Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 hour ago, suptil said:

После овог репрезентативног успеха мислим да сами себи приговарају сви који се нису одазвали а могли су. Баш су у небраном грожђу. Најгору позицију и пол позиију у целој причи има Недовић који се повукао због несналажења у репрезентацији, тј. због улоге у тиму. Онда редом иду Јокић и Калинић. 

Nedovic je objektivno zavrsio sa reprezentacijom. Posle ovogodisnje epizode na OI 2024. nema mesta, a 2025. nam treba reset, a ne nekad-fizicki-mocan igrac sa 34 god. Ok, mozda se ispostavi da Neda ipak bolje stari, pa nam legne u ulozi nekog Obsta/Berona/Kerola, ali sumnjam.

 

Pricao sam pre prvenstva, pricam i sada - Micic nam ne treba, sem ako nece dati celog sebe defanzivno (Sasa Obradovic pokusaj). Isto ponavljam - meni se Vasa i Gudura duplaju. A Gudura je mudura, i Gudurina odbrana protiv Litvanije je bila vrhunska. Znam da svakako Vasilije mora da bude epizodista u reprezentaciji dok god je Bogdana, kao i da mora da bude srecan s tom ulogom. Ako nije, mora da bude van tima.

 

Ali Kalina i Jokic... Ne znam, morace da se meri, morace da se sece... Licno, ja bih se zahvalio obojici. Ali opet, s njima dvojicom mi opasno rastemo. Sto se tice Kaline, ajd da vidim Dedu protiv ovih zivotinja, pa da pricam... Hipoteticki, Ingram vs Dobric zvuci spookey. Ali..

A za Jokica...pretesko je. Kako Kari kaze, jebi ga... Nema tu sta da se pise.

 

EDIT

U utakmicu s Kandom ulazimo kao autsajderi. Imaju ljudstvo sa smetaju nasim bekovima, imaju artiljerije za 90p. Bekovi im nece pucati na presingu. Centri im dobro sire igru. SGA je ubadljivo najbolji igrac na terenu i iskreno se nadam da nece usleti to da dokaze. Kanadu mozemo dobiti samo na lukavstvo i inspiraciju. Ajmo momci! Furiozni start, da se ne opasulje.

Edited by Geronimo
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Џабе причате кога треба звати кога не треба, биће позвани сви најбољи играчи евентуално Недовића не позове. Да се одричеш Јокића, Мицића, Калинића итд треба да будеш идиот.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barkley#34 said:

Imam bezveze osećaj u vezi polufinala. Pribojavam se atletskih sposobnosti Kanade, njihove snage i brzine. Pritisnuće nas spolja, koristiće snagu da nam upropaste napad. Kao što je pisano, oni su favorit, s pravom.

 

Nadam se našoj smirenosti, da ćemo odbijati d'umremo i kad krene loše, da ćemo umeti da odgovorimo na sve, vratimo u egal svaki put kad pritisnu. Ponovo će klupa morati da pokaže da je ravnopravna i svako da da doprinos.

 

Ubi nervoza a još dan i kusur je do meča.

 

pored nase odlicne partije koja je obavezna, jedina sansa nam je da se kanadjani utronjaju i/ili izdeprimiraju pa krenu da kamenjare, kao sto povremeno umeju, jer jedino sto nemaju, to je kilometraza.

 

ocekujem i da sudije navlace besprizorno za njih, posto turniru treba finale usa-canada a mi da rekreiramo drugi svetski rat protiv njemacke.

 

ali postoji neki procenat u kome sve to zajebemo kao u vicu, samo sto moramo najpre da isporucimo svoj deo.

  • Like 7
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

ocekujem i da sudije navlace besprizorno za njih, posto turniru treba finale usa-canada a mi da rekreiramo drugi svetski rat protiv njemacke.

 

:classic_laugh:

 

Ne znam, iskreno imam jako pozitivan osećaj od početka SP, on me drži i pred ovu utakmicu. Iako bih volela da nekako fast forwardujemo do petka i da se ona što pre desi. Ali više je pozitivna trema nego nekakva bojazan, kao i pred Litvaniju. 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, uini said:

pored nase odlicne partije koja je obavezna, jedina sansa nam je da se kanadjani utronjaju i/ili izdeprimiraju pa krenu da kamenjare, kao sto povremeno umeju, jer jedino sto nemaju, to je kilometraza.

Javori nemaju kilometražu ali su to ipak ozbiljni igrači koji su delili teren sa najjačim glavama, svakakvog su iskustva nakupili. Bojim se toga da će kad je najbitnije samo prebaciti fokus na max i isporučiti svoje. Našu šansu vidim u tome da se utronjaju, što kažeš, ako vide da i dalje grizemo i ustajemo posle svakog udarca, a utakmica se bliži kraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nemaju plejof kilometrazu, plus su mladi a jedna je tekma. moramo da otvorimo k'o litvanci tih 15mins sto cu gledati, da ne oteram sve u tri lepe i privedem mirno sastanak kraju do poluvremena, tako sto cu sve da razumem, imam vrhunsko resenje i niko ne treba nista da brine, majkeimgaspalim antikosarkaske.

..korporativno-antipatriotske sile grtalice eto sta su

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

ja imam sastanak u petak od 11h koji ce da traje makar chuku vremena

 

sta nam rade

 

Isto... šef pita: može sastanak u petak u 11, neprijatna tišina i onda odgovaram: paaa može...

 

a htedoh da ga pitam: ni ti šefe nećeš da gledaš polufinale?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Čvarkov said:

 

Isto... šef pita: može sastanak u petak u 11, neprijatna tišina i onda odgovaram: paaa može...

 

a htedoh da ga pitam: ni ti šefe nećeš da gledaš polufinale?

 

ma nema dolazi ekipa koja ne radi kod nas i koja je svojevoljno zakazala sastanak tada

 

da su moji, najjace sto bi se to desilo

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

nemaju plejof kilometrazu, plus su mladi a jedna je tekma. moramo da otvorimo k'o litvanci tih 15mins sto cu gledati, da ne oteram sve u tri lepe i privedem mirno sastanak kraju do poluvremena, tako sto cu sve da razumem, imam vrhunsko resenje i niko ne treba nista da brine, majkeimgaspalim antikosarkaske.

..korporativno-antipatriotske sile grtalice eto sta su

 

I kod mene zavera, i to naravno anglosaksonska, samo od 10. Tako da kad ti odeš, ja preuzimam.

...

Jeste, imaju Kanađani te pitbulove, ali ako preživiš primarni pritisak spolja njihova odbrana prestaje bude neki bauk. A mi nismo toliko zavisni ni od jednog igrača kao što je Slovenija od Luke da bi ovi mogli na taj način da reše naš napad. Iskreno, ja se ne plašim previše njihove odbrane, biće tu i problema na prenosu i izgubljenih lopti više nego obično i nemogućnosti da prođe primarna akcija, ali teško da će sve opcije da nam pozatvaraju.

 

Više me zanima naša odbrana. Ove nećemo moći da rešimo kao Litvance jer imaju značajno veći napadački kvalitet i igraju mnogo više izolacija. Plus SGA koji je stvarno klasa. Ali šta god da rešimo koncepcijski, mislim da hustle i energija u odbrani kao protiv Litvanaca mora da donese rezultat. Imamo dan više za odmor i pripremu što može mnogo da znači u ovakvim mečevima, njima su nosioci istrošeniji i umorniji nego nama. Ako možemo da ponovimo takvo izdanje, mislim da imamo šanse. A i red je da neku tesnu završnicu dobijemo ovde.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se za ovo SP spremio vrhunski, prošle nedelje na odmoru, ove nedelje remote, pootkazivao sve sastanke a ako neko pokuša da zakaže novi u terminima utakmica samo sam u fazonu "izvini, žurim". 

 

Ja mislim da naši igrači sa klupe sutra moraju da se pokažu, ne verujem ni da je skauting Kanade nešto vrhunski, nisu baš kao Ameri da nemaju pojma protiv koga igraju i ne zanima ih ali teško da ovi njihovi NBA igrači znaju prednosti i mane Gudure, Alekse, Kobre, Dede i Vanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam pobedi mada jesmo underdogs, a striktno po kvalitetu i outsiders. 

Naše šanse: FIBA pravila, naše potencijalno sjajno šutersko veče (da nas pošteno usere), veće iskustvo u ovakvim utakmicama, i da Šai nema priliku da odlučuje na kraju (rešimo ih ranije), jer će pogoditi skoro sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kad vecina ne spusta u dribling samo SGA 😀

 

Slovenija nije imala niski post, da  napadne preuzimanje Kanade. Milutinov to moze da kaznjava. Nisu ni blizu neke timske odbrane kao Italija, pa da koncepcijski resavaju igru ledjima ka kosu, vec se uzdaju u gabarite spoljne linije. 

Bogdan se mnogo vise krece od Luke i ekipa radi za njega da dobije loptu. Luka se porodi da primi pas pored Brooksa , pa kad je spusti odmah ide udvajanje/utrajanje.... mnogo energije je gubio.

 

U ovakvom rasporedu, jedan dan odmora vise puno znaci. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, nemanjaol said:

Ja sam u fazonu da Bogdan samo stane u cosak kod pola terena ako Brooks bude hteo da igra flastera kao na Luki.

 

Ostali neka igraju 4 vs 4, bice vise prostora u reketu

 

A Aleksa da igra odbranu nad SGA čak i kad smo u napadu.

  • Love 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...