Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Odgedah i ja BCS polu sezonu i definitivno serija polako završava što vidimo po tome da će druga polovina zadnje sezone biti 100% BB jer manje više serija više nema veze sa radnjom iz recimo prve tri sezone. Za one koji još nisu gledali seriju, prvi tri sezone su serija za sebe a od 4. na ovamo serija se udaljava od svoje radnje i postaje BB. Tako da nije uopšte čudno ako vam bude dosadno tokom prve tri sezone.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darth Steva said:

Nije to to bez Bobija ali srecan sam.

To mi je jedna od 3 serije koju pratim nedelju za nedelju... Billions, Succession i Blacklist.

mislim da ce Bobi da se vrati, pre ili kasnije,
nego meni poslednje dve sezone idu ozbiljno nadole kad je rec o kvalitetu. a vidim i po imdb ocenama da fanovi imaju slicna misljenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

Što se tiče BSC/BB sledeća iz te "kuhinje" bih voleo da bude o Fringu. Jedino što bi dosta ličila na NARCOS ali nema veze. Fring je ekstra zanimljiv lik sa tom njegovom pedantnošću 🙂

 

 

To bi bilo slično La Kukaračinoj (Bunašvabinoj) priči iz prve epizode Narkosa 🙂

I on je begao iz Perua, Čilea, tako nešto.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledali, ćera i ja, ovo što je izašlo od četvrte sezone Stranger things i utisak je da je ovo najbolja sezona do sada. Serija kida koliko je dobra. Ja sam oduševljen. Jedva čekam 1. jul i preostale dve epizode.

Edited by Knipex
slovo
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah i Peaky Blinders poslednju sezonu i hvala bobu sto je poslednja, jer sledecu ne bi gledao.

 

Od serije gde se prve dve, tri sezone pogledaju u dahu, do ove zadnje dve sezone kad mi je bilo tesko da odgledam epizodu bez da pauziram bar tri puta.

 

Sezona od sest epizoda gde su jedino bitne prva i zadnja, i gde su ovi izmedju mogli sve u 15 minuta da ubace koliko je bilo praznog hoda i nebitnih stvari bilo. Prica koja se bukvalno ponavlja u svakoj sezoni i koju izvuce Tomi plus poneki novi lik koga ubace, a radnja se bukvalno vrti u krug i onda je sve prilicno predvidivo i nezanimljivo jer imas osecaj kao da si sve ovo vec jednom gledao u nekoj od prethodnih sezona.

 

Meni npr ni blizu Narcos sezone, pa cak ni ove BCS polusezone koja mi je slabija od prethodnih.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Markoss said:

Odgledah i Peaky Blinders poslednju sezonu i hvala bobu sto je poslednja, jer sledecu ne bi gledao.

 

Od serije gde se prve dve, tri sezone pogledaju u dahu, do ove zadnje dve sezone kad mi je bilo tesko da odgledam epizodu bez da pauziram bar tri puta.

 


Bukvalno sam dosao isto da napisem… sinoc zavrsih poslednju sezonu i to bas jedva.

Morao sam da cvakam telefon kako ne bih zaspao.

 
Dobro je da zavrsavaju sa serijom tako da ostaje nada da ce filmovi biti bolji jer je i u ovoj sezoni bilo materijala za 2 sata max.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam tek skontao da je South Parka izbacio novu epizodu. Izbacivaće dve epizode godišnje od 45 minuta u vezi sa novim ugovorom sa comedy central. Juče pogledah The Streaming Wars, i utisak je odličan. Moj omiljeni lik Rendi Marš ima zapaženu rolu i briljira do te mere da je dobio novi nadimak "Keren" 🙂

 

Serija je inače parodija na ratove između streming services kompanija ali urađena preko nadrealne trgovine vodom iz potoka (stream). Odlična ideja. Pošto sam malo zapostavio taman ću da odgledam ove dve zadnje sezone što sam propustio.

Link to comment
Share on other sites

Kakav blam sa moje strane 😁.

 

Ja sam tek danas ukapirao da je glumac koji je glumio Gus-a u Breaking Bad i Better Call Saul, u stvari glumio sina kapetana Điraldela, takođe policajca, u Homicide. A bio mi poznat, ali nisam povezao 😄🤣

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Usporio Blacklist dosta u petoj sezoni. Pozadinska prica je i okej, ali slucajevi su toliko dosadni da mi je bukvalno tesko da gledam. Nadam se da se bar malo dize kvalitet posle ili bar da ce da uslede bolje epizode do kraja ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Don Juan said:

Kakav blam sa moje strane 😁.

 

Ja sam tek danas ukapirao da je glumac koji je glumio Gus-a u Breaking Bad i Better Call Saul, u stvari glumio sina kapetana Điraldela, takođe policajca, u Homicide. A bio mi poznat, ali nisam povezao 😄🤣

 

On kada se nasmeje i ovaj iz BB, BCS su dva različita čoveka. Tamo je bio vedrijeg duha i nije ličio na ovog, ni ja ga se nisam setio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stranger things S1, 2, 3, i 4 vol. 1 

 

Opšti utisak

 

Odlična serija. Jedna od retkih u kojoj kvalitet ne opada sa odmicanjem sezona, već upravo suprotno. Da sam je gledala pre par godina možda bih imala problem s tim što imaju gomilu očiglednih referenci (It i Stephen King generalno, The Nighthmare on the Elm Street, Alien itd) ali mi zapravo ne smeta. Sve je kvalitetno odrađeno i smatram da Stranger things, ako ništa drugo, predstavlja jedan izuzetan omaž 80im godinama prošlog veka. 

 

Season 1

 

Spoiler

Ja sam spojler osoba i ne smeta mi da znam sve što će se dešavati u seriji ili filmu, ali verujem da mnogi (čitaj: većina) nisu, tako da će utisci o pojedinačnim sezonama ići u okviru spojlera.

First things first, postoje 3 razloga zašto sam počela da gledam seriju:

 

1. Postavka priče me je izuzetno podsetila na It, koji btw obožavam (grupa neprilagođenih klinaca na margini socijalnog života osnovne škole, tzv. nerds klika, otkriva da postoji svet paralelan njihovom, na početku nestaje jedan dečak)

2. Radnja se odvija 80ih godina

3. Par ljudi me je nagovaralo (ne bi uspelo da nije prva dva navedena razloga)

 

Prva sezona je ostavlja snažan utisak, a gledaoce sa željom da vide i saznaju još. Za sve koji su (kao ja) počeli sa gledanjem nakon što je izašlo više sezona, nakon prvih 8 epizoda im ne gine binge watching. Ono što je za mene bilo veoma impresivno jeste veština scenarista da povezuju likove i događaje na takav način da oni ne moraju nužno biti zajedno u kadru, ali radnja svejedno "legne". Nazire se obrazac koji će se iskristalizovati i kroz naredne sezone: povezuju se likovi koji se nekako ne očekuju u zajedničkim avanturama no ispostavlja se da imaju odličnu hemiju (kao i glumci). S druge strane, iako su glavni likovi raspodeljeni na par dvojaca ili grupa gde svako otkriva jedan deo zapleta u toj sezoni, na kraju svi gravitiraju ka istom i time se radnja sezone lepo zatvara. Znam da zvuči jednostavno, ali mnogi scenaristi ne uspevaju u tome i upletu se kao pile u kučine. Ovome sigurno doprinosi činjenica da su the Duffer bros imali osmišljenu čitavu radnju serije od samog početka. Jednostavno je: u ovoj seriji (skoro) sve perfektno štima.

 

Utisak sezone: Lik Joyce i njena nepokolebljiva vera u to da je Will živ. Još jedan utisak je razvoj Hopper-ovog lika koji se relativno brzo transformiše iz ignorantnog, lenjog šerifa u čoveka koji će učiniti sve da sazna istinu. Ispostaviće se da će upravo S1 njih dvoje postulirati kao moje omiljene likove.

Razočaranje sezone: Činjenica da su autori uključili poljubac Max i Lucasa u scenario samo zato što je Sadie Sink pokazala anksioznost zbog poljupca pred kamerama. Pretty creepy.

 

Season 2

 

Spoiler

Za moj ukus najslabija sezona. Ne znam zašto, nije da je bila neinteresantna, zapravo ovaj utisak imam tek nakon odgledanih S3 i S4 tako da to sigurno doprinosi jer su one nabijene radnjom. Utisak sezone je definitivno odnos između Eleven i Hopper-a i činjenica da je Mike pokušavao da kontaktira El tokom svih 300+ dana njihove razdvojenosti. 🥰

 

Season 3

 

Spoiler

Iako diljem interneta nailazim na negativne kritike i utiske da je ovo najslabija sezona, moj doživljaj je potpuno suprotan - bila mi je najbolja. Uživala sam u svakom kadru i svakoj akcionoj sceni, a bilo ih je.

Prvo bih pohvalila to što su se autori na početku sezone dotakli neminovnog razilaženja Party klike do kog može doći kako dalje zalaze u adolescentni period, čak iako ih mnogo toga veže: zajednička interesovanja i demoni koje dele. Vrlo je sinhrono sa tematikom i glavnim likovima serije. 

Do ove sezone El mi nije bila ni u 3 omiljena lika, ali nisam ostala imuna na njene fantastične borbe sa Mind Flayer-om. Verujem da je pokazala samo delić snage koju poseduje:

 

 

 

 

My personal favourite:

 

 

U početku sam bila skeptična zbog toga što su negativci Rusi (here we go again, ne mogu Ameri da Rusi nisu zle i pokvarene komunjare koje žele da im unište državu) ali mi je drug ukazao na jednu stvar koju sam smetnula s uma: vreme kada se odvija radnja. Hladni rat i tako to *wink wink* pa sam se setila i IV dela Rokija i bilo mi je ok, u duhu vremena.

 

Utisak sezone: Imam ih više. Na prvom mestu je to lik Bilija, odličan, odličan. Dacre Montgomery je briljantan mladi glumac koji je i te kako zaslužan za efekat koji je njegov lik ostvario u ovoj sezoni. Zatim scene borbe između Eleven i Bilija tj. MF - jednostavno fantastične, dugo nisam gledala bolje odrađene scene tog tipa, very on brand sa Alien-om. Samo uvođenje MF kao glavnog negativca je bilo sjajno, pogotovo taj high intelligence momenat. Poslednje ali ne i najmanje važno - razvoj Stivovog lika.

 

Season 4

 

Spoiler

Omaž Fredi Krugeru koji je mnogima od nas bio noćna mora kad smo bili klinci, sigurna sam u to. Zaista sjajna sezona u kojoj (konačno) saznajemo glavni zaplet oko Eleven i (delimično) Upside down sveta. Ovo nije bio najveći plot twist u istoriji plot twist-ova, ali je svejedno odličan. Jamie Campbell Bower fenomenalno iznosi lik Henrija (Vecne) - iako mi je zaista teško da se odlučim da li mi je on bolji negativac ili MF. Moram pohvaliti produkciju koja je odlučila da ne koristi CGI za izgled Vecne već su napravili masku i kostim, što je doprinelo autentičnosti i realističnosti kadrova u kojima se našao. Jamie je heroj iz prostog razloga što je sedeo do 6 sati u šminkernici svaki put kada je trebalo da se pripremi za set. 

 

Opet, jako dobro vođena sezona, sve je lepo uvezano i smeta mi samo jedna stvar: mislim da ih je Netflix požurivao, bili su u fazonu razrešite to malo brže, strpajte u manje dužih epizoda i da smo zato gledali kako Dustin za cca 10 minuta rešava celu poentu Upside down-a i Vecne. Poređenja radi, nema šanse da bi se tako odvijalo u prethodne dve sezone. 

 

Ostavljeni smo na jako dobrom mestu, onda kada je najzanimljivije i ne iznenađuje što poslednje dve epizode publika očekuje s nestrpljenjem. Imam par razmišljanja o nekim ključnim stvarima ali ću to verovatno dodati naknadno. 

 

Utisak sezone: Mainstream je, ali svakako scena sa Max i pesmom Running Up That Hill. Bila sam naježena tokom cele scene, jednostavno je bila perfektan izbor u datom trenutku + mislim da nosi poruku i hint za dalju radnju. Dodatno, lik dr Brennera za kog do dana današnjeg ne mogu da se odlučim da li da ga razumem ili mi se povraća od njega. Odličan lik. Iiii, kako samo zaboravih, naš Đuričko kao Yuri: jako mi se dopao, uradio je odličnu stvar s likom. Kada je rečeno da ima epizodnu ulogu to sam očekivala ali nisam to i dobila, malo je ukrao šou i učinio lik interesantnijim nego što bi delovalo na prvi pogled.

 

spacer.png

 

Ja, čekajući vol. 2 😄 

 

Sve u svemu, 9.5 /10 (samo zbog mlake druge sezone - za mene - i malo više nabijenosti u četvrtoj)

 

Edited by DameTime
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista odlična 4. sezona ST, posebno 5. epizoda i deo Vecna vs Max.

 

Jedna od boljih epizoda generalno, skoro na Ozymandias nivou.

 

Sad treba sačekati 2 nedelje...

 

 

I da, priča oko Eleven je postala najslabiji deo serije. Još od 2. sezone.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sistematski su uništili lik Eleven.

Koliko god da mi je ovo bilo ultra simpatično ranije:

ve58qm1lxfl41.jpg

Sad je El pre nivo neke Take That / U2 / Ed Sheeran limunadice... [emoji45]

Da, gledam ST4, i da, super je... Samo El...jbg.

I da siguran sam da će na kraju El opet da zasija protiv Vekne (hleba od 600gr.) ali mogla je sve to a i da izgleda opasno kao teenagerka... - baš kao što su Christina Hendricks i Gillian Anderson izgledale 80ih :wicked:

Obavezno izguglati :s_d:

Sent from my phone using dialer

Link to comment
Share on other sites

Meni je mnogo bolji ovaj novi imidž koji El fura, ipak je tinejdžerka u 80im :)) Za sve ostalo, pokazali su sedmom epizodom da je jača od Vekn(ic)e, tako da sastaviće ona njega s crnom zemljom. 😄 

 

Jedini problem s tim zapletom oko nje jeste što sad ispada da je esencijalniji za radnju cele serije nego što smo mislili, a skoro cela sezona prođe u tom "prenemaganju".

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2022 at 7:38 PM, Markoss said:

Usporio Blacklist dosta u petoj sezoni. Pozadinska prica je i okej, ali slucajevi su toliko dosadni da mi je bukvalno tesko da gledam. Nadam se da se bar malo dize kvalitet posle ili bar da ce da uslede bolje epizode do kraja ove sezone. 

Ja sam napravio pauzu kad sam zavrsio 6. sezonu jer bukvalno nisam mogao dalje da gledam. Posle jedno mesec i po sam nastavio i mogu reci da su 7. i 8. jos losije po meni. Mada 8. ima nekoliko neocekivano dobrih epizoda iako je mozda i najlosija od svih sezona. Devetu nisam poceo i vrv necu dok ne izadje cela 10. Peta sezona se lepo zakuva pred kraj tako da ukupno nije losa.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Урош19 said:

Ja sam napravio pauzu kad sam zavrsio 6. sezonu jer bukvalno nisam mogao dalje da gledam. Posle jedno mesec i po sam nastavio i mogu reci da su 7. i 8. jos losije po meni. Mada 8. ima nekoliko neocekivano dobrih epizoda iako je mozda i najlosija od svih sezona. Devetu nisam poceo i vrv necu dok ne izadje cela 10. Peta sezona se lepo zakuva pred kraj tako da ukupno nije losa.

 

Bas sam krenuo da napisem da se peta i ok zavrsila i da je zadnjih par epizoda bilo bas dobro, ali prvih 15 fazon, bas predosadne, prespore, sem one sa Tomom. Medjutim popravilo se pred kraj.

 

Mislim nastavicu da je gledam, al ako se udje u taj neki krug da se prica konstantno vrti i da namerno sustinske stvari usporavaju zarad nekih glupih pricica, onda cu vrv i da zabatalim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Markoss said:

 

Bas sam krenuo da napisem da se peta i ok zavrsila i da je zadnjih par epizoda bilo bas dobro, ali prvih 15 fazon, bas predosadne, prespore, sem one sa Tomom. Medjutim popravilo se pred kraj.

 

Mislim nastavicu da je gledam, al ako se udje u taj neki krug da se prica konstantno vrti i da namerno sustinske stvari usporavaju zarad nekih glupih pricica, onda cu vrv i da zabatalim. 

Sezona 8 donosi razrešenje misterije vezane za Redinga, Liz i njenu majku. Ako rešiš da batališ možeš komotno da pogledaš poslednje 3 epizode sezone 8 i da imaš neku zaokruženu celinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2022 at 12:43 PM, Knipex said:

Sezona 8 donosi razrešenje misterije vezane za Redinga, Liz i njenu majku. Ako rešiš da batališ možeš komotno da pogledaš poslednje 3 epizode sezone 8 i da imaš neku zaokruženu celinu.

Ја сам осму погледао типа првих 7-8 еп, па онда 14 и 15 (једине две без неког блеклистера) и онда последње две. И апсолутно ништа нисам пропустио на том прескакању тако да од мене +.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...