Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Usrana odluka...

 

- Prvo zbog jos jednog regionalnog neslaganja, ne samo oko KK Dubai nego mi nije jasno zasto se ne dozvole novi vlasnici. 

- Zatim sto ocigledno nista nismo dobili da se tice prolaska u EL/EC (barem za sada)

- Sto mi i dalje nije jasno kako, gde, kome tacno, za sta pare idu, bice tu otvoreno za lapanje na izvol'te... a ne bi me cudilo da se neko vec utalio da ovo uopste dodje na dnevni red.

 

 

E jbg... 

 

 

Ali dobro, ako dodju ti dodatni sponzori, i ako se neki zajebe da investira i u neki drugi klub, nadam se da ce ceniti ko je glasao za njih u ABA ligi a ko nije ili nije stigao 😄 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, paviljoni88 said:

Uzas od odluke

Sa ovim ce aba liga jos brze propasti

i treba da propadne. Dok god doktor zamislja da je vegeta i da se mijesa u sve i svasta, i treba propasti. Iskreno mozda mu je to i cilj.

Prosle sedmice....ABA odbila 5 M. 

ove sedmice, ABA prihvatila 2,5 M.

 

Onaj ko je smaknuo 2,5 neka sam digne ruku 

 

Spoiler

coviceee.png

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nista mi tek sad nije jasno. KKP i KKB nisu glasali jer nije obavljena preregistracija u doo i nije promijenjena vlasnicka struktura (dodati scd i borac)? Na prošloj sjednici Hrvati su bili protiv scd jer misle da je za CG mnogo tri kluba sa pravom glasa a oni da imaju dva pa su trazili i da Split udje.

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Ja koji sam na forumu zalagao za ulazak Dubaija VS ja koji moram biti lojalan klubu ? 😂

 

Ako ima iskusnih pravnika koji znaju tematiku neka prokomentarisu saoostenje

 

https://kkbuducnost.me/vijesti/kk-buducnost-voli-kk-dubai-ne-moze-igrati-aba-ligu-i-pored-danasnjih-odluka-skupstine/

 

Nema sta tu da se komentarise, pravi se cirkus jer liga i dalje funkcionise po starim pravilima, to znaci da poslednji ispada, prvi iz ABA2 ulazi i igra se baraz ABA 13 - ABA2 2 ako bude potrebno. Dok se to ne promeni, za Dubai ne postoji mesto u ABA ligi.

 

To je zvanicno, ono sto je neozbiljno je da je jos malo pa finis sezone, a trguje se sa brojem mesta i ko ce biti ucesnik u iducoj sezoni. Recimo, u UEFA se na kraju ove sezone zna za sta se bore klubovi za sezonu 2025/26.

 

No, sta reci kad je i EL samo jedna pijaca u kojoj pobedjuje onaj koji ima vise uticaja i novca. Niko i dalje ne zna kako se popunjava ta liga, da li finalista EC ima prvenstvo ili finalista ABA lige, da li Valencia moze da igra sledece sezone ili ne moze.

 

Ono sto je bitnije od ulaska BC Dubai u ABA ligu je da se nikako ne dozvoli da bilo ko iz ABA lige dobije A licencu, jer se zna sta to znaci, da taj klub (ili ti klubovi) prelaze na elitni nivo sa 20+ miliona evra po sezoni na raspolaganju, a svi ostali sluze samo za trening meceve. Fakticki, svako ko bude trosio par miliona evra godisnje (recimo, Cedevita), ce to trositi samo da bi vlasnici A licenci iz regiona mogli da imaju jaci trening izmedju dva evroligaska meca.

 

ABA liga, za razliku od domacih sampionata, nije liga koja nuzno mora da opstane, ona je osnovana zato sto Crvena zvezda, Partizan, Hemofarm i FMP nisu imali prave rivale u svom prvenstvu, Buducnost (i kasnije Mornar) u svom, Cibona i Zadar u svom, Olimpija u svom. Ako ce ABA liga da se svodi na malo zacinjeniju verziju KLS, onda treba svako da ide na svoju stranu, klubovi ex YU u FIBA LS, a klubovi iz Srbije neka prave kosarkasku verziju fudbalske superlige sa sve domacom atmosferom za KKP i KKCZ na svakom gostovanju i sa 2 ili 3 nebitna meca koja su iole zanimljiva.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Nista mi tek sad nije jasno. KKP i KKB nisu glasali jer nije obavljena preregistracija u doo i nije promijenjena vlasnicka struktura (dodati scd i borac)? Na prošloj sjednici Hrvati su bili protiv scd jer misle da je za CG mnogo tri kluba sa pravom glasa a oni da imaju dva pa su trazili i da Split udje.

 

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Ja koji sam na forumu zalagao za ulazak Dubaija VS ja koji moram biti lojalan klubu ? 😂

 

Ako ima iskusnih pravnika koji znaju tematiku neka prokomentarisu saoostenje

 

https://kkbuducnost.me/vijesti/kk-buducnost-voli-kk-dubai-ne-moze-igrati-aba-ligu-i-pored-danasnjih-odluka-skupstine/

 

 

Ima tu mnogo elemenata, ni ovo saopstenje KKB nije potpuno iskreno ni potpuno tacno ali je blisko istini. 

 

Slazem se sa njim u smislu da, osim ako postoji neki clan drustvenog ugovora odnosno propozicija takmicenja koji dozvoljava neki izuzetak svega, onda KK Dubai ne bi smeo da tek tako udje u ABA1. 

 

Ne slazem se u onom delu gde se KKB ne pojavljuje na online skupstini - znaci nije problem nikakav dolazak pa su propustili nego se durili. Dodji brate i kaze "NE". Takodje, koliko sam sa raznih portala procitao KKB je valjda htela da samo SC Derbi dobije vlasnicki udeo a ne i ostali novi clanovi - i to mi nije jasno - zasto ne svi oni koji i uvestvuju? 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se ja zaustavio ovde, zasto ne pozvati i klubove iz Katara, Bahreina, Saudijske Arabije, Omana, Jordana... Neka svi iskesiraju, izugradjuju se svi kosarkaski radniciTM u nas, a naziv promeniti u AABA - Adriatic and Arabian Basketball Association. 

  • Like 13
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Cela priča je, naravno, sprdnja. Svodi se na to da li ćemo pristati, a pristali smo, da za sitne pare budemo paravan odvratnim radnjama Evrolige i Dubaia, i ja u principu nikad ne bih rekao DA ovoj gluposti, ali se ne pitam. Ali svakako je licemerno ne pojaviti se na sastanku a onda naknadno pisati zamerke. Pa eno ti, prijatelju, sastanak, pa se izjasni.

 

Meni sve to deluje kao kiselo grožđe. Posebno od KK Budućnosti. Srbija se otvorila, potpuno šizofreno, za KKCZ i KKP, ovi nisu dobili ni blizu ta sredstva od svoje države i grada i sad bi izigravali poštenjačine.

 

Pred očima mi slika Nikole Koja iz filma Lepa sela lepo gore, kad kaže 50 godina ste karali najbolje pi*ke, pa sad kad se ki*a više ne diže, izigravate poštenjačine... pa da ne citiram dalje.

 

Dubai u evropskom ili regionalnom takmičenju je nebuloza. Možda evroliga planira da bude svetsko takmičenje, nije isključeno. Ali ovako kako je, nebuloza.

Link to comment
Share on other sites

Mi protiv ovih tokova u basketu ne možemo, a i ne treba. Ovde je jedina stvar što nemamo kadar koji će iz svega toga da izvuče najbolje za region a i za svaku državu posebno.

Ovo bi za prave rukovodioce koji gledaju pod br 1 interes sporta bio zicer, ali...

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/kosarka/euroleague/6736/ostoja-mijailovic-novi-ugovor-zeljko-obradovic/vest

 

Novi ugovor? Ja sam mislio da nije imao ugovor.

 

Ali najjaci dio mi je ovaj

 

Došli su do mene i neki, moram tako reći, prizemni komentari u vezi sa tim da li meni neko naređuje da produžim ili ne produžim ugovor sa trenerom. Takve stvari više govore o onima koji ih izgovaraju i ne želim sebi da dozvolim da ih komentarišem. Za sedam godina u klubu u kojem sam odluke uvek donosio u interesu Partizana, niko se nikada u donošenje istih nije mešao, osim članova Uprave i menadžmenta sa kojima je prirodno da se konsultujem. O tome kako smo radili do sada, govore i naši rezultati. Nekada dosadno zvuči, ali zbog onih koji lako zaboravljaju, moram još jednom da podsetim se gde je Klub bio 2017. godine, a gde je danas".  

 

Sto mi ovo poznato?

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Predsednik KK Dubai je najmlađi Đoković?

 

Jeste, srednji brat je neuspesni teniser Marko Djokovic, ovaj se zove Djordje Djokovic.

 

Sto se tice ulaska Dubaija, mnogo gore od toga je novo prosirenje lige na cak 16 klubova. :frusty: Nema u ABA2, pa cak ni medju ABA klubovima novog slucaja Primorska, kao novog kluba koji je imao sistem, igrace koji su 2-3 sezone igrali zajedno, rezultate. Samo cemo da gledamo jos cetiri kola totalnog mrcvaljenja i presipanja iz supljeg u prazno, raznih gostovanja na kojima ce najjaci klubovi da pobedjuju maltene zmureci. Sta reci kada cemo i u novoj sezoni da gledamo polumrtvu Cibonu koja igra sa 8-9 seniora, a u domacoj ligi imaju samo njih petoricu jer ne mogu da registruju pojacanja zbog dugovanja. :ajme:

 

Sto se tice Buducnosti, pa samo zbog njih, Cedevite i ovakvog Zadra ABA liga jos i opstaje, sve ostalo se svelo na nivo malo iznad KLS. Naravno, sad neko moze da kaze da je vreme da se napusti ABA i pocne sa projektom jacanja domace lige - od toga tek nema nista, to je tek teska nebuloza. U Srbiji nema kluba koji je bilo po infrastrukturi, bilo po plateznoj moci bilo po jakom domacem terenu i zainteresovanosti publike imalo blizu ova tri kluba iz regiona koje sam pomenuo. I to ce tako i ostati jer vise nema Dinkica da ulaze milione evra 2-3 u klub kao sto je Radnicki Kragujevac.

Link to comment
Share on other sites

Pa to je posledica pokusaja da svi vuci budu siti i da se niko nikome ne zamera, odnosno da svaki klub kojeg istorija ili ulaganja teraju da bude deo ABA lige ne sme da ispadne iz iste.

 

Pa tako imamo 4 kluba koji ulazu ubedljivo najvise, zatim je tu Dodikova Igokea, Covicev B tim, Bokanov B tim, KK Raznatoviceva menadzerska agencija, pa su tu velikani na samrti Cibona, Zadar i Split, Mornar koji sluzi da braca Pavicevic peru novac, pa onda vec 3. sezonu zaredom imamo situaciju da se Krka i MZT smenjuju u ABA ligi. Evo i sada je moguce da ce Krka da igra sa MZT u barazu za popunu ABA lige, aman vise! :ajme:

 

ABA liga treba da ima 10 klubova i 27 kola, da se igra trokruzno, poslednji da ispada, a prva cetiri u PO. Cak i 12 klubova je previse, 16 je suluda ideja.

Link to comment
Share on other sites

Načuo sam da ce liga za nedjeljni derbi u Podgorici koji moze da odluči o drugom mjestu da delegira sudije za koje, da se ne lazemo, se zna otprilike, ciji su. Jeste ruzno i grubo reci "ciji su" jer nisu roba, ali ljudi koji prate aba ligu od nastanka do danas itekako neke trendove mogu razumjeti. 

 

Takodje, mislim da je kkp kvalitetniji od nas i sve ja kad bi sudio ali to ne znaci da se ne smije pričati o ovakvim stvarima.

 

Vidjecemo da li ce se ova informacija potvrditi za koji dan. 

 

Boltauzer, Nedovic, Hordov. 

 

Msm jasno je svakome, koliki ko ima uticaj u ligi. Tako je bilo uvijek, i uvijek ce biti. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sharp said:

 

 

 

Nikad jača regionalna košarka. :lol_2:

 

Ovo je bukvalno nerealno. 😄

Kontam da je protivnik ili dirao loptu ili malo ruku. Ili se Lazarević uplašio blokade pa je nekako čudno izbacio.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...