Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

1 hour ago, Ne sam Safete said:

The Old Man

Jeff Bridges i John Lithgow u glavnim ulogama, skroz gledljiva. 

Da ne kvarim ugodjaj spojlerima, Bridges je bivši agent CIA-e koji nakon trideset godina ilegale postaje ponovo interesantan agenciji ...

Juče baš pogledah trejler.Ne znam šta da gledam sledeće i razmišljao se između te serije i Black Bird.Ovu drugu sam skinuo i večeres krećem.Bridžis je sledeći,kad već kažeš da je gledljiva.

 

edit:još samo jedna epizoda BCS :classic_unsure: .

Link to comment
Share on other sites

The Midwich Cuckoos (2022)

 

Adaptacija legendarnog horor-SF romana John Wyndhama. Midwich je mirno prigradsko mesto u kom se gotovo nikada ništa ne dešava, na listi top 10 mesta za podizanje dece. Jedne predvečeri svi stanovnici koji su se našli u određenom delu Midwicha padaju u nesvest na 12 sati. Policija i hitna pomoć ne uspevaju da uspostave nikakav kontakt nakon toga, niti da na bilo koji način vide šta se dešava u tom delu mesta. Prva pomisao je neka vrsta zaraze, ali nakon 12 sati stanovnici se bude iz nesvestice i barem naizgled je sve u redu. Međutim, dva meseca nakon blackout-a, sve žene koje su bile reproduktivno sposobne a koje su bile u zoni nesvestice su trudne. Među njima čak i one koje nikada nisu imale seksualne odnose ili ga nisu imale godinama, dok je za žene koje su u tom trenutku imale partnera utvrđeno da isti nije otac tog deteta.

 

Pet godina kasnije, Midwich je doslovno hermetički zatvoreno mesto i mada porodice pogođene blackout-om izgledaju srećne, oni zapravo žive pod konstantnom prismotrom i monitoringom Vlade koja prati svaki korak u razvoju dece. Serija na odličan način gradi i prikazuje atmosferu u kojoj svaki lik i svaka majka pronalaze sopstveni coping mehanizam za datu situaciju - neki obožavaju decu, u njima vide svrhu postojanja i znak, neki ih preziru ili ih se plaše. Jer su ova deca koja imaju kalendarskih 5 godina, fizičkog razvoja kao da ih imaju 10 a umno i mnogo više. Da li su deca zaista umiljata kakvom se čine na prvi pogled?

 

 

Podseća me na Midnight mass i odlična je serija, ocena 8/10

Edited by DameTime
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, sasha arsenal said:

Juče baš pogledah trejler.Ne znam šta da gledam sledeće i razmišljao se između te serije i Black Bird.Ovu drugu sam skinuo i večeres krećem.Bridžis je sledeći,kad već kažeš da je gledljiva.

 

edit:još samo jedna epizoda BCS :classic_unsure: .

Black Bird mi je sljedeća, imao sam istu dilemu :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

On 8/13/2022 at 1:57 PM, Cooper said:

Black Bird je kvalitetna serije, ali ne očekujte neki klimaks u finiš epizodama.

 

Meni se đa, i dovoljna je 1 epizoda da se proceni.

 

Debeli Pol je razbio ulogu, a i Edi d Igl nije loš.

Sinoć završio.Nije loša uopšte.

Da,Pol je odličan.

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 8:04 PM, SteveFrancis#3 said:

Moj glavni problem sa serijom je sto imamo jednu epizodu koja je toliko odskocila, toliko je bolja i kvalitetnija od ostalih da to seriji kao totalitetu svakako ne cini uslugu (naravno, mislim na epizodu #6)

Ja sam pogledao pet epizoda za sada...dakle,sestu nisam gledao i zaista se nadam da je ovakva kakvom si je opisao,jer epizoda 5 me bukvalno izula iz cipela :Hail: Eto,pojma nemam kako ce to naredna prejebati,ali drzim fige da bude tako

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, P-51D said:

Jel taj Sandman gotova priča ili ima nekih klifhengera koji te teraju da "nestrpljivo iščekuješ narednu sezonu". 

Na kraju ima najava o čemu bi se moglo raditi u sledećoj sezoni, ali i da je kraj serije, ne bi se osjećao uskraćenim, jer je sezonska priča zaokružena.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Grunf said:

Better Call Saul

:Hail:

 

I meni se svidja kraj, necu puno da kenjam sad, kontam da ima ljudi koji nisu gledali, ali generalno sam zadovoljan. Serija odlicna, meni jedna od drazih u zadnjih par godina, a motivisala me i da opet krenem BB da gledam, iako inace nemam obicaj da ponavljam serije. Jbt koji je to masterpiece...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobro zaokružena prica u BCS.Sviđa mi se kraj.Generalno odlična serija sa usporenom radnjom u prvih par sezona,ali nama BB fanovima,svaki trenutak je bilo uživanje.

 

7 hours ago, Markoss said:

 

I meni se svidja kraj, necu puno da kenjam sad, kontam da ima ljudi koji nisu gledali, ali generalno sam zadovoljan. Serija odlicna, meni jedna od drazih u zadnjih par godina, a motivisala me i da opet krenem BB da gledam, iako inace nemam obicaj da ponavljam serije. Jbt koji je to masterpiece...

I ja razmišljam da pogledam BB četvrti put :kece: .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meh, već sam rekao šta zameram finišu serije a zadnja epizoda je samo uvećala taj osećaj jer vidimo koliki je uticaj imala na njega.

 

U svakom slučaju serija za preporuku, ovo je cisto kritika iz perspektive mog ukusa, vrlo verovatno drugima to neće smetati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/13/2022 at 11:22 AM, Ne sam Safete said:

The Old Man

Jeff Bridges i John Lithgow u glavnim ulogama, skroz gledljiva. 

Da ne kvarim ugodjaj spojlerima, Bridges je bivši agent CIA-e koji nakon trideset godina ilegale postaje ponovo interesantan agenciji ...

Serija se nije završila?

Vidim da piše 2022-... Ipak ponekad kasnije izbrišu crticu.

 

Pitam jer nikada ne gledam serije koje nisu završene. Dok stigne nova sezona ja zaboravim šta se izdešavalo. 😀

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pangea said:

Serija se nije završila?

Vidim da piše 2022-... Ipak ponekad kasnije izbrišu crticu.

 

Pitam jer nikada ne gledam serije koje nisu završene. Dok stigne nova sezona ja zaboravim šta se izdešavalo. 😀

Nije se završila, makar po najavama.

Što se tiče priče, donekle je zaokružena. Da su odradili još epizodu dvije mogli su skroz zaokružiti priču, ovako su nas ostavili da visimo.

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...