Jump to content

Recommended Posts

I ja ne mislim da je bilo ko napunio gaće, sem Bogdanovića i možda Milutinova.

 

Redom Vasa, Gudura, Marinković, Dobrić, Jović, Aleksa su makar pokušavali nešto da urade, sa manje ili više uspeha. Ali očigledno je da neki od njih nisu na dovoljno visokom nivou za ovog protivnika, pogotovo kad isti šutira 70% za 3 pts + mi ne možemo ništa da ubodemo spolja. 

 

U Q3 su svi popadali energetski i skroz je opalo samopouzdanje jer promašujemo gotovo svaki šut, dok ovima sve ulazi. Zato i mora da se igra čvršća odbrana, jer iz odbrane dolazi samopouzdanje. Ali ne može to Kari umesto njih da radi :))

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Abizolirni said:

ali zato moze da se bude oslobodjeno doping kontrole 😝

 

Tudje govno uvijek sladje.

Da mi sladje tudje govno prijatelju ne bih reagovao nego bih komotno hipsterovao negde...Daleko od toga, živce lomim s 51 jer se borim i hoću i od njih borbu do kraja neka je 30 razlike, ali nemoj mi ovo ovako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja greska sto sam citao live topik sad, ali ima i ovde bas glupih komentara. Mislim da mnogi nisu svesni protiv koje sile smo igrali. Ovo sto su Ameri doveli je jedan od njihovih najjacih timova ikada, a neki igraci jedni od najboljih ikada. Zaista ne znam kako neko moze da sere po nasim igracima. Nisu se usrali, otvorili su utakmicu fenomenalno, igrali u kost. Mnogi od njih se nikada nisu susreli sa ovakvim protivnicima i nisu igrali na ovom nivou kosarke. I to se videlo kod svih koji to do sada nisu iskusili, osim Avramovica i Dobrica koji su blago reprezentacije.

Ja sam ocekivao bolju igru od one pripremne utakmice i poraz od 15-ak razlike, ali jbga. Bili smo bolji, ali bili su i oni + su imali Duranta koji je odigrao jos jednu partiju u stilu FIBA koze. Da bi mi njima pripretili mora mnogo stvari da se poklopi, a danas je bilo daleko od toga.

Nama je najvaznije da rutinski dobijemo naredne dve utakmice i pripremimo se za QF koje ce biti vrhunac turnira. 

Edited by Del Piero
  • Like 32
  • Love 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Nije smak sveta, realno su mnogo bolja ekipa. Problem je što nemamo disciplinu u odbrani i nemamo disciplinu u napadu. Mora to da se koriguje u narednim mečevima, inače ćemo imati problema  i sa Portorikom i sa Sudanom.

Teško da ćemo biti najbolja druga ekipa, ali šta je tu je, idemo dalje.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dame je izdvojila ono sto mene mozda najvise zulja - sasvim je tacno da je nedopustivo da Bobo koji svake veceri igra protiv ovih istih likova bude najgori akter meca. Neshvatljivo mi je prosto. U soku sam bukvalno.

 

Sličnu situaciju je imao i u Riju, kad je upao u choke mod skoro ceo turnir (dobra partija jedino protiv Hr.), i sećam se da ga je Đorđević u jednom trenutku pitao nešto u fazonu, parafraziram, zašto sam sebi nameće pritisak, kad ga niko drugi ne pritiska da mora da isporuči.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dame je izdvojila ono sto mene mozda najvise zulja - sasvim je tacno da je nedopustivo da Bobo koji svake veceri igra protiv ovih istih likova bude najgori akter meca. Neshvatljivo mi je prosto. U soku sam bukvalno.

Mozda on sebi nabije toliki pritisak(zbog Srbije) pa u toj zelji pregori i pokaze svoju losu igru...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dame je izdvojila ono sto mene mozda najvise zulja - sasvim je tacno da je nedopustivo da Bobo koji svake veceri igra protiv ovih istih likova bude najgori akter meca. Neshvatljivo mi je prosto. U soku sam bukvalno.

 

Sličnu situaciju je imao i u Riju, kad je upao u choke mod skoro ceo turnir (dobra partija jedino protiv Hr.), i sećam se da ga je Đorđević u jednom trenutku na TO, pitao nešto u fazonu, parafraziram, zašto sam sebi nameće pritisak, kad ga niko drugi ne pritiska da mora da isporuči.

 

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Moja greska sto sam citao live topik sad, ali ima i ovde bas glupih komentara. Mislim da mnogi nisu svesni protiv koje sile smo igrali. Ovo sto su Ameri doveli je jedan od njihovih najjacih timova ikada, a neki igraci jedni od najboljih ikada. Zaista ne znam kako neko moze da sere po nasim igracima. Nisu se usrali, otvorili su utakmicu fenomenalno, igrali u kost. Mnogi od njih se nikada nisu susreli sa ovakvim protivnicima i nisu igrali na ovom nivou kosarke. I to se videlo kod svih koji to do sada nisu iskusili, osim Avramovica i Dobrica koji su blago reprezentacije.

Ja sam ocekivao bolju igru od one pripremne utakmice i poraz od 15-ak razlike, ali jbga. Bili smo bolji, ali bili su i oni + su imali Duranta koji je odigrao jos jednu partiju u stilu FIBA koze. Da bi mi njima pripretili mora mnogo stvari da se poklopi, a danas je bilo daleko od toga.

Nama je najvaznije da rutinski dobijemo naredne dve utakmice i pripremimo se za QF koje ce biti vrhunac turnira. 

 

Mozda se ja varam, pokazace vreme, ali sam sasvim ubedjen da nece nabiti 26 razlike ni Svabe ni Kanadu ni Australiju ni Spaniju. Apsolutno sam za podrsku igracima, ali mislim da se pomalo sad bagatelisu nase greske i defekti.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Koš razlika je bitna i tih -26 vjerojatno vodi u kostur s Amerima


Ne postoji kostur s Amerima nego ce biti zreb nakon prve faze, ako smo drugi u grupi sa 2-1 je sansa 50-50 da ih dobijes u polufinalu. 
Kos razlika bi imala veze u dva moguca scenarija: 
a) u krugu u grupi, b) ako smo treci u grupi.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

I ja ne mislim da je bilo ko napunio gaće, sem Bogdanovića i možda Milutinova

 

Bogdan će biti bolji, ne sumnjam u to. Može i Jokić bolje, samo se ne slažem sa par komentara da mu nije bilo dovoljno stalo - on samo odaje utisak flegme. Petrušev je mogao čvršće u par situacija. Vasa je bio borben i hrabar. Naravno o Aleksi i Dobriću u tom segmentu ne treba trošiti reči.

 

E sad, hot tejk, zbog par prizivanja na lajv temi: uz disklejmer da se ekipe iz različitih era ne mogu porediti na ovaj način, kada bi Jugoslavija iz Atlante bila prebačena vremeplovom da igra protiv Srbije iz Pariza, provela bi se vrlo loše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Mozda on sebi nabije toliki pritisak(zbog Srbije) pa u toj zelji pregori i pokaze svoju losu igru...

 

Neko je to jednom lepo formulisao - Bogi previše razmišlja. 

 

Dobrić & Aleksa su toliko fantastični jer oni ne razmišljaju ko su ovi Ameri, koliko su dobri i jaki, nego samo igraju na instinkt.

Link to comment
Share on other sites

Atleticizam i fizikalije su glavni razlog zašto USA uvek lakse izlazi na kraj sa nama u odnosu na druge selekcije. Tromi smo, mekani, fizički preslabi, nema misica… I to mislim na sve selekcije od 2014 pa do danas. Lučić i Kalinic su jedini igrači za koje bi mogli reci da su atlete u ovih zadnjih 10 godina

 

Sto se tiče pozitivnih stvari izdvojio bi srčanost pre svega Dobrica i Avramovica(bar u prvom poluvremenu). Iscackali/osvojili su par lopti čisto 

zbog htenja i volje. A Avram može da posluzi kao primer  mceloj našoj spoljnoj liniji kako se čvrsto treba ići na ulaz.

 

Iskreno smatram da smo odigrali prvo poluvreme vise nego dobro. Nije bilo odlično, ali sasvim uredu. Najviše sam se iznervirao na potez Bogdanovica koji na -3 pri kraju prve četvrtine šuta trojku u kontri 3-1. Za takve stvari si kao klinac bio poslat kući. I za takve greske jednostavno nema prostora kada igraš protiv USA. 
 

I dalje sam optimističan i uz momke!

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bugl Khan said:

Koš razlika je bitna i tih -26 vjerojatno vodi u kostur s Amerima

 

Ne vodi.

U kostur sa Amerima odlučuje samo žreb i ništa više.

 

Bili mi najlsabiji drugi, srednji drugi, najbolji drugi ili dve najbolje treće.

 

U 1/4 ne mogu ekipe iz iste grupe, a da li ćemo u 1/2 finale sa njima, to određuje samo žreb.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

Moje mišljenje je da ameri igraju u trećoj brzini, pa ubace u četvrtu povremeno i naprave razliku... Petu još nisu imali razloga koristiti a verovatno ni neće...

 

Da nas pogleda sreća sa rasporedom i da uzmemo srebro jer mislim da i jesmo druga najbolja reprezentacija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Takodje, ako Kari već kopira Denver, onda bi trebao iskopirati i sekvencu gde Jamal Murray( u ovom slučaju to bi bio Bogdanović) provodi vreme sa drugom petorkom u situaciji kada je Nikola na klupi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ne postoji kostur s Amerima nego ce biti zreb nakon prve faze, ako smo drugi u grupi sa 2-1 je sansa 50-50 da ih dobijes u polufinalu. 
Kos razlika bi imala veze u dva moguca scenarija: 
a) u krugu u grupi, b) ako smo treci u grupi.

E to am pisao baš, da bi ždrijeb nakon skupina bio najpoštenije riješenje. Nisam znao da je stvarno tako.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

-26 bez Jokica na terenu. 81-81 sa Jokicem na terenu. Realno treba odigrati 38:30min od 1/4 na dalje pa ako padne, ima dobrih bolnica u Francuskoj jebiga.

Očekivan utjecaj najboljeg igrača na svijetu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...