Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

36 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Je li moguce da ce Paige da ostane!!??

 

Vrlo moguće. Mi praktično u ovom trenutku nemamo nijednog beka u sastavu. Nije to ni Pejdž, ali eto silom prilika je to bio posle dolaska Renfroa i to možda i ostane, bar kad je KKP u pitanju. 

 

Meni je Jaramaz neuporedivo draži i voleo bih da njega ostave, ovoga se nekako reše. Ali isto tako, po trenutnoj ekipi, deluje da bi šut mogao da bude ozbiljan problem, pa iz tog ugla MP ima prednost.

 

Ne znam šta da mislim o njegovom šutu, jeste se u KLSu popeo na 47%, ali nisam siguran da može garantuje ni 37 u ABA ili ECu. O drugim aspektima bekovske igre, koje ne može ni da sanja, da i ne pričamo.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam nista protiv Pagea na 2, da ne gubi snagu u prevodjenju lopte, neke akcije za njegov sut kome moze da bude vise posvecen i kapiram da ce i konstantnost i visi procenti doci. 

Kakav je u odbrani ovaj izraelski Harden, deluje da je jak, ali bilder je bio i Patrik Miler, pa boolja u odbrani. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AgroUrban said:

Ja nemam nista protiv Pagea na 2, da ne gubi snagu u prevodjenju lopte, neke akcije za njegov sut kome moze da bude vise posvecen i kapiram da ce i konstantnost i visi procenti doci. 

Kakav je u odbrani ovaj izraelski Harden, deluje da je jak, ali bilder je bio i Patrik Miler, pa boolja u odbrani. 

 

Da, ali to je samo jedan aspekt igre beka, on unutar trojke nije gotovo nikakva opasnost, čak iu KLSu je imao tek nešto više od 1 pogodka za dva, bacanja isto ni 1,5 po tekmi, za beka baš smešna cifra. Plus mislim da nema nikakvu šansu da odbrani neku snažniju dvojku, od recimo 2m.

 

Po ovome što mogu da pročitam za Voldena, deluje da korektan u odbrani. Nigde nema podatka za dužinu ugovora, pretpostavljam da je jednogodišnji.

 

Link to comment
Share on other sites

Jasno je sta vidi u Pejdzu. Solidnu napadacku opciju, stabilnu i pouzdanu, za koju se moze kreirati opcija za sut i opcija napada iz pika. Ako prodje zamisao odlicno, on ce to realizovati u dobrom procentu, ako ne bar je izazvao reakciju odbrane. U sustini sve suprotno od Jaramaza u tom smislu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pepe sancez said:

Jasno je sta vidi u Pejdzu. Solidnu napadacku opciju, stabilnu i pouzdanu, za koju se moze kreirati opcija za sut i opcija napada iz pika. Ako prodje zamisao odlicno, on ce to realizovati u dobrom procentu, ako ne bar je izazvao reakciju odbrane. U sustini sve suprotno od Jaramaza u tom smislu.

 

 

slazem se do bolda. od bolda, jok

Link to comment
Share on other sites

Meni je bas logicno moje razmisljanje, zar ne 😄

Jaramaz je brz, eksplozivan i mnogo lakse se oslobadja od Pejdza. Ali Pejdz je dosta profilisaniji kao napadac, ima sigurne poteze i pozicije. U smislu efikasnosti mozda i nece biti razlike, ali ce Jaramaz dolaziti do poena na nepostavljene akcije individualne kretnje, a Pejdz moze i iz postavljenih akcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pepe sancez said:

Meni je bas logicno moje razmisljanje, zar ne 😄

Jaramaz je brz, eksplozivan i mnogo lakse se oslobadja od Pejdza. Ali Pejdz je dosta profilisaniji kao napadac, ima sigurne poteze i pozicije. U smislu efikasnosti mozda i nece biti razlike, ali ce Jaramaz dolaziti do poena na nepostavljene akcije individualne kretnje, a Pejdz moze i iz postavljenih akcija.

 

Kako onda Jaramaz ima 2 poena više po meču, sa istom minutažom i identičnom, ili čak boljom realizacijom od Pejdža?

 

U pozicionom napadu, sa dobrom kretnjom lopte, Pejdž je u prednosti zbog šuta za tri.

 

U svim ostalima situacijama, počev od prodora, preko tranzicije i bilo kakve improvizacije, prednost je na strani Jaramaza. Ognjen je i trojke, koje su mu najslabija strana, šutao 34%, što nije baš toliko tragično (1,2 pogođene po meču). Takođe je mnogo sigurniji u prevođenju + bolji u odbrani.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni Paige nije bio tolika rupa u zavrsnici sezone, mislim na odbranu.

Ne kazem da je vrhunski defanzivac ali nije bas da je igrac manje.

 

edit: da malo obrazlozim, dobro se postavljao prilikom pokusaja da ga rjese ledjima, ima brze ruke i dobro cita igru... ebu ga fizikalije ali ne bas toliko koliko se predstavlja

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Jaramaz baš nekako nedovršen igrač. Svašta može na papiru, a ništa u kontinuitetu. Njega se nekako uopšte ne plašim, kao neko ko ne navija za KKP. Paige ima svojih limita itekako ali zna da uđe u zonu kad sve pogađa što potegne. Daleko je i on naravno od neke elitne napadačke opcije ali na taj šut može uvek da napravi štetu protivniku. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je Jaramaz baš nekako nedovršen igrač. Svašta može na papiru, a ništa u kontinuitetu. 

 

1 minute ago, Beonegro said:

Ebsolutno.

 

 

izuinite, cska ekipo. pa naravno da je nedovrsen igrac, ne bi se motao ovde da je dovrsen

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je Jaramaz baš nekako nedovršen igrač. Svašta može na papiru, a ništa u kontinuitetu. Njega se nekako uopšte ne plašim, kao neko ko ne navija za KKP. Paige ima svojih limita itekako ali zna da uđe u zonu kad sve pogađa što potegne. Daleko je i on naravno od neke elitne napadačke opcije ali na taj šut može uvek da napravi štetu protivniku. 

@realno *w

 

Evo ovo sto kaze haos. Nisam zaista gledao statisticki, mada mislim da bi uzorak Pejdzove statistike od vremena kada je pomjeren na dvojku bio iznad sezonskog prosjeka. Ali za moju pricu to nije ni bitno. Uporedio sam ga sa Jaramazom cisto da kazem da je u timu korisno imati oba profila igraca. Da li su role modeli za te uloge? Pa naravno da nisu. Ali ne moze se sve igrati na va bank, to je bar jasno. Neces jednog Jaramaza mijenjati drugim, pa u krug dok jednog ne krene. 

 

Daje recimo dosao taj Brajant, koji je valjda vrhunski suter onda bi Pejdz bio cisti visak. Vidjecemo ako se dovede rasnija opcija na dva, ne nuzno kvalitetom nego fizicki hoce li zadrzavanje Pejdza imati ikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

 

 

 

izuinite, cska ekipo. pa naravno da je nedovrsen igrac, ne bi se motao ovde da je dovrsen

 

Nedovršen je i u smislu da na trenuntom KKP nivou bude iole stabilna opcija, pametnjakoviću. Za mene lično irelevantan igrač kome je i dalje više vrednost u tome šta bi mogao biti u best case scenariju nego što ima nešto naročito konkretno da ponudi na terenu. Paige je dobar šuter i tehnički solidno potkovan igrač. Naravno, nije kalibar za više od EC jer prosto nema fizičke predispozicije, a nije baš Jaycee Carroll.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, pepe sancez said:

@realno *w

 

Evo ovo sto kaze haos. Nisam zaista gledao statisticki, mada mislim da bi uzorak Pejdzove statistike od vremena kada je pomjeren na dvojku bio iznad sezonskog prosjeka. Ali za moju pricu to nije ni bitno. Uporedio sam ga sa Jaramazom cisto da kazem da je u timu korisno imati oba profila igraca. Da li su role modeli za te uloge? Pa naravno da nisu. Ali ne moze se sve igrati na va bank, to je bar jasno. Neces jednog Jaramaza mijenjati drugim, pa u krug dok jednog ne krene. 

 

 

Nakon prelaska na dvojku je digao trojku sa 32 na 42%. Smanjio je broj izgubljenih, ali i asistencija, pa mu se prosečan indeks čak i smanjio sa 11 na 10.

 

Taj indeks uglavnom nabudžio sa dve dobre partije protiv dve najslabije ekipe, Krke i Zadra (24 i 29). 

 

Opet kažem - pretpostavljam da će ga Trinki ostaviti zbog tog šuta, da proba samo to da iskoristi. Ako bi zadržao tih 40+% iz druge polovine ABA lige i KLSa, to bi se isplatilo.

Link to comment
Share on other sites

Sezonske od ponedeljka. Više informacija tokom nedelje. Povoljnosti za vlasnike prošlogodišnjih. 

 

Cenim da će za vlasnike prošlogodišnjih biti ista cena, a malo jača za "nove" i to samo zbog Arene. Ništa drugo se nije promenilo. Čak smo i u boljoj finansijskoj situaciji, kako kaže Ostoja. 😄

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...