Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

prestrogi ste prema aleksi, nakon sto vam je ovo puklo(a i te njegove izjave)

u oba takmicenja ima 10-11ppg, 2-3apg i jednu ukradenu po utakmici...i to sve za 17-18mpg

plus imao je nekoliko tekmi gde je poludeo i nosio vas do pobede

ne zvuci mi bas fer toliko drvlje i kamenje po njemu, ima bar 5-6 boljih meta

  • Like 24
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Aleksa je na neki nacin zrtva sto lose sklopljenog sto lose vodjenog rostera.

Trebalo je da bude treci, mozda cetvrti bek po vaznosti ali zbog loseg snalazenja PJ-a kao i lose Panterove sezone cesto bas on glumio spasioca.

 

Taj deo nije do njega. Ali ono sto jeste je njegova koncentracija (koja je i inace bila uvek problematicna) kao i odbrana koja nije na tom nivou kao ranije.

 

 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NikadProtivKaline said:

prestrogi ste prema aleksi, nakon sto vam je ovo puklo(a i te njegove izjave)

u oba takmicenja ima 10-11ppg, 2-3apg i jednu ukradenu po utakmici...i to sve za 17-18mpg

plus imao je nekoliko tekmi gde je poludeo i nosio vas do pobede

ne zvuci mi bas fer toliko drvlje i kamenje po njemu, ima bar 5-6 boljih meta

Ima još ukupno 11 meta, zvanično.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Marvin said:

Ali ono sto jeste je njegova koncentracija (koja je i inace bila uvek problematicna) kao i odbrana koja nije na tom nivou kao ranije.

 

 

 

Što ne isključuje da će opet da pokida sa reprezentacijom. Izgleda da mu neuporedivo više prija ambijent tamo. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
43 minutes ago, Luchifer89 said:

Ima još ukupno 11 meta, zvanično.

 

Ako su svi igraci mete, mozda treba krivca traziti na drugom mestu...

Ako mene pitate, a ne pitate me:

 

1. Selekcija igraca i Zeljkova tvdoglavost j pristupu. Nije bilo realno da cete na keca ubosti novog Eksuma. Zaista mislim da ste morali krenuti ka konvencionalnojem sklapanji rostera, sa manjim rizikom, ali i manjim plafonom - i klasicnijim plejom. Jbg, Zoc je od trenera koji je 'uveo' igru sa tri pleja, ponovo svesno ulazi u sezonu bez igraca koji moze da kontrolise ritam (Jare to nije). Vrlo tvrdoglavo. Nije lako naci pleja za uz Pantera, da, ali verujem da bi neki Kalates legao samo tako... Pak, Kaminski je neki pokusaj da se Lesorova ofanzivna produkcija nadoknadi skilom uz izvanredan momenat sirenja reketa. Pak, toliko je bio busan defanzivno i nesvestan gde je dosao da to nije moglo da radi. Kaboklo je bio dobar pokusaj stavljanja flastera, ali on ce izgleda zauvek biti 2 years away from being 2 years away. Glava je tu mnogo suplja. Veseli je isto u NBA bio u pokusaju trojka, pa je postao sjajna EL petica. Ali Veseli je strasna glava, a Bruno po svemu sudeci promaja.

 

2. Zeljko je u jednom trenutku izgubio tim. Vi cete bolje znati kad. Da, bilo je nesrecnih poraza, ali zalaganje pojedinih igraca u finalu je bilo sramotno. Tu pre svega mislim na starosedeoce. Zasto je tako, to je veliko pitanje. Meni se cini Ledejov put u Ameriku da vam je slomio sezonu, ali verovatno gresim.

 

3. Ono sto ja najvise zameram Zeljku je rast, odnosno nedostatak rasta igraca uloge ili sto njihovi kvaliteti nisu maksimizovani. Koprivica, Smajli, Trifa - ja rast ne vidim, lakse bih dokumentovao da su pali. Aleksa je bio solidan, ali posle onakvog leta je morao da eksplodira. Igraci iz drugog plana nisu dali svoj doprinost. Ponitka, Smit - kvaliteta tu ima, samo ih staviti na odgovarajuce mesto. Mislim da obojica nisu maksimizovani. Da li Ponitka kao 4 (u petorci sao Douzerom) ili kao 2 da davi beka, da li vise Smita s loptom, ne znam, ja sa neznalica. Ali sam uveren da bi oni mogli vise.

 

Da ne bude zabune, Zeljko je mag. Igra sa Kalinom na 4 i Datomeom na 5 je meni jedna prekrasna epizoda, jos malo velicanstvena kao Dijamant-Sarunas-Spanulis. Zeljko je vazda bio nekonvencionalan, npr. pokusaji sa Smajlijem na 3... 

 

5. Ja sam dete traume (ok, srednjoskolac i student) koje je Duletov Partizan terorisao. Partizanstina je nesto od cega sam se jezio, a onda sam pod Radonjom prosao nesto slicno i uvideo koliko je to jebeno mocna stvar. Vama Partizanstine fali. Partizanstina nisu Lesor, Ledej i Naneli (nisu agresija van terena/posle utakmice ni provokacija). Partizanstina je nejebavajuci stav da si najbolji, da ides u meso i grizes na terenu. To sam video kod Smita, Ponitke i Alekse u finalu i ni od koga drugog (Trifa isto ima prolaznu ocenu). Da sam Partizanovac to bih voleo da vidim. Kao Zvezdas samo se toga plasim. Verujem da imate to u Ledeju takodje, ma sta ja mislio u njemu. Sta dalje sa rosterom - na vama je. Ili naci neki nacin da se Partizanstina zapali kod ovih koji su tu. Verujem da i to moze, al nece biti lako.

 

 

Izvinjavajte sto sam malo olaksao dusu o vama. Nisam pominjao Nanelija, tako da je prijateljski post 😉

Edited by Geronimo
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zumbul said:

 

Što ne isključuje da će opet da pokida sa reprezentacijom. Izgleda da mu neuporedivo više prija ambijent tamo. 

Pirotsko janje >>> cacansko janje.

:default_coffee:

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Keni mode on:

 

Jutros su nam šanse za EL bile 75% a sad su 80%.
 

Keni mode off.

 

https://www.mozzartsport.com/košarka/vesti/crvena-zvezda-nije-obezbedila-ucesce-u-evroligi/482977

663z390_fotoivicaVeselinov_Dejan-Bodirog

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Barkley#34 said:

Jedna za kolegu Lučifera

 

A može i domaća verzija - sad je kraaaj, sad je kraaaj

21 minutes ago, Geronimo said:

Ako su svi igraci mete, mozda treba krivca traziti na drugom mestu...

Ako mene pitate, a ne pitate me:

 

1. Selekcija igraca i Zeljkova tvdoglavost j pristupu. Nije bilo realno da cete na keca ubosti novog Eksuma. Zaista mislim da ste morali krenuti ka konvencionalnojem sklapanji rostera, sa manjim rizikom, ali i manjim plafonom - i klasicnijim plejom. Jbg, Zoc je od trenera koji je 'uveo' igru sa tri pleja, ponovo svesno ulazi u sezonu bez igraca koji moze da kontrolise ritam (Jare to nije). Vrlo tvrdoglavo. Nije lako naci pleja za uz Pantera, da, ali verujem da bi neki Kalates legao samo tako... Pak, Kaminski je neki pokusaj da se Lesorova ofanzivna produkcija nadoknadi skilom uz izvanredan momenat sirenja reketa. Pak, toliko je bio busan defanzivno i nesvestan gde je dosao da to nije moglo da radi. Kaboklo je bio dobar pokusaj stavljanja flastera, ali on ce izgleda zauvek biti 2 years away from being 2 years away. Glava je tu mnogo suplja. Veseli je isto u NBA bio u pokusaju trojka, pa je postao sjajna EL petica. Ali Veseli je strasna glava, a Bruno po svemu sudeci promaja.

 

2. Zeljko je u jednom trenutku izgubio tim. Vi cete bolje znati kad. Da, bilo je nesrecnih poraza, ali zalaganje pojedinih igraca u finalu je bilo sramotno. Tu pre svega mislim na starosedeoce. Zasto je tako, to je veliko pitanje. Meni se cini Ledejov put u Ameriku da vam je slomio sezonu, ali verovatno gresim.

 

3. Ono sto ja najvise zameram Zeljku je rast, odnosno nedostatak rasta igraca uloge ili sto njihovi kvaliteti nisu maksimizovani. Koprivica, Smajli, Trifa - ja rast ne vidim, lakse bih dokumentovao da su pali. Aleksa je bio solidan, ali posle onakvog leta je morao da eksplodira. Igraci iz drugog plana nisu dali svoj doprinost. Ponitka, Smit - kvaliteta tu ima, samo ih staviti na odgovarajuce mesto. Mislim da obojica nisu maksimizovani. Da li Ponitka kao 4 (u petorci sao Douzerom) ili kao 2 da davi beka, da li vise Smita s loptom, ne znam, ja sa neznalica. Ali sam uveren da bi oni mogli vise.

 

Da ne bude zabune, Zeljko je mag. Igra sa Kalinom na 4 i Datomeom na 5 je meni jedna prekrasna epizoda, jos malo velicanstvena kao Dijamant-Sarunas-Spanulis. Zeljko je vazda bio nekonvencionalan, npr. pokusaji sa Smajlijem na 3... 

 

5. Ja sam dete traume (ok, srednjoskolac i student) koje je Duletov Partizan terorisao. Partizanstina je nesto od cega sam se jezio, a onda sam pod Radonjom prosao nesto slicno i uvideo koliko je to jebeno mocna stvar. Vama Partizanstine fali. Partizanstina nisu Lesor, Ledej i Naneli (nisu agresija van terena/posle utakmice ni provokacija). Partizanstina je nejebavajuci stav da si najbolji, da ides u meso i grizes na terenu. To sam video kod Smita, Ponitke i Alekse u finalu i ni od koga drugog (Trifa isto ima prolaznu ocenu). Da sam Partizanovac to bih voleo da vidim. Kao Zvezdas samo se toga plasim. Verujem da imate to u Ledeju takodje, ma sta ja mislio u njemu. Sta dalje sa rosterom - na vama je. Ili naci neki nacin da se Partizanstina zapali kod ovih koji su tu. Verujem da i to moze, al nece biti lako.

 

 

Izvinjavajte sto sam malo olaksao dusu o vama. Nisam pominjao Nanelija, tako da je prijateljski post 😉

Da budem potpuno jasan - sezona je goqrac, svi su mi se smučili, ne želim nikoga da vidim na jesen.

Ovo je isključivo moje, nerezonsko trenutno razmišljanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
37 minutes ago, Marvin said:

Ih, to je još na starom forumu u vreme Nemanje J. neko koristio, možda Glimmer, ko bi se setio

Htio sam da prećutim ali eto ..da ja sam to pisao nakon neke utakmice u Podgorici gdje je mozda Mega igrala. Nikad ovo nisam javno napisao ali moja je i kovanica tj akronim TNT nastala u predandroidsko vreme, kao i doskočica na Pejin Kucač da je Ostoja Prekucač. Poslije sam smekšao pa sam mu denuo nadimak O'stoja.

Još u vreme dolaska Gagija Milosavljević neki su mu dali nadimak od nekog krimosa i prozvali ga Budala. Valjda iz akcije Sablja je taj krimos.To mi je baš bilo ružno pa sam počeo i predložio da pišu Ibudala. Jer je Igudala bio aktivan igrač.Zapatilo se ali Gagi je igrama i stavom sve nas zacrvenio i prestalo se tim.

Već akcije Zeca za Keca ne mogu da se sjetim ko je osmislio bilo je i takvih ideja u to doba. 

Edited by odupri se ludilu
  • Like 5
  • Love 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2024 at 8:12 PM, СтелаРоса said:

Partizan je pored tih utakmica rutinirao recimo Zalgiris, Virtus, Bajern i Efes, sve u gostima. Slazem se da je Real bio ranjiv u tom momentu (pored Tavaresa povredio se i Poarije drugi mec pa su igrali bez centra), ali ima nesto i do Partizana koji je tih par meseci izgledao nepobedivo. Svi igraci u formi, spremni, zdravi, nenormalni procenti. Da su prosli na F4 niko ne bi smeo da se kladi protiv njih. Jeste da sam iz komsiluka, ali pokusavam objektivno gledati samu igru Partizana, meni izgleda kao da je taj period od 2-3 meseca bio predobar i iznad svih ocekivanja, a da je sve ostalo bilo ispod nekog proseka. Govorim naravno o tri Zeljkove sezone. Konstantni problemi u odbrani, protok lopte uglavnom usporen, uz manjak bbiq koji prati ekipu sve vreme. 

 

On 5/21/2024 at 8:34 PM, Volter said:

 

Nije to loš odnos veruj mi. Posle onih 4:9 Partizan je krenuo u jedan brutalan guzotrt cele Evrolige, tako da to nije bio loš odnos, nego prpa. Mnogi protivnici su tada protiv Partizana posle 5 minuta košarke želeli da vataju maglu. Tresla se od straha i Realova bulja, prošli su Partizan uz pomoć prljavog poteza Ljulja. Inače bi Partizan osvojio Evroligu prošle sezone. :smiley53:

 

Mogucnosti bilo koje ekipe najbolje se vide u neizvesnim zavrsnicama i mecevima koji su bili tu negde, na 2 ili 3 poseda razlike. Pogotovo je to slucaj u ovom sistemu EL gde ima 34 kola i bude puno apsurdnih situacija da Virtus koji prosle sezone nije bio ni blizu da igra TOP8 dobije Barcu i Real u gostima.

 

Ove sezone je to izgledalo mnogo ozbiljnije, klubovi su cuvali domaci teren, verovatno zbog uvodjenja Play In za 7. - 10. mesta. Da se uvede PO sve do kraja sezone, svakako da ni Real ni Oly ni Barca prosle sezone ne bi sebi dozvoljavali da ih bilo ko rutinira sa 10+ razlike, nego bi se borili za svaku pobedu.

 

Kako god, cinjenica je da je KKP prosle sezone imao mnogo srece sa nacinom na koji su neki klubovi pristupali tim mecevima, pa je onda i Tavares doziveo povredu, to je bas mnogo srece i ove sezone se sve vratilo i ove jace ekipe su sve igrale ozbiljnije i rezultat su 0:2 protiv Reala, 0:2 protiv Barce, poraz protiv Efesa i Monaca u gostima, 0:2 protiv Olympiacosa, pa onda Virtus i nebo i zemlja u odnosu na -30 iz prosle sezone. Partizan to pobeda sto je skupio, skupio je protiv Valencie, Zalgirisa, Albe, ASVELa, bez te 4 ekipe oni su imali skor 8:18.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Društvo, prebacio sam postove iz edicije kucamo na vrata zaboravljenih asova na temu za to.

Tamo možda nađete još neka poznata imena koja se pominju na prethodnim stranicama.

 

 

 

edit: ne znam je l' i vi vidite isti, dobro poznati, thumbnail. 😄   

 

Edited by uvrnuto
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

Tamo možda nađete još neka poznata imena koja se pominju na prethodnim stranicama.

 

Imao sam malo viška vremena pa sam prelistao malo topic...

 

whoarethey-people.gif

 

I ovi što pišu, i ovi koje prizivaju? :classic_huh:

 

Jedino je gazda @Kronostime konstanta na svakom topicu... :s_d:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Pa Obradovic je posle 3. utakmice i pitanja nekog od novinara na prvu odgovorio "ja sam suguran da ce Partizan sledece godine igrati EL". A posle toga je rekao "ja se nadam da ce doneti takvu odluku". Puno je optimizma u tim recima i sumnjam da bi on to rekao tek onako.

A odavno se znalo da osvajac Aba nema zagarantovanu pozivnicu. Ne znam zasto su pojedini mediji kao u soku. Mada, treba biti realan i reci da se to mozda ne bi ni pominjalo da smo mi osvojili Aba.   

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alek The Great said:

Pa Obradovic je posle 3. utakmice i pitanja nekog od novinara na prvu odgovorio "ja sam suguran da ce Partizan sledece godine igrati EL". A posle toga je rekao "ja se nadam da ce doneti takvu odluku". Puno je optimizma u tim recima i sumnjam da bi on to rekao tek onako.

A odavno se znalo da osvajac Aba nema zagarantovanu pozivnicu. Ne znam zasto su pojedini mediji kao u soku. Mada, treba biti realan i reci da se to mozda ne bi ni pominjalo da smo mi osvojili Aba.   

Svake godine, tu oko F4, mediji kupe klikove tim izjavama da sampionu Abe nije zagarantovano mesto, ovo stvarno nije prva godina da se to desava

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alek The Great said:

Pa Obradovic je posle 3. utakmice i pitanja nekog od novinara na prvu odgovorio "ja sam suguran da ce Partizan sledece godine igrati EL". A posle toga je rekao "ja se nadam da ce doneti takvu odluku". Puno je optimizma u tim recima i sumnjam da bi on to rekao tek onako.

A odavno se znalo da osvajac Aba nema zagarantovanu pozivnicu. Ne znam zasto su pojedini mediji kao u soku. Mada, treba biti realan i reci da se to mozda ne bi ni pominjalo da smo mi osvojili Aba.   

 

Pričao je Željko i pre nekoliko meseci da su predstavili svoj "plan" i rast, kao i šta Partizan može da donese EL i da se EL to dopalo, tako nešto.

 

Mislim realno, nije neka prevelika nauka, jak roster, rekordne posete, konkurentnost, a i po nekim analizama smo valjda u samom vrhu po engejdžmentu na društvenim mrežama. Zvuči smešno ali za ligu koja se trudi da raste i nakamči neke sponzore pošto im ovaj prethodni ističe, svaki rast, a ovaj je najlakši za izmeriti je vrlo bitan. Za razliku od nekih ranijih vremena, karte su zaista plaćene, klub može da računa na neke minimume i potencijalne maksimume pre početka sezone, i na kraju dana imamo čoveka kojeg EL makar kao fikusa želi da drži oko sebe.

 

Ja nemam ni najmanju dilemu, najviše zato što bi drugačija odluka EL bila pucanj u sopstvenu nogu. 

Ali da, bizarno je i neozbiljno kako liga funkcioniše i još to tako javno priča. Siguran sam da je kompleksno zbog vlasnika A licence i same lige, zbog čega ne ginu lobiranja, odnosi, interesi i šta ti ja znam. Ali očigledno imaju određene parametre po kojima rangiraju potencijalne učesnike, a mislim da se tu odlično kotiramo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

 

Pričao je Željko i pre nekoliko meseci da su predstavili svoj "plan" i rast, kao i šta Partizan može da donese EL i da se EL to dopalo, tako nešto.

 

Mislim realno, nije neka prevelika nauka, jak roster, rekordne posete, konkurentnost, a i po nekim analizama smo valjda u samom vrhu po engejdžmentu na društvenim mrežama. Zvuči smešno ali za ligu koja se trudi da raste i nakamči neke sponzore pošto im ovaj prethodni ističe, svaki rast, a ovaj je najlakši za izmeriti je vrlo bitan. Za razliku od nekih ranijih vremena, karte su zaista plaćene, klub može da računa na neke minimume i potencijalne maksimume pre početka sezone, i na kraju dana imamo čoveka kojeg EL makar kao fikusa želi da drži oko sebe.

 

Ja nemam ni najmanju dilemu, najviše zato što bi drugačija odluka EL bila pucanj u sopstvenu nogu. 

Ali da, bizarno je i neozbiljno kako liga funkcioniše i još to tako javno priča. Siguran sam da je kompleksno zbog vlasnika A licence i same lige, zbog čega ne ginu lobiranja, odnosi, interesi i šta ti ja znam. Ali očigledno imaju određene parametre po kojima rangiraju potencijalne učesnike, a mislim da se tu odlično kotiramo.

Mislim da EL stvarno nece preskociti da iskoristi ovo sto SNS sipa pare u nasa dva tima i da ce jos tih par godina da nas drzi tu, jer njima stvarno finansijski aspekt jeste najbitnija stvar. Posle toga mi ne izgleda optimisticno, ali do tada mislim da smo sigurni

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...