Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

12 minutes ago, Redstar0356 said:

Sve cestitke nasim sjajnim momcima. Ipak, ostaje žal za zlatom, falilo je malo iskustva. 

 

Put se otvorio kao nikada do sada, momci se ujedinili posle onog sa Borišom. Sve  je bilo divno ali ne mogu se oteti utisku da je falio kapiten.

 

Svaka cast Bogdanu, inzvanredan igrac, pravi kapiten ali kapitensku traku je trebalo da ponese  tek na Oi. A danas da se oproste Kari i bivsi kep od repke.  

 

Bogiju je falilo to iskustvo da danas na klupi kaze ,, Ajmo kuci jebite se'' i preokrene nam momentum. 

 

Ne mere i jedno i drugo. Bogdan je dobio kapitensku traku u pravom trenutku i on je za ovu ekipu savršen kapiten - ne treba zaboraviti da 1. u rotaciji postavlja primer ostaloj jedanaestorici. Kako se svi oni ponašaju i kako su izneli prvenstvo, to je i njegov pečat.

 

Slažem se da je trebalo da preuzme odgovornost na kraju, ali ako je bolestan to objašnjava zašto nije. Momcima nikako nije falilo da ih neko drma kao Teo jer voljni momenat nije bio problem, naprotiv.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam da vise necu pisati, ali zbog ovih momaka, moram da napisem koju rec pa da se vratim u tihovanje:
Od one prve Guduriceve sezone mi je nick name na svim forumima Gudura, ali doslo je vreme da i ja kao njegov najveci fan dignem ruke od njega. Promenio bih nick name u Aleksaaaaa🤣, al da ne pretetujemo😆

Micic, Jokic i ostali, nek se teraju tamo gde sunce ne sija...

Isto vazi i za Nedovica, Kalinu, Smajlagica, Jaramaza i ostale koji su mogli da budu tu, ali nisu, i sada igraju pripremne sa svojim klubovima.

Treba da igraju samo oni koji hoce da budu tu punim srcem, kakvi god bili.

Mali Jovic je pravi primer, a narocito Avram koji ce od mene da dobije jedan veliki aplauz prvi put kad nam Partizan bude gostovao❤️

Momci, hvala vam do neba, vratili se Srbiju na kosarkasku mapu sveta, nekim novim klincima ste dali razlog da pocnu da treniraju najlepsi sport, a ovog matorog magarca ucinili neizmerno ponosnim🥰🥰🥰

 

 

Edited by Dosta je bilo Gudura
Link to comment
Share on other sites

Meni se Petrusev bas svideo ovo prvenstvo. Isao je jako i do samog kraja kad god je mogao. Gresio je ali ko nije. Malo vise sam od Jovica ocekivao ali je i on dobar i nadam se da cemo ih dugo gledati i da ce im se uskoro pridruziti Smajli i Poku. Imamo Aleksu u prajmu jos najmanje 2 takmicenja. Tek ce se oni naigrati kosarke u dresu reprezentacije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nevera kako nas losa karma prati..igras finale sp bez vec jednog igraca, izgubis drugog posle 4 min igre, i kao slag na tortu, najbolji igrac ti igra finale bolestan...I opet budes na sut od produzetka ili pobede!💪❤kapa dole svima, a ti karmo ili sta li si vec, odjebi vise od nas!

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Pa jbg, ne moze Bogdan da ubaci 40 poena, a da Guduric, Milutinov i Jovic ne postoje. Vukao nas je celo prvo poluvreme, ocekivalo se da jos neko povuce od ovih iskusnijih u drugom, te ujedno ostavi malo prostora Bogdanu.

 

Na kraju nam se igr au drugom poluvremenu svodila na hero ball Alekse i post igru Petruseva. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da, iskreni Miličić pozdrav za Fiba degenerike. Sama činjenica da je jedan sjajni momak bio na pola dana od sepse i totalne tragedije govori sve o njima. O organizacijama, domaćinstvima tek ne treba pričati.

 

Jeste salty sada pričati o suđenju, međutim naša reputacija je na samom dnu. Kao da se neke nove čikice retroaktivno svete Bori Stankoviću i generacijama 90-ih. Ne znam šta radi Đape Saša, Bodiroga, Savić i ostali sa Fiba kontaktima,  definitivno i hitno mora da se dejstvuje po tom pitanju. Ne može i ne sme Nemačka i Slovenija biti uticajnije na ovaj sport od nas.

 

Generacije momaka pomreše od borbe i tuge a njima tamo skijanje i rukomet važniji od basketa. Što bi rekao Kari, daj nemojte nas više zajebavati. Dosta je bre majku mu.
 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

svi ovi momci su materijalno apsolutno obezbedjeni. mogli su da nadju 1001 razlog da ne budu na prvenstvu. Da odmaraju mentalne vijuge, da lade jaja po desktop destinacijama, da se "individualno spremaju"... Ma da izmisle sta god hoce. A oni su ipak izabrali da budu tu jer nesto osecaju prema ovoj drzavi i prema svojim drugarima... I sada ce neko da marsira Guduru, Nikolu...

Pomesana osecanja sada. Ponos kao retko kada zbog ovih momaka i mucnina jer ce vrlo brzo neko u Areni jebati mater cigansku Davidovcu i Aleksi grobarsku.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Шеф стручног штаба said:

Вероватно си случајно оволико пута написао, али сам прочитао сваки пут и добро си му рекао!

Hahahah izvinjavam se, ubagovao forum a i ja sa njim

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Ne mere i jedno i drugo. Bogdan je dobio kapitensku traku u pravom trenutku i on je za ovu ekipu savršen kapiten - ne treba zaboraviti da 1. u rotaciji postavlja primer ostaloj jedanaestorici. Kako se svi oni ponašaju i kako su izneli prvenstvo, to je i njegov pečat.

 

Slažem se da je trebalo da preuzme odgovornost na kraju, ali ako je bolestan to objašnjava zašto nije. Momcima nikako nije falilo da ih neko drma kao Teo jer voljni momenat nije bio problem, naprotiv.

Nije to samo do voljnog momenta, ima tu nesto i do iskustva  u tome da si kapiten. Nekad nije vreme da pojacas voljni momenat, nekad moras da znas sta da kazes da smiris ekipu da ne srlja. Bogdan je inzvanredan ja nikako ne prigovaram njemu, samo je trebalo da Teo bude tu jos za ovo prvenstvo. 

Link to comment
Share on other sites

Opet se živi za košarkašku reprezentaciju ...

Danas je cela Srbija stala na dva sata ..

Ovi momci su "čuvari vatre", da smo doživeli debakl pitanje je da li bi se naša reprezentativna košarka opet podigla ...

Taman kada pomisliš da je sve tamno, dodje ne neki NBA superstar,pik iz prve runde drafta, EL MVP, nego Aleksa koji je iz Borca godinama lutao po prosečnim Italijanskim i Španskim klubovima, Dobri i Deda koji su praktično celu karijeru pikali u domaćem prvenstvu itd i pokažu ti zašto ćemo uvek biti zemlja košarke ...

Nemci su danas bili jednostavno bolji i treba im čestitati na istorijskom uspehu,pobeda bez mrlje...

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Nije to samo do voljnog momenta, ima tu nesto i do iskustva  u tome da si kapiten. Nekad nije vreme da pojacas voljni momenat, nekad moras da znas sta da kazes da smiris ekipu da ne srlja. Bogdan je inzvanredan ja nikako ne prigovaram njemu, samo je trebalo da Teo bude tu jos za ovo prvenstvo. 

 

Pa ja mislim da je Bogi sve to pokazao u tekmama protiv Litvanije i Kanade. Mislim jbg, najmanji problem danas je bila Bogdanova kapitenska uloga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U vezi Gudure. 
Iskreno sam na njega daleko vise bio kivan prosle godine, nego sada. Ne zbog losijeg rezultata, vec zbog igre na terenu i nekih nedopustivih stvari, koje je stalno ponavljao, a video je kao i svi mi da ne rade posao.

Zamerati mu za onaj promasen sut je suludo, da ne upotrebim neki tezi izraz. Najlogicniji moguci izbor, cak i da je promasio puno pre toga. Bez obzira sto je i Aleksa bio u solidnoj poziciji, ali ne toliko dobroj. Ako takvu poziciju preskocis, zasto onda igrati kosarku uopste? A promasaj...pa promasivali su i daleko veci igraci od njega, sampioni i pobednici.

Ono sto mene kod njega najvise brine, je sto on ocigledno ima odredjenu psiholosku barijeru, koju ne moze da probije i koje ne znam koliko je svestan. Lepo smo se salili sa onim njegovim "moze i finta", jer je rezultat bio sjajan, bukvalno smo u jednom pozitivnom soku svi bili tada. Ali mene upravo to brine vise od svega. Ne znam naravno kako funkcionise komunikacija izmedju njega i trenera pa i saigraca, ali ono sto je on radio na EP sa konstantnim fintama, iako je vec izbacio igraca na finti za 3 pa opet zastaje i valjda pokusava da uradi istu stvar onom u reketu, a ima najlepsu mogucu poziciju u kosarci, otvoren sut sa 4-5 metara. To je zlocin protiv kosarke bio, ja ono nisam mogao da gledam iskreno. To je valjda neki "hocu da se usetam u gol" sindrom, samo primenjen na kosarku. Da Vasa nije uradio sta je uradio i zakopao nas onako, to bi mi bio najnegativniji utisak tog prvenstva.
Ove godine je lepo krenuo prva 2 pripremna meca, i hteo sam da ga pohvalim, ali bih se ujeo za jezik, jer se onda maltene vratio na staro. Nije preterivao na samom prvenstvu, ali opet je bilo situacija gde ne pomislja da ode jako do kraja, a moze i ima prostora, nakon sto probije prvu liniju odbrane. Cak smo culi kad mu je Pesic govorio na tu temu, u onom snimku iz svlacionice, nakon Kanade.

Frensis je napisao odlican post. Naravno da ga zelim uvek u reprezentaciji, sve dok moze da doprinese. A jos uvek definitivno moze. 
Samo se nadam da ce poraditi na ovom problemu, jer mislim da ga to sprecava da bude dosta korisniji i opasniji igrac nego sto jeste. Da ne pricam koliko bi nam znacio ako popravi tu i jos par stvari.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kada se sagledaju svi problemi sa kojima se susrela ova ekipa pre prvenstva, na samom prvenstvu i evo zakljucno sa finalnom utakmicom gde smo ostali bez vaznog igraca u prvom minutu i najbolji igrac nam igrao bolestan, onda je nerealan uspeh da smo tesno izgubili finale i uzeli srebrnu nedalju. Ovaj tim je na papiru mozda 7-8 po kvalitetu, ali po svemu ostalom ocigledno znatno iznad tog mesta. Prvi sam kritikovao posle Italije i nisam verovao da ce se napraviti ovakav rezultat, ali sada je vreme da se ovaj tim samo hvali, hvali i hvali. Reklo bi se nikad vise izostanaka i odbijanja da se igra za ovaj dres i zato su ovi momci jos vredniji.

 

Na kraju poraz, jbg dobri su ovi. Moze se uvek upirati prstom u nekoga, mogao je Gudura pogoditi ono, mogli su Jovic i Petrusev da ne srljaju, da Milutinov bude bolji, ali po meni zaista nebitno. Nasprak sebe smo imali opasan tim, zavrsili su turnir bez poraza iako su igrali protiv jako dobrih ekipa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...