Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 minutes ago, Cavani said:

Peters, Valkup i Milutinov su odigrali celo drugo poluvreme i produzetak bez izmene, 25 minuta vezanih u igri.

U 8. minutu prvog poluvremena kad su isle izmene PAO-a okrenuo se ka klupi misleci da idu izmene OlY-ja ponadao se da izadje u tom trenutku 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, bodo said:

Campazzo baš loše otvorio EL. 1/10 sut za 23' provedenih u igri. Ipak 5 asista. 

Uzasan je bio ali na kraju ipak dade poene koji odlucili pobjednika i ujedno prvi pogodak iz igre. 

Bio sam ubijedjen da ce sa druge strane Vanja pogoditi poslednji sut ali Howard izdominirao nakon tajmauta. Napad fenomenalan, uigrana akcija😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoć bilo po mojoj volji, još da je Baskonija geknula Real užitak bi bio kompletan. Čak mi nije jasno ni kako je Baskonija uspjela da bude toliko blizu do samog kraja, imajući u vidu da je Howard dao 10p iz 15 šuteva i da je Vanja imao sjajnih 0/8 iz igre.

 

Čudno mi je kad navijam za Olimpijakos, ali igraju kao sat, Barcokas je majstor zanata, za mene već neko vrijeme najbolji trener u Evropi.

Kao što sam i mislio, NWG je ozbiljno pojačanje u oba pravca, Partizan je napravio veliki propust što odmah nakon završetka četvrtfinalne EL serije nije njega ciljao kao prvo i najvažnije pojačanje.

 

U Monaku Saša Obradović još jednom pokazuje da se pita sa ekipom koliko i ja ispred televizora, nije najgori trener u EL samo zahvaljujući porodičnoj piljarskoj radnji Parker iz Villeurbane. U toj utakmici Stef Jović 2p, 0/2 iz igre i 4 asistencije, neko bi pomislio raspad, a on daleko najbolji +/- u Valensiji. Kako on uđe na teren tako Valensija djeluje kao ekipa koja zajedno igra bar 3-4 sezone, nevjerovatan uticaj, želim mu iz sveg srca da ovako izgura kompletnu sezonu.

 

Uzgred, ovi dresovi PAO sa konturom Partenona su mi jedni od ljepših dresova koje sam ikad vidio u evropskoj košarci.

 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Mogu li ja umesto njega?

 

- vlasnik im je dokazani narkoman i nekontrolisani bogati razmazeni naslednik - takvi mi nisu simpaticni

 

- trener im je najpokvarenija glava u evropskoj kosarci, neko kome se ne mogu zaboraviti izjave pre i posle ubistva navijaca Zvezde u Istanbulu (+ stalno sitne provokacije ali ajde to je dozvoljeno)

 

- prvi centar im je lik koji je igrao u Zvezdi, kasnije presao u Partizan i bio najveci indijanac na svakom derbiju, izmedju ostalog pokusavao fizicki da se obracuna sa nasim igracem tokom i posle utakmice

 

- lider ekipe im je lik koji je 8 godina proveo u redovima najveceg rivala gde su ga smatrali za legendu, nije trepnuo i zamenio je dres za dres najveceg rivala iako je mogao da bira klub u Evropi (a verujem da mu i za ostanak u Oly nisu nudili 300e i menzu)

 

- jedan od bekova im je nas najgori igrac iz prosle sezone, koji ne propusta priliku da velica naseg najveceg rivala, a pljucne po nama

 

uz to su prilicno vestacka instant tvorevina, ne kao klub naravno ali kao tim, koje uglavnom nisu simpaticne navijacima sirom sveta ni u jednom sportu

 

slazem se da je ovo delom navijacki obojeno, ali sta je tu je

  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ovaj petak veče uz evroligu mi je bio bolji od nekih izlazaka petkom veče. Jeste, prvi korak je priznati da imaš problem.

 

Uglavnom, stvarno je bilo uživanje, možda će daljinski biti ljut na mene nekoliko dana, ali vredelo je.

 

Sada, pošto sam odgledao većinu utakmica prvog kola, a nama stručnjacima dovoljan je samo jedan pogled, imam da izjavim sledeće:

 

- Olimpijakos će osvojiti evroligu;

 

- Milano opet neće ništa bitno da uradi, verovatno će se ugurati uplej of jer je skoro nemoguće da to ne urade sa ovakvom ekipom, ali neće na f4;

 

- bar polovina ekipa mi izgleda brže, jače, bolje nego prethodne sezone i biće neviđeno klanje za prvih 10 mesta;

 

- Asvel i Alba su baš preslabi i osim što će povremeno da ubodu nešto protiv kljakavih ekipa tipa Partizana, biće zakucani za dno.

 

Od ostalih zapažanja, Huančo je pravi swiss army knife za evropsku košarku, ali niko se, osim možda njegovog brata, od NBA pojačanja/povratnika nije pokazao kao neki instant game changer, bar za sada.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nije mene baš Juancho impresionirao, bolje mi je izgledao Peters na drugoj strani. Ali da, biće dobro pojačanje za PAO iako ni približno kakvo bi bio Mirotić. 

 

Inače Peters mi je idealna četvorka kakvu bih volio da vidim u CZ. 

 

Armani da sačekamo da im zaigra kompletna spoljna linija koja nije igrala. Meni baš djeluju jako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sector said:

Inače Peters mi je idealna četvorka kakvu bih volio da vidim u CZ. 

Odigrao je sjajan mec sinoc ali meni je on bas prosjek igrac sa odredjenim kvalitetima ali i dosta mana. Svakako stoji da bi u Zvezdi bio starter ali vidjece se kroz sezonu koliko je to promenjiv igrac i sve njegove mane mada ko god ga je gledao prethodnih sezona to zna.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Efes najveca enigma ove sezone. Isto vazi i za njihovog trenera. Vidim da jedan deo turske kosarkaske javnosti smatra Cana za odlicnog trenera, ali Boga mi veliki deo i za ogromnu prevaru. 

Ona serija Fener - CSKA koju je vodio prilicno dobro daje razlog za optimizam ali mi ekipa izgleda istroseno, pojacanja Thompson, Osmani, Yilmaz, Hollatz i Willis sve redom dobri do solidni igraci ali nikakva garancija za uspeh. 

Ne bi me cudilo da na kraju i izvise za Top 8 iako sam blizi utisku da ce se ugurati i ispasti rutinski u cetvrtfinalu. 

PS: Larkin nije klasicni plejmejker, nikada bio i pre i tokom perioda u Efesu, i to ce se osetno odraziti na njihov kvalitet.

Meni je Bryant najkonstantniji i najgotivniji igrac Efesa.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

OK, upisujemo u tefter 10. stranu ovog topika i vidimo se u aprilu-maju :classic_biggrin:

Naravno.

Uopste ih ne vidim kao ucesnike f4. Imaju dosta rupa u timu i zavisice da im neki igraci izguraju sezonu, prvenstveno Milutinov a spoljna linija njihova mi je tanka jer se Cannan, NWG, MCKissic, Brazdeikis mogu zaustaviti. Bice krvava koljena ali zato kad ih nagaze ozbnapadcke ekipe koje pritom gaze i odbranu bice problema.

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Panata mi je bila okej ranije zbog Zeljka i Diamantidisa al ova ekipa im je stvarno solidno odvratna sa sve Atamanom na klupi. Doduse nikad nisam pretjerano gotivio nijedan grcki il turski klub, ove druge pogotovo. 

Ja ih nisam ni tad iako sam bas gotivio Dijamanta nego mi djelovalo da je ova mrznja vise navijacki obojena pa zato pitao.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Naravno.

Uopste ih ne vidim kao ucesnike f4. Imaju dosta rupa u timu i zavisice da im neki igraci izguraju sezonu, prvenstveno Milutinov a spoljna linija njihova mi je tanka jer se Cannan, NWG, MCKissic, Brazdeikis mogu zaustaviti. Bice krvava koljena ali zato kad ih nagaze ozbnapadcke ekipe koje pritom gaze i odbranu bice problema.

 

Walkup, Larentzakis? Po meni imaju baš moćnu spoljnu liniju koja ima luksuz da im dva igrača odigraju katastrofa, treći uopšte ne igra i opet imaju pedesetak poena od preostale trojice.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Larentzakis je jedna macka u dzaku. Na jednoj utakmici daje 20 poena, na drugoj ima sut 0/7 sa sve air ballovima, i 4 izgubljenih lopti. 

Najgori tip igraca, paljevina. Meni zestoko precenjen momak. Imao je najbolju sezonu u AEKu pre nego sto je dosao u Pirej i tu je obecavao, od tada suvi prosek koji ima bljeskove u odlicnoj ekipi.

Njegovih 7 poena u proseku zadnje sezone se pretvorili u 1 u seriji protiv Fenera i 2 u proseku na F4. To je neka realnost po meni. Mlatarenje rukama u odbrani a la Marko Simonovic tu ne menja utisak preterano. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arsenije Pesic said:

 

Walkup, Larentzakis? Po meni imaju baš moćnu spoljnu liniju koja ima luksuz da im dva igrača odigraju katastrofa, treći uopšte ne igra i opet imaju pedesetak poena od preostale trojice.

Walkup mi je top 3 defanzivca, strasan igrac ali i dosta limitiran napadacki a ovog drugog nesto ne podnosim,bas mi izaziva gadjenje. Sinoc kad je raspalio airball predkraj 4/4 samo sam se nasmijao.

 

Njihova najveca prednost jeste kolektiv i trener ali ima ekipa koje ce izaci na kraj sa njima. 

 

Evo iskreno iznenadio bih se da Zvezda ili Partizan ih i ne izbace u plejofu ako ostanu svi zdravi kod svih. 

Pretjerujem, znam ali stvarno vjerujem da ce blizanci tokom sezone da budu show, 2 ozb ekipe od kojih ce se svi plasiti

Link to comment
Share on other sites

Posle završenog 1.kola, čini mi se nikad ujednačenije EL, prvi utisak mi je da Zvezda/Partizan mogu da računaju na pobede na domaćem parketu protiv (skoro) svih protivnika,a zašto ne i u gostima. U zavisnosti od forme i zdravstvenog stanja rostera.

Na prvi pogled, računajući istoriju i veličinu klubova, kvalitetom se izdvajaju Real i Olimpijakos, sa ostalima se može računati na fino šibanje.

Naravno, biće timova čija će forma varirati i koji će tražiti pik u najvažnijem delu sezone, ali je utisak da su Bgd timovi u krugu kandidata za top 8(10). Biće potrebno da se sve posloži i kod nas i kod komšija, međutim smatram da su Barsa, Makabi, Milano, Fener, Pao ekipe koje se u Bgd neće naigrati i neće moći da računaju na bodove u Areni, kao i na sigurne pobede kao domaćini. Sa ostalim protivnicima bi čak rekao da su šanse za duple pobede i dosta veće.

Jeste mali uzorak, ali mislim da će liga biti jako kvalitetna i zanimljiva, što je i premijerna runda pokazala. Svakako se može očekivati i neki raspad pojedinih timova u toku sezone, ali se nadam da to neće biti neko od "blizanaca" iz Beograda, pre svega Zvezda.

Očekujem KKCZV i KKP u prvih 10 timova, pa bi se usudio i da prognoziram, Zvezda-6.mesto, KKP-8.mesto. Naravno navijački😜

Srećno!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...