Jump to content


Romantik

Recommended Posts

12 minutes ago, wwww said:

Ma naravno, to sto su Lendl i Navratilova, Monika Seles dolazili iz mesta iza gvozdene zavese nema nikakve veze! Svi do jednog su poredjeni s masinama, "dehumanizovani" (a znamo ko i kad  ovo radi).

Ti si prilicno mlad ali ja se dobro secam citave frke oko Monike, kako su je zapadni mediji razvlacili zbog zvukova koje je proizvodila i mnogih drugih stvari (pre neki dan sam bas citala o tome, jedan teniski fan iz Kanade je postavio tekstove iz tog doba iz "uglednih" zapadnih medija; da ti se smuci :puke: ). I kako su obozavali njihovu Fräulein Stefi. Da ne ponavljam po milioniti put kako je sve proslo posle onog pokusaja ubistva Monike.

 

Necu sad da trazimm i postavljam tekstove iz poslednjih godinu-dve gde je Novak poredjen s ISIS-om, Iranskim ministrom (vojnim ili slicno), crvenom komunjarom (britanski izraz), Eigma masinom...

 

Ma, naravno da ima i toga odakle je igrac. Nije pravilo ali svakako da u ovoj masi Rodzerovih "navijaca" ima i takvih. Ogromne su to mase ljudi i nemoguce je svesti njihove motive na jedan zajednicki imenitelj. Pa, imas ti i u Srbiji likova koji su poceli da navijaju za Rodzera kad je Novak postao zajeban contender, a da si ih pre toga pitao ko je Rodzer Federer mislili bi da je izumitelj duseka s oprugama. Jedini razlog zasto navijaju za Rodzera je to sto mrze Djokovica, a Djokovica mrze jer im rusi sliku o bednoj i nazadnoj Srbiji u kojoj su oni nekakva samoproglasena elita. Svakakvih motiva ljudi imaju kad se opredeljuju za ili protiv koga ce da navijaju, od najobicnijih koji su vezani za stil igre ili ponasanje igraca, pa sve do najdubljih licnih patologija. Nema jednog odgovora na to zasto Djokovic mahom ne dobija aplauze koje zasluzuje, srecom uglavnom od dunsteraja koji ne razume tenis, ima ih na desetine. I nijedan od tih odgovora se ne moze primeniti na sve one koji navijaju protiv njega. To je uzaludna rasprava u kojoj se ni na koji nacin ne moze doci do razresenja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, McLeod said:

Ta teza ma koliko puta da se ponovi nece postati istina. Jedino je u celoj prici tacno da je tenis oduvek trazio te epske duele, heroje i antiheroje, duele razlicitih licnosti i filozofija igre - Borga i Mekinroa, Bekera i Edberga, Samprasa i Agasija. Federer i Nadal su sve to, samo na steroidima. A kada se pojavi neko treci i poremeti dominaciju, nikada nije posebno voljen. Recimo Lendl je jedan od najuspesnijih tenisera ikada, pa nije bio popularan u rangu sa ovima. I ne, to nema veze sa tim odakle je teniser, jer je slicno bilo i sa Kurijerom i Konorsom, na primer, koji su Ameri. Mareju pomaze to sto je Britanac svakako jer u suprotnom bi samo Dzudi navijala za njega jer igra najruzniji tenis i harizmatican je kao kaktus u saksiji. Djokovicu smeta to sto nije harizmatican i to sto igra industrijski tenis mnogo vise nego to sto je iz Drbije. Ivanisevic je Hrvat pa je bio prilicno popularan jer je zabavan.

Endi je dasa, dosta potcenjen lik. I skroz dobar smisao za humor ima.

 

Novak je prilicno harizmatican, npr daleko vise od Nadala. I daleko najsvestraniji od ostalih, a usudjujem se reci i inteligentniji. Svakako pati sto nije voljeniji.

 

Nadal je dosadna masina, izumljen i pravljen program da skine Feda. Verovatno najmanje harizmatican sportista ikada, na tom nivou.

 

Fed elegantan, nekako pravi predstavnik sporta kojim se bavi. Ali i ne bas toliki gospodin, sto zna cesto da podseti izjavama. Doduse, bar je iskren.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako neko misli da su u Londonu juce navijali za Federera i bili nefer prema Djokovicu.. Ti ljudi u Londonu kada se uporede sa publikom na USO-u mrze Federera. Publika na USO koja vristi na svaki Djokovicev promasen prvi servis protiv Federera, koja je u delirijumu kada napravi duplu gresku, gde se na svakih 10 poena desi situacija da se neko prodere dok Djokovic servira.. 2015. je to dostiglo apsolutni vrhunac. Prvi i jedini put otkad je poceo to da radi (do juce) da nije slao ona srca publici.

 

2011:

 

spacer.png

 

2015:

 

spacer.png

 

 

 

 

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Borko said:

Ako neko misli da su u Londonu juce navijali za Federera i bili nefer prema Djokovicu.. Ti ljudi u Londonu kada se uporede sa publikom na USO-u mrze Federera. Publika na USO koja vristi na svaki Djokovicev promasen prvi servis protiv Federera, koja je u delirijumu kada napravi duplu gresku, gde se na svakih 10 poena desi situacija da se neko prodere dok Djokovic servira.. 2015. je to dostiglo apsolutni vrhunac. Prvi i jedini put otkad je poceo to da radi (do juce) da nije slao ona srca publici.

 

2011:

2015:

F USO 2015 je najgora publika koju sam ja ikada gledala (horde pijanih bloodthirsty idiota).

Inace, od kad sam pre koju godinu videla Kejt Winslet kako onako zadriglo skace i skandira zakrvavljenih ociju na tribinama tokom Wimbldona (kao da je u Rimskom koloseumu od pre 2000 godina) izbegavam u velikom luku bilo koji njen film (a nije da mi je i pre toga bila simpaticna :classic_biggrin: ) ma kako je hvalili kao "intelektualnu" glumicu itd.

Juce sam negde na twiteru naletela na neke gifove Woody Harrelson-a tokom meca, gde mrtav pijan pokusava da se vrati na tribine (locuci i dalje neko vino) i potom onako pijanih, staklastih  ociju pravi grimase tokom meca. Sta vise reci... Elita :classic_wink:

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

Juce sam negde na twiteru naletela na neke gifove Woody Harrelson-a tokom meca, gde mrtav pijan pokusava da se vrati na tribine (locuci i dalje neko vino) i potom onako pijanih, staklastih  ociju pravi grimase tokom meca. Sta vise reci... Elita :classic_wink:

 

Jedini nacin da ti "tenis" na W bude zanimljiv 😇

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

Lik je gledao finale muskih dublova, koje je trajalo 4h, pa nije ni cudo sto se razbio :lol_2:

Hoces da kazes da je dosao da bude vidjen a ne da gleda tenis? :classic_wink:

(ili ga je neko naterao puskom da dodje na Wimbldon, pa mora da se tesi locuci)

 

To je ono sto mi ide na zivce i na RG, kada su oni korporativni boksevi prazni jer "elita" loce u restoranu turnira i "sklapa poslove/ uspostavlja kontakte"). Umesto da puste prave fanove tenisa da gledaju mec mi gledamo poluprazne tribine.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Po jubilarni sedmi put sam odgledao poslednjih desetak gemova. Prosto ne mogu da prestanem da ih vrtim. Skoro me nešto nije toliko fasciniralo.

 

Pridružio bih se željama da Rodžer još dugo ostane aktivan. Na njegove godine jednostavno ne treba obraćati pažnju, njegov nivo tenisa iz polufinala i finala je nedostižan za bilo kog tenisera današnjice osim Novaka. A pritom, Novakova pobeda u ovakvom meču se graniči sa neverovatnim, kad se uporedi statistika dva igrača, šanse da Novak pobedi sa takvim brojkama se svode na teoretske.

 

Rodžer je na ovom turniru, a naročito protiv Rafe i Novaka, pokazao i unapređenu defanzivu i stabilniji bekhend i bolji ritern i ubitačan slajs, a ono što me je najviše fasciniralo su poluvoleji. Neverovatno je sa kakvim osećajem ih igra sa bilo koje pozicije. Posebno ostanem otvorenih usta kada se ukopa na osnovnoj liniji i odigrava ih bez obzira na to koliko je loptica duboka, i ne samo što je pokupi nego i menja pravac i gađa linije odatle, čime potpuno uništava ritam i pokušaj građenja poena protivnika. Sve mu to omogućava da igra u ritmu i brzini koja je nedostižna za druge tenisere.

 

Meč prosto mora da dobije epitet istorijskog. Njegov uticaj na dalji razvoj situacije u tenisu sada ne mogu da sagledam, ali ono što može da se kaže je da je ovim mečom Novak utvrdio svoju poziciju u rivalstvima sa Rodžerom i Rafom. Ima pozitivan skor, dobio je 'najepskije' mečeve protiv obojice, ima bolji skor u finalima najvećih turnira. I, što se mene tiče, uvek je favorit protiv obojice, nezavisno od podloge, turnira i trenutne forme.

 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borko said:

Ako neko misli da su u Londonu juce navijali za Federera i bili nefer prema Djokovicu.. Ti ljudi u Londonu kada se uporede sa publikom na USO-u mrze Federera. Publika na USO koja vristi na svaki Djokovicev promasen prvi servis protiv Federera, koja je u delirijumu kada napravi duplu gresku, gde se na svakih 10 poena desi situacija da se neko prodere dok Djokovic servira.. 2015. je to dostiglo apsolutni vrhunac. Prvi i jedini put otkad je poceo to da radi (do juce) da nije slao ona srca publici.

 

2011:

 

spacer.png

 

2015:

 

spacer.png

 

 

 

 

Al to znaju bit i njegovi navijači 😄 . Jel na USO bila ona scena "ćuti bre pičko jedna"? 🤣

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

Juce sam negde na twiteru naletela na neke gifove Woody Harrelson-a tokom meca,

Imaš na smešnoj temi, glupo mi bilo da stavljam ovde.

 

1 hour ago, Borko said:

Manolo Santana nije dosao ni da bude vidjen, ni da gleda tenis. On ni ne zna da je tu :classic_sad:

Ko o čemu, Borko o Santani :classic_laugh:

Čestitke za Stricovu i Hsieh koje su osvojile u dublu. Kakav turnir za Stricovu, taman kad se spremala u penziju... da vidimo hoće li se sad predomisliti. I zbog Hsieh mi je drago, baš ju je lepo gledati kad je u formi. 

I naravno bravo i za Dodiga i Čan u miksu :18:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

Ma naravno, to sto su Lendl i Navratilova, Monika Seles dolazili iz mesta iza gvozdene zavese nema nikakve veze! Svi do jednog su poredjeni s masinama, "dehumanizovani" (a znamo ko i kad  ovo radi).

Ti si prilicno mlad ali ja se dobro secam citave frke oko Monike, kako su je zapadni mediji razvlacili zbog zvukova koje je proizvodila i mnogih drugih stvari (pre neki dan sam bas citala o tome, jedan teniski fan iz Kanade je postavio tekstove iz tog doba iz "uglednih" zapadnih medija; da ti se smuci :puke: ). I kako su obozavali njihovu Fräulein Stefi. Da ne ponavljam po milioniti put kako je sve proslo posle onog pokusaja ubistva Monike.

 

Necu sad da trazimm i postavljam tekstove iz poslednjih godinu-dve gde je Novak poredjen s ISIS-om, Iranskim ministrom (vojnim ili slicno), crvenom komunjarom (britanski izraz), Eigma masinom...

 

Vec smo vodili ovu raspravu 🙂 I koliko se secam nisi imala odgovor na to zasto su ovi uspesni Amerikanci koje sam naveo bili nepopularni ili su ljudi bili potpuno ravnodusni prema njima. I zasto je recimo Safin koji je igrao pod ruskom zastavom (gde ces gore) bio toliko voljen.

 

Mozes da se vratis i na recimo Bili Dzin King, iako je to maltene amaterska era tenisa, ima i onaj film koji jeste holivudski, ali dosta stvari je pokriveno, i odnos prema njoj koji je bio slican kao prema Navratilovoj, svi znamo zbog cega. Lendl nije bio voljen ne zato sto je percipiran kao "rus" (igrao je i pod americkom zastavom) vec zato sto je igrao nedopadljiv tenis (iako efikasan) i zato sto maltene nije imao nikakvu licnost, uporedi ga samo sa Mekinroom.

 

Sto se tice Monike, Stefi Graf je bila ikona, a i da se ne lazemo, Monika je igrala ruzan tenis, sa onim dvorucnim forhendom. To ti je slican odnos kao Nadal prema Federeru, samo sto je Nadal nasao postovaoce u onima koji su mrzeli tenis kao ustogljeni sport, vec su zeleli da se malo razmrda.

 

Sve se to moze vrlo lepo racionalno objasniti, jer ima previse igraca koji nisu voljeni, sa "prave strane" i onih koji su voljeni sa one druge.

 

Isto kao sto postoji dosta racionalnih razloga zasto publika u globalu ne voli Djokovica, sad vi to kao fanovi ne morate da prihvatite, ali ti razlozi nece nestati zbog toga sto ih vi ne prihvatate. I oni su savrseno jasni, objektivni, i nemaju nikakve veze sa njegovim poreklom. Vec sa tenisom koji igra, ponasanjem i harizmom. Da je on ostao klovn koji imitira druge na treningu, a na terenu leden, imao bi mnogo vise postovalaca, ako ne fanova.

 

Njegov PR i njegovo ponasanje je jednostavno percipirano kao fejk, previse se trudi da ga vole, treba da bude ono sto jeste i da reaguje onako kako oseca, kao sto je odreagovao sad u finalu. Da tako reaguje uvek, mnogo bi ga vise postovali, ovako u tom segmentu nikada nece steci postovanje, a pogotovo ne ljubav koju zeli.

 

Sto se tice samog tenisa, lepota je u oku posmatraca. Ovde ima i fanova Nadala i Mareja, i ono sto je meni sa stanovista teniske estetike uzasno, njima se svidja, ili im se dopadaju neke druge stvari. I to je sve okej.

 

Ono sto treba da se razume je da Djokovic, ovakav kakav jeste, narocito u poslednjih tipa pet godina, sa stanovista te povrsne lepote tenisa, ce retko u nekom random liku koji predje preko teniskih meceva da izazove uzbudjenje i zadovoljstvo. Isto kao sto random liku koji recimo gleda svetsko prvenstvo u snukeru ce Roni O Saliven i mozda sad Dzad Tramp da budu bogovi, a mrzece Higinsa i nekada su mrzeli Hendrija.

 

Ogroman broj ljudi koji inace prati sport je povrsno. Ili nemaju kapacitet da ga isprate na pravi nacin iako misle da mogu. Ovo pisem tebi jer znam da ne spadas u tu grupu, iako istovremeno smatram da te "fenstvo" prema Djokovicu sprecava da sagledas stvari onakvima kakve jesu.

 

A ne vidim ni zasto bi to fanovima Novaka Djokovica bio neki problem. Problem je kada se vlastite frustracije lece preko njegovih pobeda kada se zivi kroz to i pobedjuje NATO CIA Vatikan i Amerika.

 

Federer je voljen ne zato sto je predstavnik "arijevskog tenisa". Vec zato sto Kejt Midlton ili neki tamo random dzet seter kojeg zapravo mnogo boli ona stvar i generalno i ne voli mnogo tenis, pogleda njega i vidi kako lebdi iznad terena dok ga drugi oru. Pogleda njega i vidi kako cisto udara lopticu dok je drugi guraju. Pogleda njega i vidi sta sve moze da uradi sa reketom, nesto sto izgleda nemoguce, a tako prirodno i lako kada on to radi.

 

Zato ta "aristokratska stoka" voli Federera, a ne voli Djokovica. To nema veze sa njihovim poreklom, vec iskljucivo pojavom, pristupom tenisu i harizmom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

None of them is the greatest ever. I know this is a strange thing to say, but I’m more sure of this than ever. Roger Federer is not the greatest ever. Novak Djokovic is not the greatest ever. Rafael Nadal is not the greatest ever.

No.

They all are.

They are the greatest ever, the three of them, a package deal. Sure, that might sound like a copout, and that’s not how they want it, obviously, and that’s not how fans want it either. But it seems to me the most reasonable conclusion. Yes, theoretically, we can argue about which one of them is the greatest in the same way that we can argue about who would win a fight between Superman, Thor and Phoenix. But it’s beside the point. They all win their share of fights.

https://joeposnanski.com/p/the-wimbledon-final

The Wimbledon Final

Quote

Federer has the most grand slam titles. Nadal is untouchable on clay. Djokovic has a winning record against both of them. Federer has the greatest serve in the history of tennis and maybe the greatest forehand too. Djokovic has the greatest return in the history of tennis and maybe the greatest backhand too. Nadal is the greatest fighter ever on a tennis court, and the topspin he hits from both wings is unique.

Which one is the greatest? You can choose the fact that serves your argument. But choose carefully. You want Federer, point to the longevity, the career numbers, the quantity of victories, but understand that he won so many of those before Djokovic became self aware. You want Nadal, point to the fact that on one of the three surfaces, on clay, he is inarguably the best, but understand that on the other two he enters the arena as the underdog. You want Djokovic, point to his superiority over the other two, but understand that he has the relative advantage of youth, and that we will never know what a 24-year-old Federer would do against a 24-year-old Djokovic.

 

Quote

In 2016, Andy Murray beat Milos Raonic in straight sets to win Wimbledon.

In 2014, Marin Čilić beat Kei Nishikori in straight sets to win the U.S. Open.

What do those two matches have to do with anything? Those are the only two grand slam finals since 2005 — the ONLY TWO IN FOURTEEN YEARS going back to when YouTube was created — that did not include Roger Federer, Rafael Nadal or Novak Djokovic.

 

Quote

We ask, “Which one is the greatest?” when the more fascinating question might be, “How can three players just take off into space and leave the world behind?”

 

Quote

Federer could have won. Djokovic could have won. The tennis was sublime. The tennis was rickety. Federer lost his backhand for a time. Djokovic lost his serve for a time. Federer hit 90-plus winners against the best defensive player anyone can remember. Djokovic, in three tiebreakers against the greatest ever grass court player, made zero unforced errors. Every point felt heroic and important and death-defying. It was five hours of beautiful torture.

 

Quote

And there were echoes everywhere because these players have already done so much. Did this match remind you of the famous “greatest match ever played,” between Federer and Nadal at Wimbledon in 2008? Maybe. Or maybe it reminded you of the grueling five-set match between Djokovic and Nadal at Wimbledon last year. Or maybe it reminded you of the five-set battle for survival between Djokovic and Nadal at the 2012 Australian Open. Or maybe …

Echoes. Everywhere. This is what you get when players are both legendary AND actively still the best on earth.

 

Quote

Federer at 37 years old was attempting to become the oldest grand slam champion of the Open Era, but he still plays a young man’s game. He decided for this match he would attack relentlessly, dare Djokovic to beat him.

Djokovic is 32 years old, and he is famously volatile. He promised himself on this day that he would do the English thing, Keep Calm and Carry On, block out all those things that would normally set him off. He was intermittently successful doing so.

 

 

Quote

It was his fifth Wimbledon title. When it ended, he celebrated quietly, perhaps out of respect for the greatness of the man he had beaten, perhaps out of exhaustion.

And in the aftermath, yes, my mind is scrambled, because I am happy for Djokovic and gutted for Federer, overjoyed by what I just saw and worried that it will be the last time. In the aftermath, yes, I am 52 years old, but I want to go to the court myself, hit the two-handed backhand, hit the one-handed backhand, feel just a little bit more of this match because the main thing I am feeling is that I do not want it to end.

 

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



None of them is the greatest ever. I know this is a strange thing to say, but I’m more sure of this than ever. Roger Federer is not the greatest ever. Novak Djokovic is not the greatest ever. Rafael Nadal is not the greatest ever.
No.
They all are.
They are the greatest ever, the three of them, a package deal....

The Wimbledon Final


...


Nivo teksta "ne valja vlast, ne valja opozicija, svi su isti..." :ajme:


Sent from my SM-N950F using...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mister-no said:

Sve to stoji samo nema objašnjenja zašto onda neharizmaticnog, fejk Novaka koji igra dosadan tenis obožavaju u Aziji, pa i u Africi i Latinskoj Americi.

 

Prvi razlog je jer kod njih realno tenis samo svrati, pa ko god da dodje dobrodosao je. Voleli su oni i Mareja (yikes).

 

Sto se Azije tice, oni imaju potpuno drugaciji mentalitet od Evropljana i jako su zahvalni fanovi, sto se moze videti recimo i po muzicarima. Bukvalno ne postoji bend koji objavi svetsku turneju a ne obidje Daleki istok.

 

Mislim kao sto sam rekao jos pre ko zna koliko godina kada smo prvi put vodili ovu raspravu - meni ni iz dzepa ni u dzep. Samo mi je smesno.

Link to comment
Share on other sites

Hm, harizma... Rafa je covek koji je sinonim za neharizmaticnog. Ima jedan crtani film sa Duskom Dugouskom u kojem ga jurca neki robot. Dusko mu bezeci projuri ispod nekog vodopada, tako neceg. Robot jureci za njim pokisne i zariba. Biva malo podmazan, sredjen i nastavi dalje da jurca. Rafa podseca na tog robota. Kao da ga posle turnira odnesu u neku radionici, prikrpe i spreme za dalje turnire. Salu na stranu, Rafa je veliki sampion, ali kod njega ne vidim neku harizmu, naprotiv.

Novak? Da li je on po prirodi takav ili se folira i glumi ostavljajuci utisak usiljenosti i odsustva spontanosti? Ne znam, ali i mene nervira ono davanje srca. Voleo bih da to radi ironicno, ali ne verujem. Mozda ima to veze i sa blesavljenjima o sirenju ljubavi, drvecu, travama i ostalim glupostima. Uostalom, na terenu si, ne na Vudstoku.

Zaista, sta ce mu to sa tim srcima. Ta publika cesto zasluzuje da im pri tom pokretu spustis ruke tridesetak centimetara nize.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...