Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, Шутер из блока said:

Dorsi bi bio idealno rešenje umesto Nedovića, i to bih baš voleo da se desi nekako, ako postoji i promil šanse, ako ne baš on može i Vildosa (ostanak hipotetički, iako znam da je već nažalost otišao)/Laprovitola/Lojd/Hol (Armani).

Druze, a koliko mislis da je realno ovo sto ti predlazes? Da uzimamo vrhunske bekove za EL iz Fenera, Monaka, Barse? Jel mislis da ovi igraci nece imati bolje opcije od Zvezde? Nama je Lojd bio premija kada je dolazio pre par godina, a nije imao ni blizu reputaciju kakvu ima sada.

 

Mislim da smo se svi kolektivno malo zaleteli nakon sto je doveden Kampaco pa mislimo kako nam je sada svaki igrac u Evropi dostupan. Kampaco je dosao jer se poklopilo vise stvari, bila je polovina sezone i nije imao previse opcija, a mi smo imali da mu ponudimo ortaka iz reprezentacije u timu. Ok, imali smo i novca, ali mi takvog igraca pre pocetka sezone ne mozemo dovesti. Da bi doveo takvog igraca u klub, moras ih dovesti jos par slicnih, jer ne kaze se dzabe svako ide gde mu je ekipa. I menadzeri ce gledati da svoje najbolje klijente odvedu u najbolje sredine, gde mogu da igraju sa igracima slicnog kvaliteta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mene samo zanima koji su to onda srpski igrači koji su igrali za nas ili nisu igrali a koji će doći kako je najavio Dozet a da nisu DeDa, Bobi, Teo i Kalinić? I naravno da imaju kvalitet? 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Gedraitis nam je ponuđen/kontaktirali smo ga i hteli (hoćemo) da ga dovedemo, isto kao i kod Holinsa, razmatrali smo ga još zimus, a i sad, pre nekog vremena, smo ga isto kontaktirali i razmatramo ga ozbiljno, ali ja nisam za njegov dolazak jer je bukvalno ništa posebno igrač/prosečan/ispod prosečan EL igrač, sa očajnim bolhendlingom i jako/preslabim napadačkim arsenalom, a i u odbrani nije bukvalno ništa posebno/jako loš, treba nam dosta/daleko ozbiljniji i kvalitetniji igrač od njega, on jedino može, i to možda, samo za bekap ulogu i apsolutno ništa više od toga.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

@Guru, ako bi prvi PG bio igrac karakteristika i kvaliteta onog henryja, koji je igrao zs baskoniju a sad se drogira ili sta mu je vec problem a backup SG npr hollins (odnosno, igrac takvih karakteristika, moze i frank ntilkina), onda bi za mene bilo savrseno da ti je starter na beku nemanja a backup na pleju teo.

 

[apropo upisa, ko upari njih dvojicu, ne voli kosarku]

 

ja bih izuzetno snazno voleo takvu kombinaciju na pg-sg, plus topic ofc i neki treci sg samo da prangija

 

Upravo to sam i napisao, samo si ti sazetije. Ne znam sta je Guruu bilo smesno. Dal to sto sam nabrajao tacne informacije za Tea koji je po redu bio asistent i skorer i procenti suta u Evroligi sto je de facto napadacka klasa u Evroligi i dalje ili to sto sam pisao kako Dusku igraju uglavnom 3 dobra defanzivca na parketu. Tako Dobrica i Nedovica bukvalno nikad nije drzao na parketu zajedno a kamoli sa Petrusevim i Mitrovicem u kombinaciji. Najcesce su igrali Petrusev i Martin u kombinaciji i Mitrovic i Bentil (kao i Martin i Bentil) sto znaci bas retko dva losija defanzivca na visokim Mitrovic i Petrusev. A od 1 do 3 bukvalno nikad nije mu igrao Nedovic na 2 i Dobric na 3 u isto vreme. Dobric je u poslednje vreme igrao sa Vildozom na 1 i Pefijem na 3 a Nedovic sa Kampacom na 1 i Lazicem na 3.

 

Pritom u Zvezdi nije ni dovodio igrace do sad. Sigurno necemo imati manje dobrih defanzivaca nego sto smo imali ove sezone. To mogu da potpisem.

 

Inace Henrija nisam napisao jer ce valjda da dobije zabranu zbog dopinga, mada cudi me da nema nikakve vesti na koliko je kaznjen osim da nije igrao do kraja sezone. Mozda iznenadimo sa njim niotkuda jer su ga svi zaboravili. Taj deo sezone dok je on igrao je Baskonija bila i prva na tabeli. Mislim da bi svi bili prezadovoljni sa njim, al pitanje je oko te kazne posto nisam video nigda nista od onda. Sto se tice Holinsa mislim da od njega nema nista jer nije igrao kosarku bukvalno godinu dana. Jasno mi je da nisi mislio konkretno na Holinsa nego dobrog defanzivca al takvih slobodnih i nema, koju stranicu unazad sam pisao slobodne na sg. Zato sam i napisao Voldena, koji je nesto slabiji defanzivac od njega ali ima i razagrivacke sposobnosti, znacajno bolji bol hendler i dosta je bolji u napadu generalno pa i u sutu a opet je pristojan defanzivac.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Onaj pop sa Ostroga sto ide na utakmice okacio sliku s Miroticem i pominje pregovore (naravno, iz zajebancije ). 😄 da ga tretiramo kao insajdera?

Pop Iija sa ostroga IN

Kum Zorzo OUT

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Mene samo zanima koji su to onda srpski igrači koji su igrali za nas ili nisu igrali a koji će doći kako je najavio Dozet a da nisu DeDa, Bobi, Teo i Kalinić? I naravno da imaju kvalitet? 

Od domaćih igrača jedini koji imaju kvalitet i koji su ozbiljni igrači za EL, i za ozbiljne ambicije u istoj, su Kalinić, Micić i Gudurić, i apsolutno niko više, na stranu sad koliko su realni, kažem samo onako činjeniče.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, СтелаРоса said:

Druze, a koliko mislis da je realno ovo sto ti predlazes? Da uzimamo vrhunske bekove za EL iz Fenera, Monaka, Barse? Jel mislis da ovi igraci nece imati bolje opcije od Zvezde? Nama je Lojd bio premija kada je dolazio pre par godina, a nije imao ni blizu reputaciju kakvu ima sada.

 

Mislim da smo se svi kolektivno malo zaleteli nakon sto je doveden Kampaco pa mislimo kako nam je sada svaki igrac u Evropi dostupan. Kampaco je dosao jer se poklopilo vise stvari, bila je polovina sezone i nije imao previse opcija, a mi smo imali da mu ponudimo ortaka iz reprezentacije u timu. Ok, imali smo i novca, ali mi takvog igraca pre pocetka sezone ne mozemo dovesti. Da bi doveo takvog igraca u klub, moras ih dovesti jos par slicnih, jer ne kaze se dzabe svako ide gde mu je ekipa. I menadzeri ce gledati da svoje najbolje klijente odvedu u najbolje sredine, gde mogu da igraju sa igracima slicnog kvaliteta.

Podseti me odakle su došli Exum, Nunely i Papapetru na osnovu od nekoliko igrača od 1+M €

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Skroz očekivano, znači prvi dolasci i "pojačanja" za EL (a od ozbiljnih ambicija u istoj idalje neće biti ništa naravno jasan znak su njihova dovođenja) će biti Teodosić i Davidovac, sjajno i fenomenalno. Odbrana će biti beton i zemlja, a i napad će biti "vrhunski" i "odličan", sigurno najsporiji i najnetečniji u EL (a možda i u njenoj istoriji).

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nedoviću kao konkurencija zaista paše neki Hollinsoliki, meni je zanimljiv Obasohan, Outara i tako ti tipovi, ako može neki još duži još bolje. 

 

 

Obasohan od 183cm koji sutira 22% za 3? Uataru ako uzme iko u Evroligi to bi po meni bilo bas iznenadjenje, doslovno Branko Lazic igrac za odbranu i spot ap trojke, a i poena postize prosecno kao Lazic i Lazarevic. Sta ce nam takav igrac kad cemo imati ovu dvojicu.

 

Nama treba ili vrhunski suter kao bek ap jer Nedovic je bio dosta los sa procentima dakle Kuric/Hiliard ili nam treba tu dobar defanzivac ali da postoji i u napadu kao sto je bio Holins kod nas, a sumnjam da moze da bude na istom nivou i naredne sezone (ako ga uopste i raskine Makabi) a opet pominjem Voldena koji je bukvalno u svemu ima prednosti u odnosu na Obasohana i Uataru a i vecinu ostalih slobodnih sg. iako je krpio i na 1 dosta al je dosta bolji kao sg.

 

Nama ako se povredi Teo u nekom trenutku sto je izvesno (ako uospte dodje posto se pise o nekakvom done dealu) mi ostajemo na startnom pleju i na Topicu koji bi morao da odigra 5-10min a pitanje je iz ove perspektive koliko bi on mogao da doprinese, jer idemo da pobedimo svaku utakmicu a ne da razigravamo Topica po svaku cenu a da on ne moze da doprinese da pobedimo. Zato bi bilo dobro (ukoliko dodje Teo) treba nam jos jedan da moze da kreira poput Voldena da ga spustis tu da odigra i 1 i 2 u toj tekmi i da ne mora Nedovic da radi to jer je ovaj bolji na toj poziciji. Pa kad nema Tea odigra ti starni plej 30min na 1, Volden pokrije sa 10ak pleja i na 2 Nedovic odigra 25min i Volden pokrije sa jos 15ak. Ako procene da Topic moze da uzima 5-10min u takvim mecevima bez Tea ili bilo kog drugog pleja i da ekipa ne pati, onda jos bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je ok da se domaca osnova ojaca sa Teodosicem, Kalinicem, Miroticem, Dubljicem, pa cak i Voldenom i Holinsom, mislim da bi nam legli. Uz Nedovica i Topica, to je osam ukupno igraca od 12 koji su domaca osnova. Eto, i van 12 Lazarevic i Kuzmic, za povremene specijale. 

 

Al bas nemam stomak da ponovo gledam Dedu koji se vuce po terenu 10 od 11 meseci, biva sve sporiji, sa sve gorim sutem i sve manjim impaktom na bilo sta.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...