Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

Apsolutno

Ovom timu samo jos fale 2 komplementarna pleja i da krenemo da djuskamo. To cak i ne moraju da budu igraci od 500-700k€

Ne treba uopste razmisljati o zameni za Kuz-a jer "mesa" pod kosem imamo dovoljno. Imamo i polivalentnih igraca koji mogu pokrivati vise pozicija(Faje 4/5 i Stratos 3/4)

Pa u novembru/decembru razmisljati o dopuni igrackog kadra ako negde bude skripalo. Sav preostali novac usmeriti na par plejeva

Filip moze da igra ABA i KLS

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

kontam da imam jedno pitanje i jednu molbu.

Prvo ću sa molbom da počnem da bi pitanje imalo duplo više smisla:

Molba:

 

Quote

Poštovani,

Možemo li barem sa 2,5g ukusa da pišemo o Vladi Štimcu koji je u više mandata nosio dres i Reprezentacije i KK CZV?

S ljubavlju

S


Ako vam nije jasno o čemu pričam  pročitatjte upise na poslednje 2-3 strane, pa ga uporedite sa pisanjem  @Chaos Is Me  koji je lepo obrazložio sve mane koje poseduje jedan Štimac Vladimir.


Pitanje:

 

Quote

Da li je Štimac Vladimir jedno jutro ustao, uzeo telefon prošao kroz imenik i rekao sam sebi: "mogao bi ja karijeru da nastavim u KK CZV, nisam odavno."




Zašto postavljam ovo pitanje?  Postoji neko u klubu ko se zove Milan Tomić, Filip Sunturlić i Nebojša Čović, ljudi koji su menadžment kluba koji dovode i odvode igrače, pa drugari, ako niste zadovoljni pojačanjem koje DOVODI KK CRVENA ZVEZDA, zašto se odapinju otrovne strelice prema čoveku koga KLUB ŽELI DA VIDI U SVOJIM REDOVIMA, tj zašto se ne načestitate nove godine menadžmentu kluba koji će Vladi Štimcu da da papir na stolu, olovku u ruke i posle toga i kintu za igranje u KK CZV?



Isto ovo pisanje za Vladu Štimca  može metodom Copy/paste na Filipa Čovića, samo se imena promene i ovaj deo sa mobilnim telefonom da se obriše :57:

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Vladimir Stimac - super lik, dobar kosarkas, ali da se ne zezamo, nikako ne moze odmeniti Ognjena Kuzmica. Svakako da bi Stimac skolovao 95% centara u ABA ligi, o KLS i da ne pricamo - i za to je odlican - da Ojo i matori Gist malo odmore. Da li nam treba igrac na poziciji treceg centra koji ce da kosta 300k (ako je ta cifra tacna)? Mislim da ne, to moze da pokrije i Jovanovic (btw koliko nas on kosta po sezoni kad nije na pozajmici?).

 

Bolje tih 300k potrositi na boljeg pleja (ili sa tim pojacanim budzetom za pleja dovesti 2 - jednog "proverenog" i jednog koji je macka u dzaku). 

 

Ali svakako struka bolje zna i oni treba da budu odgovorni za odluke koje donesu. A Stimeta ostaviti na miru... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nate said:

Jel neko ispratio evropsku epizodu derricka waltona ove sezone? Slabe brojke, ali mozda bi mogao biti resenje za drugog pleja. Pre dve godine bio odlican na letnoj ligi. Ove godine vidim da nije puno igrao. Evo prilike da besplatno iskoristimo zalgirisov skauting, a i ima iskustva u EL. 

 

https://youtu.be/S5Ato9SI324

pominjao sam ga na forumu kao drugog pleja na osnovu statisktika,drugi su rekli nemoj samo tog. sto se tice zalgirisa i scoutinga vrlo su napredni, kombinuju nove tehnologije i tradicionalni pristup

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tamburinjo said:

 

Cuveni Karijev komentar 

"Ovaj naš Štimac raduje se košu, kao Džajić kad postigne gol. I dok se on raduje, mi na drugoj strani primimo koš"

 

 

p.s. Dzajic mora sa onim mekim dz koje podseca na dj da se procita za potpun dozivljan. 

Zapravo je rekao, ovaj nas mali, ne mogu sad da se setim kako se zove, ja ga zovem Aleksandar..  :classic_biggrin: I onda je usledio ovaj deo koji ti napisao 

  • Like 6
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Stondisha said:

Isto ovo pisanje za Vladu Štimca  može metodom Copy/paste na Filipa Čovića, samo se imena promene i ovaj deo sa mobilnim telefonom da se obriše :57:

 

Ne moze.

Stimac je kosarkas, Covic je sin funkcionera i personifikacija je nepotizma, jedne od tri posasti koje razaraju ovo drustvo, pored korupcije i podanistva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tu karijevu drugu sezonu u zvezdi ću pamtiti pre svega po njegovom naporu da demistifikuje košarkašku igru, kako za širu publiku, tako i za mnoge igrače-početnike.

 

jeste on to pričao kroz šalu i humor ali je to suštinski bila jedna ozbiljna priča. svaka njegova konferencija za štampu je bila nekako druga strana duletovog epskog romantizma ( :

takođe, pokazao je da i sa krš sastavom ekipa može da igra dobro. ne dovoljno da u seriji izbaci puno jaču ekipu ali dovoljno da navijači budu ponosni i zadovoljni.

 

kari 4eva.

  • Like 15
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Štimac, pre svega, nije ni dobar lik. U pitanju je tip koji se služi krajnje patetičnim i infantilnim trikovima na koji se pecaju oni koji ne gledaju sport već navijaju za određeni tim, dakle oni koji ne prate sport radi uživanja u sportu već radi uživanja u onome što ide uz sport. Osim toga, Štime je lik koji sebe poprilično precenjuje, što se vidi i iz njegovih izleta u društvene mreže ali i načina na koji igra košarku. Isti taj Štimac nije ni hteo da čuje za Zvezdu u oba navrata u koja je nosio naš dres, nego kad su propale ostale opcije dobra je bila i Zvezda. Efes je npr prodisao kad su prestali da dovode takve lažne igrače i nabijače praznih brojki. Da se razumemo, Štimac je korektan EC igrač, ima on itekako svojih igračkih vrlina i to ne može da se spori. Međutim, on je anahron igrač, centar bez uticaja na defanzivu svoje ekipe (bolje rečeno sa vrlo štetnim uticajem). Ako su nama preko potrebni poeni sa pozicije trećeg centra (kako kažu ljubitelji VŠ lika i dela), daj da ga potpišemo. Međutim, ja mislim da sa pozicije back upa trebaju neki drugi kvaliteti, ima kod nas ko da postiže poene, i spolja i iznutra. Za kraj, VŠ je zaslužan za reprezentativne uspehe taman koliko Harrison Barnes za uspehe USA nacionalnog tima. To opet jeste mnogo više nego što će bilo ko od nas, forumskih anonimusa, postići, ali lestvica je dignuta visoko, imaćemo po svoj prilici (a po želji rukovodstva kluba) konkurentan tim na EL nivou i nema potrebe da ga kvarimo provereno nekonkurentnim tipom za taj nivo. Ja sam za bilo šta što može da igra odbranu na poziciji C bez obzira na ime. Ne mora da bude "veliki Zvezdaš", sasvim dovoljno je da bude profesionalac na parketu.

  • Like 26
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Ne moze.

Stimac je kosarkas, Covic je sin funkcionera i personifikacija je nepotizma, jedne od tri posasti koje razaraju ovo drustvo, pored korupcije i podanistva. 


Slažem se sa 98,6%  upisa ovog, ali i tom Filipu je neko ponudio ugovor, dao mu olovku, okači sliku na zvaničnu stranicu KK, na tviter Facebook...   šta će on da ispadne čovek za sve pare i kaže ja sam igrač za KK Zlatibor Čajetina, Dunav Novi Banovci  neću da potpišem ugovor na 2+1 godinu   ili da ispadne klasičan Srbin i kaže: ma pljujte me za sve pare, al ja u životu lakše neću zaraditi $$$.

Primera u sportu ima milion da je neki loš igrač potpisao ugovor sa nekim dobrim klubom, ali bi po meni trebala da dse traži glava ovoga ko ga je doveo u klub, a ne ovoga što je došao. Jer ovaj će da dodje jednom i neće više (dobro doći će Štime 3-4 puta, al nije to poenata), a ovi što dovode igrače dovodiće ih svake godine...  a da setimo se 2011...

Link to comment
Share on other sites

 

14 minutes ago, uini said:

tu karijevu drugu sezonu u zvezdi ću pamtiti pre svega po njegovom naporu da demistifikuje košarkašku igru, kako za širu publiku, tako i za mnoge igrače-početnike.

 

jeste on to pričao kroz šalu i humor ali je to suštinski bila jedna ozbiljna priča. svaka njegova konferencija za štampu je bila nekako druga strana duletovog epskog romantizma ( :

takođe, pokazao je da i sa krš sastavom ekipa može da igra dobro. ne dovoljno da u seriji izbaci puno jaču ekipu ali dovoljno da navijači budu ponosni i zadovoljni.

 

kari 4eva.

Ovo je iz prve sezone. Uglavnom je prve sezone kidao na konferencijama za medije; druga bas i nije bila upecatljiva

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Borko said:

 

Ovo je iz prve sezone. Uglavnom je prve sezone kidao na konferencijama za medije; druga bas i nije bila upecatljiva 



Druga je već bila gadna baš...  krenulo botovanje da je ovaj nešto izradio KK CZV... da je radio na štetu... baš bilo mučno čitati kako jedno od najvećih košarkaških imena provlače kroz blato i prostakluk...

Prva sezona sa Bjelicom, Milunovićem (batočinac ) ...  spektakl.

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

nabijac praznih brojki... u tri reci sazeta stimetova karijera.

ali sta to vredi, on je i dalje delija velikog srca i neko ko gine za zvezdu. samo jos valjda kod nas te kategorije imaju tezinu kada se raspravlja o nekom igracu.

Link to comment
Share on other sites

1. mandat - malina, stiven m, ovens, bjelica, keselj, minja milosevic, kovac, roberts, stimac, kikanovic, tadija d.

2. mandat - b. popovic, covic, batocinac, morison (tomas), nedovic, lazic, radivojevic, mile, p. popovic, subotic, lesic, radetic

 

#izglave

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

meni bilo najjace kada se napusavao sa nekim likom zbog nedovica.

a pamtim i kada su 4 visoka (stime, roberts, kikan, tadija) nekim poljacima nesrecnicima (turov?) ubacili u zbiru jedno 60 poena. a onda kari krenuo da ih poliva "ma to je slucajno, ovo su im najbolje partije u karijeri, ne mogu oni to da ponove"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...