Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 minute ago, Marko said:

 

Moguće. Nikad nisam bio siguran sa nekim pravilima. Ovo mi možda malo izgleda i kao nošena.

Naravno da je nosena, i to iz aviona.

Sve vise ce se to tolerisati u 1 na 0 situacijama...

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites




Pa sigurno ne bi ziveli u Tel Avivu a igrali u npr. Beogradu… Verujem da ako bi promenili zemlju domacinstva da bi u toj zemlji i ziveli igraci i strucni stab.


To bi bio ozbiljan presedan.
Makabi je državni projekat "ponos Izraela"...jedina EL franšiza koja je desetak godina uspevala da na kraju sezone bude na nekoj pozitivnoj nuli zbog visokih cena tv prava, i ulaznica. Sada se menjaju i prioriteti.
Ne treba im ta vrsta gimnastike u ovoj situaciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:



 

 


To bi bio ozbiljan presedan.
Makabi je državni projekat "ponos Izraela"...jedina EL franšiza koja je desetak godina uspevala da na kraju sezone bude na nekoj pozitivnoj nuli zbog visokih cena tv prava, i ulaznica. Sada se menjaju i prioriteti.
Ne treba im ta vrsta gimnastike u ovoj situaciji.
 

 

Nemam pojma kako ce biti samo kazem sta mi je logicno ako se prebace u drugu drzavu a ne odustanu od takmicenja.

 

EL nece sama da ih izbaci to je sigurno samo mogu da im ne dozvole da se utakmice igraju u Izraelu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Wingwalker said:



 

 


To bi bio ozbiljan presedan.
Makabi je državni projekat "ponos Izraela"...jedina EL franšiza koja je desetak godina uspevala da na kraju sezone bude na nekoj pozitivnoj nuli zbog visokih cena tv prava, i ulaznica. Sada se menjaju i prioriteti.
Ne treba im ta vrsta gimnastike u ovoj situaciji.
 

 


Slazem se skroz sa kvintesencom tvog posta.

Ali Makabi nije drzavni projekat, to sam cesto procitao ovde. 100% je u privatnom vlasnistvu vec decenijama:

Trenutno: 
 

Ownership
David Federman (29%)
Oudi Recanati (29%)
Richard Deitz (17.5%)
Shimon Mizrahi (14.5%)
Ben Ashkenazy (10%

Oni su od 60ih godina sami radili na svom uspehu i popularizovali kosarku tamo ekstremno ali drzava tu nije cinila bas nista. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nele said:

Nemam pojma kako ce biti samo kazem sta mi je logicno ako se prebace u drugu drzavu a ne odustanu od takmicenja.

 

EL nece sama da ih izbaci to je sigurno samo mogu da im ne dozvole da se utakmice igraju u Izraelu.

Upravo, za njih je najgori scenario da propuste sezonu, ovako bi se takmičili do smirivanja situacije u zemlji.

Igrači odlaze, nema treninga, ničega ... El može da im odloži par utakmica, i to je to.

edit: Holand je u Tel Avivu

Quote

"Trenutno sam u Izraelu. Počelo je bombardovanje i prilično je ludo, čoveče. Imali smo dosta upozorenja da se ide u sklonište, zbog kojih smo morali da uđemo unutra. Ako pogledate ulice, prilično su prazne sada. Zapravo, ima nekoliko ljudi, ali, da, možeš čuti bombe, nekoliko njih smo mogli i da osetimo pomalo, i jednostavno moramo ostati u skloništu u našoj sobi. Sklonište ima dvostruko staklo i čini se da imaju neku čeličnu prepreku ili nešto slično. Prilično je, prilično je jezivo, neću da lažem. Ovo je zapravo drugi rat u kojem sam bio. Bio sam u Rusiji kad su napali Ukrajinu, ali to je bilo malo drugačije jer zaista ne osetiš to, znaš, osim pada vrednosti rublje i takvih stvari. Zaista ne osetiš bombe kao što osećaš ovde, osećaš bombe koje eksplodiraju. Dakle, u najmanju ruku je bio zanimljiv dan i videćemo šta će biti sutra. Govore o treningu. Ne mislim da ćemo trenirati. Uh, ne znam. Ne znam šta će se desiti, ali znate, samo dokumentujem ovo za svaki slučaj... Ali, da, to je otprilike sve od mene trenutno. Siguran sam. Osećam se relativno sigurno. Dakle, to je život. Javiću vam se ponovo", poručio je Holand.

 

Edited by Kankkunen
  • Like 4
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Ne sumnjam da će EL pokušati da izađe u susret Makabiju na svaki mogući način.

Međutim, otvara se niz pitanja kako će to funkcionisati, u prvom redu sa stranim igračima koji bi trebalo da su već napustili Izrael.

Pitanje je koliko će trajati čitava "akcija", da li će se rešiti za nekoliko nedelja i da li postoji mogućnost odlaganja nekoliko utakmica Makabija? Šta će biti sa ekipom za to vreme, ne samo sa strancima, da li će vlasti u Izraelu dozvoliti napuštanje zemlje čitavog kluba (u eventualnom izmeštanju u neku drugu državu)?

Baš komplikovana situacija koja izlazi iz okvira EL i sporta uopšte, tako da verujem da je sezona za Makabi ,verovatno, izgubljena nažalost. Kako će se to odraziti na "regularnost" EL ostaje da vidimo u narednim danima.

Svakako najvažnije je, da prestane stradanje stanovništva što pre, ostaje nam da se nadamo da će tako i biti!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je pitanje volje i finansija u sustini. Posto niko ne zna koliko dugo ce sve to da traje, klub ce verovatno da trazi resenje sa nekim vecim gradom koji mozda i nema EL tim. Cela ekipa i strucni stab se smeste tamo, dokle god ta situacija traje, utakmice "kod kuce" ce odigrati tamo. Naprimer Cirih. Siguran sam da ce klub i EL da nadju resenje. 

Link to comment
Share on other sites

Maccabi sigurno neće odustani od EL niti će ih EL pustiti niz vodu. 

 

Tražili su odlaganje utakmice sa Milanom i zamjenu domaćinstva sa Valensijom. Tako da se očigledno razmišlja u tom pravcu, dok se ne nađe rješenje za njihov homecourt. Naravno svi se nadamo da će ovo brzo stati. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Makabi može da igra u Dubaiju eto prilike da dobiju evroligaša 🙂 .

Crni humor, praštajte.

 

Mislim da će Makabi igrati i da će ovu sezonu provesti van Izraela. Na njihovom mestu ja bih izabrao Solun. Sportski košarkaški grad sa sličnom klimom , solidnim uslovima i verujem da bi imali publike 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A zasto bi se Maccabi uopste izmestao iz TA?

 

Ne moze Hamas vecno da ugrozava bitne gradove Izraela, a sta se radi u Gazi, to se tice Gaze i okoline, ne TA.

 

Nisam toliko upoznat sa situacijom, pa zato pitam - zasto se u TA ne bi nastavio normalan zivot dok se u Gazi vodi operacija (sto ukljucuje i odrzavanje sportskih manifestacija)?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

A zasto bi se Maccabi uopste izmestao iz TA?

 

Ne moze Hamas vecno da ugrozava bitne gradove Izraela, a sta se radi u Gazi, to se tice Gaze i okoline, ne TA.

 

Nisam toliko upoznat sa situacijom, pa zato pitam - zasto se u TA ne bi nastavio normalan zivot dok se u Gazi vodi operacija (sto ukljucuje i odrzavanje sportskih manifestacija)?


Jer je 70km vazdusne linije?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih sad, ali zasto ne za dve nedelje kada Hamas vise ne bude mogao da ispaljuje rakete na TA? Pominje se da je sezona za Maccabi zavrsena, a (koliko sam ispratio) radi se o iznenadnom napadu koji je uspeo jer su izraelske sluzbe zakazale.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Situacija je na rubu kopnene invazije Gaze, Netanjahu poziva na dugi rat i istrajnost naroda, mobilizacija desetina hiljada rezervista - kako to zavrsiti za 14 dana? 

Situacija ce biti slicna zadnjoj invaziji Izraela juznog Libana. Trajace to ohoho. 

Da ne spamujem prokletom politikom, ali po mojoj skromnoj proceni Makabi ovu sezonu jedino moze izgurati u inostranstvu barem do nove godine. Izvinjavam se na oftopiku.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

A zasto bi se Maccabi uopste izmestao iz TA?

 

Ne moze Hamas vecno da ugrozava bitne gradove Izraela, a sta se radi u Gazi, to se tice Gaze i okoline, ne TA.

 

Nisam toliko upoznat sa situacijom, pa zato pitam - zasto se u TA ne bi nastavio normalan zivot dok se u Gazi vodi operacija (sto ukljucuje i odrzavanje sportskih manifestacija)?

Država Izrael je u ratnom stanju, to je dovoljno da se tamo ništa ne igra, da ne pominjemo blizinu žarišta 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apropo ove Goldijeve price kako ce moci u tel avivu upravo objavili da su lansirane 150 rakete ka aerodromu…

 

Bukvalno ili da menjaju drzavu ili da ne igraju niko nije lud da salje tim tamo u doglednoj buducnosti a ne verujem ni da ce stranci hteti da se vrate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2023 at 2:08 AM, goldberg said:

Sve sto je dovelo to bacanje para na iskljucivo dva kluba jesu upravo postovi koji primecuju da je "PAO instant klub kojeg kao takvog ne voli niko", dok se u slucaju, na primer, Partizana pravimo da to nije slucaj.

Pa vidi, navijaci Partizana ne misle tako za svoj klub, kao sto i navijacio PAO ne misle tako za svoj klub, srecni su sto su konkurentni. A sta misli tamo neko iz Barse, Makabija ili Milana na primer, pa manje-vise verovatno isto za oba kluba, ili bilo koji klub koji odjednom postane konkurentan. Samo sto cenim da je Zoc ipak omiljeniji strucnjak medju kosarkaskom publikom nego Ataman, a generalno s obzirom na odsustvo Partizana iz EL dugi niz godina, manje im je stajao na zulj od PAO. 

 

Sa te strane smo isti, ili barem slicni - KKP, KKCZ, PAO... 

 

Ali sam se ja osvrnuo na to da je PAO ipak privatni klub koji trosi svoje pare. 

 

On 10/8/2023 at 2:08 AM, goldberg said:

 

Preko klubova se pravi atmosfera kako smo najbolji, najjaci i najbitniji, da nam pripada sve, a protiv iste takve atmosfere protestvujemo (neuspesno) vec vise od deset godina. Ne vidim apsolutno nikakvu razliku izmedju stava da SNS i Vucica "podrzava narod" i da mi koji smo protiv njega mozemo da samo da patimo u sebi i stava da "ljudi zele da gledaju iskljucivo Partizan i Crvenu zvezdu u evroligi, a kome to smeta, sta im mozemo". Isto tako, ne vidim nikakvu razliku izmedju pretvaranja ljudi kako nam ide nikad bolje i pretvaranja ljudi kako KKP i KKCZ zapravo moraju da budu deo bogataske EL i da je sve drugo nebriga vlasti koja ne zeli da im da nase pare.

 

Mislim, samo u prethodnoj nedelji je Covic rekao kako je KKCZ narodni klub, a ovi drugi partijski/drzavni, a Obradovic kako je Mirotic zbog politike odustao od dolaska u KKP (pritom je zaboravio da pomene da je ista ta politika bila i razlog zasto bi Mirotic uopste i razmatrao ponudu KKP). I mi sad da pricamo o PAO o kojem Grci znaju mnogo vise i kako su oni najogavniji klub u EL?

 

Sve stoji, ja ti samo kazem da imas jednu pricu iz perspektive KKCZ i KKP prema PAO, da imas drugu perspektivu iz ugla navijaca PAO, i trecu, neku najneutralniju iz perspektive navijaca drugih klubova... 

Link to comment
Share on other sites

Rendom navijači po Evropi: kakva tragedija u Izraelu, valjda će sve biti ok i da se situacija što pre smiri, da se vratimo košarci.


Rendom cigani/grobari: Da li Brown, Nebo i Rivero imaju izlaz iz ugovora u ovakvim situacijama

 

eefq1.jpg?a471024

  • Like 5
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

Zaista teško sranje i nadam se da će se naći način da Makabi nastavi takmičenje iako je to sad u petom planu nakon svih grozota koje gledamo na bliskom istoku ovih dana. Baš bi bilo bezveze za njih sad kad su konačno napravili neki kontinuitet rostera i prikazali veoma ozbiljnu košarku u prvom kolu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...