Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

najjaci utisak mi je bio,nakon finala s nemackom '93 kari daje interviju i kaze  "wir sind  eVropameister". a svaka akcija u albi i nemackoj reprezentaciji pocinje sa "ajmo ili ajde"- ono kao u zvezdi" ko je najjaci? ZVEZDA". podigao albu od natpisa sa kontejnera za smece(alba osnovana pocekom 90tih od risajkling firme) do danas, pa nasa reprezentacija, barselona, djirona. za mene najbolji trener i pedagog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ima i kari losa iskustva, cini mi se ispalio lotomatiku, keln ne mogu da procenim o cemu se radilo. sa druge strane ogroman i dugotrajan rad kao i uspeh bormio i drugi projekti. ne verujem da je uvek novac u pitanju

Edited by nudelholzchef
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Princeton said:

Ja vjerujem , ako brojke ne lazu, da bi Stimac bio ubjedljivo najbolje rijesenje. Jos ako se uzme u obzir da ce nam biti drugi/treci centar u postavi, tek se vidi koliko ste razmazeni. Sramota.

Nisu ljudi razmaženi, već racionalni. Ja nemam ništa protiv da nam treći centar bude Ristić ili Jovanović koji su mnogo lošiji igrači od Štimca i sigurno bi zbog njih iskidao dosta više živaca. Poenta je, kao što su već prethodno ljudi pomenuli, da nam Štimac nikakav ekstra kvalitet ne bi doneo, a košta. Imamo poziciju u timu na kojoj je stanje mnogo alarmantnije i gde bi sva preostala sredstva trebalo da usmerimo tu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hajde da vidimo sta ce biti i kako ce klub zavrsiti prelazni rok. 

 

I ja imam neke svoje ideje, ali ne pada mi na pamet da se stavljam u poziciju vrhunskog autoriteta da mislim da moze biti samo tako i nikako drugacije, a to je hobi nekog broja ljudi.

 

A da se svakom misljenju ne moze ugoditi treba se prisjetiti da je bilo ljudi koji su inicijalno bili nezadovoljni i Kuzmicem, a sada se place za njim (razumije se mislim na igracki kvalitet).

Edited by pepe sancez
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I ja smatram da je Štimac nepotreban, a nije jeftin. 

Prvi razlog je što ne znamo, a mislim da nije nerealno, da li će Kuzma da se vrati brzo. Sezona počinje za dva i po meseca, a mislim da do tada mogu i Gist, Ojo I Jovanović/Ristić da obave posao.

Ako se Kuzmić vrati, nepotreban je.

Jedino da se ide na prodaju Odza, pa da onda Štimac uleti kao domaći igrač, po meni bi to bila greška. Nažalost, naši navijači i mediji pate od 'viska' broja stranaca pa se i klubovi prilagođavaju to imbecilnom razmišljanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U principu, bolje je ne dovesti nikoga, nego Štimca.

 

Ukoliko se već razmišlja u tom pravcu (dovođenju Štimeta), a postoje pare, onda ih preusmeriti na dovođenje pleja, vraćanje dugova ili čuvati za rezervu tokom sezone.

Edited by medobrundo
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pepe sancez said:

Hajde da vidimo sta ce biti i kako ce klub zavrsiti prelazni rok. 

 

I ja imam neke svoje ideje, ali ne pada mi na pamet da se stavljam u poziciju vrhunskog autoriteta da mislim da moze biti samo tako i nikako drugacije, a to je hobi nekog broja ljudi.

 

A da se svakom misljenju ne moze ugoditi treba se prisjetiti da je bilo ljudi koji su inicijalno bili nezadovoljni i Kuzmicem, a sada se place za njim (razumije se mislim na igracki kvalitet).

 

Delimicno si u pravu. Niko ovde ne pokusava da bude vrhunski autoritet, uz to je i nemoguce jer nemamo 90% informacija koje imaju ljudi u klubu. Mi smo samo grupa zaludjenika koja ima slobodnog vremena i pokusava da skapira u kom pravcu ide prelazni rok i uradi neku analizu naseg igrackog kadra. Naravno i da proba da napravi kratku analizu unapred za sva imena koja figuriraju kao buduca pojacanja. Diskutujemo na forumu i nista vise. Nista od ovoga sto mi pricamo ovde nece doci do ljudi u klubu niti ce i za promil uticati na njihove odluke.

 

Tomic i strucni stab su kupili poverenje navijaca posle samo jedne sezone sa proslosezonskim odlicnim izborom pojacanja koje je trebalo dodati na postojeci igracki kadar

Ova pojacanja do sada su i premasila ocekivanja jer se vidi planski rad i pokrivanje vecine nedostataka od prosle sezone. Odlican prelazni rok do sada samo jos ta pozicija pleja da se kvalitetno popuni.

Pa da nekako sacekamo utakmice, da vidimo kako ce da izgleda timska igra od ove odlicne grupe igraca.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Del Piero said:

Vidim zaboravilo se na sta je licio Stimac u proslom mandatu. Zirbesu je samo boca sa kiseonikom na ledjima nedostajala za kompletan utisak.


Pomogao Vlada Zebri da zabode onaj ugovor sa Makabijem pa zato 😛


ne verujem da je iko zaboravio partije Vlade Štimca iz drugog mandata  osim Nebojše Čovića I Šoneta Ilića, pošto su oni jedina konstanta, tj jedino je on od svih stručnih lica bio tu dok je Štime igrao u drugom mandatu... ovima ostalima Sunturiću, Tomiću i ostalima... Štime je čista nepoznanica.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:

 😛
ne verujem da je iko zaboravio partije Vlade Štimca iz drugog mandata  osim Nebojše Čovića I Šoneta Ilića, pošto su oni jedina konstanta, tj jedino je on od svih stručnih lica bio tu dok je Štime igrao u drugom mandatu... ovima ostalima Sunturiću, Tomiću i ostalima... Štime je čista nepoznanica.

salis se, ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

salis se, ne?


naravno da se ne šalim,  Štime koliki god da je bio gotivac, bio minus na terenu, baš tanke partije, srećom po njega Maik Zirbes igra sezonu karijere i posle toga odlazi u Makabi za neke pare silne.

E sad što klub potpisuje defanzivno lošeg baš centra na zalasku karijere koji i u najboljim danima nije bio atleta je ne znam, jedini objašnje koje imam je ovo tvoje da su zaboravili, sa ovom mojom dopunom, da ovi što tad nisu bili u klubu nisu upoznati sa likom i delom Štimac Vladimira.

Ili se planira neka košarke odbrane bez, gde će Štimac da bude neki ofanzivni skakač i trpač iz istog, jer to su dve stvari koje on radi vrlo dobro, uz naravno busanje u grudi junačke, ali to je na parketu baš onako nebitno.  Ako bude potpisa Štimca, ti imaš u ekipi drugog centra i drugog pleja odbrane BEZ, a da vidimo kad se zavrti pik našta će to da liči tek.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, marejosip said:

Nisu ljudi razmaženi, već racionalni.

 

Ma moj post je zajebancija obicna, valjda je bila ocigledna. Ne propustam priliku, da se zezam na racun kolega koji opravdavaju Ficino zasluzeno mjesto u ovogodisnjem sastavu.

  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stondisha said:


naravno da se ne šalim,  Štime koliki god da je bio gotivac, bio minus na terenu, baš tanke partije, srećom po njega Maik Zirbes igra sezonu karijere i posle toga odlazi u Makabi za neke pare silne.

E sad što klub potpisuje defanzivno lošeg baš centra na zalasku karijere koji i u najboljim danima nije bio atleta je ne znam, jedini objašnje koje imam je ovo tvoje da su zaboravili, sa ovom mojom dopunom, da ovi što tad nisu bili u klubu nisu upoznati sa likom i delom Štimac Vladimira.

Ili se planira neka košarke odbrane bez, gde će Štimac da bude neki ofanzivni skakač i trpač iz istog, jer to su dve stvari koje on radi vrlo dobro, uz naravno busanje u grudi junačke, ali to je na parketu baš onako nebitno.  Ako bude potpisa Štimca, ti imaš u ekipi drugog centra i drugog pleja odbrane BEZ, a da vidimo kad se zavrti pik našta će to da liči tek.

 

Kako mislis da neko ko se profesionalno bavi kosarkom nije upoznat sa likom i delom Stimca? 

 

Ako ga dovedu, dovesce ga jer je "veliki Zvezdas" i jer ce kupiti publiku, istu onu koja u anketama glasa da se on dovede. A Tomic ce traziti od javnosti da mu dovedu boljeg srpskog centra i potkrepiti sve statistikom sa Syenrgya.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Del Piero said:

Kako mislis da neko ko se profesionalno bavi kosarkom nije upoznat sa likom i delom Stimca? 

 

Ako ga dovedu, dovesce ga jer je "veliki Zvezdas" i jer ce kupiti publiku, istu onu koja u anketama glasa da se on dovede. A Tomic ce traziti od javnosti da mu dovedu boljeg srpskog centra i potkrepiti sve statistikom sa Syenrgya.


Ja nemam drugo objašnjenje osim toga jer čovek  je igrao dva mandata u KK CZV, igrao za reprezentaciju na više takmičenja....  a jednostavno je (novom) stručnom štabu KK CZV izmakao jer jel te...  (nema šanse da neko ko je sa ovih prostora i da se "rekreativno" bavi košarkom, kao mi Forumaš, na primer, da ne zna štaq je + i - kod Štimac Vlade).

Ok iskomplikovala se sitacija s Kuzmićem, juri se novi centar koji je u platežnoj moći... kad se progurao Čović Filip, šta je jedan Štimac Vlada.

Zaboravljaju ljudi ovde, tj gube iz vida, da iako je Kuzmić povredjen, on je i dalje na platnom spisku KK CZV i to što se sad bori sa aparatima na VMA umesto sa saigračima na pripremama, uopšte ne znači da njemu KK CZV treba da prestane platu da isplaćuje, pa se mora uzeti u obzir i to kod traženja novog centra, jer ti nemaš  Kuzmićevu platu da daš tom novom, nego na Ognjenovu platu treba da daš i neki dinar centru tom novom, a fali ti i plej...  a budžet ne znamo kakav je niti koliko u njemu ima još para i da li ima...  možda Štimac dolazi na dodjem ti... pa će da ga dvočereče (to ti je duplo čerečenje)  kad bude BAT-ovao za pare 2024. godine :whistling:

Malo mi heavy ovo da Tomiću potpisuju dva igrača s kojima ne zna šte će i s kojima i mnogo bolji treneri nego što je Tomić ne bi znali šta će i kako da ih uklope.

Link to comment
Share on other sites

Mozete me hejtovati do prekosutra, ali ako je Kuzmic vozio (i sve sto ide uz to), onda KK treba sa moralne strane da mu pokrije sve troskove lecenja, a kad se zdravlja boze oporavi (sto mu od srca zelim) , ako ne bude u stanju da igra na neodredjeno, zasto bi mu neko isplacivao platu? Valjda se znaju prava i obaveze kada se potpisuje ugovor.

 

i Radmanovic je vozio snoubord, no hard feelings

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Mozete me hejtovati do prekosutra, ali ako je Kuzmic vozio (i sve sto ide uz to), onda KK treba sa moralne strane da mu pokrije sve troskove lecenja, a kad se zdravlja boze oporavi (sto mu od srca zelim) , ako ne bude u stanju da igra na neodredjeno, zasto bi mu neko isplacivao platu? Valjda se znaju prava i obaveze kada se potpisuje ugovor.

 

i Radmanovic je vozio snoubord, no hard feelings



Prava i obaveze proističu iz potpisnog ugovora u koji nismo imali uvid...  pa tako ne znamo da li je tamo ta snowbord klauzula ili ne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...