Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

8 minutes ago, bosMan_jr said:

Ohrabruje i polozaj u kome lezi, sto znaci da su kicma karlica noge i sve to ok. Mora se imati u vidu da je bio decko u komi i ne moze mu se dati sipka sa tegovima za 15 dana svakako

Kažu da je sam smazao PoKile babine pite što mu donela familija iz Doboja 😄

 

Treba čoveka ostaviti na miru da se sredi psihički i fizički, mislim da i on jedva čeka da se vrati normalnom životu i sportskim obavezama.

 

Inače juče saznah da je probleme oko srčane aritmije i nedostatka određenih stvari u krvi je rešio tako što mu je baka pravila neki miks od domaće cvekle i sremuša/crijemuša. I čuo sam da su mu u Borcu iz Banja Luke rekli da nije talentovan i da su ga šutnuli kako bi se napravilo mesta za sina nekog advokata. Krv ti jebem 😄

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zaista ohrabrujuće deluju ove fotke iz bolnice. Naravno, košarkaški aspekt priče je još uvek debelo sekundaran.

 

zivot mu vise nije ugrozen, ni karijera, pa sada vec mozemo da se bavimo time kada je moguce ocekivati ga na terenu. bilo je dosta katastroficnih scenarija, mnogi su sirili paniku, a meni deluje kao da bi on mogao da pocne sa nekim laganijim treninzima za mesec - dva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

ČARLS DŽENKINS: Lazić je ‘kriv’ što sam ponovo u Zvezdi, teško mi je zbog Kuzmića!

%C4%8Carls-D%C5%BEenkins.jpg

Od povratka u Crvenu zvezdu Čarls Dženkins se nije oglašavao, a sada je dao veliki intervju u kom je objasnio svoj povratak kući.

 

Najveći krivac za to što je popularni ‘Đenka’ po treći put potpisao za Crvenu zvezdu je kapiten Branko Lazić. Amerikanac je objasnio kako ga je iskusni bek ‘nagovorio’ da se vrati.

 

 

– Od odlaska u Himki sa Brankom Lazićem sam pričao o mogućem povratku. Stalno me je podsećao da želi da ponovo igramo zajedno. Čim je produžio ugovor poslao mi je poruku: ’Znaš šta treba da uradiš’. To mi je samo dodatno olakšalo donošenje odluke – rekao je Čarls Dženkins za ‘Večerenje Novosti’.

Amerikanac sa srpskim papirima nije imao na stolu samo ponudu Crvene zvezde, iako kako kaže sam nije briljirao na parketu.

– Kontaktirali su me u junu. Svestan sam da nisam previše dobro igrao u prethodne dve sezone u Rusiji, tako da se klubovi nisu baš otimali. Bilo je nekoliko ponuda, Zvezda je bila jedna od njih. Uzeo sam malo vremena, razmislio i doneo najbolju odluku za mene – rekao je Đenka.

Prvi put će sarađivati sa Milanom Tomićem koji je prošle godine predvodio Zvezdu do ABA titule i krune u Srbiji.

– Razgovarali smo kratko o tome gde me vidi i šta od mene očekuje. Poznaje me, više puta sam igrao protiv njega i nadam se da ću imati drugačiju ulogu nego u Himkiju. Moram da priznam da mi je prijalo to što me je pozvao, mnogo mi je značilo što mi je pokazao da me želi u timu. Nismo pričali previše o taktici i takvim detaljima, biće vremena za to.

Čarls Dženkins je govorio i o sastavu tima.

– Ne obraćam pažnju na očekivanja, posebno u Beogradu. Ako kažete nešto i to se ne ostvari, onda je loše. Imamo dosta veterana. Džejms Gist je dokazani lider, Derik Braun je motivisan da se dokaže posle svega što je prošao prošle sezone. Tu su Stratos Perperoglu, Bili Beron, Mo Faje, a mi smo novi delovi slagalice koji su pridodati. Na nama je da radimo i stvorimo dobru timsku hemiju. Biće zabavno igrati u tom okruženju ponovo.

Na kraju o svom velikom prijatelju Ognjenu Kuzmiću koji se polako oporavlja od teških povreda zadobijenih u saobraćajnoj nesreći.

– Mnogo me je to pogodilo. Mi smo drugari i van terena. Njegov sin, žena, roditelji, njeni roditelji, svi me poznaju. Svi smo prijatelji. Bilo mi je veoma teško. Poruku za njega ne ostavljam u medijima. To je moj prijatelj, pozvaću ga, pričaćemo, kazaću mu sve. Zaista mi je teško da pričam o tome, on dobro zna kako se osećam – istakao je Đenka.

 

  • Like 18
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Braun ima otprilike najviše razloga da u ovoj EL sezoni objasni ko ide na krov da vrti antenu, a ko viče: ''dooo-bar !!!''.

Ako u jednom delu sezone dostigne i samo 70% svog prajma...biće naš najatraktivniji igrač...skočan, levak, iskusan...u tranziciji zver u majicu na bratele.

 

Mora dođe kršten plej ...da bi kada ubrzamo napad iz Brauna izvukao sve đavolije koje ovaj ume da napravi.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

Braun ima otprilike najviše razloga da u ovoj EL sezoni objasni ko ide na krov da vrti antenu, a ko viče: ''dooo-bar !!!''.

Ako u jednom delu sezone dostigne i samo 70% svog prajma...biće naš najatraktivniji igrač...skočan, levak, iskusan...u tranziciji zver u majicu na bratele.

 

Mora dođe kršten plej ...da bi kada ubrzamo napad iz Brauna izvukao sve đavolije koje ovaj ume da napravi.

Sve pet, al koji kršten plej?

cenim da takvog majka još nije rodila, a da nama odgovara.

Pomenuli smo sve što tapka loptu, al džaba :smiley7:

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

nek dođe bilo ko, samo da je :

 

- bar malo bolji asistent od Kalnietisa...

- jači u odbrani od Reglenda...

- nešto visočiji od Berona...

- i da se ne preziva Marković...el to mnogo?

 

kad staviš na digitron...ako nas prokenja, moš se nabode jedan sa takvom dijagnozom i za 400-500K.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Isaiah Taylor uopšte nije bauk po cenovnom rangu ako je u Klivlendu zadnju sezonu potpisao za 950K doloresa...a odigrao dva meseca.

U Evropi mora da kalira za najmanje četres' posto...to mu dođe 570K...

70K mu naplatimo ubrzani kurs ne-pravljenja koraka, ne-traženja tajm auta i ostala kalibrisanja na evropski basket...

plus igraće u većoj dvorani od kavaljerske koja prima samo 19.432.....  i da mu menadžer mangup ne zaturi našu ponudu.

 

Demetrius najverovatnije nema jedan kršteni snimak na kojem nakon prijema lopte ne šutne ili krene na ulaz. 

Prosečan broj asistencija u karijeri mu je 0,7....Hjuston 0,4...Boston 0,6...zato ga toliko i plaćaju.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Nije ajzea ni dobio te pare. Nije imao zagaratovani ugovor i povredio se pre last cuta. Mada je prethodne u atlanti imao milion i po. Sad treba videti zasto nije igrao celu sezonu, s obzirom da je oporavak bio predvidjen za mesec dana. Kazu da je ceo trening kamp prosao sa povredom i bolom da bi potpisao ugovor ali su mu to otrkili na magnetnoj rezonanci i ode ugovor. Generalno vazi za tipa sa dobrom radnom etikom. Po meni bi on bio top resenje.

Sto se kuzme tice. Mi ga ovde maltene saranismo. Ja rekoh pre neki dan dok se ne pojave zvanicni infoi ne licitirati sa povredama. Nije se on vozio u zastavi nego u kajenu i izbegnut je direktan sudar. Ja ga stvarno ocekujem posle nove godine. 

Dajte stimceve pare za back up pleja!

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Wingwalker said:

nek dođe bilo ko, samo da je :

 

- bar malo bolji asistent od Kalnietisa...

- jači u odbrani od Reglenda...

- nešto visočiji od Berona...

- i da se ne preziva Marković...el to mnogo?

 

kad staviš na digitron...ako nas prokenja, moš se nabode jedan sa takvom dijagnozom i za 400-500K.

Taj se zove Stefan a preziva Jovic i vec je potpisao za Himki jbg :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...