Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Meni je ovaj post prilično potcenjivački spram Kanade..čuj "gubili na pripremama i provukli se protiv Španije"..koja je bila i svetski i još je evropski šampion. Kanada je ovde pobedila Španiju, Sloveniju, Letoniju i Francusku..dočim smo mi ređali pobede protiv silnih Južnih Sudana, Kina i Portorikanaca..

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

To sto je Spanija bila sta je bila ne znaci da to nije koska ekipa. Brazil je takodje koska ekipa, koju smo mi odradili iz sprdnje na pripremama, pa su ih dobili.

 

Francuska je takodje neozbiljna ekipa, jedva su Liban pobedili ovde, ocigledno postoji dosta problema kod njih.

 

Dominikana je ozbiljnija od Brazila kojeg su oni pobedili. Slovenija i Spanija nisu rang Litvanije ovde.

 

Ne treba potcenjivati Kanadu, ali ne treba od njih praviti ni nesto sto nisu.

 

Njihova klupa je duzine slovenacke. Imaju superstara poput Doncica, samo slabijeg, sledeca dva igraca su mnogo bolji od Tobija i Prepelica naravno, ali Tobi i Prepelic nama konceptualno mnogo manje odgovaraju.

 

Oni ce morati i nama da se prilagodjavaju koliko cemo morati mi njima.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Drug Crni said:

Meni je ovaj post prilično potcenjivački spram Kanade..čuj "gubili na pripremama i provukli se protiv Španije"..koja je bila i svetski i još je evropski šampion. Kanada je ovde pobedila Španiju, Sloveniju, Letoniju i Francusku..dočim smo mi ređali pobede protiv silnih Južnih Sudana, Kina i Portorikanaca..

 

 

Ja ovo govorim s obzirom na hype koji se podigao oko Kanade, kao da je u pitanju nekakav dream team. Niđe veze, ponavljam - imaju superstara SGA, ali overall tim je sasvim prosječan, uz to loš u reketu i s kratkom rotacijom. Nema Srbija nikakvog razloga da ih se plaši. Vidjećemo, uostalom, vrlo brzo...

Link to comment
Share on other sites

Jaoj,Meče..ne mogu u ove sate da ti repliciram..ustvari,mislim da i nema svrhe :classic_tongue:

Umesto toga: meni Kanada deluje i izgleda kao pravi NBA tim..klasičan..takav im je i stil nekako. Imaju individualnog talenta, imaju opakog trpača, fizikalije, peglaju odličnu odbranu spolja..s tim da pokazuju i dobar mentalitet. Pokazuju da znaju gde se nalaze,šta je ovo prvenstvo..plus im je i stalo. Fokusirani i motivisani.

Imamo priliku,ali nismo favoriti

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

Niko nije rekao da smo favoriti.

 

Samo je cinjenica da igramo protiv jednog all NBA beka, dva NBA specijalca, jos jednog NBA "specijalca" (verovatno najgluplji igrac na prvnestvu uz mocnog Zigu Dimeca), dva fringe NBA igraca i ostatak je neki donji dom ABA liga nivo.

 

Znaci 7 NBA igraca, od kojih je jedan u odron formi i tesko da je trenutno bolji igrac od Petruseva (Pauel), jedan je liability koji moze da se napadne kako hoces (Olinik, i to su im svi visoki btw) i jedan je sposoban da sam unisti svoj tim (Beret).

 

SGA nije odigrao losu utakmicu do sad, mozda ce ga zakon velikih brojeve pogoditi.

 

Bruksu verovatno ne mozes da nadjes niz od sest utakmica gde je imao bolji procenat za tri u zivotu, ne samo u NBA.

 

Mnogo nedostataka, koliko ih imaju oni, imamo ih i mi.

 

Litvanija je mnogo tezi protivnik konceptualno od ove Kanade i mi smo odigrali najbolju utakmicu u poslednjih 5 godina da ih pobedimo.

 

Protiv Kanade nam sigurno ne treba takva partija, mada bi bila pozeljna jelte.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kanada ima uzasnu razliku izmedju startne petorke i klupe. To je nasa jedina sansa. Pet igraca su im gotovo neupotrebljivi za zavrsnicu prvenstva - ona dva iz Buducnosti, i jos dva lika koji su neki donji EC nivo i onaj iz NCAA. Zapravo, nije ni bitno jer nece in igrati, mozda 2-3 minuta Ejim i Kyle Alexander da odrade. 

 

Ostatak ekipe, onih 7 igraca je odlican, neko je ovde napisao dobro zapazanje - deluju da se mnogo bolje snalaze sa FIBA pravilima nego USA.

 

Ali treba tih 7 igraca da iznese jedno polufinale. Od tih 7 igraca, par njih dosta cesto ulazi u problem sa faulovima - Dort, Brooks, Powell... Kad god su igrali gustu utakmicu (Slovenija, Spanija, Brazil) ulazili su u taj problem. I onda se vracamo na prvi pasus iz posta - ako to uspemo, imacemo mnogo vise prilike da igramo protiv igraca koji su ispod naseg nivoa i koje mozemo lako resiti. 

 

Bitno je samo da kriterijum sudjenja bude takav da se ne dopusta bas previse tuce, mi jesmo tukli Litvaniju ali su i oni nas, a njima je to manje odgovaralo. Ovde, protiv Kanade, nama ce manje odgovarati dopustena tuca. Kanadjani su iznervirali Doncica, samo da nasi ne padaju na glupe provokacije. 

 

Drzati se nekog takvog gameplan-a, i mozemo ovo dobiti. 

 

Ako suvise mlako udjemo a sudije dopuste jace kontakte, onda jbg... I Aleksa da resi ovog SGA. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kooineeperk said:

neko je ovde napisao dobro zapazanje - deluju da se mnogo bolje snalaze sa FIBA pravilima nego USA.

 

Kanadjani u srednjim skolama igraju po FIBA pravilima i na Fibinim terenima, verujem da se zato lakse prilagodjavaju i njihovi NBA igraci iako su posle prosli kroz NCAA koledz sistem

Edited by threepwood
  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Dočekasmo i gameday; mada mi je drago što su momci imali više vremena za odmor, ova pauza se otegla kao nikad. Od početka priprema sam imala dobar osećaj u vezi ove ekipe, baš kao i 2017, a taj osećaj se samo pojačavao što se više sranja događalo. Otkazi, bolesti, povrede i na kraju sve ovo sa Borišom. Bila sam uverena da sve loše mora da se vrati nečim dobrim na terenu. 

 

Iako mnogi analiziraju naš put do polufinala, tvrdeći da je bio najlakši i da nismo odigrali mnogo ozbiljnih utakmica, nikako se ne bih složila s tim. Rekla bih da smo imali 3 ozbiljna testa, od kojih smo jedan pali a dva položili sa najvišom ocenom. Prvi je naravno bio Italija, gde se pokazalo da su momci sagoreli u dečačkoj želji da im konačno pokažu koliko smo bolji, naročito Bogdan. Priznajem, nakon tog poraza nisam očekivala da će se podignuti psihološki i odigrati onakav meč protiv Dominikanske Republike. Tu su nagovestili kakvu košarku mogu da igraju kada su 100% fokusirani na obe strane terena, a onda još više podigli lestvicu protiv Litvanije. Još jedna psihološka i emocionalna prepreka je savladana, jer smo u novijoj istoriji na važnim mečevima gubili upravo od Litvanije i ona je naš veliki rival na reprezentativnom nivou.

 

Najbolja stvar je kada jedan tim raste i u toku turnira podiže formu za najbitnije mečeve, a mislim da se to upravo nama dešava. Poraz od Italije je došao u pravom trenutku, u grupi, bez rizika ispadanja i bio je šamar realnosti. Momci su pokazali da su naučili tu lekciju i zato spokojna, ali i puna uzbuđenja čekam današnju utakmicu.

 

Ono što nas čeka je zaista najteži ispit u dosadašnjem toku prvenstva. Međutim, Kanada, iako odlična ekipa, nije nepobediva i nijedna njena verzija nije previše strašna. Zalaganjem i pristupom kao protiv Litvanaca nam znatno rastu šanse za pobedu; a mislim da će ključni igrač na obe strane terena biti Nikola Milutinov. On će u reketu otvoriti put i našim bekovima te verujem da će se kao i u QF, više igrati unutra nego nužno ići na šut sa perimetra. Njegov pik sa Jovketom ili Bogdanom je ubitačno oružje koje mislim da ni Kanada ne može previše uspešno da brani, upravo zbog Nikole. 

 

Šta god da bude danas, srećna sam što smo dočekali da u reprezentaciji vidimo brzu i modernu košarku. Kad je Bogdan to rekao tokom priprema ljudima je bilo smešno, da mi igramo brzo, ali se pokazalo kako je selektor zaista uspeo u tome. Imamo bekove koji savršeno katuju, ne statiramo u kukuruzu svaki napad dok plej tapka loptu 20 s i jedemo malu decu u tranziciji. Čini mi se da je to možda i prvi razlog što smo dogurali dovde.

 

Što bi rekao kapiten u reklami, ne bih da dižem frku. U stvari, hoću. Idemo po to finale i sigurnu medalju, za Borišu! 💙

P.S. Vanja, ovako da čuvaš i Šaja, samo bez osmeha 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Шта знам по мени за победу је као и увек потребан Стефан Јовић на нивоу јер ће он олакшати ствари саиграчима. Богдан ће и поред Брукса и Дорта доћи сигурно на својих 20ак поена, даљи кључ је Милутинов он ово може да издоминира. Потребно је да Гудурић, Добрић и Маринковић укомбинују 5+ тројки. Аврамовић и Давидовац да одраде своје у одбрани, да видимо можемо ли нешто у оваквој утакмици добити од млађег Јовића. Петрушев је способан да у кратким временским интервалима веже 6-7 поена ако би се и то поклопило шансе су нам добре. Верујем да је Кари перфектно спремио меч тако да срећно селекторе, срећно момци, да се побијемо па шта буде.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Duh koji lebdi said:

Ocigledno je za vezu sa selektorom prosle godine nedostajao Bogdanovic i da je on taj glue guy i poveznica izmedju Karija i ostalih igraca. Mislim da je on izvalio Karija skroz i da mu je produzena ruka i na terenu i svlacionici i u hotelu. Uz njega po mentalitetu jako je vazan i Stef Jovic koji takodje nije bio tu. Njih dvojica malo sprdaju Karija a malo vise mu imponuju svojim vacaroskim smekom i lopovskim mentalitetom,

Plus se svojevoljno odrekao Tea koji je isti takav. Dalje, koncepcijski smo drugačiji iako siromašniji talentom.  Imamo klasičnog pleja kakav nama očigledno treba da bi igra imala glavu i rep. Sposobniji smo za veći pritisak u spoljnoj liniji. Dalje, Kari je našao ulogu Davidovcu i Dobriću (koga nije ni vodio prople sezone - kudos uiniju koji je trubio da ga je trebalo povesti). Još jedan kudos uiniju, počeli smo da koristimo prednost igre visokog pika beka i centra, čime je u teoriji Vasa i Jokić trebalo da razbucaju svaku Fiba odbranu, itd.

 

Nevezano za to, iako je utakmica protiv Litvanije vođena i odigrana savršeno, ne bih se zaletao, jer pored kvaliteta Kanađana ponovo je moguće da Kari ili igrači ili i Kari i igrači upadnu u crnu rupu, a nešto nam vađenje odatle ne ide od ruke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Znaci 7 NBA igraca, od kojih je jedan u odron formi i tesko da je trenutno bolji igrac od Petruseva (Pauel), jedan je liability koji moze da se napadne kako hoces (Olinik, i to su im svi visoki btw) i jedan je sposoban da sam unisti svoj tim (Beret).

A mi jednog i po NBA igrača, nijednu EL zvezdu (ajde, Milutinov bi bio top), nekoliko EL solidnih igrača ili čak rezervi. Kakvi god bili odroni ili fringe, oni su ipak to u NBA i u odnosu na NBA, što je nivo iznad nivoa gde igraju naši, u najmanju ruku. Osim Šaja nisu iz klase nerešivih, ali ne bih tek tako pričao o tih sedam igrača.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 40Wins said:

 

I da nije, bivo moze da cuva od 1 do 4 na ovom prvenstvu, ako izadje iole skoncentrisan, podavice nase. 

 

O tome ja pričam: napraviti dovoljno blokova da on uvek završi na nekom drugom, po mogućstvu Dobrić/Vanja koji bi mu daljom kretnjom onemogućili da uopšte i pomaže u odbrani, osim ako će njih da ostavi same.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Barkley#34 said:

A mi jednog i po NBA igrača, nijednu EL zvezdu (ajde, Milutinov bi bio top), nekoliko EL solidnih igrača ili čak rezervi. Kakvi god bili odroni ili fringe, oni su ipak to u NBA i u odnosu na NBA, što je nivo iznad nivoa gde igraju naši, u najmanju ruku. Osim Šaja nisu iz klase nerešivih, ali ne bih tek tako pričao o tih sedam igrača.

Jovic i Petrusev sad su ti vise od i po, ali ne menja sustinu, a to je da cemo morati da iskoristimo njihovu kratku rotaciju. Ovde 90% ljudi pricalo za Slovence kako ne moze da se igra sa tako kratkom klupom a za Kanadjane kao da to ne vazi. A vrlo je slican taj odnos, sa jednim igracem koji je alfa, dva ispod koji mogu da ga prate, upotrebljivo sedam, ostatak nista. Prvih sedam Kanade je naravno bolje, ali ovakva ekipa nije bauk i sigurno je slabiji protivnik od Nemacke i SAD koji igraju drugo SF

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Slovenski igraci nakon Luke, Tobeya i Prepelica su rang kanadskih koji uopce ne ulaze u igru. A da ne pricamo koliko je Brooks, Dort, Barrett, Olynyk, Powell, NWA bolje od svega sto Slovenija ima minus Luka. 

Pritom itekako igraju odbranu, kada zatreba za razliku od Slovenije koja je na tom polju katastrofalna. 

 

Ozb je ekipa Kanade ali moze se igrati sa njima. Imaju svoje prednosti ali i mane, kao uostalom i Srbija.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Petrušev još nije odigrao minut u NBA, a da se ne zajebavamo, nije ni Jović igrao ozbiljne minute tamo. Sjajni su igrači i nadam se da će imati svoje mesto u ligi ali po statusu su daleko ispod Kanađana trenutno.

 

Naravno, naše šanse postoje, rotacija je jedna od njih, ali kad je Denver razvalio NBA PO sa cirka sedam igrača mogu i kanadski enbiejaši jedan Fiba turnir.

Link to comment
Share on other sites

uhhh bas me drma trema ... Samo da nas sudije ne urnisu i da ne puste Brooksa i drugare da se izivljavaju i mislim da imamo finu sansu.

 

Isto mislim da nam je kljuc da iskoce bar 2 od trija Guduric/Dobric/Vanja jer ce oni sav fokus sigurno da bace na Bogdana.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...