Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Ćera i ja odgledali juče treću a ujedno i poslednju sezonu Locke&Key. Ima 8 epizoda u sezoni, prethodne su imale po 10, i traju po malo više od pola sata. Isti je narativ kao u prethodnim sezonama. Radnja brzo teče i zanimljiva je tako da se lako gleda. 

 

Ko nije gledao ranije serija je snimljena po stripu Locke&Key. Serija skoro da uopšte ne odstupa od radnje stripa, što je za pohvalu. U centru pažnje je porodica Locke koja poseduje, odnosno otkriva tokom serije da poseduje magične ključeve koji omogućavaju raznorazne stvari, kao što je na primer "Anywhere key" koji kada se okrene u bravi bilo kojih vrata otvara vrata koja si zamislio u glavi, ali mora da si ih video makar jednom, na slici, uživo, kako god. Postoje pravila za sve ključeve. Ključevi su povezani sa demonskim prisustvom koje žudi za njima u želji da otvori portal u svoj svet. Nema nekih krupnih logičkih greški, na kraju je sve objašnjeno prilično dobro. Vodilo se računa o detaljima i pravilima. Radnja je zaokružena i završena.

 

Strip sam pročitao pre 5-6 godina, u dahu što bi se reklo 🙂

 

Preporuka za seriju sa moje strane. Ocena bi bila 8/10.

 

https://m.imdb.com/title/tt3007572/

 

 

Edited by Knipex
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao prvu sezonu Locke & Key i odustao za sva vremena od daljeg gledanja. I ja sam imao zamisao da gledam sa svojom djecom, ali za moju djecu je to previše hororično, a za mene suviše nezanimljivo - previše tinejdžerskih gluposti. Jedino je ta misterija sa ključevima zanimljiva, ali dosta su to skromno razradili. Likovi jako slabo odrađeni.

Čisto da ljudi čuju i drugo mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Verujem da je tako. Primetio sam odavno da nam se ukus za filmove i serije potpuno razlikuje. Nekih 10% bi se poklopilo po dosadašnjim postovima. Što je i normalno, svaki sadržaj ima svoje gledaoce.

 

Ne znam kolika su ti deca, mada nisam primetio ništa toliko hororično u seriji. Nema nekih krvoprolića, jump skerova i slično. Moja ćera je u tinejdž dobu, 16 godina, sin ima 21. Oni gledaju horore odavno, to im je omiljeni žanr. Opet ovo nije prevashodno horor serija, svakako, više je fantastika. Ciljna grupa i jeste to neko tinejdž doba i oni koji se osećaju tako. 

 

Što se tiče razrade likova, ponoviću samo da serija prilično verno prati strip po kom je napravljena. 

Link to comment
Share on other sites

Велики сам фан Декстера, моја омиљена серија свих времена. Сада се питам да ли да гледам нову сезону јер сам прочитао да су толико упрскали у задњој епизоди да је то страшно. Има ли неког љубитеља серије овде да ме посаветује, гледати или не?

Link to comment
Share on other sites

Ne volim da demotivisem ljude kad me pitaju za serije, ali zadnja sezona Dextera je bukvalno iz epizode u epizodu bivala sve gora, nerealno. Stvarno dobro pocne, ima Dexter vibe, ali kako odmice... Sta znam, meni se nije svidelo, al volim bas Dextera, pa mi nije tolko tesko palo da odgledam sve. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2022 at 2:47 PM, Pangea said:

Велики сам фан Декстера, моја омиљена серија свих времена. Сада се питам да ли да гледам нову сезону јер сам прочитао да су толико упрскали у задњој епизоди да је то страшно. Има ли неког љубитеља серије овде да ме посаветује, гледати или не?

Ako si veliki fan, onda ćeš odgledati i ovo zadnje. Da, realizacija je ispala vrlo šlampavo, zbrzano, ali poenta je da je Morgana Dextera sustigla poetska pravda, što mene sasvim zadovoljava. Možda će me neko optužiti da sam moralni čistunac, ali ovo je ipak najpravedniji način da taj lik završi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Radoznalko said:

Ako si veliki fan, onda ćeš odgledati i ovo zadnje. Da, realizacija je ispala vrlo šlampavo, zbrzano, ali poenta je da je Morgana Dextera sustigla poetska pravda, što mene sasvim zadovoljava. Možda će me neko optužiti da sam moralni čistunac, ali ovo je ipak najpravedniji način da taj lik završi.

Nisi li sad malo spojlovao kraj?

Link to comment
Share on other sites

Posle horor zavrsetka originalnog Dextera prosto nemam volje da pogledam novu sezonu sto su snimili, iako mi je tokom gledanja serije bila mozda i najbolja...
Kad smo kod razocaravajucih fransiza, sta kazete na prvu epizodu GoT spinofa, House of the dragons? Deluje fino na prvu.

Videh da su i vikinzi pominjani, preporuka sto dalje od toga, u kasnijim sezonama postaje krajnje mucno za gledanje.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, kojan said:

Posle horor zavrsetka originalnog Dextera prosto nemam volje da pogledam novu sezonu sto su snimili, iako mi je tokom gledanja serije bila mozda i najbolja...
Kad smo kod razocaravajucih fransiza, sta kazete na prvu epizodu GoT spinofa, House of the dragons? Deluje fino na prvu.

Videh da su i vikinzi pominjani, preporuka sto dalje od toga, u kasnijim sezonama postaje krajnje mucno za gledanje.

Objektivno, ne mogu se ni snimati samo dobre serije. A kad se nema šta gledati da valja, onda probaš sa tim nastavcima - bar ti ne treba vremena da se uštosiš sa radnjom i likovima.

Kuća Zmaja ima svoju posebnu temu (u sklopu GOT teme - Winter is coming), pa tamo možeš više komentara da pročitaš na temu serije.

A što se Vikinga tiče, meh, može se pogledati, ali se slažem s tobom da je kako je serija odmicala bilo baš loše.

Sve zavisi koliko imaš vremena za bacanje ili koliko cijeniš svoje vrijeme, a samim tim i koliki ti je prag tolerancije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno se pričalo ranije o Stranger Things.

Gledamo porodično sa dve mlađe tinejdžerke i svima se sviđa. Stigli do 4. sezone.

Ima malo nasilja, aluzija na sex, ljubljenja tinejdžera, krvi, čudovišta, ali i puno humora, deca su glavni junaci. Serija je mislim i za odrasle odlična.

Uvek pogledam starosnu granicu pre nego što počnemo da gledamo sa decom, ovde je bilo čini mi se 13, 14, 15 godina u zavisnosti od zemlje. Moje su 14 i 16 i gledaju no problemo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pričalo se i te kako. 😄 Aproksimativno 10 stranica unazad imaš utiske par nas.

 

Mislim da je serija sasvim ok za taj uzrast, pogotovo što gledate zajedno; dobro je da roditelji budu uključeni i gledaju sa decom ovakav sadržaj, pa i ako je nešto neprimereno imate priliku da im objasnite. Bolje tako nego zabraniti tako da 👍!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako. Ustvari je mlađa ćerka sa recimo 11 godina pitala da gleda, njeni neki drugari gledali i pričali o seriji. Ja pogledao i video da je ipak rano i kažem da se strpi još malo, i tako par godina me pitala, a može li sad, a može li sad. I dočekala, lol. 

 

I da, tinejdžerske ljubavi, poljupci, maženje, pričamo o tome, zezamo se i super nam je. Večeras ide s04e03. I ponavljam, mislim da mogu da gledaju i stariji.

 

I još za preporuku i gledanje sa decom, može i znatno mladjom je serija 

 

His dark materials 

 

Nego nikako da izbace poslednju sezonu.

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mladja ćerka pročitala sve knjige, pet valjda. Mnogo joj se svidelo.

Ima trilogija, jedna knjiga koja opisuje dogadjaje dok je glavna junakinja bila beba, jedna knjiga nakon trilogije. Valjda se trenutno piše još jedna knjiga, ali još nije izašla.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

His dark materials je vrhunski odradjena serija.

Jeste, ali sam iskreno zaboravio šta se sve desilo i dokle se stiglo. Zato skoro uvek sačekam da se završi serija pa u akciju. Ovde zbog dece sezonu po sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno supruga i ja gledamo Suits, stigli do s7, od 9 sezona. Zna da bude monotono posle toliko epizoda, ali ipak je vrhunski odrađena. Lako štivo pre spavanja. A i ne vidi se toliko često princezina zadnjica na TV-u, tako da vredi, lol.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...