Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

19 minutes ago, Snjofko said:

Jel moze poslednja sezona ST da se gleda ako sam gledao samo prvu, a i od toga se retko cega secam?

Samo ako hoćeš da uskratiš samog sebe za toliko sati uživanja koliko traju druga i treća  sezona. 😅

Ja ti ne bih preporučio, ne dobijaš ništa time, a gubiš dosta. Pogledaj na yt neki recap prve sezone da se podsjetiš, a onda počni gledati drugu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^^

 

Danke.

 

Pasce onda rikep prve sezone pa onda se krece od druge. Sad me bas zanima sedma epizoda u drugoj,sta je to moglo da bude 😁

 

 

IMG_20220716_214508.jpg

3 minutes ago, Dracarys said:

Zar nije slast u tome da znas sve detalje serije koje gledas da bi kasnije razumeo i imao pun dozivljaj price na kraju.

Naravno da jeste, ali imas serija gde svaka sezona je prica za sebe, kao True Detective, zato sam i pitao.

Edited by Snjofko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja krenuo ST SNW.  Šta znam, tanko mi to deluje. Neuporedivo bolje od ST Discovery i ST Picard koji su potpuno negledljivi, ali ni blizu onim serijalima iz zlatnog doba ST osamdesetih i devedesetih. Daću mu šansu ipak, sezonu i po ili dve pa da vidimo.

 

Hint: obratiti pažnju na ispravnu upotrebu skraćenice ST u ovom postu :classic_biggrin:

 

edit: uf da, umalo da zaboravim...kakav promašaj u castingu što ulogu La'an nije dobila Cara Gee

Edited by P-51D
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2022 at 10:14 PM, P-51D said:

Ja krenuo ST SNW.  Šta znam, tanko mi to deluje. Neuporedivo bolje od ST Discovery i ST Picard koji su potpuno negledljivi, ali ni blizu onim serijalima iz zlatnog doba ST osamdesetih i devedesetih. Daću mu šansu ipak, sezonu i po ili dve pa da vidimo.

 

Hint: obratiti pažnju na ispravnu upotrebu skraćenice ST u ovom postu :classic_biggrin:

 

edit: uf da, umalo da zaboravim...kakav promašaj u castingu što ulogu La'an nije dobila Cara Gee

giphy.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2022 at 12:47 PM, Nicklord said:

Better Call Saul poslednja sezona je 10/10. Ostao sam do jutra da gledam sve što su izašle a hteo sam samo prvu, ne sećam se kad sam poslednji put to morao da uradim 😄

 

Ovo moram da kazem: BCS je vise Breaking Bad od samog BB.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ovo moram da kazem: BCS je vise Breaking Bad od samog BB.

Spoiler

Moglo je sa ovom zadnjom scenom da se završi i realno sam se pribojavao takvog kraja

Tek sad kreće vožnja,iako naravno uživam u procesu sve vreme 🙂

 

 

 

 

Edited by estranged
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zavrsih sedmu sezonu Blacklista. Opet se malo dalo na gasu i vratilo na srediste price, pa mi je bila dosta jaca od pete i seste npr. Drzala paznju kolko tolko, i generalno se nadam da nece sad u osmoj sezoni da razvuku kao sto umeju. Liz bas pocinje da smara, bukvalno su je napravili kao najveceg debila koji menja ponasanja kroz epizodu, a vamo je brilijantni agent koji u teskim situacijama uspe da se izvuce i smisli nesto ingeniozno. 

 

U sestoj sezni pogotovo, pa i u sedmoj je bilo prilicno dosadnih blacklistera, da je ono nerealno. Bukvalno slucajevi nimalo intrigantni, cak nerealni i besmisleni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, estranged said:
  Hide contents

Moglo je sa ovom zadnjom scenom da se završi i realno sam se pribojavao takvog kraja

Tek sad kreće vožnja,iako naravno uživam u procesu sve vreme 🙂

 

 

 

 



Da nisu ubacili Gene timeline ovo bi verovatno i bio kraj ali ajde sad da vidimo i ovu verziju El Camina 😄 Imaju moje poverenje da neće da upropaste sam kraj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Medical Report (Doc - Nelle tue mani)

 

Ne znam je li neko preporucio, meni bas usla pod kozu nakon prve 3 epizode a kazu da je radjena prema istinitom dogadjaju. Jako zanimljiva tema, glavni junak posle ranjavanja gubi pamcenje vezano za poslednjih 12 godina, one za njega kao da se nisu desile, covek prakticno zivi u proslosti dok su svi ostali u sadasnjosti, bas jaki emotivni lomovi se dese coveku u takvoj situaciji, bez dileme od mene sve preporuke (uz to jedna od glavnih zenskih uloga je prelepa glumica, a i vrhunski je odglumila , svaki izraz lica je bas savrsen za datu situaciju).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pistol (2022)

https://www.imdb.com/title/tt13823494/?ref_=ext_shr_lnk

 

Ne znam da li je ranije bilo reči o ovoj seriji, ali eto jedan moj mali osvt. Serija je na Disney+ platformi i od početka je prate kontroverze. Naime, Rotten je bio besan što se snima serija o njima, i o njemu, a da nije konsultovan i da ga niko ništa nije pitao. Pre svega bio je ljut na producentre i na Disney, pošto kako je govorio nije u redu da ljudi koji nemaju veze sa Pistolsima prave seriju o muzici Pistolsa, a da on kao autor nije ni pitan ni konsultovan. Zbog toga je sudski hteo da zabrani da se koristi originalna muzika, ali je izgubio spor na sudu. Serija je snimana po biografiji Sriva Džonsa i manje više je pogled iz njegovog ugla na grupu, o ono što je pratilo grupu.

Moj neki stav je da je serija dobra, mada ima nekih stvari koje su "korigovane", ali mislim da je sve to rađeno zbog dramskog efekta i može se oprostiti. Dobra stvar je što će se i mlađe generacije upoznati sa muzikom Pistolsa, ali i da malo prouče kako je nastala "moda" koja je pratila Pank pokret. Iza svega toga je stajao Malkom Meklaren i njegova tadašnja partnerka VIvijen Vestvud, koja je u stvari kreirala moderan izgled pank pokreta, ali i kasnije "novog talasa" koji suštinski jeste neki nastavak panka.

Elem, što se tiče samih Pistolsa, manje više sve je rečeno i sve se zna, ali lepo je podsetiti se na neke stvari. Pistolsi su mislim najpoznatija grupa koja je imala jedan studijski album, a zašto su tako brzo "sagoreli" odgovor je pokušala da nađe serija, ali se sve vrti oko dve glavne tačke - gostovanje na BBC-u, kada su se čuje slavne psovke u day time terminu, kao i mnogo bitnije - izbacivanje Glena Metloka iz grupe. Metloka je zamenio Sid u bendu, a on jednostavno nije bio spreman da na svojim leđima nosi toliku slavu, pa se sve završilo kako se završilo. Iskreno u zadnjoj epizodi meni je krenulo par suza (bolje da priznam sam 🙂 ). 

Inače još jedna stvar je po meni lepo urađena. Videli smo rođenje i kraj Pistolsa u šest epizoda, da bi u zadnjoj epizodi videli rađanje Pretenders-a,

 

Sve u svemu moja ocena je 8/10.

 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Pistol (2022)

https://www.imdb.com/title/tt13823494/?ref_=ext_shr_lnk

 

Ne znam da li je ranije bilo reči o ovoj seriji, ali eto jedan moj mali osvt. Serija je na Disney+ platformi i od početka je prate kontroverze. Naime, Rotten je bio besan što se snima serija o njima, i o njemu, a da nije konsultovan i da ga niko ništa nije pitao. Pre svega bio je ljut na producentre i na Disney, pošto kako je govorio nije u redu da ljudi koji nemaju veze sa Pistolsima prave seriju o muzici Pistolsa, a da on kao autor nije ni pitan ni konsultovan. Zbog toga je sudski hteo da zabrani da se koristi originalna muzika, ali je izgubio spor na sudu. Serija je snimana po biografiji Sriva Džonsa i manje više je pogled iz njegovog ugla na grupu, o ono što je pratilo grupu.

Moj neki stav je da je serija dobra, mada ima nekih stvari koje su "korigovane", ali mislim da je sve to rađeno zbog dramskog efekta i može se oprostiti. Dobra stvar je što će se i mlađe generacije upoznati sa muzikom Pistolsa, ali i da malo prouče kako je nastala "moda" koja je pratila Pank pokret. Iza svega toga je stajao Malkom Meklaren i njegova tadašnja partnerka VIvijen Vestvud, koja je u stvari kreirala moderan izgled pank pokreta, ali i kasnije "novog talasa" koji suštinski jeste neki nastavak panka.

Elem, što se tiče samih Pistolsa, manje više sve je rečeno i sve se zna, ali lepo je podsetiti se na neke stvari. Pistolsi su mislim najpoznatija grupa koja je imala jedan studijski album, a zašto su tako brzo "sagoreli" odgovor je pokušala da nađe serija, ali se sve vrti oko dve glavne tačke - gostovanje na BBC-u, kada su se čuje slavne psovke u day time terminu, kao i mnogo bitnije - izbacivanje Glena Metloka iz grupe. Metloka je zamenio Sid u bendu, a on jednostavno nije bio spreman da na svojim leđima nosi toliku slavu, pa se sve završilo kako se završilo. Iskreno u zadnjoj epizodi meni je krenulo par suza (bolje da priznam sam 🙂 ). 

Inače još jedna stvar je po meni lepo urađena. Videli smo rođenje i kraj Pistolsa u šest epizoda, da bi u zadnjoj epizodi videli rađanje Pretenders-a,

 

Sve u svemu moja ocena je 8/10.

 

 

 

Ovo će ekspresno da ide na prvo mesto moje liste za gledanje. Čim završim blinderse koje sad preživam. Ono što sam ja oduvek hteo da vidim je kako su SP uticali na javni život u UK. To su svi filmovi preskočili a upravo to gostovanje na BBC i neka druga javna pojavljivanja kao i još neki koncerti gde su konzervativni građani protestvovali protiv njih a ovi ih zajebavali su stvari koje su im u to kratko vreme postojanja dali kultni status.

 

Jedino se pribojavam ako je serija prilagođavana za diesney gledaoca ....

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...