Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 minute ago, Arsenije Pesic said:

Larentzakis je ložana koja uz sve igračke limite ima sposobnost da energijom i serijom koševa bude važan šraf za svoj tim. I da isporuči tako nešto u svakoj 5. utakmici njima je dovoljno jer svakako ne zavise od njega.

 

 

Problem je ako je taj igrac 2-3 opcija...A ako je kao Oliju 5-6 opcija onda je to ok. Takvi igraci su uvek potrebni timu... Samo da nije kao nama sto je Ognjen bio 2 opcija...Tada su kontraproduktivni.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Larentzakis je ložana koja uz sve igračke limite ima sposobnost da energijom i serijom koševa bude važan šraf za svoj tim. I da isporuči tako nešto u svakoj 5. utakmici njima je dovoljno jer svakako ne zavise od njega.

Slazem se sa tom konstatacijom ali vidjece se tokom sezone koliko je Slukas bio bitan u nekim drugim stvarim, ne samo igracki. 

 

Cannan je glup igrac kao i MCissic a mozda to samo ja mislim i za NWG koji kad god je bitno ali bas bitno u plejofu ce prodati prije nego sto ce donijeti nesto. Mnogo ali mnogo ce zavusiti od Milutinova jer ako spadnu na ove ostale, jako je to tanko uz svo postovanje Fallu, Sikmi i Petersu. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Larentzakis je ložana koja uz sve igračke limite ima sposobnost da energijom i serijom koševa bude važan šraf za svoj tim. I da isporuči tako nešto u svakoj 5. utakmici njima je dovoljno jer svakako ne zavise od njega.


Ima istine doduse ne verujem da bi Janulis igrao u Olimpijakosu da nije domaci igrac. Zbog cistog nedostatka kvaliteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada se priča o spoljnoj liniji Olimpijakosa mora da se sačeka da li je ona kompletirana ili ne, iako im je stigao Brazdeikis iz Zalgirisa bilo je informacija i posle tog potpisa da je i dalje moguće angažovanje beka iz Amerike pa se mozda nesto i desi po tom pitanju oko ovog datuma za finaliziranje sastava NBA timova koji čekaju i još neki klubovi iz EL. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Borca said:

Kada se priča o spoljnoj liniji Olimpijakosa mora da se sačeka da li je ona kompletirana ili ne, iako im je stigao Brazdeikis iz Zalgirisa bilo je informacija i posle tog potpisa da je i dalje moguće angažovanje beka iz Amerike pa se mozda nesto i desi po tom pitanju oko ovog datuma za finaliziranje sastava NBA timova koji čekaju i još neki klubovi iz EL. 

To si u pravu. Ovo za sada je tanko, po meni ali ako dovedu jos nesto onda cemo pricati

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Borca said:

Kada se priča o spoljnoj liniji Olimpijakosa mora da se sačeka da li je ona kompletirana ili ne, iako im je stigao Brazdeikis iz Zalgirisa bilo je informacija i posle tog potpisa da je i dalje moguće angažovanje beka iz Amerike pa se mozda nesto i desi po tom pitanju oko ovog datuma za finaliziranje sastava NBA timova koji čekaju i još neki klubovi iz EL. 

Tačno, čak su i "pijani milioneri" iz Atine ostavili mogućnost za još jednu bombu, gde će ih više!!?? Takođe će se i KKP pojačati, prema najavama, a ne bi isključio da će i u još nekim timovima biti promena, u zavisnosti od (lošijeg) starta. Svakako rosteri nisu kompletirani, negde će biti pojačanja vrlo brzo, negde u doselekciji decembar/januar.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Beonegro said:

Za Partizan smo vidjeli u četvrtak zašto ne 😏

 

Polako drug, ovo je zagrevanje.

Iskreno nije da mi ne prija, ali sam svestan da ćete se podići i sa formom i sa pojačanjima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bosMan_jr said:

- jedan od bekova im je nas najgori igrac iz prosle sezone, koji ne propusta priliku da velica naseg najveceg rivala, a pljucne po nama

 

Vildoza nije bio nas najgori igrac iz prosle sezone nego najbolji, sveukupno gledajuci, iako je imao pad kasnije, da nije bilo njega (i Duska) oprostili bi se od El u Oktobru jos.

 

Nigde nije pljucnuo po nama, to kako prenose mediji bliski Partizanu ili odredjene stranice je upravo da bi izazvali ovaj efekat kod Zvezdinih navijaca.

 

Sto se tice koje su najbolje atmosfere u Evroligi rekao je:

"Partizan i Zvezda"

 

Posten odgovor.

 

Sto se tice pitanja koga vidi na f4 kada je naveo Partizan kao 1 od 4 tima i potom je rekao:

"Ljubav je ljubav al treba biti realan"

 

Po meni nije realno to sto je on izjavio ali je opet posteno ako tako misli. Bolje da kaze iskreno nego lazne dupeuvlakacke izjave ka navijacima. Ne vidim problem u tome sto misli da je Partizan jaci od Zvezde i da ce ih videti na f4. Nigde tu nije pljucnuo po nama cak je i naglasio ljubav je ljubav u smislu emocije idu ka Zvezdi a mozak mu kaze da vidi Partizan na f4.

 

Za obe izjave postoji video.

 

Gde je i kako pljucnuo po nama?

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Oly i Real su meni jedine sigurne ekipe u F4 i tu se ne bih složio sa Mikijem. Ono gde bih se složio je spoljna linija kojoj nedostaje poena, odnosno napadačkog talenta . Gos je dobro pojačanje, ali je tu problem Kenan koji je najbolji napadač u timu , ako hoće titulu moraće da dovedu dobrog trpača spolja i mislim da to i planiraju.

 

Od ostalih utakmica meni je najbolja bila za gledanje šahovska partija Mesine i Itudisa. Mesina je skoro celu utakmicu igrao sa tri visoka, sa trojicom od ove četvorice Vojtman, Mirotić, Meli , Hajns. Sa druge strane Itudis nije pokušao da odgovori već je igrao sa nižom petorkom. Konstantno su na obe strane bile mismeč situacije.

Mislim da će Armani biti opasan ove godine sa ovim petorkama, na kraju ih je Fener pretrčao , ali petorka Pengos , Šilds, Mirotić, Meli ,Vojtman je vrlo nezgodna pogotovo kad se i Pengos vrati u formu.

Generalno što reče Arsenije petak veče za uživanje.

Edited by Milos 3.14
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Vildoza nije bio nas najgori igrac iz prosle sezone nego najbolji, sveukupno gledajuci, iako je imao pad kasnije, da nije bilo njega (i Duska) oprostili bi se od El u Oktobru jos.

 

Oprostili bi se da nije bilo i Nedovića ili Petruševa.

 

Naravno da nije bio najgori ali vala ni najbolji. Faku je bio naš glavni igrač kad je došao, u drugom šeširu Vildoza, Nedović i Filip.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sto se tice pitanja koga vidi na f4 kada je naveo Partizan kao 1 od 4 tima

 

Ovo jes malo bizarno za dojucerasnjeg Zvezdinog igraca kojeg je publika obozavala i koji je iz prve ruke osetio to rivalstvo. Pritom je Partizan osetno slabiji nego prosle godine, te je izbor i sa tog aspekta cudan, mozda covek nije ispratio da je Mirotic na kraju ispalio. Kako god, odgovor je legitiman, nije nas pljucnuo i definitivno nam nije bio najgori igrac, ali kad se sve sabere i oduzme ostavio je neki polubljutav utisak.

Link to comment
Share on other sites

Sjajno prvo kolo.

 

Prvo, da se složim sa Beom za Pao dresove, prelepi su. Meni je Pao uvek imao do jaja taj vizuelni deo sa sve zelenom bojom i detelinom.

 

Oly je meni no.2 favorit takmičenja iza neprikosnovenog favorita a to je Real. Tačno je da bi Olyu odlično legao neki mamojeb closer 1 na 1 igrač jer u Canaana i NWG nemam previše vere iako su korektni igrači. Ali bocnuće već Larrntzakis, Papa ili neko treći taj bitan koš. Peters je odlična zamena za Vezenkova iz sopstvenih redova, mislim da tip ima karijernih 42% za 3, enormno mekana ruka. Pao je čak odigrao bolje od očekivanog na Sloukasov pogon, Juancho i Lessort rade ono zbog čega su dovedeni. Fali učinak Guya, a Vildoza je uvek nestabilan tako da od njega ne očekujem preveliki protagonizam.

 

Pangos je u očajnoj formi, ne znam šta mu je, ne liči na onog igrača od pre. Dobio bi Milano sinoć da ima iole funkcionalnog beka. Doktorska partija Mirote al džaba.

 

Monako mi najružnija ekipa za gledanje u celoj EL. Treba i to znati sa tako atraktivnim rosterom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

 

Oprostili bi se da nije bilo i Nedovića ili Petruševa.

 

Naravno da nije bio najgori ali vala ni najbolji. Faku je bio naš glavni igrač kad je došao, u drugom šeširu Vildoza, Nedović i Filip.

 

Jasno sam napisao da je bio najbolji na nivou cele sezone, znaci sveukupno gledajuci. Faku je odigrao 9 kola u Evroligi.

 

U plej ofu Aba lige Vildoza je imao znacajno bolje procente iz igre, cak i veci indeks korisnosti od Kampaca i pritom je igrao 7 minuta manje prosecno. Ok Faku je bolji igrac ukupno, bolji defanzivac, bolji razigravac, i bio bi najbolji igrac da je tu bio od pocetka ali nije. Mnogo nam je vise El pobeda doneo Vildoza nego Kampaco i ja bi to tako postavio, ko je bio nas najbolji igrac kako sam napisao, a ne ko je bolji igrac, naravno da je Kampaco al to nije tema.

 

Postace mit da je Vildoza prestao da igra kosarku nakon sto ga je ostavila devojka. Bio neke vreme u padu mesec ipo dana otprilike i to je to. Imao je dobre partije i pred kraj El i u plej ofu Aba lige.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pacino said:

Jedno pitanje, nisam ispratio da li je pisano. Ova Lesorova ukradena lopta plus kucanje, mogli su da se sviraju koraci?

I ja sam mišljenja da je pogrešno vođenje lopte, nošena lopta, ali ko to da svira u onakvoj atmosferi? U NBA se to nikada ne svira, mislim da su i ovde bili u tom fazonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, uvrnuto said:

Au, @goldberg ovo je tvoje veče bilo, nadam se da si uživao. 😄

 

Valjda vece svakog istinskog ljubitelja evropske kosarke?

 

Da, juce je bilo predivno vece i zamisao bi bila da takvo vece treba mnogo cesce da se ponavlja jer od ovih 18 klubova, jedno 15-16 moze medju sobom da igra ravnopravne meceve svako kolo. Umesto toga dobijali smo uglavnom revijalne utakmice u kojoj ili losiji tim rutinski dobije boljeg na gostovanju ili u derbiju dva slicna tima bude 20+ razlike bez da se i pobednik i porazeni i oznoje. Sto se tice meceva:

 

Fener - Armani: Po meni je kompletni Armani bolja ekipa. Imaju bas mocan sastav, ali su igrali bez Halla, Barona i Loa. Svako bi na njihovom mestu to osetio, ali ne i oni. Imaju mnogo mocne igrace na pozicijama 3 i 4 - Mirotic, Voigtmann, Melli, Shields. Itoudisu je mec dobila petorka sa cetvoricom Amerikanaca Wilbekin - Dorsey (dobro, tehnicki je i on Amer) - Pierre - Hayes i Papagiannisom na 5 koji je fenomenonalno gadjao spolja. I jedni i drugi ce se svakako boriti za vrh tabele.

 

PAO - Oly: Atinski zeleni su poceli sjajno i vodili veci deo meca, ali je nastavak pokazao koliko ekipa Olympiacosa ima veci kosarkaski IQ. Narocito su Sloukas, Vildoza i Lessort bili posvadjani sa loptom, gubili je na najgluplje moguce nacine, sto su atinski crveni znali da iskoriste. Treba reci i da je Oly igrao bez Falla (Tanoulis nije proveo ni sekund na terenu, toliko o potrebnih milion igraca na 4 i 5), sto samo dokazuje da ce se i ove sezone pitati za vrh tabele. PAO ce morati mnogo toga da popravi ako ne zele da budu razocaranje sezone.

 

Baskonia - Real: Real je i bez Tavaresa i bez ucinka Campazza dosao do bitne pobede. Cini mi se da Baskonia u ovom sastavu nece moci da dobija favorite kao prosle sezone - premalo je tu suta bez Thompsona, Giedraitisa, Hommesa. Ipak, svaka im cast su se dobro drzali protiv najveceg favorita takmicenja.

 

Valencia - Monaco: Ovaj mec nisam skoro ni gledao, samo sam odgledao kraj i tu su domaci izdominirali sa mnogo boljim resenjima u napadu od gostujucih igraca. Mislim da Valencia moze da se bori za mesto u TOP 10, a da ce Monaco biti losije plasiran u odnosu na proslu sezonu, cak ih vidim i van TOP 6.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bosMan_jr said:

Mogu li ja umesto njega?

 

- vlasnik im je dokazani narkoman i nekontrolisani bogati razmazeni naslednik - takvi mi nisu simpaticni

 

uz to su prilicno vestacka instant tvorevina, ne kao klub naravno ali kao tim, koje uglavnom nisu simpaticne navijacima sirom sveta ni u jednom sportu

 

slazem se da je ovo delom navijacki obojeno, ali sta je tu je

 

Zato je finansijer beogradskih projekata nevinasce koje ne bi mrava zgazilo (mislim, znam da su navijaci i jednih i drugih zestoko odvaljeni od realnosti i da je negiraju, ali to je tako).

 

Ovaj tim KKP nije nista manja instant tvorevina od tima PAO, pa se reklamiraju kao da su sirom sveta nesto mnogo simpaticno, sa sve najboljim navijacima.

 

Sto se mene tice, bar jedna pobeda dua Asvel/Zalgiris bi mi poprilicno ulepsala nedelju. PAO me mnogo ne interesuje, nisu mi nesto simpaticni, ali ni blizu nisu toliko odboljni kao pomenuti dinamicni duo.

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...