Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

19 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

 

Lajkovao ti Dravot samo prvi post. Misli o tome 🙂

 

I zaslužio sam takvu vrstu tretmana, kad ko @Tito meljem jedno te isto u 3 različita posta 😅

 

I za ovog isto neču dobiti like, pošto sam počeo rečenicu sa "i" a na kraju bi verovatno morao upotrebiti neku drugu reč umesto "različit", ali nisam mogao da se sjetim koju. Imenjak takve greške ne prašta.

 

Edit: Evo sjetio sam se. Trebao sam da napišem 3 odvojena posta, umjesto različita.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
2 hours ago, kokodakalo said:

 

A sto bismo mi o tome razmisljali. Sta nas briga ko je prekrsio koji propis i kakve to ima veze sa redosledom vracanja na teren. Ne razumem zasto Kuzmic ne bi bio dovoljo dobar za KKCZ ako je prekrsio saobracajne propise pa time  rizikovao tudje zivote. Mi smo inace klub sa velikim moralnim nacelima i ugledom pa eto za nas ne moze da igra neko ko je napravio SAOBRACAJNI PRESTUP. Pa  mi navijamo za klub koji je izveo nevidjeni marifetluk da bi prevario poverioce i izbegao vracanje dugova.

Vozac datog automobila treba da zavrsi u corci par godina.
I puca mi da li je to njegov drugar  "anonimus" ili "javna licnost", profesionalni kosarkas Ognjen Kuzmic.
Ne pricam  o kvalitetu igraca i moralnim nacelima, vec o zakonu, gde je Vozac X ( samo su 2 opcije  za vozaca) prekrsio ko zna koliko zakona i umalo ubio 4. coveka.
Ps: i taj UPPR je odredjen po nekom zakonu, da ne ulazim u detalje da li je to dobar ili los zakon.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Vozac datog automobila treba da zavrsi u corci par godina.
I puca mi da li je to njegov drugar  "anonimus" ili "javna licnost", profesionalni kosarkas Ognjen Kuzmic.
Ne pricam  o kvalitetu igraca i moralnim nacelima, vec o zakonu, gde je Vozac X ( samo su 2 opcije  za vozaca) prekrsio ko zna koliko zakona i umalo ubio 4. coveka.
Ps: i taj UPPR je odredjen po nekom zakonu, da ne ulazim u detalje da li je to dobar ili los zakon.
 

Nije istina ovo boldovano. Nije u pitanju smrtni slucaj da bi neko isao u zatvor. Odgovarace krivicno, ali zatvorka kazna nije opcija. Pre uplata u humanitarne svrhe, jer ko god da je vozio ima pravo na uplatu u humanitarne svrhe, jer nije rec o licima sa dosijeima. Pogotovo to nije Kuzmic. Covek je reprezentativac i sportista. Osvajac medalja sa velikih takmicenja. Pricas napamet i dramatizujes.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

@LayupFromTheMidget

Pretera ga sa tom ćorkom. Pa nije ubio nekoga da leži par godina u ćorci. Slažem se da vozač kola koja su izazvala udes treba da odgovara, ali u skladu sa zakonom o saobraćaju.

I u skladu sa zakonom je predviđena kazna zatvora od 1 do 8 godina. Da je usledila smrt bilo bi od 2 do 12 godina. Barem je ovako u našem zakoniku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

@LayupFromTheMidget

Pretera ga sa tom ćorkom. Pa nije ubio nekoga da leži par godina u ćorci. Slažem se da vozač kola koja su izazvala udes treba da odgovara, ali u skladu sa zakonom o saobraćaju.

 

U skladu sa zakonom drzave u kojoj je pocinjen prekrsaj. O kojima, barem ja, ne znam nista... tako da i od toga zavisi.

 

O domacim zakonima i slucajevima znam informativno - a to je da su u nekim slucajevima gde je prekrsaj mnogo veci (crveno svetlo + prekoracenje brzine) i ishod gori (smrtni slucaj), ljudi zavrsavali sa nanogicom... Ne kazem da tako treba, samo kazem da je ovo sa zatvorom, sve i da se utvrdi da je Ognjen vozio i imao neprilagodjenu brzinu, veoma drasticno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Knipex said:

@LayupFromTheMidget

Pretera ga sa tom ćorkom. Pa nije ubio nekoga da leži par godina u ćorci. Slažem se da vozač kola koja su izazvala udes treba da odgovara, ali u skladu sa zakonom o saobraćaju.

Ne znam nisam strucnjak prava.
Ali da guglamo, dovoljno smo elektronski pismeni. 
Pa kaze :

GLAVA XXXI

KRIVIČNA DJELA PROTIV BEZBJEDNOSTI JAVNOG SAOBRAĆAJA

Ugrožavanje javnog saobraćaja

Član 402

(1) Učesnik u saobraćaju na putevima koji se ne pridržava saobraćajnih propisa i time tako ugrozi javni saobraćaj da dovede u opasnost život ljudi, pa usljed toga kod drugoga nastupi teška tjelesna povreda, kazniće se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(2) Izvršilac krivičnog djela iz stava 1. ovog člana koji je prilikom izvršenja djela bio pod uticajem alkohola preko 1,50 g/kg alkohola u krvi ili pod uticajem narkotičkih sredstava ili koji je vozio brzinom koja prelazi 50 km/h iznad dopuštene brzine, kazniće se kaznom zatvora od jedne do osam godina i kaznom zabrane upravljanja motornim vozilom.

(3) Ako je djelo iz stava 1. ovog člana učinjeno iz nehata, učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

(4) Ako je usljed djela iz st. 1. ili 2. ovog člana nastupila smrt jednog ili više lica, učinilac će se za djelo iz stava 1. ovog člana kazniti kaznom zatvora od dvije do dvanaest godina i kaznom zabrane upravljanja motornim vozilom, a za djelo iz stava 2. ovog člana kazniće se kaznom zatvora od tri do petnaest godina i kaznom zabrane upravljanja motornim vozilom.

(5) Ako je usljed djela iz stava 3. ovog člana nastupila smrt jednog ili više lica, učinilac će se kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina i kaznom zabrane upravljanja motornim vozilom.


(izvor: https://www.paragraf.ba/propisi/republika-srpska/krivicni-zakon-republike-srpske.html)


Nego i ovaj bokser je sisica i dramatizuje:
- Vraćao sam se sa borbe iz Minhena i Miljatović je mojim autom došao po mene u Banjaluku. Bili smo u Ramićima oko pet sati ujutru kada su se samo iza krivine pred našim očima pojavila svetla. Automobil je velikom brzinom išao iz suprotnog smera i skrenuo u našu traku. Miljatović je brzo reagovao i skrenuo naš automobil u stranu. Udarili smo u bankinu. Međutim i "porše" koji nam je došao u susret udario je u naš zadnji levi kraj, otkinuo vrata i točak našeg vozila - rekao je Janjanin. 

PROČITAJTE JOŠ: IZVEŠTAJ LEKARA O KUZMIĆU: Stigle nove informacije o stanju srpskog košarkaša

On je istakao da se njihovo vozilo od siline udarca prevrnulo na krov, dok se „Porše“ zaustavio oko 200 metara dalje“.

- Razbio sam prozor i izašao i izvukao prijatelja iz auta. Otišli smo dole do drugog vozila. I ono je bilo prevrnuto na krov i sletelo je sa puta. Iz automobila se čula glasna muzika i čulo se da neko krklja. Ubrzo su došli vatrogasci i izvukli ih iz auta. Mi imamo posekotine od stakla. Meni su šili ruku, ali dobro smo. Pokušavamo da saznamo kako su Kuzmić i njegov prijatelj i molimo se da budu dobro. Čuli smo da su u teškom stanju– poručio je Janjanin.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Walking Dravot said:

Dosta je bilo stvarno.

Sam kazes da nisi strucnjak, te nema potrebe dalje da razvlacis ovu pricu.

Kvazi moderatoru, ono iznad sa citatom iz zakona R.Srpske je bio moj poslednji post (ako ne racunam ovaj) na tu temu. 

Samo me nervira ova botovska odbrana X vozaca, a oni neka se stave u patike boksera i ove 2 osobe. 

Nulta tolerancija za divljake koje voze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Ne znam nisam strucnjak prava.
Ali da guglamo, dovoljno smo elektronski pismeni. 
Pa kaze :

GLAVA XXXI

KRIVIČNA DJELA PROTIV BEZBJEDNOSTI JAVNOG SAOBRAĆAJA

Ugrožavanje javnog saobraćaja

Član 402

(1) Učesnik u saobraćaju na putevima koji se ne pridržava saobraćajnih propisa i time tako ugrozi javni saobraćaj da dovede u opasnost život ljudi, pa usljed toga kod drugoga nastupi teška tjelesna povreda, kazniće se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(2) Izvršilac krivičnog djela iz stava 1. ovog člana koji je prilikom izvršenja djela bio pod uticajem alkohola preko 1,50 g/kg alkohola u krvi ili pod uticajem narkotičkih sredstava ili koji je vozio brzinom koja prelazi 50 km/h iznad dopuštene brzine, kazniće se kaznom zatvora od jedne do osam godina i kaznom zabrane upravljanja motornim vozilom.

(3) Ako je djelo iz stava 1. ovog člana učinjeno iz nehata, učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

(4) Ako je usljed djela iz st. 1. ili 2. ovog člana nastupila smrt jednog ili više lica, učinilac će se za djelo iz stava 1. ovog člana kazniti kaznom zatvora od dvije do dvanaest godina i kaznom zabrane upravljanja motornim vozilom, a za djelo iz stava 2. ovog člana kazniće se kaznom zatvora od tri do petnaest godina i kaznom zabrane upravljanja motornim vozilom.

(5) Ako je usljed djela iz stava 3. ovog člana nastupila smrt jednog ili više lica, učinilac će se kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina i kaznom zabrane upravljanja motornim vozilom.


(izvor: https://www.paragraf.ba/propisi/republika-srpska/krivicni-zakon-republike-srpske.html)


 

Postoje i institit ublazavanja kazne ispod zakonskog minimuma koji se primenjuje kad postoje narocito olaksavajuce okolnosti, a pri tome se misli i na licne i poridicne prilike i ponasanje okrivljenog u smislu tzv.primerenog nacina zivota pre izvrsenja dela.

 

Opet ako je bilo alkohola, tu odmah ide eventualni umisljaj, a ne svesni nehat itd.

 

Ali...da ne smaram o kriv.pravu ovde...radim ga sve manje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Dal je realno da na sportskom forumu raspravljate ko js kriv, ajmo onda i o rehabilitaciji Milana Nedica. 

 

kriv je onaj ko je vozio, to se nije dovelo u pitanje nigde.

 

inače, da je vozač onog drugog automobila bio krivac ovde bi se već angažovali privatni detektivi.

 

bitno je da su svi živi i nadajmo se zdravi a krivac treba da zaglavi oybiljnu kaznu, ugrožavanje tuđih života na putu je na ovim prostorima kao dobar dan i tolerancije ne bi smelo da bude na temu

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije istina ovo boldovano. Nije u pitanju smrtni slucaj da bi neko isao u zatvor. Odgovarace krivicno, ali zatvorka kazna nije opcija. Pre uplata u humanitarne svrhe, jer ko god da je vozio ima pravo na uplatu u humanitarne svrhe, jer nije rec o licima sa dosijeima. Pogotovo to nije Kuzmic. Covek je reprezentativac i sportista. Osvajac medalja sa velikih takmicenja. Pricas napamet i dramatizujes.


Ne postoji mogucnost uplate u humanitarne svrhe u ovom slucaju, jer je zaprecena kazna zatvora od 1 do 8 godina. Ovde ce biti uslovna osuda.

Uplata u humanitarne svrhe bi mogla u slucaju da je zaprecena kazna do 3 godine.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da niko normalan nece ni da pomisli da se treba zmuriti i ignorisati krivicna, i bilo kakva druga, odgovnornost za onog ko je izazvao saobracajnu nesrecu. Samo imam neki utisak da su vec krenule price i da ce neki u narednom periodu insistirati na tome kako Kuzmic ne sme da se izvuce samo jer je kosarkas (poznata licnost). Cist spin po meni.
Jer nije da se ovakve saobracajne nesrece ne desavaju gotovo svakodnevno, i da svako od nas ne poznaje barem nekog ko je bio vinovnik istih. Licno ne znam za slucaj da je neko u slicnim okolnostima dobio visegodisnje lezanje zatvora. A vrlo brzo, jos je Ognjen bio u komi, su po tviterima krenula proseravanja da nece dobiti strogu kaznu i dugi zatvor koji bi zasluzio, jer je Ognjen Kuzmic, ili cak mozda jer je kosarkas KKCZ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Drugarice i drugari,

Ako se potencira tema kaznene politike, bezbednosti u saobraćaju i slične tematike, već je bila molba da se oko ovakvih stvari ne zadržavamo.

1.Niko od zvaničnih organa se nije oglasio (ili jeste a ja nisam ispratio)
2. košarkaški PDF

ako pričamo o bezbednosti u saobraćaju i kaznenoj politici BiH u toj oblasti, može da se diskutuje na:

1. https://vox92.net/forum/index.php?/forum/2-društvo/

2. https://vox92.net/forum/index.php?/forum/9-razno/

 

3. da zamolite @Radoye da vas sprovede kroz https://vox92.net/forum/index.php?/forum/13-automoto-sportovi/

 i da nađe/otvori prigodnu temu pa da se na ovu nadasve OZBILJNU TEMU, vode i OZBILJNI RAZGOVORI.


     Ovo za sada na ovoj temi ne vodi ničemu dobrome i može samo izazvati nepotrebne konflikte koje ne bi smo trebali da imamo, jer ovo su ozbiljne teme, sa ozbiljnim posledicama na koje ne bi trebali da imamo ishitrene, inatske i slićne komentare koje možemo pročitati na navijačkim forumima.  BEZBEDNOST U SAOBRAĆAJU je jako jako ozbiljna tema i ne bi trebalo da se bavimo njome onako uz put trkopiš metodom i da se gadjamo podacima koji nama odgovaraju.

Ajmo sa ovim Sprivelovim Ridjijevim upisom da polako ( kad kažem polako mislim na sad odma) završavamo raspravu o bezbednosti u saobraćaju i kaznenoj politici u BiH, i da raspravu, ako ima potrebe za nastavkom, na nekom od ovih gore ponudjenih podforuma otvori se tema, uključe se i drugi forumaši, oni koji ne prate spor, žitelji BiH i da se raspravlja na temu na jedinstvenom mestu, pa će možda nekome to i da pomogne u životu.  Ovde, takva rasprava je štetna i uzdržavajte se od iste dok zvanični organi BiH ne izadju sa nekim saopštenjem.

Za sad je najbitnije da niko nije životno ugrožen, ponadajmo se da najbolji lekari Srbije i BiH nisu otišli put EU, nego da je ostao po neki da proprati momke i da im prepiše terapiju, a "pustimo" (nesposobnjakoviće) državne organe da rade svoj posao. Pogotovo što je tema JAKO JAKO ozbiljna da bi se ovde navijački ostrašćeno prepucavali.


I nemojte da me terate da pišem opet ove sastave. :please:

Edited by Stondisha
  • Like 22
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...