Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 hour ago, Aleksa said:

 

 

Nisu ga znači ni pokvareni skeneri na aerodromu u Beogradu uspeli zadrzati da ne otputuje. Ok, dok je destinacija Argentina to je u redu. Bitno je da aerodrom u Madridu do daljeg bude zaobidjen u sirokom luku, pardon letu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BojanaCZV said:

 

Samo da porucim, ne pecajte se na Koronosove objave, on nije nas, dolazi Mirotaaaaa 🔴♥️

 

kad god vidim kronosov upis, setim se pesme

 

Words don't come easy to me
How can I find a way to make you see I love you
Words don't come easy
Words don't come easy to me
This is the only way for me to say I love you
Words don't come easy

 

INSERT GIF :lol_2:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zašto bi Dedi skočila cena za second coming nakon njegovog izleta u Rusiju?
Nije igrao najviši evropski rang takmičenja...u sezoni je imao samo par ozbiljnih derbija jer su Zenit i Uniks kalirali sa top igračima tako da su i ti njegovi solidni statsi upitni.
Odakle info da on sada vredi 600k ili opet lupetamo?
Plus Deda je potpisao dvogodišnji ugovor...ako nije 1 plus 1 opcija, dal realno da planiramo platiti i obeštećenje?

Na početku sezone nam nije zvučalo mnogo 650k za Martina a onda smo saznali da i Lesor igra za tu cifru.

Kaće i mi da potpišemo na dve godine nekog pojeftinog kojeg ćemo da utopimo nakon prve sezone za preterane novce?
Nije ni ovih Fakundovih 100k za bacanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

Ne razumem zašto bi Dedi skočila cena za second coming nakon njegovog izleta u Rusiju?
Nije igrao najviši evropski rang takmičenja...u sezoni je imao samo par ozbiljnih derbija jer i Zenit i Uniks su kalirali sa top strancima tako da su i ti statsi upitni.
Odakle info da on sada vredi oko 600k ili opet lupetamo?

Kao i uvek kad su cifre u pitanju, dok EL ne uvede nova pravila koja su nedavno najavili.

Link to comment
Share on other sites

Ако је тачно да се ништа неће објављивати до објаве ЕЛ (ако узмемо да она стиже 29. јуна, и то ако погледају мејл да их подсети да је тај датум), онда нас чека још много нагађања.

 

Ја сам на неке "оцвалије" играче који се помињу заиста слаб и много их волим, стога не бих волео да ми кваре утисак о себи тако што ће нас чашћавати присуством у немогућности да физички испрате захтеве такмичења. Ок је да постоји један, па да се то некако пегла кроз друга решења на тој позицији, али баш би било неозбиљно потрошити неколико места на њих само јер су домаћи. Надам се да ће Душко створити јасну концепцију и од почетка знати шта жели. Следеће сезоне неће моћи да се користи изговор да "није он селектирао екипу".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

E ako kažeš da nema spora, onda ok.

 

Ako treba da ponovim: napadacki gledano, plejmejker koji igra ligu koje je ove sezone igralo 55-60 plejmejkera, koji je 2. asistent na toj rang listi plejmejkera (verovatno prvi po posedu), 5. plejmejker po 3pts%, 15. plejmejker po ppg prosecno (a verovatno po posedu i u toj kategoriji u top10) takav plej jeste napadacki jedan od najboljih u toj ligi, 2023. godine.

 

Po indeksu korisnosti koji je gro price za napad (ali i generalno za vrednost igraca) korisniji od Tea su: Boldvin, Micic, Kampaco, Thompson, Majk Dzejms, Lorenco Braun, Slukas, Exum, Satoranski, Vildoza, Okobo, Vokap i Laprovitola. 

Ovo sve jesu bolji ili znacajno bolji plejmejkeri od Teodosica trenutnog, ali odma nakon njih dolazi Teo, koji se granici sa Maodom Lo-om. a ima bolje brojke od Kalatesa, Paris Lija, Vilbekina, Vinstona i Voltersa. Ostali mu i nisu konkurencija.

 

Gotovo svi ove koje sam nabrojao su prve opcije za pleja u svom klubu, kao sto je i Teo bio u Virtusu (ostalih 20min zajedno pokrivali Pajola, Manion i ponekad Heket) klub koji je imao 3 poraza manje od nas ali i vise povreda.

 

Mi pricamo kao o Teu bek ap opciji od 15min. Kazi mi da li znas u istoriji Zvezde da li smo imali boljeg pleja nego sto je Teo u ovom trenutku koji dolazi (hipoteticki dolazi tj. potencijalno) i sa brojem godina i sa losom defanzivom ali i dalje u samom vrhu po asistencijama a i po sutu za 3 poena a nije los ni po ppg sa ukupno vise no pristojim procentima, sto je gro price za napad. Samo da odemo par sezona unazad Pefi i Dzoni,  Hol i Kolom/Rocesti, Filip Covic i Kalin Lukas, pa ne moram dalje unazad jer odgovor znam i sam. U poslednjih 20ak godina sigurno nismo imali boljeg pleja nego sto bi ovakav Teo potencijalno sad bio u Zvezdi bio bek ap sa svim i manama i prednostima kad se sve sabere i oduzme.

 

 

1 hour ago, Guru said:

izgleda nisi uračunao izgubljene lopte - lider EL u toj kategoriji

 

A asistencije?

 

Ako postize 10ppg (sa generalno dobrim procentima posto je za 2 tih 43% imao 3ipo puta manje pokusaja no za 3 odlicnih 56/142 iliti 39% za 3 + odlicnih 90% sa linije penala) i ima 6 asistencija po mecu, koje mu dodju 12-18 poena po mecu, Teodosic je zasluzan za vise nego cetvrtinu poena Virtusa, s obzirom da su postizali 78 prosecno. Naglasavam da je igrao 19 minuta po mecu, sto mu daje na jos vecem znacaju. Te s tog aspekta 3.3 izgubljenih lopti je po meni legit.

 

Teodosic ima 6 asistencija i 3.3to po mecu sto je gotovo duplo manje. Kampaco ima 5.9. asistencija i 2.9to sto je maltene kao i Teo.

 

Gle sad:

-Lorenco Braun 5.5 asistencija i 2.9to sto je losije.

-De Kolo 3.5 ast i 2.9to sto je bukvalno duplo gore.

-Micic 5.4 ast i 2.7to to je za mrvicu bolje.

-Thompson 6.7 asist i 2.7to, dobro on je osetno bolji. Kao i Slukas i Vokap su znacajno bolji i Satoranski. 

-Vildoza 3.9 ast i 2.6to sto je znacajno gore.

-Boldvin 5.1 ast 2.6to, ko Teo.

-Majk Dzejms 4.4ast i 2.2to, za Mrvicu bolje.

-Laprovitola 4.6ast i 2.2to. Malo bolje.

-Kalates 4.9.ast i 2.2to. Solidno bolje.

 

Znaci nije nista strasno njegov odnos TO i AST, zapravo je procentualno prosecan i mnogo vise donosi poena kroz asistencije nego sto prime iz njegovih to a kad to dodas jos 10ppg, dolazi se do dosta dobrog napadackog ucinka.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

davidovac from russia je jaci nego deki iz srbije.

gledao sam ga jedno tri utakmice za Cska  u direktnom prenosu i bio je izvrstan e sad da li sam baš ubo kad je bio u elementu to ne znam ali i fizički izgleda da se je malo doveo u red. meni lično drag i ne bih imao ništa protiv reuniona.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, drakon1 said:

Nisu ga znači ni pokvareni skeneri na aerodromu u Beogradu uspeli zadrzati da ne otputuje. Ok, dok je destinacija Argentina to je u redu. Bitno je da aerodrom u Madridu do daljeg bude zaobidjen u sirokom luku, pardon letu.

Vidis da je poneo sve stvari koje je doneo sa sobom. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Wingwalker said:

Odakle info da on sada vredi 600k ili opet lupetamo?

 

Na stranu dal bi ja voleo da Davidovac dodje ili ne ali on vredi sad minim minimuma 500k jer od kad je otisao od nas kad smo mu nudili 400k fizicki izlgeda dosta bolje i procente je ozbiljno digao. Sutirao fantasticnih 46% za 3 i vrlo dobrih 56% za 2 i odlcnih 88% sa linije penala.  To sve mu dize cenu. Pride krao 1 loptu po mecu a gubio samo 0.3. Vtb uopste nije bila tako losa kao sto ljudi pisu.

 

U Plej ofu protiv Avtodora, Zenita i Lokomotive (koji su imali dobre timove) na 15 utakmica je imao 57% za 2, je sutirao 42% za 3 i sutirao 17 od 20  sa linije penala. Da ne bude da je budzio statisiku protiv najlosijih timova u Rusiji.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Brat od Korneta said:

Vidis da je poneo sve stvari koje je doneo sa sobom. 

Ma kakvi. U ovim koferima su tegle sa ajvarom da ima tamo za vreme godisnjeg.

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Na stranu dal bi ja voleo da Davidovac dodje ili ne ali on vredi sad minim minimuma 500k jer od kad je otisao od nas kad smo mu nudili 400k fizicki izlgeda dosta bolje i procente je ozbiljno digao. Sutirao fantasticnih 46% za 3 i vrlo dobrih 56% za 2 i odlcnih 88% sa linije penala.  To sve mu dize cenu. Pride krao 1 loptu po mecu a gubio samo 0.3. Vtb uopste nije bila tako losa kao sto ljudi pisu.

 

U Plej ofu protiv Avtodora, Zenita i Lokomotive (koji su imali dobre timove) na 15 utakmica je imao 57% za 2, je sutirao 42% za 3 i sutirao 17 od 20  sa linije penala. Da ne bude da je budzio statisiku protiv najlosijih timova u Rusiji.

U cenu ipak treba da se uracuna da je od nas otisao kao pobednik, a vraca se kao loser. To treba da malo obori cenu na onih 400k pre godinu dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je i sta Teodosic ocekuje od sebe, a i od nas u narednoj sezoni. Ako se vidi kao jednog od glavnih igraca ekipe onda je jasno da bi to bio zesci zajeb. Ali ako dolazi cisto da bi ispunio svoju zelju da obuce nas dres, da pomogne ekipi svojim iskustvom, a sto da ne i samim igrama ukoliko se otvori prilika za nesto tako u ulozi drugog/treceg pleja, onda bi mogao da bude fina opcija. Da nema problem ukoliko se ispostavi da Topic vec sada moze da ima svoju ulogu u ekipi i da se "skloni" po strani u tom slucaju. Ili ni ne mora Topic, mozda to moze da bude i neki 1/2 igrac pa da nam te pozicije budu popunjene sa novim prvim plejom, Teom, Nedovicem, Holinskolikim bekom i tim petim kombo bekom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...