Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

46 minutes ago, DameTime said:

 

Ima veze jer komentarišeš takmičenja za izbor pesme za Evroviziju, a ne pratiš samu Evroviziju. Kao kad bih ja uzela da komentarišem pol trke za F1, a uopšte ne pratim F1. :57:

 

spacer.png

 

Tagujte se, ja sam Konstrakta k'o kuća. 

 

Team Peaches 💪

Moze i Teya Dora kao alternativa 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

Samo ovom nulom Breskvici je zaslužila da doživotno bude u žiriju. :wicked: Prethodnih godina se niko nije pitao čime je npr. Nevena Božović zaslužila da ocenjuje nekog. 

Mogao sam i ja da budem u žiriju, sigurno ne bih glasao za Breskvu. A sigurno sam manje toksičan po muzicku scenu od te Stajsi. Moze sutra Karli da bude u ziriju za Ninovu nahradu, nema problema..

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Glasanje gledalaca u finalu :

 

 

Breskvica"Gnezdo orlovo" 45,160

Teya Dora"Ramonda" 28,114

Konstrakta"Novo, bolje"  19,537

Zorja"Lik u ogledalu"  10,532

Bojana and David"No No No"  8,773

Džordži"Luna park"  5,085

Zejna"Najbolja" 3,627

Dušan Kurtić"Zbog tebe živim"  2,834

Keni nije mrtav"Dijamanti" 2,518

M.IRA"Percepcija"  1,678

Lena Kovačević"Zovi me Lena"  1,676

Nemanja Radošević"Jutra bez tebe"  1,630

Iva Lorens"Dom"   1,554

Hristina"Bedem" 1,092

Marko Mandić"Dno"  1,030

Milan Bujaković"Moje tvoje"   414

 

Ja sam očekivao da će Breskvica uzeti 50% glasova tako da ovo još nije loše. Uzela je trećinu. Ima nade 🙂

Takođe mali broj glasova u donjem delu tabele još jednom nam govori da ovo treba da se smanji na dva polufinala po 10 i u finalu 10 pesama.

 

Pesme su odavno prebačene na treće, peto mesto po bitnosti, najbitniji je hajp, što je Kovačević maestralno odradila i za svega tri godine kako ovaj i ovakav festival postoji, (Beovizija je tuđa, nemaju pravo ni da koriste to ime) i

da budžetom od 250k pokrije tri večeri prajma sa izuzetnom gledanošću.

Plus je uvela festival u vrlo gledane u Evropi.

Čitam na Tviteru da je Sandra, urednica zabavnog i filmskog programa, posle pustila film sa gej scenama/tematikom, pa je ipak RTS na neki način ispoštovao i njih koji jesu najveći fanovi ESC-a.

I najjači su negledači Eurosongu, a postoji čak nalog Православни манастири и цркве koji je intenzivno pratio, pa Zaludnica i ostala Srbadija.

I ovo "uplitanje kladionica" je priceless, sport je kladioničarski odavno, pa je gledan neumitno 

Ja sam se pogrešila o Konstraktu, Dame i Mek su skontali odmah, a hrvatski index piše čak da postoji deo koji aludira na ginekološko nasilje u delu kad peva Doktore šta mi je.

Svakako nije došla da pobedi.

 

Uglavnom, ja sam se zabavila, volela bih samo da je pesma No no no bolje prošla.

Za kompas, maksimalan broj poena 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ah, doživljavam produhovljenje 😎

Da podelim još par  činjenica-Lorin je prošle godine bila pobednica zahvaljujući žiriju.

Neda Ukraden je Konstrakti dala 0 bodova svojevremeno.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Da je bilo obrnuto onda bi veličali izbor žirija a za publiku bi rekli da je namešteno. Ovaj kreten je jasno rekao da njega ESC u stvari ne interesuje nego želi da ratuje sa Kosovom preko ESC. To je njegov motiv da brani ovu kinesku verziju kosovke devojke.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ne,ipak je Žika Zana pobedio sa 12 poena.

14 minutes ago, Helena said:

Ah, doživljavam produhovljenje 😎

Da podelim još par  činjenica-Lorin je prošle godine bila pobednica zahvaljujući žiriju.

Neda Ukraden je Konstrakti dala 0 bodova svojevremeno.

Jel mora ova nakaza i na ovoj temi da se pojavi?😀

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovako su pljuvali i kad je Konstrakta bila izabrana, samo je, ako se dobro sećam, tada bio argument tipa "narod krug dvojke koji glasa debil".

 

Nivo retardiranosti pljuvanja je u međuvremenu dodatno povećan, ali to bi bilo to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Uglavnom, ja sam se zabavila, volela bih samo da je pesma No no no bolje prošla.

 

Nepravedno zapostavljeni od žirija (mada mogu oprostiti zbog Breskve), ali 5. po glasovima publike. 

 

Jaooo, ala njišti Vučićević, ja sam oduševljena što ceo dan njište i vrište svi nedavači Kosova po Twitteru, Instagramu a tek Facebooku. Što neko reče ko će Srbima objasniti da je ovo izbor za Pesmu za ESC a ne vraćanje Kosova, jer su komentari zabrinjavajući.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

Bez brige, kad pesma bude u top 10 svi oni će da budu ponosni i pričaju kako su od početka znali da je pravi izbor. :innocent:

Neće.

Hrvatska će pobediti i to će biti povod za novo kukanje :lol_2:

Ali ta neupućenost nazovi novinara da bar prvo pročita tekst ili se malo raspita je neverovatna.

Doduše, on meni deluje ovde stondirano i njegova uračunljivost je upitna.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Međutim, čini se da Breskvica greši, prvo jer recimo, pobednička “Molitva” nema elemente “etno” zvuka u sebi. “Nije ljubav stvar”, numera koja je zauzela visoko treće mesto, takođe. Pa ni Konstraktina “In corpore sano”. Etno je sa druge strane bila osnova pesme “Lane moje”, kao i pesme “Oro”, recimo, ali ih to ne čini ni uspešnijim, niti “srpskijim” pesmama.

 

U tom smislu, “etno” nije i ne može da bude najmanji zajednički sadržalac naših uspešnih pesama na ovom takmičenju. Najmanji zajednički sadržalac jeste neka vrsta autentičnosti.

 

“Procvalo, donelo, jabuka, jauka, ponovo, orlovo, umorna, sumorna, korenje, goleme”, ove godine nažalost to nije bilo. Možda bude naredne. Ili one tamo. Prosto, važno je shvatiti da tradicija jedne zemlje može da se donese na različite načine. 

 

Ceo tekst

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Ah, doživljavam produhovljenje 😎

Da podelim još par  činjenica-Lorin je prošle godine bila pobednica zahvaljujući žiriju.

Neda Ukraden je Konstrakti dala 0 bodova svojevremeno.

Kad vidim ko pljuje Ramondu onda mi je jos draze sto je prosla!

 

Spoiler

Poserem se na to Gnezdo....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledala na remote i to samo zato sto me je koleno jako bolelo pa nisam mogla ni da mrdnem sa kauca. Preskocila svu psihodeliju voditeljskih parova, imbecilnost green rooma, refrene SVIH ucesnika, reklamne blokove i zakljucila jednoglasno: nemam ja vremena i stomak za ovo nacionalno ludilo mozga. 

Jedan besplatan savet EU: dizite sanitarni kordon na granicama sa Srbijom, ovo je zarazno....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...