Jump to content


Romantik

Recommended Posts

4 minutes ago, taliesin said:

 

Upravo tako. Ova trojica su toliko puta pomerala granice tenisa da se zaista nista ne moze predvideti kad su oni u pitanju. Samo neka svako zamisli sebe od pre pet godina i posteno sebi prizna da li je ocekivao da ce Rodzer jos uvek igrati. I to ovako igrati. Iskreno, ja sam mislio da to nije moguce, na pamet mi nije padalo tako nesto.

Svi su imali te periode...Rafa nakon one jednogodisnje pauze, Novak isto. Neverovatne stvari rade. Meni je prvo rivalstvo kog se secam bilo Beker-Edberg, pa nakon njih Sampras-Agasi...Nakon toga je bio jedan kratak vakuum kada sam pomislio da je to sto su postigli gorepomenuti fenomenalno... i jeste, medjutim onda pogledas brojke ove trojice...zlatno doba tenisa i kako stare sve mi je tuznije sto jednom ipak mora da se zavrsi...

Link to comment
Share on other sites

Polako sa tim US openom i osvajanjem, to je ukleti slem za Novaka.

 

Malo me brine forhend i na sljaci i ovde nije igrao dobro sa te strane.

 

Da ne vuce neku povredu, mnogo je nekostantan u poslednje vreme.

Link to comment
Share on other sites

Sad odgledah ,,onaj" gem, pa one reakcije Federerove sekte na tribinama su sjajne:roflmao:.

 

To je skakanje na 40-15 i slavlje i onda u narednih 4 poena je bilo ono klasicno ,,sedi dole":Hail:

 

A nije im prvi put, nista nisu naucili iz proslosti.:87:

Edited by unagi
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ZiS said:

Svi su imali te periode...Rafa nakon one jednogodisnje pauze, Novak isto. Neverovatne stvari rade. Meni je prvo rivalstvo kog se secam bilo Beker-Edberg, pa nakon njih Sampras-Agasi...Nakon toga je bio jedan kratak vakuum kada sam pomislio da je to sto su postigli gorepomenuti fenomenalno... i jeste, medjutim onda pogledas brojke ove trojice...zlatno doba tenisa i kako stare sve mi je tuznije sto jednom ipak mora da se zavrsi...

 

Moje Borg - Mekinro. I tada sam naivno mislio da tako nesto necu videti nikada, ni takvo rivalstvo ni takvog igraca kakav je bio Borg u prajmu. No, medjutim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hummingbird said:

Mislila sam da rivalitet Sampras - Agasi nista ne moze da nadmasi, a onda su se pojavili Roger i Rafa, pa Novak. :classic_smile:Sta mislite, ko su najveci kandidati za njihove naslednike?

Niko. Nikada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kalistenika u rutini said:

@Borko brate, koliko si popusio pljuga, ja uveliko ljustim trecu paklicu ... moj licni rekord! 💪

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:classic_sad:

 

Imao sam pre 3 nedelje zacepljenje bronhija od prekomernog konzumiranja cigareta :classic_biggrin: verovatno bih da se ovo igralo pre mesec dana popusio 50, ovako skromnih 26.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Borko said:

Niko. Nikada.

 

Nikada je jako dugo vreme ali, kako sada izgleda, zaista je tesko zamisliti da ce se ponovo pojaviti era u tenisu sa ovakva tri igraca koji manje-vise igraju istovremeno. Nije tu stvar toliko ni u broju osvojenih turnira, neko svejedno mora da ih osvaja, a brojke ce ici gore kako se budu igracima produzavale karijere, stvar je u kvalitetu igre koju Rodzer, Rafa i Novak pokazuju i kontinuitetu odrazavanja tog kvaliteta. Kad covek gleda ovo sto Rodzer radi deluje nestvarno. Covek skoro 20 godina igra vrhunski tenis, day in - day out i kad je god zdrav uvek je u konkurenciji za najvece trofeje. 20 godina. U atletskom sportu. Koja je to disciplina uma, kakva je to ljubav ili opsesija prema tenisu, da 20 godina prolazis kroz takve mentalne i fizicke napore, da igras po celom svetu preko cele godine i da posle 20 godina ustanes ujutru, izadjes na trening i nastavis da juris rekorde i titule iako si osvojio sve, poobarao skoro sve rekorde, klinci ti porasli, obezbedio si se za 15 zivota. I sve to u jednoj istoj eri puta tri, jer Rodzer u tom preduzecu nije sam vec je deo sampionske teniske trilogije.

 

Zbog te opsesije tenisom koju ova trojica prepoznaju jedan u drugom koliko i u sebi, tesko je poverovati da ce se takva tri karaktera ponovo naci na istom poslu u isto vreme. Talenata ce biti ali talenat je kao vatra, ogreje te i osvetli ali ocas posla ume da te i sagori, ovakvih teniskih umova ima jako malo. A sada su trojica pred nama.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Samo da se pridružim slavlju :smiley58: Novak i Simona, najbolji mogući osvajači :18:

Nije mi dobro već par dana, a današnje finale nije nimalo pomoglo, pa rekoh da se javim kad me već ubi glavobolja u ovo doba... nisam sad u stanju da pišem nešto suvislo, samo još veliko :heart: za Boxy i ogromno poštovanje za Federera koji u 38. godini umalo da osvoji W preko broja 1 i branioca titule :Hail:

O Novaku ću na njegovoj temi kad dođem k sebi malo. Nadam se da smo svi živi i na broju i posle ovakvog meča. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...