Jump to content


Romantik

Recommended Posts

Mec iz Rima 2011. je stvarno jedan od najboljih u istoriji tenisa. Obojica na apsolutnom maksimumu i od pocetka do kraja u punoj brzini, bez usporavanja. Kao da gledam obican mec ubrzan 1.5-2x. Samaranje po loptici i sve oko linija, na obe strane.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wook said:

Mec iz Rima 2011. je stvarno jedan od najboljih u istoriji tenisa. Obojica na apsolutnom maksimumu i od pocetka do kraja u punoj brzini, bez usporavanja. Kao da gledam obican mec ubrzan 1.5-2x. Samaranje po loptici i sve oko linija, na obe strane.

 

Rafa je na tom mecu odigrao vise WTA balona sa osnovne linije nego u celoj karijeri. Njegov tim je posle Madrida to smislio kao taktiku da razbije Novakov ritam udaraca, kojim je ovaj cistio sve pred sobom od pocetka godine. Po mom misljenju to ni u jednom trenutku nije bio close call mec, bilo je samo pitanje koliko ce Rafa pokupiti gemova do kraja. Verovatno bi bilo jos lakse da se Novak nije mucio protiv Endija u polufinalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Finale USO je najbolji njihov meč te godine, a tako potcenjen, valjda zato što nije bilo neke veće rezultatske neizvesnosti. Ali ti poeni tamo viđeni, to ja posle nikad nisam video. 

 

Tacno. Set koji je Nadal uzeo u tie-break-u na tom mecu do dana danasnjeg ostaje najbolji set tenisa od obojice igraca koji sam u zivotu video. Bukvalno nisam verovao sta gledam, do tada sam mislio da ljudsko bice moze da radi onakve stvari samo u SF filmovima. Na momente je izgledalo kao da igraju u praznom bazenu iz kojeg loptica nema gde da ode. Ono sto je Nadal izvukao iz sebe u tom setu da bi ostao u mecu, protiv protivnika kojem nije mogao nista, granici se sa nadljudskim.

Edited by taliesin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Finale USO je najbolji njihov meč te godine, a tako potcenjen, valjda zato što nije bilo neke veće rezultatske neizvesnosti. Ali ti poeni tamo viđeni, to ja posle nikad nisam video. 

Slažem se. Mada ga ja ne pamtim po nedostatku neizvesnosti, nije mi sigurno bilo svejedno do kraja, pogotovo kad je Novak u 4. setu bio jedva živ  :default_sofa: zapravo mi je i danas teško da se odmah setim da to nije bilo 5 setova nego "samo" 4...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Slažem se. Mada ga ja ne pamtim po nedostatku neizvesnosti, nije mi sigurno bilo svejedno do kraja, pogotovo kad je Novak u 4. setu bio jedva živ  :default_sofa: zapravo mi je i danas teško da se odmah setim da to nije bilo 5 setova nego "samo" 4...

 

Taj cetvrti set je bio placanje ceha teniskom monumentalizmu iz treceg, obojica su zestoko platila tu neverovatnu tucu. Novak je citav cetvrti set samo prebacivao lopticu iz sevisa jer mu je otislo rame ali Rafa nije mogao nista da kapitalizuje jer mu je otislo sve zivo. Mislim da je taj antiklimaks iz poslednjeg seta skinuo ovaj mec sa liste najboljih ali jednostavno nije bilo realno da ono ludilo iz treceg seta potraje. Treci i prvi set iz tog meca cesto pogledam jer mi je s vremena na vreme potrebno da se podsetim da takav tenis zaista jesam gledao i da mi godine koje su u medjuvremenu protekle nisu od tog meca napravile mit, kao sto to ume da bude slucaj ponekad sa secanjem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gledam reprizu petog seta na SK2 i pitam se za koga je pravljena ova spora trava:smiley33: Da je normalna da li bi Fed uspeo da stize ova razlacenja po terenu? Da li bi na brzoj travi Novakov ritern bio ubitacniji? Da li bi uz vislji odskok Rodzerov kljakavi bekend koga dobar deo igraca uspesno eksploatise (narocito Nadal) bio ovako dobar? Nakon 20 god karijere kao odjednom ga doveo do perfekcije:smiley33: Za taktiku koju je Roger spremio za Novaka, sto vise slajsova, jer mu ona druga dva puta nije prosla, ocigledno vise odgovara spora trava. Od prvog dana turnira smaranje po svim medijima i forumima sa sporom travom koja jelte ne odgovara kralju brze trave, a nakon svega vidjenog zakljucak jedini moze biti da je pravljena upravo za njegovo velicanstvo!  Promakla im sitnica, Novakovo srce junacko :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milica said:

Gledam reprizu petog seta na SK2 i pitam se za koga je pravljena ova spora trava:smiley33: Da je normalna da li bi Fed uspeo da stize ova razlacenja po terenu? Da li bi na brzoj travi Novakov ritern bio ubitacniji? Da li bi uz vislji odskok Rodzerov kljakavi bekend koga dobar deo igraca uspesno eksploatise (narocito Nadal) bio ovako dobar? Nakon 20 god karijere kao odjednom ga doveo do perfekcije:smiley33: Za taktiku koju je Roger spremio za Novaka, sto vise slajsova, jer mu ona druga dva puta nije prosla, ocigledno vise odgovara spora trava. Od prvog dana turnira smaranje po svim medijima i forumima sa sporom travom koja jelte ne odgovara kralju brze trave, a nakon svega vidjenog zakljucak jedini moze biti da je pravljena upravo za njegovo velicanstvo!  Promakla im sitnica, Novakovo srce junacko :smiley2:

 

Ma, nije pravljena ni za koga, to su price koje se uvek pojave kad neciji favorit izgubi. Brza trava, spora sljaka, duvao vetar, bilo previse suncano, bilo previse oblacno, padala sitna kishica, nije padala sitna kishica,... Otkad postoji sport postoji i racionalizacija poraza, to ide jedno s drugim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto dragi navijači Djokovica. Jaki ste na rečima. Mnogo ga gotivite. Je l tako? 

 

A ja sam se zrtvovao za tog Djokovica i zagrlio jebeno drvo usred dana na Velikom Tasu, jer sam obecao Meklodu da cu to uraditi ako prestane da govori da ce Djokovic osvojiti Vimbldon. Meklodu je bilo draže da ja izgubim dostojanstvo, nego da Djokovic ispadne, pa se onda ostrmio na Nadala. Znamo kako je Nadal prosao i znamo da je Djokovic osvojio Vimbldon.

 

Toliko od mene.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Borko said:

Eto dragi navijači Djokovica. Jaki ste na rečima. Mnogo ga gotivite. Je l tako? 

 

A ja sam se zrtvovao za tog Djokovica i zagrlio jebeno drvo usred dana na Velikom Tasu, jer sam obecao Meklodu da cu to uraditi ako prestane da govori da ce Djokovic osvojiti Vimbldon. Meklodu je bilo draže da ja izgubim dostojanstvo, nego da Djokovic ispadne, pa se onda ostrmio na Nadala. Znamo kako je Nadal prosao i znamo da je Djokovic osvojio Vimbldon.

 

Toliko od mene.

 

A, ne vazi se to. Drvo treba da zagrlis da bi bio u kontaktu sa inner self-om i u harmoniji sa prirodom, a ne zato sto si nekome obecao. Sad za kaznu da zagrlis neki zbun.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno, ali bukvalno neće se u istoriji bilo kog sporta ponoviti da neko ima 38 punih godina i igra na šampionskom nivou. Imamo primere iz drugih sportova da igrači igraju i sa 39, 40 čak i preko ali niko i nikada na nivou gde je u tom trenutnku najbolji ikada, igra 20 godina i ne staje.
 
Koji je to pobednički mentalitet i šampionski mindset da igraš 20 godina profi tenis, obrneš zemaljsku kuglu 100 puta i i dalje igraš na najvišem nivou. Ne znam. Možda će Novak igrati do 38 (iskreno sumnjam, mislim još 4 pune sezone i to je to) ali i da igra do 38, ne verujem da će moći (ili hteti) ovako da se cima i igra.
 
Beskonačan :Hail: za Feda, zaista.
Bold statement. Sačekajmo da vidimo šta Novak kaže na tu temu.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Borko said:

Zoe, Boksi, Meklod i Ekspert mogu da potvrde da sam grlio drvo na nekoliko sekundi u Lakost kosulji, kako valjda i treba da bude.

Mozemo da potvrdimo ali sreca na tvom licu je neprepricljiva :59:

Link to comment
Share on other sites

Zoe, Boksi, Meklod i Ekspert mogu da potvrde da sam grlio drvo na nekoliko sekundi u Lakost kosulji, kako valjda i treba da bude.
Mora da se naglasi da kosulja, ne samo sto je lakost, nego je i zelena [emoji4]
Link to comment
Share on other sites

Bravo za Noleta, veliki sampion dokazao se na iskusenjima i izdrzao  sve muke na koje ga je stavljao skoro savrseni, vremesni Federer.

 

Uspeo sam da izdrzim gledanje ovakvog meca posle duzeg vremena...i drago mi je da je Nole (u meni se cini jednom od sijaset slicnih meceva sa Federerom), dobio upravo Federeru jako vazan mec.  Naravno i Noletu je vazna ta 5. titula, podjednako ali cini mi se da bi ovo mogao da bude put u penziju za Federera.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...