Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

@ Realni

 

Ima smisla i istine u tome sto kazes, ali ajde da pogledamo malo i sa druge strane...

Ajde da zanemarimo imena koja se pojavljuju u smislu "da ih dovodimo", vec samo da posmatramo ove sto su stvarno stigli: Gordic, Thomas, Peiners. Slazem se da to nisu top igraci sa kojima se napada Top8 EL, ali meni potezi koji se vuku u ovom prelaznom roku imaju smisla, i prvi put posle xy godina mi se cini da neko u klubu (citaj Trinki) u stvari ima neku ideju kako bi zeleo da mu tim izgleda i igra u dolazecoj sezoni, i da bira dostupne igrace u skladu sa tim. Da li ce to biti dovoljno za titulu, ne znam, ali mi deluje da bi mogli da imamo zanimljiv tim, koji ce biti zanimljivo gledati. 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, realno *w said:

 

 

 

 

Ma daj, kakve veze ima nacionalnost trenera sa bilo čime?  Neuporedivo više logike ima da se kaže "ne dovodiš igrača iz italijanske druge lige da napadneš titulu", nego ovo što si ti napisao. 

 

Ok, opet kažem - sačekaću da se formira ekipa, ali početak ne obećava previše. Osnovica je skoro pa jadna, a većina imena koja se spominju su teški mediokriteti. 

Naravno da nema veze, samo on je neko ko je evroligaski, trofejni trener koji dolazi u stranu zemlju cisto sumnjam da nema vece ambicije nego npr Canak. I sa timom koji nije on vecinom formirao dobro je stajao i obezbedio plej of nekoliko kola pre kraja tako da sad kad ima odresene ruke oko tima i bice tu od pocetka priprema ambicije su vece, i to se i vidi po trenutnim dolascima. Drugo nije Mozli igrao prosle sezone drugu on dolazi iz prve lige, pa odakle je dosao Beron,? Iz potpuno anonimnog Turskog kluba i sta je ispalo. U redu, sacekajmo ali ovo za vas ne deluje lose.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Naravno da nema veze, samo on je neko ko je evroligaski, trofejni trener koji dolazi u stranu zemlju cisto sumnjam da nema vece ambicije nego npr Canak. I sa timom koji nije on vecinom formirao dobro je stajao i obezbedio plej of nekoliko kola pre kraja tako da sad kad ima odresene ruke oko tima i bice tu od pocetka priprema ambicije su vece, i to se i vidi po trenutnim dolascima. Drugo nije Mozli igrao prosle sezone drugu on dolazi iz prve lige, pa odakle je dosao Beron,? Iz potpuno anonimnog Turskog kluba i sta je ispalo. U redu, sacekajmo ali ovo za vas ne deluje lose.

 

Babe, žabe...  Da, dolazi iz prve lige, a pre toga 4 godine proveo u drugoj. U toj prvoj ligi je imao 6 poena po meču. Beron je došao iz jače lige, gde je bio među najboljim strelcima lige, najbolji trojkaš lige, vrhunske partije protiv evroligaških ekipa. Pre toga 11ppg u ACB ligi. Stvarno smešno poređenje. 

 

 

 

10 minutes ago, Klipan said:

@ Realni

 

Ima smisla i istine u tome sto kazes, ali ajde da pogledamo malo i sa druge strane...

Ajde da zanemarimo imena koja se pojavljuju u smislu "da ih dovodimo", vec samo da posmatramo ove sto su stvarno stigli: Gordic, Thomas, Peiners. Slazem se da to nisu top igraci sa kojima se napada Top8 EL, ali meni potezi koji se vuku u ovom prelaznom roku imaju smisla, i prvi put posle xy godina mi se cini da neko u klubu (citaj Trinki) u stvari ima neku ideju kako bi zeleo da mu tim izgleda i igra u dolazecoj sezoni, i da bira dostupne igrace u skladu sa tim. Da li ce to biti dovoljno za titulu, ne znam, ali mi deluje da bi mogli da imamo zanimljiv tim, koji ce biti zanimljivo gledati. 

 

 

Gordić, Tomas i Peiners su dobra pojačanja, na to se ne žalim nikako.

 

Videćemo šta će se zadržati od prošle godine, ali ako ostanu Stefan Janković, Novica, Nikolić, Pušica, Gagić, Janković, to je veliki broj igrača koji nisu dorasli ni ECu, a ne nekim višim ciljevima. Zagora nisam stavio tu, još uvek se nadam da može da proigra, iako nam on nije pokazao ništa na čemu bismo trebali da zasnivamo taj optimizam. 

 

Na takvu osnovu, tih par stranaca treba da budu baš ubice i da se svi uklope, pa da pričaš o nekim ambicijama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Gordić, Tomas i Peiners su dobra pojačanja, na to se ne žalim nikako.

 

Videćemo šta će se zadržati od prošle godine, ali ako ostanu Stefan Janković, Novica, Nikolić, Pušica, Gagić, Janković, to je veliki broj igrača koji nisu dorasli ni ECu, a ne nekim višim ciljevima. Zagora nisam stavio tu, još uvek se nadam da može da proigra, iako nam on nije pokazao ništa na čemu bismo trebali da zasnivamo taj optimizam. 

 

Na takvu osnovu, tih par stranaca treba da budu baš ubice i da se svi uklope, pa da pričaš o nekim ambicijama. 

 

Ako sam ja dobro pohvatao Trinkijeve izjave i ovo sto dovodi, mislim da ce gore pobrojani izgledati ovako. Takodje, utisak je da cemo zadrzati Jaramaza, a da je dovodjenje Peinersa definitivno cao, zdravo za Bandju. Slazem se za Zagorca. Mislim da su one povrede prosle sezone uticale na psihu, on je bio preplasen i bez samopouzdanja...ako to resi, imamo dobro pojacanje. 

Misterija mi je Paige, pogotovo ukoliko Vanja definitivno ode. 

Vise sam za variantu da dovedemo jednog krstenog igraca na nekoj poziciji, nego 3-4 igraca, koja kada saberes ne dobijes jednog krstenog. A prethodnih godina smo gomilali slicne a nekvalitetne igrace na istim pozicijama. 

Ajde da sacekamo definitivno kompletiranje tima, ali kazem, meni posle xy godina deluje da dovodimo igrace sa nekim smislom i planom... A za same trofeje, nekada je potrebnije da nekako tim "klikne" kako treba, nego da na papiru deluje fenomenalno.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ne sam Safete said:

Priznajem, malo sam se pogubio... 

Ima li neko da mu nije lijeno da izbaci trenutni sastav, ko je definitivno otisao, ko dosao. 

 

I je li Vanja zvanično u Valenciji? 


Nema, urotili se ovi zvezdaši u moderaciji da sabotiraju na svakom koraku, a Lavrnja nesvesno pomaže...  pametan si momak, misliš li ti da je Tito u banovini što je neke prekršaje pravio ILI je u pitanju sabotaža KKP topika da nema ko grafiku da izbaci?


sad bez zeze


U Pravu je Safet, zna li se išta o sastavu KKP, dovedena su ona dva "italijana"
i sad ovaj Letonac....  ako ima neka dobra i zaludna duša da nam ovde (može i najobičniji .txt file) razbije ko je tu, ko je otišao...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:


Nema, urotili se ovi zvezdaši u moderaciji da sabotiraju na svakom koraku, a Lavrnja nesvesno pomaže...  pametan si momak, misliš li ti da je Tito u banovini što je neke prekršaje pravio ILI je u pitanju sabotaža KKP topika da nema ko grafiku da izbaci?


sad bez zeze


U Pravu je Safet, zna li se išta o sastavu KKP, dovedena su ona dva "italijana"
i sad ovaj Letonac....  ako ima neka dobra i zaludna duša da nam ovde (može i najobičniji .txt file) razbije ko je tu, ko je otišao...

mlaan-ilobad-06beda38-f5aa-4d33-8917-0a0

Daj broj faksa i oma šaljem

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

 

 

 

Ma daj, kakve veze ima nacionalnost trenera sa bilo čime?  Neuporedivo više logike ima da se kaže "ne dovodiš igrača iz italijanske druge lige da napadneš titulu", nego ovo što si ti napisao. 

 

Ok, opet kažem - sačekaću da se formira ekipa, ali početak ne obećava previše. Osnovica je skoro pa jadna, a većina imena koja se spominju su teški mediokriteti. 

 

Generalno sam stava da svaki igrač može biti kvalitetan ako mu se nađe prava uloga. Ako ubodete sa centrom i bekom vi automatski postajete odlična ekipa. U ovom trenutku je evidentno da vam nedostaju poeni, ali sa druge strane defanzivno je to izuzetno potentna ekipa.

 

Ti vrlo dobro znaš da Mozli neće biti prvi centar, već igrač uloge/rotacije i verovatno je doveden usled nedostatka adekvatnih domaćih opcija, kao nešto jeftinija opcija. Svakako mnogo bolji i korisniju backup od postojećeg kadra.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, realno *w said:

 

Gordić, Tomas i Peiners su dobra pojačanja, na to se ne žalim nikako.

 

Videćemo šta će se zadržati od prošle godine, ali ako ostanu Stefan Janković, Novica, Nikolić, Pušica, Gagić, Janković, to je veliki broj igrača koji nisu dorasli ni ECu, a ne nekim višim ciljevima. Zagora nisam stavio tu, još uvek se nadam da može da proigra, iako nam on nije pokazao ništa na čemu bismo trebali da zasnivamo taj optimizam. 

 

Na takvu osnovu, tih par stranaca treba da budu baš ubice i da se svi uklope, pa da pričaš o nekim ambicijama. 

 

pa vama domaca osnova prosle sezone uopste nije bila tako losa - svi su oni uglavnom solidno odradjivali, mozda je samo falio bolji izbor stranaca, uz boljeg zagorca jer se ocekivalo da on bude glavni igrac. lendejl je bio dobar, ostala trojica bas i ne, nije tu bilo dovoljno poena u rukama.

cini mi se da je trinki to sada krenuo da ispravlja - kupio je tomasa i peinersa, igrace koji imaju poene, a hteo je i ovog brajanta, takodje jako dobar strelac. posto nista od njega, verovatno ce se traziti slican profil. ako gordic povrati nivo, ako se zagorac konacno ustali, stefan jankovic stabilizuje, a jaramaz bude na nivou iz finisa prosle sezone, moze to biti zanimljiva prica. puno je tu "ako", ali tako je sa svim timovima tog ranga i budzeta u evropi.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Flashback na 2008. i dolazak Lamze te komentari na forumu kada smo skontali da će nam on biti prvi centar.

 

A Wilma dolazi da igra rezervnog. 

jer je isto kad dovodis igraca iz miami heat-a i italijanske 2. lige?

 

da se ogradim, ne znam kakav je taj TheRealWillMo, mozda ispadne ubod tipa faje ili nesto sl.

ali poredjenje sa lazmom je nidje veze

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Swift Pancakez said:

jer je isto kad dovodis igraca iz miami heat-a i italijanske 2. lige?

 

da se ogradim, ne znam kakav je taj TheRealWillMo, mozda ispadne ubod tipa faje ili nesto sl.

ali poredjenje sa lazmom je nidje veze

 

Ne paziš na času - Mozli dolazi iz prve italijanske lige (by VPV)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Priznajem, malo sam se pogubio... 

Ima li neko da mu nije lijeno da izbaci trenutni sastav, ko je definitivno otisao, ko dosao. 

 

I je li Vanja zvanično u Valenciji? 

Po sajtu ABA lige(gde pise da je Djordje Gagic napustio KKP, a niko castio nije...) roster izgleda trenutno ovako:

1 - Gordić, Jaramaz, Nikolic

2 - Marinkovic, Paige, Aranitovic

3 - Peiners, Sy, Zagorac

4 - Tomas, Jankovic, Velickovic

5 - Mosley, Jankovic, Pecarski

 

Boldovani su dosli

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ivan9 said:

Po sajtu ABA lige(gde pise da je Djordje Gagic napustio KKP, a niko castio nije...) roster izgleda trenutno ovako:

1 - Gordić, Jaramaz, Nikolic 

2 - Marinkovic, Paige, Aranitovic

3 - Peiners, Sy, Zagorac 

4 - Tomas, Jankovic, Velickovic

5 - Mosley, Jankovic, Pecarski

 

Boldovani su dosli



ako je napustio ABA i u nekoj je ligi gde ga gledati nećemo putem malih ekrana...   stiže frajer sa Tajlanda ovih dana, stiže svež mango... pa da pravimo smoothie koktelčiće i to 😉

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, 34Barkley said:

Jesam li ja dobro izbrojao ili ćemo imati jedno 17 stranaca u timu?

 

Jbg kvalitetni domaci igraci su bas deficitarna roba na trzistu. 

 

Zato mislim da biste trebali da zadrzite Gagica, svaki dobar domaci igrac je znacajan trenutno i nama i vama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

 

Jbg kvalitetni domaci igraci su bas deficitarna roba na trzistu. 

 

Zato mislim da biste trebali da zadrzite Gagica, svaki dobar domaci igrac je znacajan trenutno i nama i vama. 

 

Može Gagić za Radanova?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...