Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

178 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

 

Želim da verujem kako je Vanja ovo izjavio u kontekstu rivaliteta između dva kluba, ali je svejedno glupa i nepotrebna izjava. Jbt jedan dan je prošao... 

Ja sam siguran da se lose ''odrazio'', ali je steta ucinjena.

A Čović je u fazonu:

20240821_005945.gif.73f95b03d0c0f2bc1ba61767188b29da.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da bi dokazao svoju tvrdnju, ladno si ubacio vest u kojoj stoji ovako napisano

0H4ygwM.png

Ma iskreno da ti kazem, nisam ja to ni citao, samo sam u pretrazivacu otkucao "navijaci Zvezde vredjali Vanju Marinkovica". Nije uopste bila poenta u tome da sad kao ja nesto branim Vanju ili sta god. Prosto me nervira to proseravanje i foliranje neke plemenitosti, kad svi znamo da nije tako, i to ne samo kad su Zvezda i Partizan u pitanju, nego svi klubovi na svetu koji gaje ta velika rivalstva. Ja konkretno kad gledam tekmu psujem i jebem sve po spisku svima koji igraju protiv ekipe za koju navijam i ne vidim u tome nista lose. Nemam nikad problem da navijam protiv Nemanje Nedovica, Nikole Milutinova ili nekog treceg kada igraju protiv kluba za koji navijam, a da ih onda tri dana nakon toga obozavam i uzdizem u nebesa kada igraju za reprezentaciju i smatram da 98, 5% ljudi koji izjave da nije tako kad su oni u pitanju, prosto lazu i nisu iskreni. Na utakmice vec odavno idem veoma retko (iako sam recimo u zadnje dve sezone mogao da idem za dz skoro na sve utakmice u EL) jer mi se nikako ne svidja atmosfera u hali. Sve to izgleda super na tv-u, ali kad si u hali mozes da cujes sve i svasta, svako psuje, vredja i jebe nekom nesto i ne samo protivnickim igracima nego i igracima kluba za koji smo svi dosli da navijamo i konstantno ti se javlja neki osecaj da u svakom trenutku moze da dodje do nekog incidenta. Kod nas je prosto (ne)kultura navijanja takva i to se nikad nece promeniti, i zasto onda da glumimo seoske mlade?

Link to comment
Share on other sites

Ne mrzi realno Vanju niko, bukvalno se ne secam da je jedan derbi odigrao dobro, a kamoli ubacio neki bitan kos. Bas je bilo kad je frka, lomi obruce, s te strane mi je uvek bio simpatican. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

Vazi tebra, ali ne treba zaista... 

 

 

Evo, otisao sam da trazim neke primere gde @Barkley#34 @Son_of_a_gun @uvrnuto @fillam @SteveFrancis#3 @Luchifer89 @Stiletto @Marvin @realno *w @Eddard @Beonegro @jedibojan @goofy @Kronostime @Ne sam Safete @Charles De Ketelaere @odupri se ludilu @Magia @Dzep @Shonewizard i da ne nabrajam vise (uvredice se neko sto je izostavljen), zaista mrze Dobrica. 

 

Mada, ima par sumnjivih lica na ovom spisku gore 😄 

 

I ne, nije to ovaj nas bubble ovde na forumu, imam i prijatelje grobare koji zamisli ne mrze, kao i prijatelje zvezdase koji takodje ne mrze... 

Mene, bre, banovali onomad sto sam postavljao onaj jucub uradak sa heruvimskim glasicima forumasa dok pevaju odu Dobricu Segi gone wild (Wild one)

Kakva crna mrznja?

 

Spoiler

 

🤣

 

 

medals-boss.gif

Edited by Kronostime
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Markoss said:

Ne mrzi realno Vanju niko, bukvalno se ne secam da je jedan derbi odigrao dobro, a kamoli ubacio neki bitan kos. Bas je bilo kad je frka, lomi obruce, s te strane mi je uvek bio simpatican. 

Upravo to, najsmešnije u izjavi je to što je Vanja utripovao veličinu.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Barkley#34 said:

Upravo to, najsmešnije u izjavi je to što je Vanja utripovao veličinu.

Bas htedoh to da napisem. On izgleda sebe stavlja u isti kos sa Vujosevicem, Novicom, Pavlovicem... Momak je uglavnom bio nebitan na derbijima dok je igrao za Partizan, a da ne bese onog klimanja glavom prema Zvezdinoj publici niko ga ne bi fermao 2%

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Barkley#34 said:

Upravo to, najsmešnije u izjavi je to što je Vanja utripovao veličinu.

Ono jes`  - vise forumasa dobi banove sto ga nazvase Sanja (mada i Sanja Ilic, Bog da mu dusu prosti, bese veci umetnik od njega) no sto se neko seca njegovih vr`unskih partija u dresu KKP.

Vanja u rangu tria TNT?

@zoe Bg odma` poteze onom najvecom i najskupljom teglom Nuttele u glavu i pogadja nepogresivo, sto bi reko Edin Kao kap.

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vanja Marinković je za navijače Zvezde bitan koliko i Luka Drča ili Boris Bakić navijačima Partizana. Za sve vreme Vanjinog bivstvovanja u KKP Zvezda je bila dominantna u regionalnim okvirima a KKP sa Vanjom kao nekim bitnim igračem je bio kanta od ekipe koja nije mogla ni da prismrdi Zvezdi. Ako se već i koristi tako teška reč kao što je mržnja, logičnije je da rivalski navijači mrze nekog ko je protiv njih uspešan i stvarno dobar, što nije slučaj sa Vanjom vs Zvezde. Čak je većini (bio) simpatičan igračić. Sada je očigledno odlučio da glumi veličinu i Danilo Anđušić like krindžericu sa uvlačenjem pavijanima. 

 

Što se CMM i njegovih objava tiče, to apsolutno nema veze sa ovom situacijom. Tip očigledno ima neku ličnu agendu protiv Partizana koji ga je kao kera oterao u toku sezone iako im je tad verovatno bio ponajbolji igrač. To nema veze sa navijačkim prepucavanjem i patkometrijom za kojom je Vanja posegao još pre prvog treninga sa ekipom.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne mrzim Vanju. Zapravno, ne sećam se da sam bilo kog igrača Partizana mrzeo. Neki su mi bili odvratni ali to nije mržnja. Recimo Pavlović i Mačvan. Ali od mržnje ni "M".

 

Vanja mi je čak i simpatičan.

 

Skala ide Bogdan, pa jedno 100 mesta prazno pa su tu negde Lučić i Vanja.

Link to comment
Share on other sites

Neočekivano nezrela izjava, da je došla u nekom trenutku naboja posle bitnih utakmica, vređanja i sl., pa da je nekako i razumeš, opravdaš.

Ovako, pravo iz kupaćih gaćica - verovatno se preko mere primio na ulogu kapitena koja mu je i ovog puta (kao i prethodnog) zapala slučajno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod toga, Novica je toliko gotivan rival. Mnogo Zvezdasa stoji iza ove tvrdnje, svi ga postuju, iako je mozda i igrac koji je trpeo najvise uvreda na derbijima. Onaj lik sto te isfrustrira i iritira tokom utakmice, ali posle odes sa njim na pivo i uzivas u njegovom drustvu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Vanja je valjda bio deo tima (za sedenje na klupi), kad je osvojena ona poslednja Vujosevic titula (u pasteta ligi) kad su igrali ludi Pavlaka i jos neke glave. Bukvalno se Vanje secam samo sa slike iz izlaska nakon osvojene titule. 

Iako su se neki lozili (ne na forumu) da ce biti kao novi Bogdan ili makar Tripkovic, nakon neke utakmice u Hrvatskoj kad je strpao nekim padavicarima 8 trojki, znalo se da od ta kurceva posla nema nista. Mozda se previse druzio sa Bogdanom ovo leto pa usao gas u njega bez pokrica. 

Link to comment
Share on other sites

Ma Vanja uopšte ne deluje kao tip od koga bi neko očekivao ovakvu izjavu, pa ću pretpostaviti da je namerno i ironično krindž i da je sve to zajebancija na sopstveni i klupski račun.

 

Što baš ne bi bilo kapitenski, ali je to već tuđi problem. 😁

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav Anđuša, Danilo stvarno veruje da bi bio novi Bogdanović samo da ga je Željko pustio... Vanja je prilično svestan svojih igračkih limita. Jednostavno glupa izjava.

 

33 minutes ago, MarioKempes said:

Neočekivano nezrela izjava, da je došla u nekom trenutku naboja posle bitnih utakmica, vređanja i sl., pa da je nekako i razumeš, opravdaš.

Ovako, pravo iz kupaćih gaćica - verovatno se preko mere primio na ulogu kapitena koja mu je i ovog puta (kao i prethodnog) zapala slučajno. 

 

Kapiten sigurno nije slučajno; već je to bio, zna odgovornost koju uloga nosi i potpuno je logično da to bude on. Pogotovo jer se Žoc pali na tu priču mi smo najveći KK na svetu.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DKH said:

 

I ja sam tebe zapamtio kao putnika "dobronamernika" i "otvaraca ociju", nama nemoralnim i primitivnim navijacima Partizana. Jasno mi je da imas svoju istinu kao i ja svoju i najbolje da ne smaramo ljude. Evo ja sam pogresio i izvinjavam se. Vanja Marinkovic je jedan zlikovac, a teta Vesna je svetica. Ono jedared kad je mahala srednjim prstom ka navijacima Partizana je bio njen izraz ljubavi i postovanja, a primitivna stoka nakon toga pocela da je vredja...

 

Jasno je da si ti ovde zalutao i da ucitavas ljudima svasta. Pa i to da neko (ja?) smatra navijace Partizana (eto ja pobrojao neke ovde) nemoralnim i primitivnim. To je bas ruzno. A i neistinito.

 

I nastavljas da tatises... sve i da je Vesna Covic to uradila (ne znam da li je), to ne treba da ti bude neki argument u ovoj raspravi, jer ako cemo bilo koje lose ponasanje da opravdavamo losim ponasanjem s druge strane, e dodjavola onda sve.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DameTime said:

Kapiten sigurno nije slučajno; već je to bio, zna odgovornost koju uloga nosi i potpuno je logično da to bude on. Pogotovo jer se Žoc pali na tu priču mi smo najveći KK na svetu.

Mislim da je i prvi put, a i sada kapiten sticajem okolnosti.

Prvi put se Partizan raspao, pa je ostalo da se traka da dečaku od 17god. To niko ne radi planski, niti je uobičajeno u košarci.

Takođe, ovog puta je kapiten samo zato što je (isto neplanirano) urađena nesvakidašnja rekonstrukcija tima, nije ostao niko iz prošle sezone, pa je traku dobio jedini momak koji ima ikakve veze s Partizanom, a imaće neke minute.

Nije Vanja prepoznat kao lider, pa mu se posle 5godina odsustva iz kluba preda traka u ruke. Sticaj okolnosti, a slažem se da je u ovoj situaciji to očekivano.

Hoću da kažem, nije sad da je bilo nekoliko kandidata, pa je izabran Vanja jer je lider, reprezentativac, momak za primer i sl. 

Edited by MarioKempes
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

OK, samo sticaj okolnosti i slučajnost nisu baš iste stvari.

 

Sure thing, da je tu pored njega lider poput Novice ili Bogdanovića, ne bi kapiten bio Vanja. Ali isto tako ne bi ni sada dobio traku da Željko nije procenio da može obavljati tu ulogu, nebitno što je Partizanovo dete ili šta god. 

Link to comment
Share on other sites

Vanja je, koliko se secam valjda bio navijac Zvezde i ostavljao neke komemtare na mrezama protiv Partizana. Sada valjda mora da se dokazuje ili sta god drugo bilo, mozda manjak pameti . Ali, ti si kapiten, sta ce ti ovako blentava izjava. Ko tebe mrzi, kome si bio u fokusu ikada...

Jbg, kada ih vidis onako slozne u reprezentaciji, pomislis da nema sanse da ce opet biti sranja kada se vrate u klubove, da su se opametili... I onda pljas. Od milion stvari koje je Vanja moga da kaze, on pominje.mrznju, navijace Zvezde. Budala.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mornar iz Bara je jedina ekipa koja nije počela pripreme, nemam imformacija ali ne bih se iznenadio da odustanu od igranja jer su i prošle sezone jedva sastavili ekipu a još je i Đorđije pod istragom zbog šverca cigareta. Potpisali su još početkom Jula Runjića iz Splita i nekog Dženkinsa koji je još uvek u Americi.

 

 

Cibona je počela pripreme sa sledećim igračima:

Domagoj Vuković, Ivan Perasović, Borna Katanović, Toni Ročak , Josip Pavković, Vigo Barta, Luka Skorić i Bruno Bubalo.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

Jasno je da si ti ovde zalutao i da ucitavas ljudima svasta. Pa i to da neko (ja?) smatra navijace Partizana (eto ja pobrojao neke ovde) nemoralnim i primitivnim. To je bas ruzno. A i neistinito.

 

I nastavljas da tatises... sve i da je Vesna Covic to uradila (ne znam da li je), to ne treba da ti bude neki argument u ovoj raspravi, jer ako cemo bilo koje lose ponasanje da opravdavamo losim ponasanjem s druge strane, e dodjavola onda sve.

 

 

Pitanje za moderaciju da li je ovo ok i dozvoljeno? Evo covek me direktno uvredi, a ja ovaj forum pratim i citam od njegovog osnivanja, pre 20 i kusur godina i za razliku od njega nemam selektivno pamcenje.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Vanja se verovatno samo nespretno izrazio pokušavajući da naglasi taj rivalitet i da kaže da mu je drago što njega neko stavlja u prvi plan na taj način, jer bi to značilo da nešto vredi, ako bih morao da mu uđem u glavu i tumačim. Dečko je poprilično sazreo u odnosu na period kad je bio klinac i to je i dokazao tim potpisivanjem dresova na tekmi protiv KKCZ na kojoj je bio izvređan. Verovatno ga samo loži to da ga neko vređa i pridaje mu značaj ali ne očekujem da on bude taj koji će da pokazuje k. publici ili se hvata za međunožje. Verujem da će biti maksimalno korektan u duelima sa CZ i u odnosu sa njihovim igračima. Biće tu naravno uvek peckanja i prozivki, ali to je očekivano i oni to ne uzimaju za zlo jedni drugima. Svakako je ovo bespotrebna izjava u ovom trenutku koju je ispalio bez previše promišljanja.

 

Back 2 topic

 

On 8/19/2024 at 9:50 PM, Miki28 Teoljub said:

@realno *w @Barkley#34 @SteveFrancis#3 posto ne zalazim na vasu temu ako vas ne mrzi, neki kratak recap na ovaj vas tim

@PorodicneVrijednosti jesi i ti navijac Partizana? Sad se sjetih pa ako imas vremena napisi koju

 

Nisam spomenut ali evo ovde jednog solidnog pregleda celog KKP rostersa sa priloženim klipovima svakog igrača.

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/euroleague/50521/analiza-partizana-koga-je-sve-doveo-zeljko-obradovic/vest

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...