igrace koji nemaju kvalitet. 

Ako mislis da je bilo slicno sa ovom trojicom onda grijesis. Malo pogledaj Utd i odluke trenera i odmah ce ti biti jasno da nije ni izbliza slicno.

Murinjo je probao ali nije imao podrsku, ETH je ima u potpunosti i to pokazuje.

Mislis da ce preko noci da preokrene? Naravno da ne. 

Nijedan od prethodnih menadzera nije dobio igrace koje je zelio u potpunosti, uvijek je bilo alternativa ovo ono. ETH je dobio ono sto zeli. Jos FDJ fali za 100%. 

ETH je nakon 2 poraza vidio nesto i krenuo da mijenja? Jel mijenjao neko od ranijih? Ne, posebno ne Ole. 

17 minutes ago, OgX said:

Slazem se vezano za to da je dobro sto su doveli ono sto je trener trazio. Jesu velike pare, ali valjda Ten Hag ima plan sa Antonyjem, poznaje igraca itd.

 

Gledajuci iskljucivo da li vrijedi za taj novac, pa ne moze se garantovati ni kada dovedes vec formiranog igraca da ce se uklopiti i da ce opravdati ulozeno.

Niko ne vrijedi uopste vise onoliko koliko je placen. To je tako izduvana prica. 

Jednostavno PL klubovi imaju vise para od ostalih i oni placaju vise nego ostali a Utd je 1 u tome. Nije fraza ali postoji cijena, postoji cijena za PL i postoji cijena za Utd.

Sve dok Utd ne sklopi funkcionalan tim i ne pocne da igra konstantno i osvaja to ce tako biti.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Miki28 said:

Jel Sancha trenirao ETH? Jel Sancha doveo u prethodni klub? 

Ne znam zasto se zanemaruje to.

 

Na kraju, Sancho je Oleova kupovina. ETH je zelio Antony-a, zelio je Casemira, zelio je Eriksena, Malaciu i Martineza. 

Ok, Utd ima nesposobnjakovice i svima je to jasno ali bar su doveli treneru ono sto je zelio.

 

Sve je to ok sto ti kazes, ali bi i trener morao da necim zasluzi to da mu se ispunjavaju 100 miliona zelje. Antoni je prosle sezone u Holandiji na 31 utakmici dao 9 golova i imao 4 asistencije. Ne kazem da nije talenat, vidi se da zna, moze da bude dobar igrac, al on bukvalno ne vredi 50 miliona i to nema veze sa trzistem. Hocu da kazem da je neki Totenhem hteo da ga kupi, dobio bi ga 60 miliona max. 

 

Sancho je porobio onu sezonu u Dortmundu pre dolaska i uz to je na golo oko mnogo veci talenat od Antonija. Bar ono sto sam ja gledao, ne sumnjam da vise pratis UTD. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

 

Sve je to ok sto ti kazes, ali bi i trener morao da necim zasluzi to da mu se ispunjavaju 100 miliona zelje. Antoni je prosle sezone u Holandiji na 31 utakmici dao 9 golova i imao 4 asistencije. Ne kazem da nije talenat, vidi se da zna, moze da bude dobar igrac, al on bukvalno ne vredi 50 miliona i to nema veze sa trzistem. Hocu da kazem da je neki Totenhem hteo da ga kupi, dobio bi ga 60 miliona max. 

 

Sancho je porobio onu sezonu u Dortmundu pre dolaska i uz to je na golo oko mnogo veci talenat od Antonija. Bar ono sto sam ja gledao, ne sumnjam da vise pratis UTD. 

Vrijedi onoliko koliko je neko spreman da to plati, jbg. Ni meni se ne svidja ta cijena ali razumijem.

Utd tax postoji, to je jasno. To se nece promijeniti dok god Utd ne bude ekipa koja se bori za trofeje pa ne mijenja svake 2 setone sve i svakog vec radi neke korekcije. 

 

Sancho ima tek 22 godine, on ce pokazati svoj talenat i bice odlican. Tek je jednu sezonu tu.

Utd je disfunkcionalna sredina bio prosle sezone, ono je zalosno citati sta ae sve desavalo unutra.

To ETH nece dozvoliti.

Link to comment
Share on other sites

Bio je i David Neres veliki talenat u Ajaxu,imao sezone sa boljim brojkama od Antonyja,pa je sada u Benfiki.
Ti si ocito vise gledao Antonyja i verovatno ga procenjujes bolje nego ja,ali nije on bas Ronaldo za koga se vec u PSV videlo da je ubica..mozda ce eksplodirati u Junajtedu,ali ove novce (trenutno) ne vredi..bas je onako primer preplacivanja..na ivici sam da transfer nazovem panic buy.

A sto se tice ovog dela o njegovom protestu i o tome da li se uprava "Kopljanika" izblamirala..u svom postu o najavi EPL citirao sam velikog Fergija..kako je on resavao slucajeve nezadovoljnih igraca i po kom principu..Ajax se oslobodio jednog takvog i pride maznuo sumanutu cifru..ja bih veoma voleo da se tako "blamiram" (sa dzepovima punim novaca)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Drug Crni said:

Bio je i David Neres veliki talenat u Ajaxu,imao sezone sa boljim brojkama od Antonyja,pa je sada u Benfiki.
Ti si ocito vise gledao Antonyja i verovatno ga procenjujes bolje nego ja,ali nije on bas Ronaldo za koga se vec u PSV videlo da je ubica..mozda ce eksplodirati u Junajtedu,ali ove novce (trenutno) ne vredi..bas je onako primer preplacivanja..na ivici sam da transfer nazovem panic buy.

A sto se tice ovog dela o njegovom protestu i o tome da li se uprava "Kopljanika" izblamirala..u svom postu o najavi EPL citirao sam velikog Fergija..kako je on resavao slucajeve nezadovoljnih igraca i po kom principu..Ajax se oslobodio jednog takvog i pride maznuo sumanutu cifru..ja bih veoma voleo da se tako "blamiram" (sa dzepovima punim novaca)

Bio je za nas. Jesu to velike ekipe vidjele tako? Ne, nisu.

 

Nemoj Ronalda spominjati prije 25 godina. Davno je to proslo. Kupovali su mnogi odlicne igrace ali i promasaje iz Holandije.

 

Pominjes Fergija i Ajax? Ajax je klub koji prodaje. Nazalost ali je klub koji prodaje.

Utd je oduvijek veliki klub, gigant koji je posrnuo i koji je SAF vratio. SAF je bio Utd tada, on sta kaze i uradi, nema sta da se kaze. To je tako.

Kakvo je to poredjenje, ne kontam? 

 

Ajax je pogrijesio u smislu da ne smije da staje na put igracima koji hoce da idu jer su jednostavno stepping stone klub.

Link to comment
Share on other sites

"Ako postoji i najmanja sumnja oko posvecenosti igraca,nema sumnje da ga treba pustiti". To je Fergijeva maksima. Ona je uneiverzalnog karaktera,ne odnosi se samo na Junajted. I ispravna je.
Pustio ga je Ajax..kad je dobio sav novac..verujem da se ni sami nisu nadali cifri. I ja bih tako na njihovom mestu - oshishao bih ovcu do kozhe.

Ovde je poenta (i kamen spoticanja izmedju tebe i ostalih diskutanata) sto ti jednostavno ne zelis da priznas ocigledno - da je Antony preplacen i da je apsurdno dati toliki novac za njega. Umesto toga,pravdas to raznim argumentima,koji (po meni) zapravo nista ne menjaju u navedenoj tvrdnji.

On ce mozda taj novac i opravdati,ali trenutno toliko ne vredi.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se licno svidja Mikijevo puna podrska treneru i igracima, al to valjda ne znaci da ne mozemo da komentarisemo 😄

 

Anthony je sigurno panic buy. I dalje smatram da takav profil igraca verovatno nije ni u top 5 onoga sto njima u ovom trenutku treba. Bekovi su kriticni (ne bih se ja tako lako oslonio samo na Malasiju, iako igra korektno za sad), Kazemiro je dosao, potreban je jos jedan vezni da bi se McFred potpuno istisnuo na tribine, potreban je mozda i spic ako se Ronaldo bas ne uklapa u viziju trenera, mada bi on teoretski i dalje ovde u ovakvom sistemu mogao da doprinosi kao jedini igrac koji ne igra full press, ali je, siguran sam, i dalje mnogo opasniji od Marsijala i Rasforda u samom spicu.

 

Potreban je i jos jedan stoper ako hoce Ten Hag da igra sa back 3. Mnogo stvari tu jos treba, mada je jasno sto je bas ovu dvojicu hteo, jer zeli da drzi svlacionicu pod kontrolom, sto sa te strane ima smisla, ali sto se tice samih rezultata i igre videcemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Drug Crni said:

"Ako postoji i najmanja sumnja oko posvecenosti igraca,nema sumnje da ga treba pustiti". To je Fergijeva maksima. Ona je uneiverzalnog karaktera,ne odnosi se samo na Junajted. I ispravna je.
Pustio ga je Ajax..kad je dobio sav novac..verujem da se ni sami nisu nadali cifri. I ja bih tako na njihovom mestu - oshishao bih ovcu do kozhe.

Ovde je poenta (i kamen spoticanja izmedju tebe i ostalih diskutanata) sto ti jednostavno ne zelis da priznas ocigledno - da je Antony preplacen i da je apsurdno dati toliki novac za njega. Umesto toga,pravdas to raznim argumentima,koji (po meni) zapravo nista ne menjaju u navedenoj tvrdnji.

On ce mozda taj novac i opravdati,ali trenutno toliko ne vredi.

 

Molim? Fergijeva maxima je niko nije veci od kluba i to je dokazivao redom.

Ince, Stam, Kin itd itd. 

 

Ronalda je zadrzao godinu preko. Runija nije smio pustiti iako smatram da je to bila greska ali je razumijem.

 

Ja i kazem da je Antony preplacen ali ETah ga zelio, klub ga doveo. Jbg sto je 100 miliona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sančo je baš imao problem sa adaptacijom, pa se celu prošlu sezonu odbijao od odbrana kao od zid i tek je nedavno malo nešto kao prodisao.

 

Pri tome, svi ti marsijali i rašfordi imali su onoliko šansi da se etabliraju kao pobednici, ali nisu tu uspeli i sad je red da se proba sa nekim novim licima. E sad, to što takva proba u ovom slučaju košta 100 miliona je već sasvim druga priča i iznuđen potez.

 

Pri tome, činjenica je da tih 100 miliona neće rešiti krucijalne probleme i da Junajted mora da krene u ozbiljno presvlačenje rostera, a paradoksalno je da svi igrači koji bi morali da odu sa Traforda najverovatnije ne mogu da dobace ni zbirno do sume koja je potrošena za Antonija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Jos jedan dokaz sjajnog posla Ajaxa. 

Verweij je za holandski fudbal Fabrizio Romano. Ne moze Ajax kao klub koji prodaje da zadrzava fudbalere, jednostavno ne ide. Dobijes dobru ponudu i prodaji. 

Njima su 3 prvotimca u zadnjih 10 dana odbili da treniraju jer hoce da idu. 

 

Izgubili bi i Timbera da se nije Van Gal umijesao i rekao da nece imati mjesta na SP ako predje negdje.

Link to comment
Share on other sites

Sto ne moze da zadrzava fudbalere. Ovo je samo dokaz da su bili u pravu jer nisu htjeli prodati Antonyja, sada odjednom vise njih odbija treninge. Na osnovu izjava njihovog trenera, oni su debelo razocarani zbog odlaska Antonyja, bez obzira na tih 100m. Oni igraju Ligu sampiona gdje su ozbiljan faktor i treba im ozbiljan sastav. Na sta bi to licilo da samo kao u supermarketu dolaze ovi PL timovi i uzmu sve sto im treba. Kao nema pravo Ajax da pregovara ili tsl., samo pusti nama igraca jer vi ste u funkciji da prodajete, to i jeste svrha vaseg postojanja. Tako izgleda treba da funkcionisu stvari, nebitan je fudbal kao takmicenje i sama igra, najbitnije da se ne stvara prepreka ovim transferima gdje Ajax nema pravo da se suprotstavlja ponudama.

 

Ne pratim, ali ne bi bilo lose vidjeti sta pisu ovi engleski novinari za Ajax, kakvu propagandu vode protiv njih jer ne pristaju da prodaju igrace u poslednjim danima prelaznog roka.

 

Gdje je sada ona asocijacija igraca (ili kako se vec zove) da se javi povodom ovih desavanja u Ajaxu. Ako se pomene da ce neki igrac biti zadrzan van tima ako ne produzi ugovor onda se oni odmah javljaju i drze predavanja o profesionalizmu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, OgX said:

Sto ne moze da zadrzava fudbalere. Ovo je samo dokaz da su bili u pravu jer nisu htjeli prodati Antonyja, sada odjednom vise njih odbija treninge. Na osnovu izjava njihovog trenera, oni su debelo razocarani zbog odlaska Antonyja, bez obzira na tih 100m. Oni igraju Ligu sampiona gdje su ozbiljan faktor i treba im ozbiljan sastav. Na sta bi to licilo da samo kao u supermarketu dolaze ovi PL timovi i uzmu sve sto im treba. Kao nema pravo Ajax da pregovara ili tsl., samo pusti nama igraca jer vi ste u funkciji da prodajete, to i jeste svrha vaseg postojanja. Tako izgleda treba da funkcionisu stvari, nebitan je fudbal kao takmicenje i sama igra, najbitnije da se ne stvara prepreka ovim transferima gdje Ajax nema pravo da se suprotstavlja ponudama.

 

Ne pratim, ali ne bi bilo lose vidjeti sta pisu ovi engleski novinari za Ajax, kakvu propagandu vode protiv njih jer ne pristaju da prodaju igrace u poslednjim danima prelaznog roka.

 

Gdje je sada ona asocijacija igraca (ili kako se vec zove) da se javi povodom ovih desavanja u Ajaxu. Ako se pomene da ce neki igrac biti zadrzan van tima ako ne produzi ugovor onda se oni odmah javljaju i drze predavanja o profesionalizmu

Englezi nista ne pisu. 

Zna se interesovanje Celzija za Alvareza, data je ponuda 50 miliona, koliko ga oni cijene.

Martineza su cijenili 50 miliona, pa podizali i podizali.

Antony je 80 miliona bio pa podizali do 100 miliona.

 

Odlicno za Ajax sto se tice novca ali nisu ti igraci roboti. Oni i kad dodju, i igracu a i klubu je jasno da ce biti tu odredjeni period dok ne dodje neka dobra ponuda i da ga prodaju. Mislis da je ambicija talentovanih igraca da provede karijeru u Ajaxu? Ne, nije. Oni su tu jer odlicno rade na razvijanju igraca, kao i Benfika, Porto pa i Borusija ali njihova uloga se zna. Igrace atraktivan fudbal, razvijace igrace, igrace u odlicnim ligama i evropskim takmicenjima i za tog istog ce dobiti ogromne novce.

 

Evo gledam jutros od Antony, Martineza, FDJ, De Lihta, Van de Beeka, Zijecha su zaradili oko 450 miliona. Odlicno poslovanje ali kao sto rekoh, ti igraci su tu da odigraju 2-3 sezone i idu dalje a Ajax zaradi na njima brutalne novce.

 

Dobijes ponudu na vrijednost koju ti procijenjujes da vrijedi taj igrac ( sto uopste i stavljas cijenu ako neces da ga prodas to je drugo pitanje ) i onda odbija? Pa naravno da ce igrac napraviti haos.

U Ajaxu su kao ovi nasi ovdje a to je da dobije ogroman novac za transfere i ide u dzepove uprave a ulaganja u klub mizerna. Dobiju toliki novac za bitne igrace tima, na koje je trener racunao a dovode igrace kao Okampos koji ke bivsi igrac pa jos na pozajmicu.

Ziyech hoce da se vrati ali mnogo im je da daju 30 miliona za njega? E pa jbg.

Link to comment
Share on other sites

Onda nek agent igrača stavi u ugovor klauzulu "dok ne dođe dobra ponuda", a ne 4 ili 5 ili koliko već godina. 

 

Ako neće da igra i trenira, na tribine, u drugi tim ili šta već, pa nek mu onda agent izračuna koliko će da vredi na kraju ugovora. Prvi put kad popustiš igraču, otvaraš Pandorinu kutiju da svi ostali mogu to isto da urade. Prvi put kad ga lupiš po ušima, pa makar i na sopstvenu kratkoročnu štetu. šalješ jasnu poruku svim ostalim igračima šta se dešava u takvim situacijama. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, P-51D said:

Onda nek agent igrača stavi u ugovor klauzulu "dok ne dođe dobra ponuda", a ne 4 ili 5 ili koliko već godina. 

 

Ako neće da igra i trenira, na tribine, u drugi tim ili šta već, pa nek mu onda agent izračuna koliko će da vredi na kraju ugovora. Prvi put kad popustiš igraču, otvaraš Pandorinu kutiju da svi ostali mogu to isto da urade. Prvi put kad ga lupiš po ušima, pa makar i na sopstvenu kratkoročnu štetu. šalješ jasnu poruku svim ostalim igračima šta se dešava u takvim situacijama. 

 

 

To moze da uradi Real, Mancester, Liverpul, Barsa, Bajern jer ne zavise od para koje ce dobiti od tog igraca. 

Realnost je da Ajax ne moze da dopusti da im propadne vrijednost Antony ili nekog drugog talentovanog klinca. 

 

Mislim da cemo u buducnosti gledati sve vise izlaznih klauzula.

Link to comment
Share on other sites

Lagana 3 boda orotiv Lestera. Kontrola utakmice od 1 minuta i odradjen posao.

 

Odbrana jos jednom clean sheet. Varane je klasa od stopera, koliko smiren a Martinez i Malacia unijeli dozu agresivnosti i borbenosti. 

 

Cak je i McT danas izgledao dobro na terenu. 

 

Sledeci Arsenal u nedelju, bice odlican mec.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Miki28 said:

Lagana 3 boda orotiv Lestera. Kontrola utakmice od 1 minuta i odradjen posao.

 

Odbrana jos jednom clean sheet. Varane je klasa od stopera, koliko smiren a Martinez i Malacia unijeli dozu agresivnosti i borbenosti. 

 

Cak je i McT danas izgledao dobro na terenu. 

 

Sledeci Arsenal u nedelju, bice odlican mec.

Vreme je da ih spustimo na zemlju, mnogo su poleteli... 
3:0

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...