Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 5/17/2022 at 8:17 PM, DJORDJE said:

U jednom trenutku je prestala da se pojavljuje osim nekoliko sekundi po epizodi , mozda su je kasnije vratili, da bi na kraju eliminisali taj lik. Jbg. ja gledam te epizode nasumicno, totalno sam izgubio orijentaciju sta sam u jednoj sezoni video a sta ne.

8. je poslednja gde se pojavljuje pošto je glumica napustila seriju. Spojlovao sam sebi seriju u pokušaju da saznam Redov identitet i razočaran sam otkrićem.

Link to comment
Share on other sites

meni Outer Range sasvim ok

opet ja gutam sav SF/mistery sadrzaj, pa mozda nisam 100% merodavan

radnja sasvim ok, razvoj likova mislim da je u odredjenom kontekstu i svesno takav kakav je...posto je negde i ideja da ne razumemo do kraja background i motivacije

prilicno sam u jednom dahu progutao sezonu

 

ono sto mi se ne svidja je sam kraj

bukvalno bez ikakvog pokusaja nekog smislenog zavrsetka ili bar nagovestaju razresenja glavnog i nekoliko subplotova

bez cvrste najave za 2. sezonu, koja btw ni do danas nije odobrena, onakav kraj bih nazvao vrlo vrlo lenjim

cini mi se da je cak i brolin u nekom intervjuu rekao da nemaju pojma sta ce dalje, i da je sve to smisljano usput i prilicno adhoc

 

realno 7/10, meni licno 7,5/10, posto jednostavno volim takav sadrzaj

da je kraj malo smisleniji, bilo bi mozda i 8/10

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Halo, nova SF serija o kojoj se ovde već pričalo, u svojih 9 epizoda prve sezone je u jednom trenutku obećavala i više nego što je mogla objektivno da pruži, ali su zadnje dve razočaravajuće epizode postavile stvari na očekivano mjesto. Radi se o pucačini, svemirskim superherojima, kako i dolikuje izvoru priče (video-igra koje ja ne igram pa ne znam kakva je), ima tu i misterije, ali uprkos svemu nije uspjela da se izdigne iznad nekog prosjeka.

Za ljubitelje SF-a u svemiru (space opera) dajem svoju preporuku da se pogleda, a nadam se i nastavku serije (2. sezoni) jer postoji nada da nas kreatori prijatno iznenade.

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2022 at 11:59 AM, Урош19 said:

Опет гледам ГОТ и опет јебем маму овим ментолима који су толико усрали тако добру серију. Који ђавол су последње две сезоне скратили на 7 и 6 епизода и онда наравно све збрзали и набили у упола мање епизода од потребних и направили онакав изрод од завршнице. Још су 2 године радили на последњој сезони, имбецили. Само да су нормално наставили са по 10 епизода у последње 2 сезоне све би било ок.

Zbog broja epizoda na koji su npr pojedini glumci pristali tj potpisali koliko im je odredredjeno ugovorom.

Tako su ti npr svi glumci Sons of Anarchy potpisali da su sezone po 13 epizoda, a onda ludjak Sutter krene da plete radnju i na kraju imaju sadrzaja za 16 epizoda...pa je najjednostavnije da nabudze 3 epizode nego da prave anekse potpisanih ugovora, tj da dodatno placaju.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kosta said:

Zbog broja epizoda na koji su npr pojedini glumci pristali tj potpisali koliko im je odredredjeno ugovorom.

Tako su ti npr svi glumci Sons of Anarchy potpisali da su sezone po 13 epizoda, a onda ludjak Sutter krene da plete radnju i na kraju imaju sadrzaja za 16 epizoda...pa je najjednostavnije da nabudze 3 epizode nego da prave anekse potpisanih ugovora, tj da dodatno placaju.

Ја колико сам видео она два човека које нећу именовати су због нових Стар Ворса скратили последње 2 сезоне али су онда добили отказ са Стар Ворса јер су усрали ГОТ.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kraj Peaky Blindersa bas kao kraj jedne sezone, ne cele price, sto je i ocekivano. Sesta sezona bi mogla da se nazove i sezonom pet, part 2. Cekamo film. I sad mi je pomalo i zao sto ovu seriju ranije nisam dovoljno cenio.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Vredi li pocinjati "Vucje vaspitanje"? 

Ako voliš SF, da. Ako voliš samo dobre serije, bez obzira na žanr, onda možeš i da preskočiš, nećeš puno propustiti.

Edited by Radoznalko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jel pominjao iko "severance"? 

vrlo dobar u tom nekom mistikal - utopija zanru, iako nista revolucionarno nije prisutno u odnosu na notable prethodnike ali ima A listu holivuda 

 

ono gde sam popizdija je sto sam, valjda zbog zanra x A liste glumaca mislio da je mini series a ono takva klifhengerchina na kraju 9e epizode da nemam reci hvale. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, uini said:

jel pominjao iko "severance"? 

vrlo dobar u tom nekom mistikal - utopija zanru, iako nista revolucionarno nije prisutno u odnosu na notable prethodnike ali ima A listu holivuda 

 

ono gde sam popizdija je sto sam, valjda zbog zanra x A liste glumaca mislio da je mini series a ono takva klifhengerchina na kraju 9e epizode da nemam reci hvale. 

Severance je za preporuku, malo je radnja sporija, ali ima poentu. Ni meni se nije dopao takav kraj sezone, ali šta je tu je.

Link to comment
Share on other sites

Upravo dobih dojavu:

Nova Sci-fi serija - Night Sky, igra J.K. Simmons što u startu znači 10 poena, nisam gledao ali sinopsis zvuči zanimljiivo, fazon Counterparta.

E, da, igra i Sissy Spacek.

Idem skidam... :s_d:

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fancy said:

Upravo dobih dojavu:

Nova Sci-fi serija - Night Sky, igra J.K. Simmons što u startu znači 10 poena, nisam gledao ali sinopsis zvuči zanimljiivo, fazon Counterparta.

E, da, igra i Sissy Spacek.

Idem skidam... :s_d:

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Vrijedi pogledati, glumci kvalitetni, radnja malo spora ali ima dobru ideju, koja istina nije originalna, ali je dobra varijacija na temu. Moglo bi to dobro voziti nekoliko sezona, ideja može neiscrpan sadržaj u umješnim rukama da pruži, sve zavisi koliko će pisci biti kreativni.

Link to comment
Share on other sites

Kakvi su utisci o We own this city? Je li neko gledao? Da nisam znao da je radjena po istinitim dogadjajima, bukvalno bih bio u fazonu ma daj ovo je presmešno, čemu ovakvo preterivanje. Malo je teže za praćenje jer radnja stalno skače napred nazad u periodu od 15 godina, ali se pohvata poenta i mislim da su odradili dobar posao s obzirom da se radi o mini seriji, koja je trebala da prikaže tih 15 godina sistema iz raznih tačaka gledišta. Zaista je taj Baltimor sulud grad (sigurno nije jedini) i po mom mišljenju opet je sjajno prikazana ta sistemska mašina za mlevenje mesa, kao i tragične sudbine ljudi koji tamo žive, bez obzira da li su stvarno okončali svoje živote ili samo nastavljaju da žive u svemu tome. Gluma je na nivou, a Jon Bernthal je izvanredan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se dopala mini-serija "We own this city". Odlučio sam je gledati zbog toga što su kreatori George Pelecanos i David Simon, plus HBO produkcija. Lijepo ispričana priča o iskvarenosti policije, nesposobnosti vlasti da postavi prave prioritete i nemoći ljudi koji su voljni da promijene stvari na bolje. Baltimor ima ogromnih problema sa kriminalom i vlada veliko nepovjerenje građana prema policiji, što je sasvim solidno ekranizovano. Žao mi je što nije duža, ali možda je i bolje tako, da se ne bi razvodnila priča. Po meni 8/10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...