Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

2 minutes ago, Poodle Care said:

Pa bio bi za ekipu koja već ima 2 odlična centra od preko 212cm

Kod nas bi bio prvi centar a sa zamenom zbirno jedva prelaze 4 metra i 5cm.

CSKA  je prosle godine osvojio EL sa duom centara koji zajedno imaju 4m😁

Tako da...size doesn't always matter😎

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Najveći problem sa Tomasom bi bio to što je on navikao da igra bez lopte,  ako treba nešto da iskreira sebi, to može jedino licem ili u pomenutom mismeču. Pošto tek Mozli nema nikakvu napadačku opciju, mi bi gotovo da ne bi bila pretnja "iznutra" uopšte. 

 

Sa druge strane, centri sa kvalitetnom leđnom tehnikom se mogu nabrojati na prste jedne ruke. Ne znam vredi li se tome uopšte i nadati.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Najveći problem sa Tomasom bi bio to što je on navikao da igra bez lopte,  ako treba nešto da iskreira sebi, to može jedino licem ili u pomenutom mismeču. Pošto tek Mozli nema nikakvu napadačku opciju, mi bi gotovo da ne bi bila pretnja "iznutra" uopšte. 

 

Sa druge strane, centri sa kvalitetnom leđnom tehnikom se mogu nabrojati na prste jedne ruke. Ne znam vredi li se tome uopšte i nadati.

Kada bi Tomas uz sve navedeno imao i leđnu tehniku onda bi bio elitni centar, možda čak i za NBA uslove. Opet da dodam, da 3 kompatibilne opcije na poziciji 5 ima samo par elitnih EL ekipa poput PAO-a koji sebi može prioštiti Vujukasa kao povremenu napadačku opciju. Eventualno Parakhouski, ali je čovek još dodatno usporen povredama te je postao defanzivni krater, čovek ne može da odbrani pik ni za živu glavu. Mi smo prošle godine imali 3 teškaša, pa smo videli kako smo prošli protiv iole ozbiljnih ekipa.

 

Takođe ne znam kako se to Tomas kvalifikuje kao "skraćena verzija" kad je čovek visok 206cm? On možda djeluje dosta lagano, ali je iznenađujuće snažan i borben.

 

Vama ne odgovara legitiman EL centar sa 25mpg? Verovatno je i on iz kategorije "škart"! Uz sve to momak je solidna streč opcija i samim tim se ne može skroz ignorisati ni pop opcija, i na taj način se otvara prostor za prodor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, realno *w said:

Odakle priča o Prepreliću?

 

Procitah po twitteru da je Partizan zainteresovan za Prepelica.Sad da li je u pitanju pozajmica ili kupovina to ne znam...

Mada sam napisao pod znakom pitanja jer ne znam koliko je tacna informacija...

Ali s obzirom da je poznato da Partizan juri igraca na 2 a da se ovaj vucarao na pozajmicama iz Reala ne deluje da je nemoguce.

Edited by Golijat
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Liska Manjina said:

Kada bi Tomas uz sve navedeno imao i leđnu tehniku onda bi bio elitni centar, možda čak i za NBA uslove. Opet da dodam, da 3 kompatibilne opcije na poziciji 5 ima samo par elitnih EL ekipa poput PAO-a koji sebi može prioštiti Vujukasa kao povremenu napadačku opciju. Eventualno Parakhouski, ali je čovek još dodatno usporen povredama te je postao defanzivni krater, čovek ne može da odbrani pik ni za živu glavu. Mi smo prošle godine imali 3 teškaša, pa smo videli kako smo prošli protiv iole ozbiljnih ekipa.

 

Takođe ne znam kako se to Tomas kvalifikuje kao "skraćena verzija" kad je čovek visok 206cm? On možda djeluje dosta lagano, ali je iznenađujuće snažan i borben.

 

Vama ne odgovara legitiman EL centar sa 25mpg? Verovatno je i on iz kategorije "škart"! Uz sve to momak je solidna streč opcija i samim tim se ne može skroz ignorisati ni pop opcija, i na taj način se otvara prostor za prodor.

 

 

 

Ja sve vreme hvalim Tomasa, to sam izdvojio samo kao jedan njegov nedostatak koji je više problem zbog ostatka naše ekipe, nego njega samog. Mada,  to da ga samo leđna tehnika razdvaja od "elitnog NBA centra" je baš glupost, al ajde. Tamo je većina krila fizički jača od njega.

 

Elem, MT je vrhunski igrač, iako on odavno ne igra 25 minuta, već je dve godine na 17-18.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Ja sve vreme hvalim Tomasa, to sam izdvojio samo kao jedan njegov nedostatak koji je više problem zbog ostatka naše ekipe, nego njega samog.

 

Elem, MT je vrhunski igrač, iako on odavno ne igra 25 minuta, već je dve godine na 17-18.

Prošle godine je igrao prosečno 21 minut, a sezonu pre te 22 minuta. Bez obzira na godine, on je i dalje legitiman EL centar koji je fantastično odigrao drugu polovinu prošle sezone.

 

Jasno je meni da si ti nedostatak leđne tehnike prevashodno izdvojio kao nedostatak kompletne centarske linije, ali opet ako se Tomas izvuče van reketa, ostaje dosta prostora za Novicu na niskom postu, ako bude uopšte i igrao. Centarska pozicija je samo jedan od 5 pozicija i cilj je stvoriti što bolji TIM, potencijalni rol/pop sa Tomasom bi mogao predstavljati ozbiljnu pretnju i otvoriti dosta prostora, a sa druge strane čovek je i odličan defanzivac Opet, mislim da se možemo složiti da to nije jedin roster evropskih ekipa sa dva niža centra, i mislim da je takav koncept mnogo bolji od onoga što smo mi forsirali prošle godine sa tri "teškaša" u reketu.

 

Nevezano za KKP, mislim da je Oli odradio odličan posao sa Rubitom i da će on biti pun pogodak.

Link to comment
Share on other sites

Thomas je imao 1.3 mil evra prosle sezone. Recimo da Rusi preplacuju i da ne vrijedeti te pare, ali opet pitanje koliko bi vam se isplatilo da puknete na njega neki ozbiljan novac. On je meni vise igrac za te timove sa teskom atriljerijom spolja, nego neko ko treba da pravi razliku u slabijim ekipama. Za Seraphina npr bi vrijedilo. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sector said:

Thomas je imao 1.3 mil evra prosle sezone. Recimo da Rusi preplacuju i da ne vrijedeti te pare, ali opet pitanje koliko bi vam se isplatilo da puknete na njega neki ozbiljan novac. On je meni vise igrac za te timove sa teskom atriljerijom spolja, nego neko ko treba da pravi razliku u slabijim ekipama. Za Seraphina npr bi vrijedilo. 

 

Jbg, ne bi bio prvi, pa ni drugi, pa ni treći igrač, koji je sa milion+ plate došao u Srbiju za 3-4 puta manje... Tako bar kažu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...