Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

I ja sam uvijek gotivio Peinersa. Jebe ga nedostatak suta, ali najjaci basketaski smek u Evropi u posljednjih 10-15 godina. Ko voli kosarku mora ga gotiviti. Drago mi je sto je dosao u ABA. Uzdravlje.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Apropo ovog Mozlija ne znam sta bih rekao. Slazem se sa realnim, daleko je taj cv od ohrabrujuceg. A nije ni da su igraci koji su zarili po italijanskoj ligi zadnjih godina uspjevali da pokazu nesto posebno na drugim mjestima. Recimo Saton, pa ni onaj njegov parnjak iz Trenta. Cak im je MVP lige zavrsio negdje u Gazijentepu ili tako nekom osrednjem turskom timu.

 

Sa druge strane jasno je da je to izbor Trinkijerija, nije Silobad ili Tosa sigurno skautirao. A Trinkijeri ima slifa za te stvari i treba mi vjerovati. U svakom slucaju djeluje da slijedi potpuna rekonstrukcija tima.

 

S te strane meni je zao sto je Marinkovic platio ceh, uvijek sam cijenio nacin na koji igra. Dobro, ne i ponasanje, ali prosto igrao je onako kako bi bek trebao da igra, jos da je imao konstantu bio bi ubica.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, realno *w said:

 

To je bar najmanji problem. Cilj je da se igra plejof ABA lige, prođe drugu/treću rundu ECa i to je to. Nadam se da će Pecarski dobiti neke fine minute, pozajmica Uroša mi se sviđa, ali neću mu biti tamo loše uopšte. 

 

U taj "koncept razvijamo mlade" verujem kada je klub u stanju da dovede 4-5 vrhunskih talenata, da ih drži par godina i onda dočeka da im sa recimo 21-22 godine da ključeve ekipe, kao što je bilo 13e recimo. Sa 2-3 talenata koji su u stadijumu "samo da ne useru previše kad uđu", takva "strategija" može da bude samo uvod u blamiranje koje ni tim klincima ne može puno toga dobrog da donese.

Ako potpise i  Elajah, jasno je da su ambicije mnogo vece, pa bi bilo ok da se prestane sad cilj je  samo plej of gde ste dosli i prosle sezone sa slabijim timom i ispali u majstorici. Sada sa Trinkijerijem koji sam formira tim i sa ovoliko vrlo dobrih stranaca i Gordicem kao neko ko je iskusan Aba ligaski igrac jasno je koje su ambcije, kad Olimpija i Igokea najavljuju borbu za plej of, onda je cilj titula, uostalom trener stranac se ne dovodi da bude 4 ili treci.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

43 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Ako potpise i  Elajah, jasno je da su ambicije mnogo vece, pa bi bilo ok da se prestane sad cilj je  samo plej of gde ste dosli i prosle sezone sa slabijim timom i ispali u majstorici. Sada sa Trinkijerijem koji sam formira tim i sa ovoliko vrlo dobrih stranaca i Gordicem kao neko ko je iskusan Aba ligaski igrac jasno je koje su ambcije, kad Olimpija i Igokea najavljuju borbu za plej of, onda je cilj titula, uostalom trener stranac se ne dovodi da bude 4 ili treci.

 

Ma daj, kakve veze ima nacionalnost trenera sa bilo čime?  Neuporedivo više logike ima da se kaže "ne dovodiš igrača iz italijanske druge lige da napadneš titulu", nego ovo što si ti napisao. 

 

Ok, opet kažem - sačekaću da se formira ekipa, ali početak ne obećava previše. Osnovica je skoro pa jadna, a većina imena koja se spominju su teški mediokriteti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...